Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Zašto ti je samo CF primer? Zar je za druge marke bolje? Istina neki su brži..ali generalno u Srbiji NIKO nema magacin originalnih rezervnih delova. Razlog je jednostavan, retko ko može i hoće da ih kupuje....pride, sa druge strane niko ne želi da zarobi gomilu para za nešto što ima neizvesnu sudbinu.

Pozdravljam svakako ponovnu pojavu ove marke u Srbiji (poznavao sam ovlašćenog servisera iz Keeway doba postojanja ovde)...i nadam se da će vrlo brzo moći da se argumentovano  pohvale da su zaokružili sistem.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Zašto ti je samo CF primer? Zar je za druge marke bolje? Istina neki su brži..ali generalno u Srbiji NIKO nema magacin originalnih rezervnih delova. Razlog je jednostavan, retko ko može i hoće da ih kupuje....pride, sa druge strane niko ne želi da zarobi gomilu para za nešto što ima neizvesnu sudbinu.
Pozdravljam svakako ponovnu pojavu ove marke u Srbiji (poznavao sam ovlašćenog servisera iz Keeway doba postojanja ovde)...i nadam se da će vrlo brzo moći da se argumentovano  pohvale da su zaokružili sistem.
Zato što CF ima model 650MT jako dobar, za 5000e imaš motor koji je rame uz rame sa Versys-om koji košta 7500e.. I tu baš boli kad vidiš da delova nema.. A da je situacija svuda takva jeste. Zvao sam Kawasaki dilere za čep hladnjaka i dobio odgovor da se ne zna kad stiže deo, oni čekaju da se porudžbine nakupe, pa tad poručuju..

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Fakat jeste da je dostupnost delova problem, pogotovo za marke koje se probijaju ali meni nekako daje nadu da ozbiljan uvoznik Benelli-ja nece dozvoliti a "padnu" na tome - koliko je u njihovoj moci. Ljudi uvoze i Ducati, valjda i to nesto znaci - nisu neka no name firma.

 

Sto rece kolega iznad, postoji i on line varijanta - svet je danas veliko selo. Svakako, vreme ce pokazati...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Za 650MT ih nije ni bilo u početku, jer je bio novi model. Za TRK će biti mnogo lakše, jer sam ih još pre 2 godine vidjao po CH i IT, tako da sigurno tamo ima delova..

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Mislim da neće biti potrebe da se brinete za delove. U razgovoru sa ljudima u Burnoutu rekli su mi da rezervnih delova ima i da je sve dobro rešeno po pitanju nabavke.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Pa Italija nije drgi kraj sveta, između ostalog zbirni transporti se svakodnevno organizuju, ne vidim zašto bi nabavka delova trajala više od desetak radnih dana. 

A uvoznik je već iskusan i mislim da ima već razrađenu šemu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Bas me zanima kako se ponasa u voznji sa tih 48 konja i 220kg. Zainteresovao sam se za motor od pre neki dan kad sam video vest da dolaze u Srbiju i svideo mi se na prvi pogled (jos da ga vidim uzivo na sajmu :D) Jedino se bojim da ne bude preslab kao sto svi pricaju, ali opet retko koji od tih komentara je iz licnog iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@Marko1995 

Jbm li ga, to je stvar licnog utiska i afiniteta. Naravno da ce neko ko sa masine od 750-1000 ccm sedne na ovo sokocalo, biti razocaran i bice mu kilav Benelli a opet za one koji sa slabijih masina, pretezno skutera, sednu na ovo sokocalo, bice im ok za neki prvi ozbiljniji motor. Takodje, ima nas, doduse malo, kojima i ovakve performanse zavrsavaju posao.

 

Ako mi 502X omogucava touring od 120-130 kmh uz dobru zastitu od vetra, potrosnju od oko 5 litara, mogucnost da ga poteram i losijim pa i poljskim putem, meni ce biti ok. Jace mi ne treba.

 

Moje glediste je sledece: predjoh na maxi suterima preko 100 K km. Na Atlanticu 80K. Njegovim performansama za svo to vreme sam bio vrlo zadovoljan. Meni brze - jace ne treba a ima ovde drugara koji mogu potvrditi da nisam kilav vozac...

 

 Sa 502X bi dobio 8 ks vise, istu registraciju, cilindar viska, ABS, mogucnost da ga poteram gde Atlantica nisam (a jesam mnogo kuda verujte). Izgubio bih nesto tovarnog prostora ali ga sa 3 kofera i 502X ima dovoljno...

 

Svojevremeno sam napisao da kad budem menjao Atlantica necu ici na :

 

-manje konja,

-manje kubika,

-manje tockove.

 

Benelli sve to ispunjava. Atlantic mi je ipak ove godine postao punoletan a posto me nijedan maxi posle njega ne zanima, onda...

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Da, zaboravih da napisem:

 

Pregledao sam gomilu videa, procitao dosta recenzija. Svi redom hvale agregat da je agilan, elastican i da se tezina vec prilikom starta ne oseti ni malo.

Hvali se suspenzija (govorim za 502X), mada hod prednje viljuske od 150 mm ne dozvoljava neki tezi off. Motor vrlo lako dolazi do 120-130 kmh a ima video gde ga lik potera do 175 kmh. Ne treba ocekivati da je ovo masina koja ce da vas ispucava ali sa druge strane moze da pruzi pristojan touring.

Kocnice su navedene kao odlicne sa ipak malo jacom silom pritiskanja rucice, ABS korektan. Mogucnost da se na zadnjem tocku iskljuci ABS. Motor omogucava da se 5. vozi i ispod 40 i da prilikom davanja gasa pristojno ubrzava. Ne trazi saltanje svaki cas.

Sediste je navedeno kao izuzetno udobno.

Takodje navedeno je da se u voznji preko 130-140 kmh osete vibracije vise nego sto je uobicajeno.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec + BMW R1200GS
pre 17 minuta, alexanto je napisao:

Ako mi 502X omogucava touring od 120-130 kmh uz dobru zastitu od vetra, potrosnju od oko 5 litara, mogucnost da ga poteram i losijim pa i poljskim putem, meni ce biti ok. Jace mi ne treba

Baš tako.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Gledao sam i ja dosta videa,zainteresovan takodje za ovaj model. 

 

Model 502 -max speed 180, dok na X modelu 172. 

502 je bolja putna varijanta, x opet van puta zbog visine. 

 

Dvoumim se ,kad bi uzimao,sta bi...Koji je lepsi, malo obican malo X,ali msm da ce visina presuditi. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

pa nije puno pobegao strom od te cene, a ipak znas sta vozis... moje skromno misljenje da je ovo jaka cena za konkretan brend. jako blizi premium marki i modela. sve preko 5k je mnoooogooooo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mnogo je bate samo kad biju preko kicmu.

 

@alexanto gotovo, vidim pecen si..... za koji mesec brundace jedan Benelli X u Zablju.

Sad ti nije dobro i tek ti nece biti, posle sajma :jee:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Tih 50ks bude potaman dok ne kreneš sa ženom i tri kofera da pretičeš duži kamion i odjednom ti se pojavi auto u suprotnom smeru. Posle Transalpa i par takvih nepreviđenih situacija VFR sa svojih 100ks dođe jako koristan. 

 

Ispod 100ks nikako. Preko 100ks nema potrebe. 

 

Pre sećam se jedno 10 god drugar uzeo Keeway skuter. Zvanični servis na batajničkom drumu a tamo nov Benelli model beše tnt 899. Kvalitet bože sačuvaj. Nadam se da je ovaj malko bolji. 

 

Definitivno zanimljiv koncept motora. Paralelni twin sličan kao stara ST samo manji. 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Čini mi se da je turing od 130km/h moguć samo u solo varijanti. Već u kombinaciji sa vetrom, prtljagom i suvozačem, moram da izrazim ozbiljnu sumnju u kompletan ugodjaj, snaga/težina/broj obrtaja.... Mnogo je tesna matematika na tih 130km/h. Dali je KLE mogao da pegla 130/km/h natovaren? Koliko beše 7-7500rpm... Uz brdo, uz vetar, drž ne daj. Bumo vidli kad dođe... Mnogo ozbiljniji mopedi su se usrali na tih magičnih 130-135km/h. U porpunosti se slažem sa Maretom. Turing udvoje na 130-135km/h ište svojih 75ks minimum. S druge strane, hladna glava i mirna ruka, skromna duša srećna i sa 120km/h.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@Satelis

Morace Benelli da saceka par godina, taman da vidim kako ce se pokazati a i Atlantic da natera jos 30-40 K na cajger ;)

 

@MaRRe

@Dexterr

 

Kao sto napisah, ja predjoh preko 100K km sa 39 ks i manje (takodje sa 3 kofera i cesto suvozacem) tako da ne mogu da prihvatim stav da 47-48 konja nije dosta za pristojan touring. Ti dolazimo do one opaske - ovaj motor nije za one koji su vozili jace masine vec za one koji dolaze sa slabijih masina :neznam:

 

Razumem da nije isto CVT i menjac ali prosto ako moze 130 - vozim 130, ako ne moze - vozim manje. Ako mogu da obidjem bezbedno - obilazim, ako ne mogu - sacekam sledecu priliku. Prosto k'o pasulj...

 

Ne moram ja obilaziti sada i odmah, strpljen - spasen... Vesna i Sale obidjose celu Evropu sa 250 i 300 ccm tako da... :aha:

 

Fakat je da ima vozaca koji predju sa TDM 900 ili Stroma 650 na Varadera, Kaponorda, GS-ove i kazu: "Bio mi je slab" (prethodni). Da li lazu - ne apsolutno. Ali, da li su se siti navozali i sa predjasnjim motorima - jesu.

 

Caroban i zacaran krug je taj tocak majku mu... :ljubav:

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Versys 650 sa svojih nejakih 65hp, nosio je lako nas dvoje sa full natovarenim koferima od Austrije do Turske, magistrale, autoputevi.
Bunio se tek nakon 140kmh i to samo kad treba da brzo obidje.. Tada je išao, ali trošio mnogo..
NC700, isto ima 48hp pa je ljudi voze gde god stignu..
Video sam ih dosta do sad, benelia, izgledaju lepo i veliko...

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

        Diskutovao sam isključivo škakljivu performansu turinga na 130km/h, al jde da se precizno izrazim: trenutno vozim Atlantic 500ie sa maaalko dužim prenosom i samo tako je moguć turing pri 130km/h i to kad sam solo(194cm/135kg). Udvoje, to je max 120, ali pre 115km/h. Vozio sam (pre 15 godina) XT-600 od 44ks i tamo je turing od 120km/h+ bio već preko granice komfora, bliže granici bola!  XT je 100ccm i 6ks jači i 30kg lakši od Atlantica, što će reći da je Vario prenos ozbiljna stavka za postizanje maksimalne brzine turinga. Tek Afrika twin 750 prilazi pomenutoj magičnoj granici. Čisto sam se osvrnuo na marketinšku patku koja kaže da Beneli lagano postiže 120-130km/h gde je meni važna razlika izmedju postizanja brzine i turinga na duže staze(u ovoj temi). Ubrzanja, medju ubrzanja i uzbrdice su verovatno bolje kod Benelija (menjač) nego kod Atlantica i uopšte ne sporim upotrebljivost novog motocikla, samo izražavam sumnju na ''turing pri 130km/h''. Skoro sam siguran da nije moguć bez ozbiljne žrtve u komforu/obrtajima/potrošnji.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Gde ćeš pa da voziš tako sem na autoputu. Ako ćeš na isti, onda imaš pogrešan motor. 

 

Doduše, snaga nije problem kod jeftinih motora, problem je oslanjanje i kočnice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz

Svratih,videh i odusevih se...ukratko,i ja sam jedan od mnogih ovde kojima je 502 zapeo za oko...uvoznik je burnout -ozbiljna kompanija-znaci servie i delovi su tu.cena je sasvim korektna i konkuretna -po meni best buy za te pare...danas popodne svratio i pogledao izbliza i seo sto bi se reklo-polozaj vozaca tj ruku i nogu je poput gs 800 prema tome odlican ,visina sedista ravno 80 cm,u mom slucaju celo stopalo na tlu,polozaj nije zamarajuci,sediste udobno...u ovu navedenu cenu ima dosta opreme (veliki vizir,zastita hladnjaka,nosac kofera,abs,veliki rollbar,stitnici ruku,prihvatnici stendera,itd...)elektronica bosch,gume metzeler...ovo je uopsteno za oba modela( 502 i 502 x) e sad 502x je malko visi-19 prednji tocak+veci klirens,malo kvalitetnije sediste i pored navedenog gore ima i centralni stender...

IMG_20200302_140924.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja