Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki DR 650 SE

Recommended Posts

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: R1150GS, DR650SE, RM85L

Pozdrav drugari!

 

Pre neki dan sam dosao u posed DR-a, '96 godiste, malo je zapusten, ali je volja da se dovede u red ogromna.

Kupljen je za zenu, ali se i sam radujem po nekoj voznji, narocito van puta.

E sad, motor je predhodna vlasnica spustila, ali na neki volseban nacin...

Ona kaze da je to sama uradila sa ortacima, tako sto je "kuckala gornju maticu na opruzi zadnjeg amorta"??!

Prvo sam pomislio da lupeta gluposti, misleci da je opste poznato da se to radi tako sto se premesti donji sraf u gornji polozaj i okrene ona debela podloska naopako (video sam to na x mesta po netu...)

Medjutim sraf je i dalje u donjem polozaju i ta podloska stoji fabricki, pa sam poceo da verujem da je stvarno otpustala gornju maticu i tako skratila duzinu cele zadnje suspenzije te spustila zadnji kraj, iako mi to nema nikakve logike.

Potpuno mi je neshvatljivo da bi to neko pokusao ali sad mi se cini da prvo treba to da proverim.

Inace merio sam najnizu visinu sica i to je negde 85,5-86cm, ponadao sam se da to moze vise po onim podacima iz specifikacija, opet kojekuda po netu...

Da li neko od vlasnika SE-a koji veruje da mu je motor fabricke visine, moze da izmeri na kom polozaju su matice na amortu, tj. od matice do kraja loze gore ili dole kao i duzinu zadnje opruge?

Takodje, ako se neko nadje da sve ovo procita, ima isti motor i ne mrzi ga da meri, molio bih da izmeri i ukupnu duzinu stapa prednje vile, i tu mi malo sumnjiv, nekako je mekan bas bas.

 

Unapred hvala.

 

PS. Jesam preopsiran, ali se zato retko oglasavam:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja