Jump to content

Moto Zajednica

SICILIJA 2018. - Dreams come true

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ovo putovanje je cekalo godinama da bude odvozano. Nekada su pobedjivale druge destinacije za malo, nekada je nedostajalo dovoljno dana. Godinama sam, kad god bi se pojavio neki putopis sa Sicilije, "imao u planu"...Sve dok se nije pojavio kalendar za proslu skolsku godinu. Kada sam video da je prolecni rasput 10 dana koji obicno ne traje toliko, znao sam, idemo na Siciliju. Ne, ne idem u skolu, iako bi nekada moglo da se pomisli, vec mi zena radi u skoli, pa je uskladjivanje slobodnog vremena misija koju treba izvrsiti.

Isto tako, i pisanje ovog putopisa je cekalo...trenutke da se sve poklopi.

I realizacija putovanja, takodje.

Neizvesnost oko polaska je trajala do poslednjeg trenutka.

Kada smo tokom zime pominjali ovo putovanje, bilo je dosta zainteresovanih. Kao i obicno. U pitanju su sve drugari sa kojima se nakupilo dosta kilometara, a bogami i dosta 'leba pojelo zajedno. Ovoga puta u kompletu sa lepsim polovinama. Kako se putovanje priblizavalo, ocekivano je bilo da ce po neko odustati iz objektivnih razloga. Ali niko nije odustajao, nasuprot. Cak su svi imali i vise nego opravdane probleme zbog kojih bi mogli da odustanu. Ali nista od toga. Svi su se borili maksimalno, mnogo iznad svojih mogucnosti,  da prevazidju teskoce koje su ih zadesile, samo da ne odustanu. I svi do jednog su uspeli. Pobedjivali su se problemi na poslu, sa slobodnim danima, sa cuvanjem dece, sa registracijom motora u zadnji cas...Bukvalno, poslednja saobracajna je stigla vece pred polazak. 

I tako, ovom putovanju se radovalo nas cetrnaestoro.

 

IMG-20180408-175834.jpg

Sanja i Čamo, Yamaha TDM 900

 

IMG-4187.jpg

Mina i Boban, Yamaha Tracer 900

 

IMG-20180401-172656.jpg

Jela i Peca, KTM Adventure S 950

 

IMG-4292.jpg

Kepo i Bojana, BMW R 1200 GS ADV

 

IMG-4528.jpg

Mara i Hoze, Suzuki GSF 1250 N Bandit

 

IMG-4364.jpg

Nata i Aleksa, BMW R 1200 GS

 

20180404-114210.jpg

Milica i Doktor, Yamaha XT 1200 Z Super Tenere

 

IMG-2102.jpg

 

  • Sviđa mi se 26
  • Hvala 7
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtx660,xjr 1200

Moj burazer je sa društvom odvezao turu po Siciliji pre par godina.Ja sam tada vozio Yamahu xtx660x a oni R-ove i turing motore.Bili su previše brzi za mene i nisam mogao da ih pratim pa nisam ni krenuo.Kad sam video slike i naslušao se dogodovština sa puta i trajekta i ja stalno imam u planu put na Siciliju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Vidi Doktore...  mi smo svi tu i ni mi nećemo odustati od praćenja svakog tvog posta, baš isto kao što niko od ekipe nije odustao od vožnje.

 

Dakle, sada da uživaš u pisanju putopisa isto kao što ste uživali u putovanju.

A mi ćemo da uživamo u čitanju bez mnogo zastoja. Jel tako?   ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS LC ADV

Ovo pisanje raznih putopisa me strasno podseca na pecanje. Bacis mamac sa nekim naslovom i onda zezas one koji citaju. Ima vise zapocetih dobrih putopisa i vec sam pobrkao likove koji gde ucestvuju. Samo napred jedva cekav nastavak. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Jutro polaska, tek se nazire pocetak proleca. nadamo se da idemo u toplije krajeve. 31. mart.

Dogovor je da se deo ekipe koja krece iz Kraljeva i idu ibarskom magistralom, i deo ekipe koja krece iz Beograda, Cacka, Kosjerica i idu preko Zlatibora, nadje u kafani ispred Mojkovca. Uz to, nasa drugarica Mara koja bi trebala da putuje sa Hozeom, cekace nas u Podgorici. Aleksa krece solo, a sa zenom se nalazi na Siciliji.

Cope je KTM-a kupio od Kepa nekoliko dana pred polazak, motor je kombijem dovezen u Kraljevo na servis, i cekao ga je kod mene spreman za put. A da Cope na KTM-a pre toga nije seo ni metar. I Kepo je motor kupio takodje pred put. I cekao saobracajnu. I stigla je. Camo je motor kupio nekoliko meseci pred put, ali ga je registrovao pred put. I cekao saobracajnu. I stigla je 3 dana pred put. Sa upisanim pogresnim podacima. Drama poprima ozbiljne razmere. Ali moj drugar iz kluba, koji je vlasnik tehnickog i agencije za registraciju, podnosi ponovo za izdavanje saobracajne sa urgencijom...i saobracajna stize, u poslednjem trenutku.

Sto se tice nas koji smo krenuli ibarskom, klasika... lepa voznja, cevapi i mantije u Pazaru i za cas eto nas u Crnoj Gori. Negde oko 500 metara pre dogovorene kafane krece da duva strasno jak vetar. Kako prilazimo kafani vidim na sljunkovitom parkingu prevrnutog Tracera...od jacine vetra. Podizemo motor i trcimo u kafanu. Ekipa koja je isla preko Zlatibora je malo pre nas stigla. Dok smo se malo okrepljivali u kafani, vetar se jos pojacao i poceo je da nosi po neku kapljicu sa sobom. Kako je kafana na vrh brega, okolo je toliko fijukalo da smo se pitali da li cemo uopste moci da nastavimo. U jednom trenutku smo ipak odlucili da probamo da krenemo, potpuno nesigurni da li cemo moci zbog prejakog vetra. Uz to je trebalo odluciti da li obuci kisno odelo ili ne jer kisa jos uvek takoreci nije padala.

Upravo je ovo bio pocetak nevremena koje se desavalo narednih dana kod nas, dok smo mi uzivali u prolecnom suncu.

Ipak, kisa se malo pojacala, pa smo ispod trema neke kafane stali da se obucemo. Kisa nije dugo trajala, ali smo ostali u kisnjacima do Podgorice. Kisne oblake zamenilo je suncano nebo,  pa nas je tu  zadesila prva ozbiljnija vrucina. Mara nas je cekala u kafani „Troja“ kod Tuzija prema albanskoj granici. Tu se citava ekipa kompletirala. Ostalo je samo da stignemo do Draca, na ukrcaj u trajekt.

 

IMG-20180331-172002.jpg

 

IMG-20180331-172054.jpg

 

Ideja da u Dracu odemo do restorana pre ukrcavanja, nije bila od koristi jer smo kasno stigli, pa smo morali da se zadovoljimo sendvicima, dok se ne ukrcamo. Usled vetra, more je bilo jako nemirno, pa brod nije mogao da isplovi. Cekali smo sve do ponoci, cak mi se cini i kasnije. Napali smo na po neko pivo na palubi kako bi prekratili vreme.

 

20180331-210927.jpg

 

Na iskrcavanju nas je sacekalo lepo vreme. Bezimo iz grada pa cemo na nekoj pumpi stati na kafu i dorucak.

 

20180401-092829.jpg

 

IMG-1001.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Danas je na meniju Amalfitana. Ispred Napolija se iskljucujemo, ali Jela i Peca i Sanja i Camo odlaze da posete Pompeju.

 

20180401-161850.jpg

 

20180401-162215.jpg

 

20180401-165243.jpg

 

 Za to vreme, mi lagano klizimo zapadnom obalom prema Sorentu. Usput stajemo na jedan lepi trg, i dok se tu malo muvamo, snimili smo jedan zanimljiv restoran, pa kako je vreme rucku, hajde na po pizzu i pivo.

 

20180401-151924.jpg

 

20180401-151945.jpg

 

20180401-151950.jpg

 

20180401-152019-001.jpg

 

20180401-153023.jpg

 

20180401-163343.jpg

 

IMG-4207.jpg

 

 

 

IMG-5165.jpg

 

Sa zapadne strane nije bila tako velika guzva, ali kada smo presli na istocnu, docekala nas je u svoj svojoj velicini, bas kako se i ocekuje za Uskrs. Lagana  voznja, kafica na trgu i vreme zacas proleti. Trebalo je stici do Salerna gde smo rezervisali smestaj, a Amalfitana je toliko lepa i zivopisna da ti se cini da je sve vreme ovog sveta malo da se nauziva u svoj toj lepoti. Mali gradici koji se spustaju niz padine prema tirkiznom moru, deluju u najmanju ruku carobno. A put koji vijuga obroncima, pruza priliku da se uziva u prelepom pogledu. Hteo sam da se provezemo ovim predelima, ali Uskrs definitivno nije pravi trenutak za to.

 

20180401-185303.jpg

 

20180401-185400.jpg

 

20180401-185419.jpg

 

20180401-190138.jpg

 

20180401-190505.jpg

 

20180401-190511.jpg

 

IMG-2055.jpg

 

IMG-2064.jpg

 

IMG-2065.jpg

 

IMG-2072.jpg

 

IMG-2073.jpg

 

IMG-2079.jpg

 

IMG-20180401-190236.jpg

 

IMG-20180401-190608.jpg

 

 Kako je kolona bila neprekidna, vozilo se skoro citavo vreme levom stranom, samo sa malim zastajanjem pored kolone kako bi propustili vozila koja su nam nailazila u susret. Policija je na taj vid voznje veoma blagonaklono gledala. U jednom trenutku, obilazeci kolonu, ustvari vozeci pored kolone levom trakom nailazimo na pesacki gde je policajac zaustavio vozila da bi pesaci presli...samo nam je pokazao iza sebe da nastavimo gde smo stali.

Inace, smestaj za to vece je bio jedini rezervisani na citavom putovanju i to samo zato sto je bio praznik. Sve ostale smestaje smo rezervisali danas za veceras, i to popodne u vreme rucka. Nekoliko dana pred polazak sam povremeno proveravao kako stoji situacija sa smestajima za prvo vece, ali kako se praznik priblizavao, svi oni prihvatljivi smestaji su postajali zauzeti, a nisam mogao da napravim rezervaciju jer se do poslednjeg trenutka nije znalo da li ce bas svi uspeti da krenu.

Na kraju stizemo u smestaj u poslednjem trenutku, bas onako kako nam je u tradiciji. Kada me pitaju koliko vam vremena treba do nekog mesta, uvek kazem do uvece, pa makar imali samo 100km. Jednostavno posedujemo takav dar, da koliko god kilometara da ima, mi to tako razvucemo na citav dan...zeleli ili ne.

 

  • Sviđa mi se 14
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV
Pre 4 sati, BusMan je napisao:

Dakle, sada da uživaš u pisanju putopisa isto kao što ste uživali u putovanju.

Kao prvo: Doktore, radujem se putopisu, da vidim kako ste se (kao izuzetno velika grupa) proveli i da ujedno budim uspomene na "moju" Siciliju

Kao drugo (što piše @BusMan) : mislim, da sam več napisao: putovanje nije samo putovanje (vožnja), nego priprema, vožnja i po-doživljavanje (u smislu putopisa). Kod mene je to obično 20:60:20%

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks
pre 51 minuta, nemo je napisao:

Kao drugo, mislim, da sam več napisao: putovanje nije samo putovanje (vožnja), nego priprema, vožnja i po-doživljavanje (u smislu putopisa). Kod mene je to obično 20:60:20%

Obzirom koliko su dobri tvoji putopisi, taj odnos bi bio:  20:80:100%  

 

Baš nedavno pričam sa Doktorom na tu temu i upravo konstatujemo da moraš malo da se "uneseš" u priču da bi to na nešto ličilo.  :D  ... ali naravno, ti tada ponovo proživljavaš celo putovanje, a to ti prija jer "dolazi zima, duga i hladna". 

Jedino je problem odvojiti vreme za taj obiman! posao, a da pri tom ne remetiš sve tekuće obaveze, a! da istovremeno mi publika ne osećamo da smo na "pecanju".  ;) 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV
pre 4 minuta, BusMan je napisao:

Obzirom koliko su dobri tvoji putopisi, taj odnos bi bio:  20:80:100%  

 

Baš nedavno pričam sa Doktorom na tu temu i upravo konstatujemo da moraš malo da se "uneseš" u priču da bi to na nešto ličilo.  :D  ... ali naravno, ti tada ponovo proživljavaš celo putovanje, a to ti prija jer "dolazi zima, duga i hladna". 

Jedino je problem odvojiti vreme za taj obiman! posao, a da pri tom ne remetiš sve tekuće obaveze, a! da istovremeno mi publika ne osećamo da smo na "pecanju".  ;) 

 

 

E, jesi pogodio... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Ma, more, sad ste me svi već ozbiljno zapalili tom Sicilijom i vašim putopisima. Izgleda da ću morati da je doživim i stavim u svoj "bucket list".

 

Radujem se nastavku ove avanture. Ajmo Doktore ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Idemo malo do grada da se prosetamo. Vec sinoc u prolasku kroz grad prema smestaju smo videli da je grad veoma lep. Taj utisak od veceri, sada se samo pojacao. Grad izgleda predivno okupan jutarnjim sunce. Ne zurimo sa polaskom. Malo vijugamo uskim ulicama starog dela grada. Tura je pocela da deluje i vise nije bitno nigde da se stigne na vreme. Imamo okvirni plan, ali ga se ne drzimo kao pijan plota.

 

20180402-094451.jpg

 

20180402-094602.jpg

 

20180402-095227.jpg

 

20180402-100023.jpg

 

20180402-100200.jpg

 

20180402-100248.jpg

 

20180402-100336.jpg

 

20180402-100406.jpg

 

20180402-100623.jpg

 

20180402-101640.jpg

 

20180402-101819.jpg

 

20180402-101824.jpg

 

IMG-1082.jpg

 

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Malo logistike dok smo se svi prikupili, 2 apartmana su bila odvojena od glavne zgrade hotela. Ceka nas izvlacenje do obale tirenskog mora, nekih 60-ak kilometara. Drugi dan Uskrsa je, isto neradni dan. Nismo ocekivali preveliku guzvu, ali bukvalno do poslednjeg mesta pre obale, vozili smo tehnikom od sinoc. Znaci voznja skoro iskljucivo levom stranom pored kolone. Stresno i iscrpljujuce, iako se i lokalci tako ponasaju, a i policija nema probelm sa tim. Kod nas bi zaradili jedno 10x nasilnicku voznju, ali u zemlji gde skoro svi ili voze ili imaju nekog bliskog ko vozi motor, drugacije se gleda na to. Samo im jos nedostaju motori u koloni da guzvu prave jos vecom. Dok postupas nelegalno, imas osecaj da radis jednu krajnje legitimnu stvar, obilazak kolone motorom.

 

20180402-113127.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja