Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem ECU , Honda cbr600 f4i sport ,

Recommended Posts

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

ja ipak mislim da znam sta se desilo , sad kad odmotam film ... a tu sitnicu nikome nisam ispricao misleci da je nebitna ... 

 

hronoloskim redom , stari regler je bio u problemu , prepunjavao , ja sam to ignorisao , vozio ... kad sam se setio da promenim regler , on je vec bio naduven .. kad sam skinuo akomulator  - vec je bio suv , isusen i vrlo moguce da su se celije iskrivile . u nedostatku punjaca za akomulator , dajem ga komsiji , koji legenda ne sipa destilovanu vodu nego akomulatorsku kiselinu ... kad mi je rekao to , ja u soku , ali , zika je vec odradio regler i poslao ga nazad meni . ja u zelji da proverim da li je sve ok sa motorom , stavljam taj stari akomulator na motor i palim sa njim 

 

dalje znate ... 

 

eto , mozda sad neko skonta sta se desilo i zasto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Mnoge majstore sam cuo da pricaju da pored neispravnog reglera los akumulator unistava CDI uredjaje, a da svi krecu od reglera namotaja, problema u instalaciji i slicno... Akumulator budjavi koji je potrosna roba za 30,40 evra zna ozbiljne probleme da napravi kad nije ispravan. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

jeste , slazem se ... ali to je uvek ono , desilo se nekome , cuo si ... znas u stvari da je tako , ali ono , kulijana ..

 

e kad se desi licno tebi , tad shvatis koliko si se sjebao zbog 20,30e ... idiot sam , nema greske i ovo je ozbiljna skola ... 

 

uglavnom , obavestenje za sve : NARUCEN JE ECUUUU !!! ( ne vicem , samo sam srecan ) ...stize oko srpske 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 34 minuta, Darko Mihajlovic je napisao:

ja ipak mislim da znam sta se desilo , sad kad odmotam film ... a tu sitnicu nikome nisam ispricao misleci da je nebitna ... 

 

hronoloskim redom , stari regler je bio u problemu , prepunjavao , ja sam to ignorisao , vozio ... kad sam se setio da promenim regler , on je vec bio naduven .. kad sam skinuo akomulator  - vec je bio suv , isusen i vrlo moguce da su se celije iskrivile . u nedostatku punjaca za akomulator , dajem ga komsiji , koji legenda ne sipa destilovanu vodu nego akomulatorsku kiselinu ... kad mi je rekao to , ja u soku , ali , zika je vec odradio regler i poslao ga nazad meni . ja u zelji da proverim da li je sve ok sa motorom , stavljam taj stari akomulator na motor i palim sa njim 

 

dalje znate ... 

 

eto , mozda sad neko skonta sta se desilo i zasto

Sa tako "sređenim" akumulatorom napon je verovatno bio previsok i bez da se motor uopšte startuje. Nije imao nikakav kapacitet, ali je napon mogao da bude daleko preko dozvoljenog.

Kada je motor upaljen došlo je do dopunskog porasta napona (koje regler nikako nije mogao da "obuzda" jer regler reguliše napon "kresanjem" naizmeničnog napona iz alternatora), a u ovom slučaju preveliki napon nije bio uzrokovan iz alternatora nego je nastao u jednosmernom delu (na samom akumulatoru).

Vrlo je lako moguće i da je regler stradao prilikom ove probe jer su tiristori u njemu morali praktično da rade u kratkom spoju (u pokušaju da se napon održi na normalnu vrednost). Ukoliko se to desilo (što će da se utvrdi kada mi regler stigne na proveru), Darko će da ima i trošak za jedno pivo kada se sretnemo negde.

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

cuj jedno ?! gajbu mlatimo kao jen dva..

 

ja mislim da kad bude upalila Honda , pravim zurku .. ko svadbu , pod sator , muzika , vo , pivo , kurve , belo , za svakoga po nesto ... hahahah

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 5 minuta, Darko Mihajlovic je napisao:

cuj jedno ?! gajbu mlatimo kao jen dva..

 

ja mislim da kad bude upalila Honda , pravim zurku .. ko svadbu , pod sator , muzika , vo , pivo , kurve , belo , za svakoga po nesto ... hahahah

Pa ono jeste, trebalo bi i za VITEZA nešto da se popije.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 50 minuta, Satelis je napisao:

Zile, veruj mi da ima svrhe, ne znam ni sam tacan broj zamenjenih osiguraca na Atlanticima.

Dignes poklopac, nadjes power ecu, zamenis osigurac i palis motor.

U ostalom, to se ove godine desilo kolegi @ProMaster kad je vracao akumulator na AA, obrnuo je kleme...sreca te je imao osigurac jer isti ECU nosi Bev, Nexus, Malaguti...... ali oni nemaju osigurac kao AA i bilo koji zajeb da se desi, istog momenta strada ECU...... tako da, mislim da ipak ima svrhe.

 

Bas su danas pricala dva Darka na tu temu, izmedju ostalog, misljenja sam da je stari regler naceo ECU vrlo moguce, pitanje je dal ga je dokrajcio ili je mozda instalacija u repu il na drugom mestu....treba cesljati.

 

U slučaju obrnutog polariteta ovaj osigurač zaista može mnogo toga da spasi, ali kao element koji bi zaštitio poluprovodnike od prevelike struje (što je osnovna uloga osigurača) nema svrhe. Dakle u pravu si da bi takav osigurač mogao da pomogne u nekim situacijama.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

dakle , to je to ...

 

ecu narucen , bas moj model , bez hissa ... stize oko srpske 

 

u medjuvremenu , kupujem  novi akomulator , organizujem sa imenjakom @Satelis da motor ode do njega , da ga pogleda , da proverimo instalaciju , da ugradimo voltmetar, i ugradimo osigurac , @zika56-i saljem regler na ponovnu proveru ...to je to ..

 

objavicu video klip ovde kad debela zabrunda sa mivom ;)

 

ljudi , hvala jos jednom do neba svima

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12234 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Samo vas gledam :) ali ovaj put nemam nešto pametno da dodam što već nije rečeno i hvala Forumu koji ima ovakve elektroničare kao što su Žile i Darko ;).
jedva čekam srećan kraj...

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 57 minuta, Arakis je napisao:

Samo vas gledam :) ali ovaj put nemam nešto pametno da dodam što već nije rečeno i hvala Forumu koji ima ovakve elektroničare kao što su Žile i Darko ;).
jedva čekam srećan kraj...

 

pre 44 minuta, sashac je napisao:

Ja mislim da Daretu treba oduzeti titulu,jerbo je ubio Hondu.:sampion:

Umoljava se niži stalež (takoreći obični smrtnici) da prvo zatraže dozvolu da mogu da se uključe u razgovor sa vitezovima, a ne ovako da upadaju bez reda i poštovanja.

Dokle više anarhija?

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 11 minuta, N.F.S. je napisao:

Eeeeeeeh.... Nekada je jedan Vitez popravljao tri motora... Odjednom! :D

Vidi sada, tri Viteza, jedan motor... Pokvaren! :D

Sa ovakvo ponašanje teško da ćeš da napreduješ više!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ja sasvim slucajno upade u temu, ne znam ni sam kako jer obicno ne citam, tj ne pratim sve na casu :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Vracen mi je ecu sa servisa ... rekao bih da nije pipnut .. da ne gresim dusu , ne znam da li njegova ispravnost moze da se ispita preko ovih pinova , ili pomocu neke alatke , ali ono, sumnjicav sam

9fae9ac53e735deb8078ca660665b870.jpg

ca1f2b5761511b2cb64c1c4d854e7027.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 12 sati, Darko Mihajlovic je napisao:

ecu narucen , bas moj model , bez hissa ... stize oko srpske 

 

u medjuvremenu , kupujem  novi akomulator

da se ne bi zeznuo na ovovm polju a i ostali da vide/znaju

da vidimo sta kaze knjiga

viber-image.jpg

 

za tvoj model je predvidjen YTZ10S u gel varijanti (ispavi me ako gresim)

viber-image1.jpg

 

E sad, tu ima jedna caka....akumulatori sa Z oznakom, na nase prostore stizu vec formirani a to i nije bas dobro, obicno biva pocetkom godine, Januar - Februar mesec + na to treba dodati vreme od momenta formiranja do momenta kad je stigao na polici u radnji.

U prevodu, sada i ako nadjes takav akumulator, vrlo lako se moze desiti da je formiran pre skoro ako ne i godinu dana ili ti bajat je.

 

Koliko vidim, kod tebe stoji uspravno akumulator, tako da, ako visinski ima 6-7mm prostora....po mom misljenju bolje staviti YTX9-BS AGM.

Em je nesto jeftiniji, em znas da je svez 100% i formiran kako treba pa ce samim tim trajati duze (pod uslovom da je sa punjenjem i potrosnjom struje u fazi mirovanja sve u redu).

 

Moze da se ispita ECU jednim delom bez otvaranja (samo ako ima semu ploce) tako da ne verujem da ga nije ispitao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 58 minuta, Darko Mihajlovic je napisao:

Vracen mi je ecu sa servisa ... rekao bih da nije pipnut .. da ne gresim dusu , ne znam da li njegova ispravnost moze da se ispita preko ovih pinova , ili pomocu neke alatke , ali ono, sumnjicav sam

9fae9ac53e735deb8078ca660665b870.jpg

ca1f2b5761511b2cb64c1c4d854e7027.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja bi ipak taj tvoj ECU probao kod kolege koji ima isti takav.. Samo da se javi onaj sa Dedamrazijade...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ispratih celu temu, napeto. Mislim da pola ljudi deli mišljenje sa mnom: jedva čekam da motor proradi! Obavezno da snimaš prvo paljenje i da metneš na forum. Ova tema ladno može da se premesti u "garažu" :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

pisao sam pp onom liku sto prodaje 636 , na cijoj je slici cbr 600f4i ko moja , pa ako uspem nesto - super . to ce biti definitivna potvrda ili negacija o ispravnosti mog ecu-a

 

 

Jovane , a zamisli kako je tek meni .. ono  , nervni slom svaki drugi dan  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 2 minuta, Darko Mihajlovic je napisao:

Jovane , a zamisli kako je tek meni .. ono  , nervni slom svaki drugi dan  

Ne bih ti bio u koži, nadam se da će se sve rešiti super i sa što manje kidanje živaca i još manje troškova :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

I realno motor za koji ulozis ni kriv ni duzan takav trud i novac ne treba da se prodaje. Ne samo da nema racunice nego najgore je nerviranje to ne moze niko da plati. Zato treba da bude tu, pogotovo sto se posle ovakvih stvari dobro upozna motor, I nista vise ne moze tek tako da te iznenadi na njemu... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja