Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem ECU , Honda cbr600 f4i sport ,

Recommended Posts

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sada je pitanje od cega je preminuo, rezultat autopsije iznesi ovde na vestacenje, sta je na stampi "otislo"? 

I dalje mi u glavi stoji  scena kako pomeras instalaciju (u repu bese?) i motor se ugasi...

Obrati paznju da se ne desi peh ponovo, instalacija da se pretrese, kontakti osveze i izmere naponi i otpori po servisnom upustvu... Nema druge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Opciaj br. 1

- drugi ECU predvidjen za tvoj motor ili ti bez hiss-a

- proveriti instalaciju kao i regler

 

Opcija br. 2

- drugi ECU sa hiss-om, kljuc, brava, instalacija i obe el. seme

- regler na proveru

 

Opcija br. 3

- drugi ECU sa hiss-om, kljuc, brava, dodati zice na fab. instalaciju i obe el, seme

- regler na proveru

 

Opcija br. 4

- drugi racunar sa hiss-om, elektonika za obilazenje koda i obe el. seme

- proveriti instalaciju i regler

 

Ovo su neke od opcija na papiru sto bi rekli, 1 i 2 su izvodljive...... 3 i 4 su pod znakom pitanja (4 radi kod drugara na Fazeru, gecrkt mu je imobilajzer, ugradjen je ovaj laznjak i sljaka motor samo sto svetli lampica na tabli).

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

ovo "regler na proveru" sm vec organizovao sa @zika56  , a ovo ostalo jurim ... ovaj laznjak nije problem da se kupi , uopste nije skup , i onda bih mogao da kupim ecu sa oglasa bez brave i ostalih sranja , koji kosta 50,60e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

opcija br 1 - 110.000 din , ne treba mi majstor

opcija br 2 - 250e komp sa kljucem + 100 instalacija + majstor ?

opcija br 3 - 250e komp sa kljucem + majstor ?

opcija br 4 - 70e komp bez brave + 6e laznjak + majstor ? ( nece mi nista svetleti na tabli jer nemam nikakvu lampicu za hiss na tabli ) 

 

eto , otprilike toliko ce kostati  ;)

Promenio član Darko Mihajlovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god
s-l1000.jpg
WWW.EBAY.COM

01-06 Honda CBR 600 F4i. ECU ECM CDI Igniter Computer. pn 38770-MBW-A12 / OEM 2001 2006. "Item not as described" cases are thoroughly investigated. | eBay!

 

pojavio se jedan , 350e... koji su mi troskovi jos ovde ? carina i siping , zar ne ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 954 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

WWW.UKPREVOZ.COM

usluge selidbe prevoz paketa pijem paketa selidba engleska srbija velika uk serbia privatne stvari ukprevoz srbijaprevoz srbijatrans uk prevoz


Ja sam skoro uzimao multimediju za ženin auto,
Koštalo me 10e dostava,nema carina i pdv.
Nisam išao ja direktno preko njih,već preko prijatelja koji j3 već uzimao preko njih.
Možemo da se bolje informišemo ako treba

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

ma drugari , hvala vam na pomoci i svemu ... ali reci kolika komlikacija oko americkog ecu-a ... za manje para bih dobio evropsko resenje , pa sutra preosutra i ako opet nesto vrisne nije toliko strasno ..

 

ja mislim da bi definitivno trebalo da precrtam opciju trazenja usa ecua za bajk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

e ovako , posle celog popodneva provedenog za lap topom :

 

1. nasao sam ecu ko moj za 200e na ebuy ( za sada shiping 0 , jer cu naruciti kod drugara iz usa na adresu , pa ci mi on dopremiti do bosne ) 

 

2. imam drugi motor kao donora , za 800e , na lastis , nas sa papirima , olupan napred , ali agregat presao bukvalno nesto malo , pa bih mozda mogao da ga kupim , uzmem sta mi treba i raspordam u delovima

 

3.  krenem ovde sa planom za menjazu instalacije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Opcija br. 1 ....... ende :vlajko:

 

Kao sto rekoh, racunari na motociklima retko, gotovo nikad ne crknu sami od sebe.

U vecini slucaja bude ljudski faktor, najcesce prilikom montiranja klema na akumulatoru ili prespajanje pomocu kablova, zatim defekt na regleru ili spoj negde u instalaciji.

 

Kako god uradio (mali savet), pozeljno bi bilo da ugradis voltmetar radi pracenja napona i druga jos bitnija stvar je da se na napajanju ECU-a presece +12V i ubaci osigurac od 3A.

Glavni osigurac je u glavnom od 30A pa dok on zvekne, ECU vec ispusti dusu, sa osiguracem od 3A ima daleko vece sanse da prezivi (AA500ccm ima fabricko takvo resenje).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

pri kraju sam pregovora da narucim taj ecu iz opcije br 1

 

svakako pre ugradnje dolazim kod tebe da proverimo instalaciju , ugradimo zastitu i metnemo voltmetar , a regler ide kod zike na proveru , tako da mislim da sam zatvorio pricu . 

 

tacnije - eto mene na pocetku sezone na bajkuuuuuuuu

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 8 minuta, Satelis je napisao:

Opcija br. 1 ....... ende :vlajko:

 

Kao sto rekoh, racunari na motociklima retko, gotovo nikad ne crknu sami od sebe.

U vecini slucaja bude ljudski faktor, najcesce prilikom montiranja klema na akumulatoru ili prespajanje pomocu kablova, zatim defekt na regleru ili spoj negde u instalaciji.

 

Kako god uradio (mali savet), pozeljno bi bilo da ugradis voltmetar radi pracenja napona i druga jos bitnija stvar je da se na napajanju ECU-a presece +12V i ubaci osigurac od 3A.

Glavni osigurac je u glavnom od 30A pa dok on zvekne, ECU vec ispusti dusu, sa osiguracem od 3A ima daleko vece sanse da prezivi (AA500ccm ima fabricko takvo resenje).

Ovo što je boldovano ptpuno podržavam (posebno oko ugradnje kontrolnog Voltmetra).

A ugradnja osigurača od 3A (ili bilo kog drugog), nema neke svrhe jer su poluprovodnici (tranzistori, IC, .... ) najbrži "osigurači" i stradaće pre bilo kog osigurača.

Inače je Darko bio poslao svoj regler kod mene (pre par meseci) i taj regler je "prepunjavao" i postoji mogućnost da je pri tome nešto bilo oštećeno. Ja sam mu napravio regler i one je sa tim reglerom upalio motor i ostavio da radi na leru oko pola sata i kada je počeo nešto da dira provodnike ispod repa motor se ugasio?

Kada motor radi na leru ne postoji mogućnost da napon pređe 14 volti (čak i ako je regler neispravan), tako da taj uzrok u ovom slučaju ne bi trebalo da bude. Deluje mi da je došlo do nekog spoja (ili "odspoja") kada je pomerao provodnike, a moguće je i da je zbog prenapona sa prethodnim reglerom već bilo došlo do nekog oštećenja pa je samo malo trebalo da nešto crkne skroz.

U svakom slučaju obavezna provera svega što može da izazove ovakvu havariju i daće bog da se čovek što pre vozi na ovom motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Meni opcija broj 2 izgleda nekako najprimamljivija.
Ako imaš prostora ostaviš bitne delove kao rezervu jer uvek mogu dobro doći. A prilikom prodaje motora ćeš ih lako udomiti novom vlasniku.

Opcija broj 1 ne iskljucuje mogućnost da ima još neki kvar a onda i dalje nisi spreman za vožnju.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 46 minuta, zika56 je napisao:

Ovo što je boldovano ptpuno podržavam (posebno oko ugradnje kontrolnog Voltmetra).

A ugradnja osigurača od 3A (ili bilo kog drugog), nema neke svrhe jer su poluprovodnici (tranzistori, IC, .... ) najbrži "osigurači" i stradaće pre bilo kog osigurača.

Zile, veruj mi da ima svrhe, ne znam ni sam tacan broj zamenjenih osiguraca na Atlanticima.

Dignes poklopac, nadjes power ecu, zamenis osigurac i palis motor.

U ostalom, to se ove godine desilo kolegi @ProMaster kad je vracao akumulator na AA, obrnuo je kleme...sreca te je imao osigurac jer isti ECU nosi Bev, Nexus, Malaguti...... ali oni nemaju osigurac kao AA i bilo koji zajeb da se desi, istog momenta strada ECU...... tako da, mislim da ipak ima svrhe.

 

pre 46 minuta, zika56 je napisao:

Inače je Darko bio poslao svoj regler kod mene (pre par meseci) i taj regler je "prepunjavao" i postoji mogućnost da je pri tome nešto bilo oštećeno. Ja sam mu napravio regler i one je sa tim reglerom upalio motor i ostavio da radi na leru oko pola sata i kada je počeo nešto da dira provodnike ispod repa motor se ugasio?

Kada motor radi na leru ne postoji mogućnost da napon pređe 14 volti (čak i ako je regler neispravan), tako da taj uzrok u ovom slučaju ne bi trebalo da bude. Deluje mi da je došlo do nekog spoja (ili "odspoja") kada je pomerao provodnike, a moguće je i da je zbog prenapona sa prethodnim reglerom već bilo došlo do nekog oštećenja pa je samo malo trebalo da nešto crkne skroz.

U svakom slučaju obavezna provera svega što može da izazove ovakvu havariju i daće bog da se čovek što pre vozi na ovom motoru.

Bas su danas pricala dva Darka na tu temu, izmedju ostalog, misljenja sam da je stari regler naceo ECU vrlo moguce, pitanje je dal ga je dokrajcio ili je mozda instalacija u repu il na drugom mestu....treba cesljati.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja