Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem ECU , Honda cbr600 f4i sport ,

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8244 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

"Honda ignisn sekjuriti sistem" , u kljucu je cip koji nosi kod, pri kontaktu antena koja se nalazi oko brave zraci i iscitava kod, pa ako ECU isti prepozna kao validan (od 5 mogucih koje pamti) daje OK signal za startovanje.
Izvadih kod cip iz kljuca f4 Honde, imam kod kuce sliku ako te izgled zanima
Antena ga "cita" samo u vertikalnom polozaju i to samo prilikom prvog kontakta, posle startovanja se moze skloniti od brave i do ponovnog startovanja nije potreban.
E sad, zasto ga u SAD nema ne bih znao...

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8244 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Napisacu i ovo, mozda nekome zatreba... Ja sam kod sebe "iskljucio" HISS tako sto sam sa brave skinuo antenu (drze je dva srafa i ista ima svoj dzek) i toplim lepkom zalio cip u polozaj gde ga "cita", zatim sam sve spakovao u kutijicu i produzio zice na dzeku... Sve spakovao ispod sedista, kontakte napred spoio kako je bilo i narezao tri kljuca! (imao jedan). Napravio ukrasnu maskicu od aluminijuma oko bravice, mada moze i bez kome ne smeta.
Na davanju kontakta cip bude ocitan pod sedistem a ja , kao sto rekoh narezah 3 kljuca

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Prosledio sam pitanje drugaru koji ima f4is u vezi ECU-a. Cekam odgovor koji je model.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 6 sati, N.F.S. je napisao:

Napisacu i ovo, mozda nekome zatreba... Ja sam kod sebe "iskljucio" HISS tako sto sam sa brave skinuo antenu (drze je dva srafa i ista ima svoj dzek) i toplim lepkom zalio cip u polozaj gde ga "cita", zatim sam sve spakovao u kutijicu i produzio zice na dzeku... Sve spakovao ispod sedista, kontakte napred spoio kako je bilo i narezao tri kljuca!

I ondak dodje neko sa lomilicom, krk okrene bravu, start na dugme i caoooo..... nije ti to dbro resenje.

Kupis kljuc koji u sebi vec ima transponder (prazan), narezes, kodiras i gotovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8244 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ma, svestan sam toga bio... Odavno se motocikli na taj nacin ne lopovuju... Tovare u kombi i sa i bez HISS-a:D, zaglavio mi je kljuc u bravi rezervoara na Uvac kada sam isao, preledio sam se, jedini koji imam pa jos i kodiran, izvukoh ga krivog sa dve mikro pukotine... Cip je sacuvan, novi ga vlasnik ako je voljan moze duplirati...

7000 din su mi trazili za dupliranje koda i kljuca ovde u Kg, sada je cujem 30eura...

Nisam gledao na bezbednost vec da me ne ostavi negde zbog kljuca pa da i njemu (motoru)  kartu ka nazad placam :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sve se da resiti na putu uz pomoc stapa i kanapa. 

Za nuzdu, odlomis slobodno gornji deo kljuca i stavis kod kontakt brave (da bi imao ocitavanje), nadjes zice od iste i prespojis ne bi li dobio kontakt, palis i ides (odlomljeni deo stavis u dzep).

Posle resis problem ali ne tako kako si opisao.

 

Kod mene na NC-u je dobra stvar sto imam mogucnost ukljucenja i iskljucenja HISS-a, preko inst. table se vrsi radnja, tako da se moze upaliti motor i ako izgubim kljuc skroz na skroz.

 

Onaj mucenik Metropolis gore sa slike se isto moze upaliti bez smart kljuca al je potrebno znati kod od nekih 10-12 cifara. Kod se ukucava kombinacijom tipkanja kont. brave i dugmica za otvaranje sedista i zadnjeg dela za kacigu....ludo ali radi.

 

@Dare care javljaj sta uradi........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1165 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

drugari , hvala puno svima na cimanju ..

 

imenjace , situacija je sledeca :

 

dakle :  

 

scenario br 1. - resavanje ecu-a . 

 

1. a -    popravka ... jedini lik koji se navatio da ga pogleda i popravi je famozni lik iz uzica . ecu je kod  njega ,evo vec mesec dana . na svaki poziv koji mu uputim se ne javi , na poruke ne odgovara ... dakle , predstavu nemam sta da radim , drugog za servis ecu nisam uspeo da nadjem 

 

1.b -    kupovina drugog ecu... vidite i sami , nema ih ni za lek , a i ako ima na ebuy-u , skupi su ko djavo

 

scenario br 2. - zamena instalacije 

 

Niko mi se jos nije javio ko bi mi rekao da li je ovo moguce , koliko bi kostalo i ko bi hteo to da sredi , da li ce da radi , kako ce da radi , sta sa mapama iz ecua ...itd itd...

 

 

iskreno , zesce sam se smorio zbog cele price , stvarno nemam ideju sta da radim ...

 

za sve one koji kazu da idem po svoj ecu , ponovo vam kazem , ja mogu da odem , nije mi to nikakav problem , ali sta onda ? eliminisao sam popravku ecu-a , i ostao na kupopvinu istog ili zamenu instalacije

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ja Sam Jedan od tih sto kažu da odeš po ecu.

 

1. Kontaktiraš satelisa jel može/ima vremena/volje/želje da prihvati tvoj motor

 

2. Ukoliko se prihvati onda odeš po ecu

3 odeš po motor kod majster ćire

4 kompletno to odneses kod satelisa.

 

Ukoliko resi se da nije ecu imaš sreće

Ukoliko jeste ipak ecu, ili zameniš instalaciju ili kupis taj skupi ecu

 

U svakom slučaju imaš majstora u kojeg imaš poverenja da si odradio sve sto se realno moglo odraditi. I majstor koji će ti se javljati na telefon

 

 

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Definitivno bih tražio da mi se vrati ecu od majstora. Ako ga nije pogledao za ovo vreme, neće ga ni pogledati valjano. Da ti ga samo razjebe, a možda je bio ispravan i cela peripetija i nije možda do njega -  ja ne bi mogao da spavam mirno sa tim mislima... Ovako, kao što ti i Savan preporučuje, pokupi taj ecu dok je još u jednom komadu, pokupi i motor od Ćire pa kod nekog adekvatnijeg majstora... Uzmeš 2 dana slobodno i cela ta dva dana posvetiš samo pregledavanju električne šeme na motoru i kontrolu svega uzduž i popreko i to mora dati rezultate...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1165 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

kada bi se pojavio neko ko vozi ovakav motor , sa kompom bez hissa , da mi da da probam ecu na moj bajk , mislim da bi mi resio zagonetku skroz na skroz , pa eto , mali apel , ako neko zna nekog ko zna nekog da taj zna nekog ko vozi cbr bez hissa , i hoce da donira ecu za probu - oduzicu se muski

 

kapiram da ako nadjem isti model ecu , nista ne moze da se desi , sada je regler nov , samo ako baci varnicu na svecici - to je to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1165 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

i da li ovo dolazi u obzir . nema hiss !! jes da nije isti model a ni isti model mopeda , ali ono , nada zadnja umire ;)

 

69080397_5bef21764a0fe0-570168985bef2158
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

ECU za modele bez kod kljuca. Ispravan, mogucnost ugradnje - ...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8244 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Bas me kopka ova tvoja situacija... Naj vise mi poverenja uliva Satelis, njegovoj bih dijagnostici verovao.

Elem, citam i temu gde si objasnio problem, kazes "radio pola sata i ugasio se"... Svasta ima za proveriti pre kupovine ecu-a...

Je li ostao bez goriva pa se ugasio ili bez struje? Kako se ugasio? Trokirao, brljao ili se samo ugasio, kao na kljuc?

"Gura" li pumpa gorivo kada se kontakt da? (ne je li cujes da zuji vec na skinuto crevo ide li mlaz)

 Ako da, dobijaju li dizne struju (stavljas na dzek svake 12v 10w lampu i gledas da li svetlo pulsira dok verglas).

Dobijaju li bobine struju? "Preskoci" sve varijable koje mogu rezultovati ne startovanjem, Tilt prekidac, stender prekidac, kill prekidac... Sve da se probe radi "premosti".

Da se ustanovi sta fali za startovanje (struja/gorivo ili oba)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1165 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

radio pola sata i ugasio se kao kada je neko okrenuo kljuc i izvadio iz brave. pumpa se cuje , displej odradi , vergla lepo . dal baca gorivo na crevo - ne znam , ali pumpu za gorivo cujem . mislim , jasno je zasto nece da upali - nema varnicu , tako da svakako je struja a ne gorivo 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nema veze sto se cuje pumpa goriva, kod Piaggio dvotockasa recimo cujes pumpu da odradi ali nemas varnicu i kad nema varnicu, takodje nema ni diznu da otvori.

Kad je ecu sa kodiranim paljenjem, obicno je imobilajzer u problemu, kada nema kodiranog paljenja e ondak je 99% gecrkt ecu.

 

Sacekaj majstora iz Uzica da vidis sta ce reci, nakon njegove dijagnoze ide osmeh na lice ili razmatranje sta dalje = velikaaa glavobolja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 20 sati, Darko Mihajlovic je napisao:

kada bi se pojavio neko ko vozi ovakav motor , sa kompom bez hissa , da mi da da probam ecu na moj bajk , mislim da bi mi resio zagonetku skroz na skroz , pa eto , mali apel , ako neko zna nekog ko zna nekog da taj zna nekog ko vozi cbr bez hissa , i hoce da donira ecu za probu - oduzicu se muski

 

kapiram da ako nadjem isti model ecu , nista ne moze da se desi , sada je regler nov , samo ako baci varnicu na svecici - to je to

Pametnija varijanta je da tvoj ecu probas na ispravnom, drugom motoru, da ne bude da posle juris dva komada necega sto nema ni jedan u ponudi. Tako ces znati da li ti je ecu OK ili nije, a tudju stvar ne dovodis u rizicnu situaciju.

PS. Ovaj drugar, o kome sam pisao ranije, ima f4is, ali sa HISS. Jbg...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1165 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

dakle ovako , resio sam neke stvari , bar u glavi . sutra zovem lika , oko podne , po dogovoru , da vidim sta je uradio sa ecu-om . ako nista ne bude , najverovatnije u sredu idem po ecu do uzica , tako da cu onda imati krajem sledece nedelje ecu i motor ... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 10 sati, Darko Mihajlovic je napisao:

a delta ? ovlasceni hondin servis . kod njih je dijagnostikovanje kvara 3600 dingera 

PIH, DELTA!!!

Bio juce u Bgd-u, u Delti sa prijateljem, koji je iskeshirao lovu za novu Africu Twin DCT, koju smo prevezli za Kladovo. I, dok smo cekali da se sve odradi oko papirologije, pitamo prodavca koji nas je primio, gde mozemo popiti kafu, posle 3,5 sata voznje? Kaze, "imate kafic preko puta, u Delta sitiju, ako, Mico, znate sta je to DELTA SITI"... Ne bre, mi smo dosli iz provincije, i ne znamo sta je to...

Pa, mater ti j...m bezobraznu i licemernu, tacno sam hteo da kidnapujem drugara, i odvedem ga da pazari Stroma 1000 u Euro Sumaru... Nego je ovaj drugar postena dusa, i nije hteo da pravi bilo kakav problem govnaru... Jos se svinja zgrazava: "pa zar cete OVOM prikolicom da vozite motor kuci"? Ma jok bre, dosao sam sa moto slepkom da se kurcim kroz Bgd...

PIH, DELTA!!!

1437374568_IMG_2445modified.thumb.jpg.f5d82ece272742c645015d859772d85a.jpg1116532545_IMG_2444modified.thumb.jpg.97b1fb7320333b3067f94b160ac11aeb.jpg842545195_IMG_2446modified.jpg.08c77431357f2d0e2fda76f3672e8278.jpg1250198249_IMG_2447modified.jpg.899f753ede6fe861aade0d68426face8.jpg921607506_IMG_2448modified.jpg.30e3fec116e10ab5d990f168c0bbac1c.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1165 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

e ljudi , ovako ... javio se danas decko iz Uzica . 

 

ECU je u problemu i ne moze da ga popravi . Kako kaze daje jako mali napon , pretrpeo je neku havariju i misli da je zveknula stampana ploca , tako da nema leba od popravke.

 

njegov predlog je da se stavi ecu od evropljanina , tj od modela sa hissom , zbog toga sto je moj skup i nema ga , i kako kaze , to je moguce uraditi promenom ecu i brave , instalaciju kaze ne treba da menjam jer je sema potpuno ista , treba dodati bukvalno samo dve zice do imobilajzera na bravi , nista drugo

 

kako god , u fazonu , bar sad znam na cemu sam...

 

plan je da ovih dana odem kod Ćire i pokupim svoj motor , a ecu ce mi ovaj poslati nazad danas sutra...tako da ...

 

satelis ? sta kazes ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja