Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem ECU , Honda cbr600 f4i sport ,

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ljubazna Annet iz Boonstra mi odgovorila da nažalost nemaju na lageru.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

Motor je Bgd. Tebi dosadno da sam trazis ECU pa hoces i mene da uposlis preko majstor Cire, da trazimo odmah dva ?;)

-Moj ECU je sa hiss i ako ne skinemo sve sto ide u kompletu sa bravom nece raditi moj ECU kod tebe.

-Mozemo probati obrnuto ali ne u kombinaciji sa Cirom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

ne razumem , kakve veze ima cira sa bilo cim ?!? ne mozemo da trazimo dva , tj , nista nece da se desi sa tvojim , jer je regler koji je pravio sranja skinut i na bajku mi je sad novi regler , tako da nema sanse da se ista desi 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Ako se ne varam, negde sam ranije procitao da bi morao pre toga promeniti zice na cdi po semi iz U.S diagrama.Na paljenju imas ruzicasti kabel viska kad uporedis dijagrame.To je caka.Dobar elektricar ce ti to uraditi i upaliti motor.Nemoj raditi nista sam.

Moguce je uraditi ali ne samo sa zamenom i probom sa Bokichinim.U pravu je on , samo bi trazili dva odmah.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Pokusao sam kod kolege ali ima samo A02.
 

Zakleo bi se da je u ovom postu malopre pisalo da si našao onaj drugi ispravni ecu, da košta €400,- i da mu možeš dopremiti taj ecu do temerina.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@Darko Mihajlovic

 

Bokishica da skine ECU, kontakt bravu sa sve antenom, imobilajzer, kljuc.....ne bi upalio motor i vrlo moguce da bi stradao ECU cim bi se stavila - klema na akumulator jer raspored zica (- i +) nije na istim pozicijama tvog i njegovog dzeka instalacije koji se prikljucuje na ECU.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

Odgovorise lepse i strucnije nego sto bih ja. U svakom slucaju mogu da probam to sa iglom obrtomera koja poskakuje kad se vergla ili neka druga pomoc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

ok . hvala svima na pomoci i ukljucivanju u resavanju ove zajebancije moje...

 

sta mislite o tome da zajebem da jurim ecu , i krenem u pravcu : kupim ecu sa hissom , imobiajzerom i kljucem , i promenim instalaciju na bajku ? 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja bih to uradio da imam takav problem. Uostalom tek je zima počela, sačekaj da vidiš šta će ti taj majstor za ECU uraditi.

Ako ništa ne uspe pređi na ovu varijantu koju si sad spomenuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Sam si naveo negde na pocetku da bi to izaslo kao original ECU, ja bih bez razmisljanja isao na zamenu instalacije.

I da nadjes ovaj pa da tripujes hoce probiti regler, pa da ugradjujes satic i piljis u njega ... teska je ovo egzotika, menjaj i opusteno vozi.

Meni je jednom riknuo regler pa povukao za sobom accu, poceo da pisti, hoce da eksplodira, skidaj sve a on ispod rezervoara znaci samo rep motora se ne skida, posle ugradio voltmetar pa neznam gde sam vise gledao u put ili njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Cekam rasplet, ali i dalje sam 50/50% da nije/jeste do ECUa.... 

Diplomatski gledano 49/51% da ce da se pojavi neki drugi kvar. 

Izvini ako ti kvarim, samo sam izno misljenje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 410 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Prava drama, sad pročitah temu.. Majstor u mom kraju je imao neke F4 honde, mislim da još uvek ima jednu baš takvu ako je nije nedavno prodao.. Skoknuću posle posla do njega čisto da priupitam, nikad se ne zna u kom grmu lezi ECU za f4i :)

 

Ne znam da li si proverio kod Novaka iz Smederevske palanke, on radi delove za Honde, moguće da jesi ako si pročešljao teren. Ako nisi pozovi ga za svaki slučaj, možda ima a nije oglasio, ili zna nekog ko zna... (065) 615-3769

 

Ja se iskreno nadam da nije ECU u pitanju i da je neki gremlin kog ćeš da isteraš i rešiš problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pre bi jurio ECU koji je predviđen za taj model nego ECU sa hiss-om (ako je u opšte do toga).

U prvom slučaju, treba samo ECU....ostaje fabrički ključ, džekneš komp i gotovo.
Manje peripetija/brze, jeftinije i možeš sam odraditi.


U drugom slučaju, treba ECU, imobilajzer, kontakt brvava (+ brava rezervoara), ključ, instalacija.....i opet je pitanje dal će sve ostalo (ponajviše inst. tabla) raditi kako treba.
Više peripetija/dosta rasturanja, skuplje i pitanje je dal možeš sam odraditi.

Inače, oko šeme ne mogu pomoći jer je motor pre 2005, nema dokuntaciju pre tog godišta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

Probao da anlasujem, igla obrtomera se ne mrda do trenutka kad upali.

 

Ja licno bih trazio da mi vrate ECU (najgora iskustva imam sa majstorima koji dugo popravljaju kvarove). Posle toga bih vratio ECU na mesto i prebacio motor kod mehanicara (naveo sam neke kojim verujem) i uputio ga u problematiku. Naravno bez spominjanja ECU.

Ako oni docu do istog zakljucka trazio bih da nabave deo i zamene ga. Bit ce malo skuplje ali ces imati bar neku garanciju.

Sve seme i uputstva imas na internetu. Ja imam originalnu knjigu (za korisnike) sa semom na zadnjim stranama.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Jesam druze , uglavnom svi moguci koji servisiraju ecu-e , ili ne rade ecu-e motora ili kad cuju da je zaliven kazu da ne rade. Samo se neki iz brace jerkovica , ako se ne varam , rekli “pa mozemo da probamo, donesite ga” , ali ni to mi nije ulilo poverenje , jer to je ono , ne  znamo , ne radimo te ali mozemo da probamo... 

zvao sam opet momka iz uzica , klasika , ne javlja se na tel ... 

pocinjem ozb da gubim zivce sa ovim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Nemam pametan savjet, zato izvini možda na offu...ALI, ako me išta može iziritirati je nejavljanje na telefon..Zvao bih ga dok se baterija ne isprazni, pa opet..i rekao mu u roku od ODMAH da vrati ECU ..Jednostavno ne vjerujem da neko toliko neodgovoran može da bude dobar majstor..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Verovatno je zatrpan racunarima raznim, pa mu sve jedno dal ce i kad ce uzeti da popravi neki. Ili ima dosta "rutinskih" kvarova za resiti pa mu mrsko da se maje sa ovim racunarom gde mora ukljuciti svo umece.

Zovi ga sa drugog broja, obicno to zna da upali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Ma verovatno ce doziveti da kresnem auto , odem dole i bar zadovoljim svoj muski ego ..

 

poslat je ecu pre mesec dana.. ni na jednu poruku mi nije odgovorio , ni na jedan poziv se nije javio. Doduse, javio se na jedan , prosle nedelje , kada rece da ga nije jos ni pogledao

 

ja mogu da razumem i guzvu i haos i sve , i sam sam u tome , ali druze , ovo je vec bezobrazluk. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
jocu sam zvao , culi smo se ... u toku je . joca nema nacin da ispita sta je sem da nadje drugi ecu i stavi na bajk i proba ( a to sam pokusao i ja ) , ali - nema ecu-a 
 
Ne znam ko je zvonko ali sam siguran da sam i njega zvao , jer sam prevrnuo srbiju trazeci ecu 
Kolega, imao si srece sa Stilom sto je bio JTD, a ne 1.6, e sad te je sacekao problem sa ECU-om.
Samo sunce mu, ovaj je prilicno skuplji -.-

Poslato sa CLT-L29 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ma verovatno ce doziveti da kresnem auto , odem dole i bar zadovoljim svoj muski ego ..
 



. Bio bi u stanju da sednem u auto i odem direktno do njega po mojih €500,- nebitno sto je u Uzicama. Ne toliko zbog visine cifre koliko zbog zajebancije posle toga ako sjebe ispravan ECU.





Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 410 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Svraćao sam juče do majstora da proverim kao što sam i rekao, kad sam ga pitao samo se nasmejao i rekao da neću to lako naći ovde, moguće da ga imaju mađari sa kojima sarađuje oko rezervnih delova ali ni oni nisu baš povoljni.. E sad ako budeš utvrdio da je 100% problem do ECU i da ne može da se popravi, ako treba mogu da ga cimam da proveri te izvore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja