Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem ECU , Honda cbr600 f4i sport ,

Recommended Posts

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

@Satelis  - ma motor mi je kod majstor Cire ( elektricar za motore iz zarkova , a onda smo od njega poslali ecu za uzice kod elektronicara koji se bavi popravkom ecu-a ) ... sta majstor ciri treba - pojima nemam , niti mogu da mu pricam sta da radi , nije u redu , ja sam druze med tehnicar i muzicar , valjda majstor zna sta i kako ... ako me razumes :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

A dali je majstor cira prikljucivao ecu na komp da ocita kodove gresaka?

Dali jos uvek imas alarm na motoru?
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

Sorry nekako sam skontao da ima alarm. Ja kad skinuh alarm resih se svih problema pali/ne pali.

Procitaj ovo ide u prilog Ciri

WWW.SPORTBIKES.NET

Alright peoples hi! I'm new to this forum or actually long time listener first time caller lol. But I have an 02 cbr f4i that i low...


 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

jocu sam zvao , culi smo se ... u toku je . joca nema nacin da ispita sta je sem da nadje drugi ecu i stavi na bajk i proba ( a to sam pokusao i ja ) , ali - nema ecu-a  :(

 

Ne znam ko je zvonko ali sam siguran da sam i njega zvao , jer sam prevrnuo srbiju trazeci ecu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Taj majstor Ćira je skoro dolazio kod mene sa nekim dečkom kome je trebao Joškin regler.

Pitao me je za taj ECU i odmah sam znao da je to tvoj motor i majstor.

 

Što Darko kaže, posle kratke priče sa Ćirom iskreno, nije mi baš ulio poverenje zato što sam ga pitao zna li kako je ECU crkao? Nešto trt-mrt odgovori što totalno nema veze sa temom :)

 

Ponekad, istina retko ali se događa kod Honde, izgore kontakti oko osigurača na samom releu anlasera tako da plus sa acu ide na jednu stranu a regler i njegova instalacija na drugu. Regler sa šestom  žicom prati napon na instalaciji koji jedva prelazi 12V i "gura" napon u instalaciju a samo malo u acu...tako da na acu izmeriš 14V a u instalaciji bude preko 20V...

 

To su male cake za koje majstori "menjači delova"  nikad čuli nisu...

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, Darko Mihajlovic je napisao:

@Satelis  - ma motor mi je kod majstor Cire ( elektricar za motore iz zarkova , a onda smo od njega poslali ecu za uzice kod elektronicara koji se bavi popravkom ecu-a ) ... sta majstor ciri treba - pojima nemam , niti mogu da mu pricam sta da radi , nije u redu , ja sam druze med tehnicar i muzicar , valjda majstor zna sta i kako ... ako me razumes :)

Razumem te i slazem se u potpunosti, svako treba da radi svoj posao i u to ne zalazim, zelim reci jedno......

 

ovo je Peugeot Metropolis400i koji se ugasio mislim u Sept. 2017-te nisam siguran

IMG-20171227-162059.jpg

 

Motor je stigao tako kako ga vidis (iz Cacka), bese Mart 2018-te, obisao je vise majstora, elektronicara, bilo je tu zvucnih i manje zvucnih imena.....sve bezuspesno sto se opravke tice. Menjali su delove skidali sa drugog, prespajali zice..... ali i dalje ne da pali.

 

ovo je njegova el. sema

Screenshot-2018-12-12-23-19-48.png

 

Moze se primetiti da ima dosta elektronike:

- racunar senz. pritiska guma

- racunar prednje osovine

- racunar smart kljuca

- racunar instr. table

- racunar motora

- racunar ABS-a (zavisno od modela)

 

Svi su "umrezeni" i "komuniciraju" medjusobno. 

Dijagnosticki uredjaj, probna lampica, unimer pa polako, zica po zicu, nekoliko sati ispitivanja/merenja......Metropolis je upalio :)

Zvalo me je nekoliko majstora iz Cacka i okoline (valjda ti kod kojih motor bio) da vide sta sam mu uradio, sta je bilo...... opravio sam ga.

 

Ovaj post nije napisan da bi se hvalio, ne treba meni hvaljenje. 

Ovaj post sam ti napisao da bi ti bilo lakse da shvatis dal majstor ima "namere" da ti popravi motor il ce samo skupljati prasinu.

 

Zamenom nekog dela na motoru koji ima problem kao sto tvoj ima, bez da je pre toga provereno sve sto se proveriti mora, vrlo lako se moze sjebati taj drugi ispravan deo ili produbiti postojeci problem.

 

Tako da..... dijagnosticki uredjaj, el. sema, probna lampica, unimer u ruke ne bi li se znalo sta je po sredi.

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Zovi majstor Ciru da si našao majstora koji ima rezervni deo i hoće da ga zameni. Ja se ne bi dvoumio.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

@Satelis  sve te razumem , i hvala ti sto postojis , tj , sto i dalje ima krstenih majstora na ovom svetu. situacija je kod mene sledeca , da ti objasnim , a ti daj neki predlog sta da radim. motor je kod majstor cire , to ti je jasno .. on je ispregledao sve i svasta , kako rece i sumnja na ecu . dalje , ecu da se kupi , nema nigde , tj ima po amerikama za 500,600$ ... jedini lik koji se prihvatio da popravi taj ecu je ovaj momak iz uzica . e sad , sledeci problem , taj momak iz uzica , da li je u tolikoj guzvi , ili je toliko neodgovoran - ne znam , ali dobio je ecu , i niti se javlja na telefon , niti odgovara na poruke , u smislu , kad ce biti popravka , koliko ce to da kosta - znaci , ono , njega cekam pa cekam ...

 

e , ono sto sam hteo da ti kazem je , ja motor mogu da ti doteram za 20 min , to je najmanji problem .. mogu i da okrenem momka iz uzica , iznapusavam ga i kazem da mi vrati ecu i da ti i to donesem ... 

samo , onda imam problem jos veci nego sto sad imam , a to je : ako se ispostavi da je majstor cira u pravu , i zveknuo je ecu - sta da radim posle ? gde da ga nadjem ? 

 

ako imas bilo kakav predlog , i o promeni instalacije sa drugim ecu-om , ili sta god - pisi , ovde ili na pp , sve jedno ...daj neku ideju samo da se pomerim sa mrtve tacke .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Darko, poslusaj kolege , tj trebalo bi da se proveri elektricna sema, kao i instalacija.

 

Mozda pokusas u Holandiji na

 

Ja nisam nasao ecu, ali oni imaju mnogo mnogo delova pa mozda nije azuriran spisak.

Bio sam par puta kod njih, ozbiljna su firma, i ono sto je zanimljivo, vecina motora i delova im je iz USA.

 

Pitaj Savana da ti sroci meil da im posaljes, i da ti nabave deo ,ukoliko nemaju.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

E ovako, kao sto rekoh, da bi ti bilo ko pomogao mora se imati gore napisano i mora se prvo cesljati/proveriti instalacija.

Ja nemam dijagnostiku za tvoj motor ali mogu pokusati da nadjem el. semu motocikla. 

Potrebno je da mi kazes br. sasije i koje je godiste Honda (posalji mi na viber 069/225-1885 Darko).

 

Majstor Cire kazes da je sve ispregledao, taj info nista ne znaci tebi, jos manje meni. Isto kao sto su mesecima veslali gore pomenutog Metropolisa pa na kraju nista nisu uradili, nesto slicno kao sto tvoj ECU skuplja prasinu negde u Uzicu.

 

Da sam na tvom mestu, pritisnuo bi majstor Cireta i tog elektronicara iz Uzica, dve stolice i dva piva pored motora (moze i vruca, ladno je) pa da ti Cire objasni sta je tacno radio/proveravao i jel ispratio el. semu?

 

Promenio član Satelis
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

P

2 hours ago, slave74 said:

Darko, poslusaj kolege , tj trebalo bi da se proveri elektricna sema, kao i instalacija.

 

Mozda pokusas u Holandiji na

 

Ja nisam nasao ecu, ali oni imaju mnogo mnogo delova pa mozda nije azuriran spisak.

Bio sam par puta kod njih, ozbiljna su firma, i ono sto je zanimljivo, vecina motora i delova im je iz USA.

 

Pitaj Savana da ti sroci meil da im posaljes, i da ti nabave deo ,ukoliko nemaju.

 

 

 

 

 

Poslao sam im upit ali...ciganija je to tamo. Kod njih sam kupio motor a oni ga sutradan prodali drugom. I pored toga sto su imali i telefonski potvrdjeo i putem mail-a.

 

Mada drugi put sam kupovao neku mecku kod njih za export i bili su stvarno profi. Dve krajnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

@Savan brat , svakako ti hvala sto si se iscimao , svaki info mi znaci...

 

@Satelis  ee braca , danas sam zvao da pritisnem tog lika iz uzica ...odgovor je "jaooo braco , ja jos nisam ni pogledao tvoj ecu,sutra cu pa se cujemo popodne"  , iako sam mu ecu poslao poodavno ... sad cu da ga pritiskam svaki dan ... to je do njega 

 

za ciru - nije on sigurno precesljao instalaciju. on je isproveravao releje , i te neke stvari ... skino je svecicu , video da nema varnice , pa je tako zakljucio da je ecu , jer , navodno , nema sta drugo... i on sad kao i ja ceka ovog lika iz uzica da nam kaze sta je sa ecuom . verujem da se i njemu zuri jer mu moj motor stoji i pravi guzvu u garazi... e sad , ono sto sam ja mogao da primetim , da on bas nije siguran milion posto da je ecu . jer u jednom trenutku sam ja njega pitao : "ok ecu je , nasao sam ecu na ebuy , kosta 500e , mogu da ga porucim sutra , ali sta ako nije ecu ?" , na sta je on ocutao , ono , malo mi dao diplomatski odgovor kako je on pregledao ostalo i misli da je ecu jer "nema sta drugo"... malo sam skroz u nezgodnoj situaciji jebem mu misa ...

 

zato te ja i pitah u pp , mozes li ti da nesto uradis bez ecua , ili da sacekamo ecu , pa da odlucimo sta dalje ? nije meni problem da odem do cire i pokupim svoj motor ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nikakvo cimanje, popunio par polja na njihovom sajtu.

 

Ako nije do ECU, taj lik ce da cacka oko njega tj dela koji kosta €500,- 

 

Kako hoces, meni to ne bi bilo svejedno i ja licno bih to trazio odmah nazad bez da bilo sta otvara. Bio bi u stanju da sednem u auto i odem direktno do njega po mojih €500,- nebitno sto je u Uzicama. Ne toliko zbog visine cifre koliko zbog zajebancije posle toga ako sjebe ispravan ECU.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

evo , kako ste mi oziveli temu , intezivno razmisljam sta da radim. opet kazem , iako je neodgovoran , dosta ljudi mi je reklo za tog momka da je tata mata za ecue... kazem ti , jedini se prihvatio da ga radi iako je zaliven ... najmanji problem mi je da odem da ga pokupim , ali kao sto rekoh , sta cu posle da radim ako se ispostavi da je stvarno crkao ecu ( sto ima smisla usled dobijanja velikog napona ) , ko ce da mi ga popravi , jer o kupovini mog modela sam def odustao jer ih nema nigde i skupi su ... 

 

da , sitnica koju sam zaboravio da vama kazem - kad dam kontakt , displej mi se upali , obrtomer odradi , cuje se pumpa ... u nekom razgovoru sa likom iz uzica , on kaze da ako na verglanje obrtomer ne skace - sigurno je ecu .. ja mu rekoh da obrtomer odradi na kontakt ono , ode do kraja i vrati se , na sta on kaze to je ok , to nema veze sa ecuom ... samo ako na vergkanje ne poskakuje obrtomer , onda je ecu ...

 

ja nisam siguran , ali 99% bih rekao da je moj obrtomer bio mrtav na verglanje .. konsultovao sam se i sa @milos-v koji mi je pomagao tih dana , on je siguran da je obrtomer bio na 0 dok smo verglali... 

 

eto 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre sat vremena, Darko Mihajlovic je napisao:

 

za ciru - nije on sigurno precesljao instalaciju. on je isproveravao releje , i te neke stvari ... skino je svecicu , video da nema varnice , pa je tako zakljucio da je ecu , jer , navodno , nema sta drugo... i on sad kao i ja ceka ovog lika iz uzica da nam kaze sta je sa ecuom . verujem da se i njemu zuri jer mu moj motor stoji i pravi guzvu u garazi... e sad , ono sto sam ja mogao da primetim , da on bas nije siguran milion posto da je ecu . jer u jednom trenutku sam ja njega pitao : "ok ecu je , nasao sam ecu na ebuy , kosta 500e , mogu da ga porucim sutra , ali sta ako nije ecu ?" , na sta je on ocutao , ono , malo mi dao diplomatski odgovor kako je on pregledao ostalo i misli da je ecu jer "nema sta drugo"... malo sam skroz u nezgodnoj situaciji jebem mu misa ...

Greska.....greska, ne biva tako nikako. 

Moze biti da je do racunara, to niko ne spori ali treba prvo aminovati da je zaista do njega a to se ne moze zakljuciti proverom relea i tih nekih stvari ili "mislim da je ECU".

 

Kao sto rekoh, ako su ispunjeni uslovi da racunar radi.... onda je do racunara, ako nisu ispunjeni uslovi da racunar radi.... onda nije do racunara ili se moze desiti da ima oba problema, zajeban je kvar svakako.

 

Inace nije potreban ECU da bi se proverila instalacija, osim ako nema most u samom racunaru koji prosledjuje + ili - na neku stranu.

 

pre 26 minuta, Darko Mihajlovic je napisao:

da , sitnica koju sam zaboravio da vama kazem - kad dam kontakt , displej mi se upali , obrtomer odradi , cuje se pumpa ... u nekom razgovoru sa likom iz uzica , on kaze da ako na verglanje obrtomer ne skace - sigurno je ecu .. ja mu rekoh da obrtomer odradi na kontakt ono , ode do kraja i vrati se , na sta on kaze to je ok , to nema veze sa ecuom ... samo ako na vergkanje ne poskakuje obrtomer , onda je ecu ...

Sta na primer ako ti je crkao senzor br. obrtaja ili je zica negde napravila kontakt gde ne bi trebala (?)..... naravno da nece kazaljka skakati pa samim tim nece biti varnice, sto znaci da ne mora biti ECU u problemu.

Zato se opet vracamo na pocetak i jedino ispravno..... el. sema, dijagnostika, probna lampica, unimer i podaci vrednosti koliko sta treba imati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pisem "na pamet" ne iscitah sve...

U kakvom je stanju hiss antena, je li njen dzek ustekan i cita li kod iz kljuca?

Ako imas drugi kljuc probaj njega do antene prineti da vidis hoce li njega "ocitati"... Ako je kljuc "rezan" i kod uparivanja "upisivan" cuo sam da kineski cip zan isti da "zaboravi"..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
1 hour ago, Savan said:

Ako nije do ECU, taj lik ce da cacka oko njega tj dela koji kosta €500,- 

Jbg u situaciju u kakvoj je sad, nekome ce morati da ukaze poverenje, ja bih sacekao tog lika iz Uzica, ako covek popravlja auto racunare, nece ga sjebati bas tako lako i video sta kaze majstor Cira, ako ne uspeju da rese, prosledio bih Satelisu.

 

Ne mogu da verujem da je taj deo tolika retkost i toliko $ bez obzira sto je za amerikance. Kao da trazis od ptice mleko jbt. To mi je najvise frka, da na ovim starijim motorima (koje i ja vozim) ce crci neka glupost koju je tesko naci, jer jbg, u zapadnom svetu retko ko vozi 10 godina star motor, a kamoli punoletan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Mislim da ovi sto rade ecu , zamene samo glavni tranzistor ,tiristor, i to je to. Sumnjam da ce on da pregleda svaku smd  aktivnu komponentu. Ocupace mu izolaciju i eventualno proveriti najvece komponente.

Bilo da je ispravna ili ne , on ce je ostaviti ili zameniti.

On nikako ne moze da proveri ispravnost ecu ni pre, a ni posle svoje popravke, a tako ti nista ni ne garantuje.

A ti ako motor i dalje ne radi ces i dalje biti u dilemi dal je ecu ispravan ili ne.

Pokusaj objasniti momku iz UE da menjas elektricara i da je novi zahtevao ecu da proveri sve, pa ako je ecu u pitanju poslaces mu opet.

Cim se taj iz Uzica ne zuri da ga otvori, nece mu ni smetati da ti vrati ecu nazad.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Upravo I ja imam jedan veoma cudan problem na staroj Hondi, a pre nekoliko dana I drugaru poceli ozbiljni problemi, isto na mnogo mladjoj Hondi, sa strujom. 

 

Pravilo broj 1 - Ne veruj na prvu loptu majstorima (cast izuzetcima I kolega a sa foruma) koji ti bez dokaza za nesto odmah traze nov deo. 

 

To rade iz nekoliko razloga

 

1. Ne znaju dovoljno materiju, sto kaze Rajko klasicni menjaci delova

2. Mrzi ih da se protrude I naprave pravu dijagnostiku kvara I problema pa time prekrivaju nemar 

3. Imaju procenat sa nabavljacima delova, dobijaju popust I tu po malo zaradjuju. 

 

Svaka cast kolegi @Satelis, tako je jedino I moguce. Svaka Budala zna da se kvar oko Elektronika moze resiti samo ozbiljnom dijagnostikom od pocetka do kraja I nikako drugacije. 

 

To promeni ovo, promeni Ono, pa na kraju promeni I motor... 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000
4 hours ago, Darko Mihajlovic said:

evo , kako ste mi oziveli temu , intezivno razmisljam sta da radim. opet kazem , iako je neodgovoran , dosta ljudi mi je reklo za tog momka da je tata mata za ecue... kazem ti , jedini se prihvatio da ga radi iako je zaliven ... najmanji problem mi je da odem da ga pokupim , ali kao sto rekoh , sta cu posle da radim ako se ispostavi da je stvarno crkao ecu ( sto ima smisla usled dobijanja velikog napona ) , ko ce da mi ga popravi , jer o kupovini mog modela sam def odustao jer ih nema nigde i skupi su ...


 

da , sitnica koju sam zaboravio da vama kazem - kad dam kontakt , displej mi se upali , obrtomer odradi , cuje se pumpa ... u nekom razgovoru sa likom iz uzica , on kaze da ako na verglanje obrtomer ne skace - sigurno je ecu .. ja mu rekoh da obrtomer odradi na kontakt ono , ode do kraja i vrati se , na sta on kaze to je ok , to nema veze sa ecuom ... samo ako na vergkanje ne poskakuje obrtomer , onda je ecu ...


 

ja nisam siguran , ali 99% bih rekao da je moj obrtomer bio mrtav na verglanje .. konsultovao sam se i sa @milos-v koji mi je pomagao tih dana , on je siguran da je obrtomer bio na 0 dok smo verglali...


 

eto

Ja mogu da ti proverim dali obrtomer poskakuje na verglanje. Licno se ne secam da sam to primetio. 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

ma ti ako si u bg , i ako si voljan mogao bih da mi pomognes na sledeci nacin . skines tvoj ecu , odemo do majstor cire , nakacimo tvoj ecu na moj moped i zaverglamo . ako upali imas veceru , rucak , kurve , belo , zuto , sta oces ... kupim onda ko covek ecu od honde sa hissom i cao ... ako ne - nikom nista ;)  

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja