Jump to content

Moto Zajednica

Polaganje za A

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: BMW R1200GS Rallye

Za sad moras da polazes i testove i voznju za svaku A kategoriju. 

Ja sam sa 14 polagao za tadasnji PSP samo testove, pa sa 16 A1 testovi i voznja, pa sa 18 A2 testovi i voznja, pa sa 21 A, 7 casova, testovi i voznja. 

Sto se tice voznje bez dozvole, skoro pa sve vreme nisam imao odgovarajucu. Sa PSP sam vozio DT50, sa A1 RS125, sa A2 sam vozio gsxr 600 k7 koji je debelo prevazilazio 35kw, Fazer 800 takodje, Yamahu XJ6n. Elem, policija me zaustavila samo jednom i to sa tom Apriliom. Nakon toga nijednom,a isao sam i van granica nase zemlje mnogo puta. Kaciga uvek, i po dvoristu, motor regularan, pamet u glavu i nema problema. Naravno da ne preporucujem voznju bez dozvole, samo pisem svoje iskustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2
On 12/8/2018 at 8:54 PM, Zuba87 said:

Да, ако полажеш за Б по новом.

 

 

П. С. Надам се да под скутер сматраш оне до 50 кубика?

Ma da, ja se i dalje drzim "definicije"skutera da je to motoric do 50 kubika. :)

 

A oni koji su B polozili prije 20-30 godina, a nemaju A kategoriju, a vozili su skuter, kakav je sad njihov status?! Meni nije problem, imam i A i B, ali znam dosta njih koji nemaju A, a imaju B i voze skuter. Od 50 kubika. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

E, sad se sjetih... Prije 4-5 godina sam bio na moru u Grckoj i jedan dan htio da iznajmim skuter. Od 50 kubika, da naglasim. :) Iznenadio sam se sto mi je trazio A kategoriju. Doduse, onda smo iznajmili quad, jer je bila ista cijena, a ipak nas je bilo dvoje, pa je malo lakse na quadu, ali je i on jadan bio od 50 kubika, pa nije mogao uzvuci uz malo vece brdo nas dvoje... :)

Uglavnom, bas sam se tada iznenadio, jer sam mislio da je kao i kod nas, ako imas B, mozes da vozis i skutere od 50 kubika. Medjutim, jok. Mora A. E sad, tad kod nas u RS/BIH nije bilo ovih novih podkategorija, tj, nije se polagalo odvojeno, nego odmah dobijes A, ali ne znam da li bi mi priznao da sam imao samo ovu novu AM, ili A1 i sl...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

@blackbeast Kategorija za motor do 50ccm se zove AM. Ti koji su ranije polozili za B su automatski dobili dozvolu i za AM. Novi kanditati kad poloze,dobiju samo B kategoriju i ne mogu da voze dvotockase,osim bicikla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

mislim da ce novim zakonom samo da odvoje nove vozace od ideje da voze motor. Mnogi stariji vozaci koji su automatski dobijali AM su, kupovali motore do 49ccm jer su imali kategoriju. Kasnije, kad uvide da im je to slabo, polagali su za jacu kategoriju. AM je bila okidac da pocnu da voze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSR 600

Nisu oni toliki brizedusnici, boli bilo koga dal cemo da vozimo ili ne,nego je u pitanju samo novac ko i za sve. 4 polaganja  umesto 1, prosta matematika. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja