Jump to content

Moto Zajednica

Polaganje za A

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSR 600

Pozdrav drustvo, imam 23 godine i polozenu A2 Kategoriju, da li neko zna,a cuo sam da se menja zakon o polaganju, kakve promene se uvode za polaganje za A za koje hocu da polazem uskoro, pa da li da cekam izmenu zakona da li ce biti povoljniji usovi ili da polazem sto pre? Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Mislim da je jedina promena poskupljenje obuke i polaganja tako da pozyri sto pre upisuj to i zavrsavaj. Čini mi se da sam čuo da kompletni troskovi za B skacu sa 70 na 90k.znaci i za A će biti promena

Super tenera je najbolji motor

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Ako vec imas A2 polazi  sto pre dok je jos oko 20 000 rsd sa A2 na punu A kategoriju prelaz.

 

Ali problem ce biti ovi sto nemaju nikakvu dozvolu za bilo kakvu vrstu motora tj imaju recimo za kola ili kamion a nemaju cak ni AM, jer vec sada za njih polaganje za A iznosi oko 70 000 - 80 000 dinara. A gde je oprema, gde je motor... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSR 600

Ma zakon nam je super, neko vozi motor i ima iskustva al nema godina i zajebavaju ga za te kategorije, a neko ko na primer nikad nije vozio motor napuni 24 i moze da uzme sta hoce bez ikakvih ogranicenja. Ludaci. Bolje da su uveli da od trenutka kada polozis naredne 2 god npr ne smes da vozis motor jaci od odredjene konjaze, ovo nema smisla osim sto uzimaju pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS
Pre 2 sati, Urekure je napisao:

Ma zakon nam je super, neko vozi motor i ima iskustva al nema godina i zajebavaju ga za te kategorije, a neko ko na primer nikad nije vozio motor napuni 24 i moze da uzme sta hoce bez ikakvih ogranicenja. Ludaci. Bolje da su uveli da od trenutka kada polozis naredne 2 god npr ne smes da vozis motor jaci od odredjene konjaze, ovo nema smisla osim sto uzimaju pare.

E ovo mi se sviđa kao ideja.

Još kad bi imao neko da ovo čuje (pročita).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

tako je bilo nekada mogao si da polazes za A kategoriju sa 16god i bude upisano ogranicenje u dozvolu do 125ccm,a to se kad napunis 18god brisalo i imao si punu i neogranicenu A kat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Stvarno mislite da je sa 18 svako zreo da tera litru + u javnom saobraćaju?

Do 25 ne bih dao više od 80ks ni na 4 točka.

Zvuči možda smarajuće, ali žao mi dece koja usled manjka sreće i mladalačke ludosti ginu k'o mušice. Matorih ludaka mi nije žao.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

zaboravio sam da kazem da je ovo pravilo sa 16god vazilo 80tih i 90tih godina kad su i motori od litre bili pitomiji od danasnjih sa 200ks

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

@duledjo, kolega tako je bilo sve dok nije doslo do promene zakona 2011. godine.

Ko polozi za motor automatski dobije A kategoriju, s tim sto takva kategorija ima ogranicenje koje si i rekao. I kako se godine pune tako se i mogucnost za jaci motor povecava...

Ali od 2011. se setili evrope i njihovog zakona, al ajde da su barem prepisali kako treba nego su oni polovicno prepisali nesto. D E B I L I

Napravili 4 kategorije da ima motor, svaki put polazes za vecu kategoriju kao da prvi put polazes majke im ga...

Ma ovo pisem ne znam ni ja koji put.

-------------------

Da se vratimo na temu:
Kolega je postavio pitanje dal da polaze ili da ceka novi zakon. Ne znam kolega sta da ti kazem, jer sam nesto nacuo da od sledece godine dolazi do poskupljenja ali i nekih izmena. E te izmene su dosta problematicne sto se tice profi kategorija, jer njih dosta promena ocekuju. Za B nisam cuo iskreno nista.

A sto se tice nase kategorije "A" ono sto nas i najvise zanima, cuo sam pricu ali nije proverena je da ko ima neku manje kategorije (A1,A2) on polaze samo prakticni ispit, jer se teorijski gasi u tom slucaju. Nista jeftinije nece biti to je samo sigurna informacija....

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

Pa realno nigde logike, ja sam polozio za B kategoriju sa 17 godina, jedva se provukao da ne radim obuku po novom zakonu i sada kada sam radio obuku za motor ja opet polazem test, veze sa vezom nema, kako vozim kola, valjda su pravila ista i za motor i za auto, samo da izbiju pare iz dzepa, teorijska obuka, prakticna obuka, trt mrt i ode 300e.

Sent from my PLK-L01 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Isto...

PSP(AM), pa B, pa A2 zbog godina (nisam imao 24, inače bih polagao) i sad nešto u mestu stojim. Želelo bih A, ali iskreno dati 200€ nešto mi se ne bacaju, aj to nego što moram sve ponovo kao da nikad nisam polagao za motor.....

Oprostio bih ja 200€ da moram samo da ih dam, al da ništa ne polažem....

Majku im lopovsku i prevarantsku

 

 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

A ko ti je kriv sto se nisi prije rodio... :D:D:D

 

Kod nas u RS, doduse prije 6 godina, kada sam ja polagao za A, nisam morao da polazem testove i prvu pomoc, nego samo odvezao casove (posto sam vec imao i vozio motor, doduse 50 kubika, stekao sam neka osnovna znanja i iskustvar) pa sam odvezao samo pola casova, odnosno neki minimum koji je bio (ne sjecam se tacno koliko) i izasao na polaganje. Polozio voznju i to je to. Nakon par dana podnio zahtjev za novu vozacku (da se upise i A kategorija) i to je to. Mislim da me tada izaslo (pretvoreno u eure) izmedju 200 i 250 eura. Ali tada nije bilo ovih podkategorija nego odmah ide A.

A najsmjesnije mi je bilo sto je sa mnom polagao neki lik koji je dosao na Yamahi R1, koju vozi vec par godina i dosadilo mu da placa kazne zato sto nema polozeno, pa eto, odlucio da predje u legalne. :D:D:D

 

Ne znam kako je kod vas, ali ja ovde znam dosta ljudi koji nemaju polozenu A kategoriju a godinama voze motore. Dok se nisam malo poceo kretati u tim krugovima, nisam ni znao da je to prilicno masovna pojava. To i neregistrovan motor ili skroz bez tablica ili sa nekim bezveze tablicama nakacenim. Doduse, takvi rijetko gdje smiju sami na dalji put, nego idu u grupi, pa obicno prvi bude skroz regularan, a pola ovih iza ne. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Ma možeš i ovde da se vozi bez dozvole. U gradu ovi prašinari što jure sa njima možeš lako, sa strane možeš da prođeš da te niko i ne zaustavi (ali to sve kada si 100% regularan). Šta radi marfi kada nisi to ne želim ni da mislim....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSR 600

Mene za 3 sezone koliko vozim motor nisu ni jednom zaustavili, al kad bi vozio bez ,,A" kategorije ili neregistrovan ispred kuce bi me zaustavili.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja