Jump to content

Moto Zajednica

SMS-om do izlecenja

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 515 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV, HONDA PCX 125

Zamolila me je gospodja koju sam danas sreo u kiosku da pomognem tako sto cu liflete podeliti kolegama.

Sin joj je bolestan i skupljaju sredstva za transplantaciju maticnih celija u Nemackoj.

Treba da skupe 90 000e.

Ne poznajem ljude ali to nas nikada nije sprecavalo da budemo humani.

Sms je 200din.

 

 

 

Screenshot_2018-11-15-12-42-07.png

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

briga o zdravlju je ingerencija države., ovako i slično samoogranizovanje je anarhističke prirode, i subverzivna radnja., mešanje u državni poso.., ili je možda država neprijatelj ako mora baš ovako..?, a može se i protumačiti kao javna prošnja, a to je unemiravanje savesti raje, za šta onda plaćamo akcizu poreze, takse , kazne!? dokle bre SMSovi!? oće li se država odreći PDV-a na SMS!?  

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

У праву си, али просто, када сам у могућности, помогнем.

Мада, да будем искрен, непријатно сам се изненадио када ми је стигла захвалница од политичара.
Да сам знао да је његова фондација, не бих слао.
Не знам зашто, помислио сам да иде директно на рачун тих људи.

Уопштено, тим разним фондацијама ич не верујем.


Али, ово није тема за овакве расправе. Можда бисмо могли отворити нову где бисмо претресли све аспекте оваквог деловања?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

što nije!? ti ustvari plaćaš firmi nekog aleksandra šapića, a on posle tera dalje; moguće da je krajnji korisnik i izmišljen, ovo je javna prošnja, kao kad ciganka ispred šiš ćevapa traži pare za lekovi, a el oćeš jedan šiš ćevap, neću, jela sam kad sam pošla. inače za lokalne pijandure imam razumevanja i za njih se nađe do 100 kinti uvek., a ovo, pa reko sam šta je u pitanju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 515 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV, HONDA PCX 125

Ja verujem u dobrotu i humanost ljudi. :)

Ovo je dobrovoljno za razliku od nameta koje svakodnevno placamo i ako znamo da ne idu tamo gde treba.

O politici i teorijama zavere mozemo diskutovati u nekoj drugoj temi.

Ne moramo svaku dobru nameru da ukaljamo.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

moj bend i ja smo u fazonu da sviramo kad god mozemo humanitarne te svirke gde se prikupljeni novac daje porodici. 

 

skoro smo za neku devojcicu od 9god , iz Petrovca na Mlavi skupili skoro 2.000e i predali joj . lezala je u nekoj grckoj bolnici i dan je bio oko 1200e , i plus oko 6 terapija po 2000e , tako nesto 

 

tako da , ako ima nekih uslova ili ce im to nekako pomoci - javi 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Uvek sam rad da pomognem. I saljem i sms. Uplatim kad mogu. Radim dzabe ako neko uplati pomoc i donese uplatnicu. Jedino zaista ne mogu da se otresem gorkog ukusa da od plate dajemo 60+% za kojekakve fondove, osuguranja i ostalo, a za tu decu ne moze da se izdvoji od tog novca nego moramo da skupljamo sa strane. Zasto se ne odreknu dela akciza za fond oboleloj deci npr? Ili da makar 1% PDVa bude u te svrhe. Ima nacina, ali nema interesa niti zelje. 

I dalje to nije razlog da kao pojedinci ne pomognemo, a isto tako bi trebalo da nam bude motiv da kolektivno nesto uradimo da se to promeni. Ali smo dugo ugnjetavani i definitivno je da nemamo snage i moci kao narod da stanemo kao jedan i borimo se protiv onog sto nas boli u celom ovom sistemu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Imamo loš zakon po tom pitanju. Mislim da bi započetak trebalo uvesti da onaj ko skrivi saobraćajnu nesreću mora da plati iz svog džepa lečenje za sve koji su povređeni i eto novca- pijan, drogiran, bahat . . . - napravi sranje u saobraćaju, povredi ljude, a njihovo lečenje plaća socijalno, pa posle za lečenje bolesnih nema novca. Ujedno mislim da bi to dosta doprinelo i bezbednosti u saobraćaju, mi bi verovatno postali mnogo " vidljivliji " za ostale učesnike u saobraćaju ! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja