Jump to content

Moto Zajednica

Čizme (moto) od domaćeg proizvođača

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Uz temu sam odmah objavio i tekst, ali je nekako nestao pa sad ponovo ubacujem.

A evo odpriklike šta sam napisao:

Nabasao sam slučajno na neki oglas nekog proizvođača obuće (uglavnom zaštitne) iz okoline Niša, koji je napisao da radi isključivo od kvalitetne kože i da je obuća vodonepropusna. S obzirom da su mi se zadnje čizme (koje sam inače dobio na poklon od kolege sa voruma Žarića) več uveliko ofucale, rešim da posetim ovog proizvođača i da vidim šta nudi.

Jedva uspem da ih nađem u nekoj međuselendri (iznad niškog novog groblja) i vidim da je tu proizvodnja i da nemaju maloprodaju. Pojavi se vlasnik (video parkiran motor u dvorištu pa došao da vidi ko ih to posetio). Vidim jedne dobre čizme (doduše nisu baš za motor), koštaju 8.000 din, pa priupitam postoji li mogućnost da se ugradi pojačanje na prstima, na mestu poluge menjača kod motora i na poziciji skočnih zglobova. Čovek kađe da može bez problema. pitam za cenu prerade, kaže čovek ništa to ne košta, ali moram da sačekam nedelju dana.

I juče preuzmem čizme i juče i danas ih maltretirao po ceo dan.

Prvi utisci:

Udobne za vožnju i za hodanje, deluju čvrsto i kvalitetno, lako se oblače i skidaju, lagane su, ne klizaju se na mokrom asfaltu, lako se mnjaju brzine i koči, ...!

Potopio ih noćas u vodi (6cm) i nisu propustile do jutros.

Verovatno nisu u klasi Dajtone i Alpinestarsa, ali nisu ni po ceni slične, pa se nadam da će da izdrže par sezona.

A ono što je bitno:

Ja nosim obuću br. 46 a ove čizme su mi br 45 i potpuno mi odgovaraju.

 

Picture 001.jpg

Picture 002.jpg

Picture 003.jpg

Picture 005.jpg

Picture 006.jpg

Picture 007.jpg

Picture 008.jpg

Picture 009.jpg

Picture 010.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Izgledaju odlicno. Jedino sto vidim obavako na prvi pogled kao manu, upotreba u letnjim mesecima. Izlgedaju bas toplo. 

8000 za ovakvu cizmu je odlicna cena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 5 minuta, Astral je napisao:

Izgledaju odlicno. Jedino sto vidim obavako na prvi pogled kao manu, upotreba u letnjim mesecima. Izlgedaju bas toplo. 

8000 za ovakvu cizmu je odlicna cena.

I ja smatram da će u njima leti da bude prilično vruće, međutim ja motor vozim cele sezone pa mi to odgovara za hladnije vreme.

A ima isti model sa bočnim delovima od kordure koji je predviđen za toplije vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Нисам компетентан да судим о њима, делују супер, само ме интересује, може ли, некако, и заштита за цеваницу да се убаци (а да није фудбалски костобран)?

Ако можете да се сетите, један колега, мислим@Alekre је налетео на Хаскија и, по његовој процени, сломио би ногу, да није било те заштите.

Да је Хаски једина опасност по цеваницу, не бих помињао, тај један камиказа је решен, али када већ имате комуникацију директно са власником, можда би могло и то да се договори?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 8 minuta, Zuba87 je napisao:

Нисам компетентан да судим о њима, делују супер, само ме интересује, може ли, некако, и заштита за цеваницу да се убаци (а да није фудбалски костобран)?

Ако можете да се сетите, један колега, мислим@Alekre је налетео на Хаскија и, по његовој процени, сломио би ногу, да није било те заштите.

Да је Хаски једина опасност по цеваницу, не бих помињао, тај један камиказа је решен, али када већ имате комуникацију директно са власником, можда би могло и то да се договори?

Verovatno bi i to moglo da se odradi, međutim mislim da bi u tom slučaju čizme bile krute i potpuno nepraktične za hodanje. Takve zaštite su više predviđene za enduro vožnju, a za touring ipak treba nešto praktičnije za višenamensko korišćenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Pisalo se već o domaćoj obući.Ima moto i ima drugih modela

 

WWW.GEPARD-OBUCA.RS

Lice: Prirodna koža / Tekstil (Poliamid) Postava: Tekstil (Poliamid) Đon: Guma poliuretan Namena: Obuća za suvo...
WWW.GEPARD-OBUCA.RS

Lice: Prirodna koža-velur Postava: Poliester Đon: TR Namena: Obuća za suvo vreme Način izrade: Lepljena obuća...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Не знам, на овим једним јединим које имам (и скоро купљеним на форуму), за ходање ми једино смета ђон. Штитници не толико, навикао сам на цокуле, па ми то све исто.

Е, сада, да ли је плански ђон на мото чизми направљен тврђи, можда је јачи, да сачува ногу, то не знам, али свакако ми је то једино неудобно код њих...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 14 minuta, JevtaNS je napisao:

Pisalo se već o domaćoj obući.Ima moto i ima drugih modela

 

WWW.GEPARD-OBUCA.RS

Lice: Prirodna koža / Tekstil (Poliamid) Postava: Tekstil (Poliamid) Đon: Guma poliuretan Namena: Obuća za suvo...
WWW.GEPARD-OBUCA.RS

Lice: Prirodna koža-velur Postava: Poliester Đon: TR Namena: Obuća za suvo vreme Način izrade: Lepljena obuća...

 

 

Znam, učestvovao sam u toj temi i imali su odličan kvalitet obuće i imam i sada nekoliko pari njihove obuće.

Problem je što su pozatvarali svoja predstavništva po drugim gradovima i što sada obuće koje ima na sajtu uglavnom nema u prodaji (osim nečeg što je zaostalo iz prethodnog perioda).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000
pre 59 minuta, JevtaNS je napisao:

Pisalo se već o domaćoj obući.Ima moto i ima drugih modela

 

WWW.GEPARD-OBUCA.RS

Lice: Prirodna koža / Tekstil (Poliamid) Postava: Tekstil (Poliamid) Đon: Guma poliuretan Namena: Obuća za suvo...
WWW.GEPARD-OBUCA.RS

Lice: Prirodna koža-velur Postava: Poliester Đon: TR Namena: Obuća za suvo vreme Način izrade: Lepljena obuća...

 

 

 

prosle godine kad sam ih ja kontaktirao nisu nista imali i rekli su da ni nece

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
pre 18 minuta, hard_rock je napisao:

Ne znam sto, ja sam godinama vozio u patikama dok nisam kupio moto cizme i nikad nisam primetio ista na patikama od menjaca :neznam:

I ja, pošto vozim isključivo po lepom vremenu, nosim ili patike ili klasične cipele i nemam tragova oštećenja od poluge menjača...

Ali isto tako imam drugare kojima patika ne može da izdrži sezonu a da se ne pokida na tom mestu... :stabre::neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 5 sati, Mikulanac je napisao:

Ser Zile, super su za te pare jedino mislim da ce ih menjac brzo sjebati, treba tu malo grublji materijal.

Vrlo laki da će to da se desi za neko vreme. Rekao mi je vlasnik da mogu da ojačaju to nekom gumom, ali sam ja hteo da bude nešto manje uočljivo. videću uostalom.

 

pre 28 minuta, DonToni je napisao:

I ja, pošto vozim isključivo po lepom vremenu, nosim ili patike ili klasične cipele i nemam tragova oštećenja od poluge menjača...

Ali isto tako imam drugare kojima patika ne može da izdrži sezonu a da se ne pokida na tom mestu... :stabre::neznam:

Za kraće vožnje po lepom vremenu i ja koristim patike (što ipak ne preporučujem zbog bezbednosti), međutim ja motor koristim preko cele godine (u svim vremenskim uslovima), pri tome često na putu budem i vše dana, tako da patike u takvim uslovima ne zadovoljavaju ni osnovne uslove.

A evo kako mi izleda leva patika posle jedne sezone na motoru i kako mi izgleda leva čizma posle pet godina na motoru. napominjem da su patike vožene samo po lepom vremenu i na kraće destinacije (do stotinak kilometara).

 

Picture 011.jpg

Picture 012.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 42 minuta, štampar je napisao:

Па добро,мало ''тврђи мењач'':D,шта мош' :neznam:...него,...шта буде са обућом кад је окваси уље исцурело кроз семеринг:D?

Valjda će da budu čizme još bolje impregnirane.

Uostalom videću kada se to desi (ili ću da pitam ove koji ne voze BMW a kojima su noge često do kolena mokre od ulja).:nanana:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja