Jump to content

Moto Zajednica

BMW 1150 GS i GSA Pomoc sa savetima oko kupovine

Recommended Posts

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Pozdrav braćo!!!

Konacno dolazi trenutak...lagano da u narednih 3 do 6 meseci kupim svoju prvu zver!!!

Želim da uzmem BMW 1150 GS ili GSA  godište izmedju 2000. i 2006. Zanimaju me mišljenja svih onih koji su vozili i koji voze ovu  mačkicu.

Naime konkretno me interesuje koliko mogu da predju KM bez većih problema.Na šta treba da obratim pažnju pri kupovini itd...

Naglasio bih samo da živim u Austriji te planiram da ga kupim ovde (sa ili bez servisne knjige..videcu....i verovatno sa koferima....).

 

Hvala i pozdrav svima !!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pa nema neke preterane filozofije. Gledaj opstu ocuvanost motocikla, opremu i servisnu istoriju, ako je ima. Motori su jako dugovecni, da ne prenosim sad vise puta ispricane price, sumnjam da ce i kod tebe doci do kraja radnog veka. Generalno, Nemci prave razliku izmedju do 60000km i preko 60000km. Na 60000km dolazi veliki servis koji je prilicno skup, a motore sa preko 100000km obicno kupujemo mi :)

 

Do 2002-ge su imali klasican kocioni sistem sa ABS-om, a od 2002 pa do 2007-me elektro servo uredjaj kojeg se mnogi plase. Ti motori koce brutalno, ali se kocioni sistem mora pazljivo odrzavati (redovna zamena kocione tecnosti uz pazljivo ozracivanje). Uz dobro odrzavanje tesko da ce biti ikakvih problema.

 

Takodje, do 2002-ge su imali HAL senzore sa standarno izolovanim zicama umesto silikonskih kakve su u opotrebi od 2002. Ukoliko odaberes model do 2002, ovo treba proveriti i spreciti belaj.

 

Drugih razlika po godistima nema, tako da ostaje da se odlucis izmedju GS i GSA. GSA ima veci rezervoar (preko 30 litara), veci hod opruga prednjeg vesanja, bolju zastitu od vetra i jednodelno sediste. Zgodniji je za vise osobe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

@lalajko Pozdrav!!!

Iskreno sam se i nadao da ce biti jedan od prvih komentara bas tvoj :) !!! Toliko toga citam od tebe i znam da si poznati BMW-as  tako da mi gore navedeno itekako pomaze  i uliva poverenje!

Pa da upravo sto se tice kilometraze ,video sam ovde na oglasima da svi prodaju masine otprilike izmedju 60000 i 100000 ...

 

jurim isto da bude sa koferima...a ako ne,uzasno  mi se svidjaju TRAX ili BMW  aluminijumski...al kostaju bas fino :( ....

Mislim da cu pre GSA ...

 

hvala puno na odg.:)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja