Jump to content

Moto Zajednica

Prvi motor

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

Znaci...blizi se 18 god tako da gledam kupiti neki motor...trenutno polazem za auto tako da odma poslje toga idem polagat za motor...dosad sam vozio samo automatike ali sad imam jedan problem...visok sam oko 195cm...e sad zanimaju me vasa iskustva za najbolji motor za malo vise likove...unaprijed hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Malo vise detalja bi pomoglo za valjani savet,cenovni rang za kupovinu,motor za koju namenu bi ti trebao,volis li putovanja ili kratke izlete.Vise vrsta motora ima pa shodno tome ide i odabir koji bi odgovarao tvojoj visini. Ja vozim Hondu Deauville 700 i nasao sam se na njoj a visok sam 192cm.Ako planiras putovanja ima bas lep izbor motora za pocetnike koji se voze maltene kao automatici,laki za manevre laki za voznju,uglavnom kratko sa svakim i posle 5 rezervoara minimum u lokalu i na vezbi polako pali apetite za dalje,nikako odjednom kao pocetnik i sa dozvolom i sa prvim motorom,naravno i oprema pod obavezno,puno slatke muke i detalja ali kad se kompletiras onda je sve lakse i lepse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Zasad su voznje tipa pola sata do sat ipo...ali nadam se da cu i to produljiti malo...vise trenutacno gledam sportske motore ali s vremenom bi volio kupiti i neki putni sa malo ugodnijim stavom i sjedalom...a zasad svaki motor koji sam gledao (sportski) mi je stvarno premal i trebam rastavit koljena da stanem na njega...eto volio bi ako ima ljudi visine kao ja da napisu koji motor voze...hvala na odgovorima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

@Prksi619 Pozdrav! Odmah da se ogradim i da kazem da iza sebe nemam nekog dugog motociklistickog staza i da cu mozda dati i pogresnu procenu, ali trudicu se da budem objektivan. Dakle, mislim da treba u startu da batalis ideju o R motorima. Zasto? Pored toga sto bi to bio tvoj prvi motor i pored toga sto si mlad, bas mlad, mislim da si previsok za tako nesto. Ja sam, recimo, visok 196cm i mnogo je smesno kada sednem na bilo koji R motor. Nisam ih probao, ali mogu da zamislim kako bi bilo neudobno voziti ga, narocito na duze staze. Polozaj nogu, polozaj ledja + polozaj ruku...jednostavno neprirodno i cini mi se da bi posle 15ak minuta sve pocelo da zulja i da boli. Kako si jos uvek nedovoljno odrastao za A kategoriju, ogranicen si na A2 tipove, koji takodje mogu da donesu mnogo zabave i uzivanja (nije sve u snazi i brzini). Mislim da bi tvojim/nasim gabaritima najvise odgovarao neki Kawasaki Versys 650, Honda NC700XA, Yamaha XJ 600 diversion ili, pak, Yamaha Fazer 600 i to svi modeli u A2 izvedbi (verzije sa 35kW ili sa blokadama za A2 kategoriju). Ja imam Hondu NC700X (koji je za A kategoriju sa 38kW), udobna, vrrrrlo upravljiva i lagana za voznju, ubrzanje do 140km/h i vise nego dobro i sto se mene tice, ne treba mi nista vise (za sad :D ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Visok sam 194 cm i imao sam prilike da probao svašta da vozim.

Za tu visinu isključivo neki putni enduro (kle 500, Transalp, Tenera, ...). Ti motori su dovoljno gabaritni, lagano se voze, ne troše previše, mogu da se dobro natovare za put (i plus suvozač), nisu komplikovani za održavanje, trpe greške početnika, mogu i po livadi i po šumi, ...! Da sam na tvom mestu zaboravio bih na sportske motore i to iz više razlga, a dva osnovna bili bi: Nemaš dovoljno iskustava, a R motori su dosta "oštri" i uglavnom kažnjavaju greške, a drugi bi bio taj da nećeš imati dovoljno mesta ni samo ti da se smestiš na njem, a o suvozaču i prtljagu da ne pričamo. Čak i ako se nekako napakuje na takav motor imaćeš problema pri upravljanju i nakon desetak minuta nećeš više da budeš dobar ni sebi ni drugima. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

S obzirom da imas 18 god ne verujem da te zanimaju enduro ili touring motori, ti bi da se svrckas na nekom R motoru ali koci te A2 pa bi mozda pogledao neki naked ali opet to su mali motori za tvoje gabarite. Ne znam koji ti je budzet, ali ja bih prepopurio neki maxi scooter od 500 kubika, vidjam visoke ljude kako ih voze bez ikakvih problema. I s obzirom da nisi vozio neki snazan motor onda ce te maxi scooter potpuno zadovoljiti i odvesti gde zelis. 

Idu lepo, trose normalno, servis nije preterano skup a kad skupis dovoljno staza mozes se prebaciti na neki veci naked motor...a posle toga bices u godinama u kojima ces zeleti neki touring ili enduro i to ce biti prava stvar za tvoje gabarite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

Samo da dodam - vozio sam i Yamahu MT 07, kao i Yamahu XJ 6 - naked motori. O MT - u nikako nemoj da razmisljaj, jer je i on malen, bas malen. Zanimljivo je voziti ga, jer je vrlo lagana masina, ali noge su ti skupljene prilicno i opet, za nase gabarite, ne ide. Kao sto su iskusnije kolege rekle, enduro ili turing su za nas i, koliko god te testosteron u naletu tera da gledas R - ove, mislim da mi tu nemamo sta da trazimo. Srecno i pamet u glavu!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

Kad isteras taj scooter ili sta god da uzmes, mogao bi da pogledas GSR1400, ogroman motor, cini mi se odlican za vas malo visocije :takoje:.

A nemoj ni da zaboravi da motori ne gube vrednost kao automobili, tako da ako uzmes nesto i ne odgovara ti, mozes da ga prodas a da ne izgubis ni evric vrednosti. Naravno prenos ces morati da platis, ali razumes vec sta zelis da kazem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GSX750F i Kawasaki ZR7

Prvo, R-ove nemoj da gledas uopste prvenstveno zbog godina i usijane glave, a onda i zbog tvoje visine. U prerhodnim postovima su ti ljudi lepo objasnili R motore i 100% su u pravu, a sa A2 sta bi pa mogao da vozis od R-ova sa svojom visinom. 125ccm su igracke na kojima bi izgledao smesno. Tebi bih preporucio  nekog naked-a, recimo Bandit 400 je fina proverena masina i vozi se sa A2 ili nekog copera, jer sa coperom mozes da zadovoljis A2 i gabarite( ja ih licno ne volim ali nemas mnogo izbora) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Atv Adly 500 S ; Aprilia sr50

WR je odlicna masinaa, ja sam vozio DT 125, vrlo sam bio zadovoljan motorom i snagom, nemoj zuriti nigde, tek ti je 18 godina, uzmi neki 125, yamahu, i godinu, godinu ipo drndaj do, urnisi, nauci o motorima nesto, kako rade, funkcionisu, da sam menjas ulje, filtere, upoznaj motor, a i godinu ipo urnisanja krosa ce ti dosta dati na iskustvu u voznji i neces imati problema kad uzmes 450 kubika, sto je veoma ozbiljan i jak motor, nije bas za pocetak i neiskustvo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja