Jump to content

Moto Zajednica

Rdjav lanac i ulje

Recommended Posts

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Quannon

Nije mi bilo duze na forumu medjutim hvala Bogu setio sam se stare sifre..bajkeri potrebna mi je pomoc imam jedno pitanje..iskocio mi nov motorcic(kao nov) iz 2008 godine sa 3000km vidi se da je ocuvan i da nikad nije padano sa njega, bukvalno motor nema ogrebotine..e sad koliko sam ja cuo lanac moze bez problema da prelazi i po 20,25k km ako je podmazan i zategnut na vreme..po slikama bih rekao da je on bas zardjao posto motor nije bio vozen skoro 2 godine(vlasnici u inostranstvo) do pre mesec dana..brine me da li sad taj lanac vredi cemu i da li bi mogao da predje bar neku odredjenu kilometrazu kad bi se doveo red npr 10,15 hiljada i isto sto me brine sto koliko ja znam ulje valja promeniti svake godine ili bar na 4,5 hiljada km tako da me ne bi ni cudilo da nikada nije menjano..da li to moze uticati na motor(masinu) tj da joj bude skracen zivotni vek..hvala na odgovorima unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ulje i filter zameniš. Na primer, kupiš najjeftinije ulje u skladu sa preporukama proizvođača i istočiš posle 1000 kilometara i sipaš ono što želiš. Lanac i lančanici su potrošan materijal, baciš staro i montiraš novo.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Quannon

Hvala puno na odgovoru..znaci taj lanac odma baciti ili bi mogao da predje bar neku kilometrazu posto se za njega malo teze nalaze lanac i lancanici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Operi lanac pa ćeš videti kakvo je stanje kada ga našpanuješ. Da li se neravnomerno isteglio, da li su zaptivke oštećene i da li ima zaribalih karika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

skini rdju antirostom -fosforna kiselina,proveri samo da li jede gumice.onda ga dobro naulji menjačkim uljem -nek baca ako treba.Da se razradi kolko  moze pranje,pa onda normalno mazanje sprejom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
skini rdju antirostom -fosforna kiselina,proveri samo da li jede gumice.onda ga dobro naulji menjačkim uljem -nek baca ako treba.Da se razradi kolko  moze pranje,pa onda normalno mazanje sprejom
Iz iskustva sa biciklistickim lancem, ako ga tretiras antirostom karike ispucaju, bukvalno dobiju fine tanke pukotine, provereno 100%.
E sad da li se isto desava sa moto lancem ne znam.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

posle sam hteo da dopišem kratko antirostom, pa ga isprati dobro vodom.Ja varim i čest radim sa aantirostom.Namažeš ostaviš da prenoći -pobeli,ali nikad nisam video pukotine na gvoždju.Fosforne kisseline ima u koka koli zato neko i snjom skida rdju ,verovatno iz zajebancije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ko što su ti rekli ljudi . Što se tiče lanca, sve zavisi i koliko je korodirao i kako - dal samo spolja il je korozija uhvatila i dublje.  Ja sam sređivao neke oldtajmere stare po 30 - 40 godina, bilo je tu svega, zarđalih, ukočenih lanaca - većinu sam uspeo da osposobim. Potopio bih lanac u naftu da odstoji nekoliko dana, svaki dan bih ga dodatno ribao četkicom, pa opet u naftu, onda ga okačim negde da se iscedi, pa ga potopim u ulje na par dana, a onda opet da se iscedi i na motor pa na vožnju.  Naravno, sa takvim lancem se ne kreće odmah na neki duži put, već se vozikaš po lokalupar stotina kilometara pa ga proveravaš.  Ako je bio jako korodirao, neće ga spasti ni nafta, ni antirost ni sprejevi, ulje . . . .  - posle par stotina kilometara će početi da dobija luft na osovinicama i moraće da se menja. Ako nema lufta - teraš dalje sa njim i redovno održavaš i kontrolišeš . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Lanac verovatno ima samo povrsinsku koroziju,  sem ako nije stajao na kisi, 99% je lanac sa gumicama, tako da rolnice nisu rdjave iznutra.  Samo podmazi i vozi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Pošto si već našao dobro očuvan motor, i cena ti odgovara, nemoj da gledaš lanac. Njega uglavnom menjaš i na drugim motorima koji i nisu "tako" očuvani. To ti je normalan trošak, kao i za gume.

Za ulje u mašini, kupi najeftinije auto ulje, ispusti staro, sipaj novo, nek motor odradi nekih 15 - 20 minuta da ispere mašinu, ispusti to ule, zameni filter i sipaj odgovarajuće

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Reci nam koji je motocikl u pitanju ...  već od 70 e može se kupiti kvalitetan lanac...

Sto reče Aca , očisti, podmaži i to je to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova
Pre 3 sati, drtommy je napisao:

Pošto si već našao dobro očuvan motor, i cena ti odgovara, nemoj da gledaš lanac. Njega uglavnom menjaš i na drugim motorima koji i nisu "tako" očuvani. To ti je normalan trošak, kao i za gume.

Za ulje u mašini, kupi najeftinije auto ulje, ispusti staro, sipaj novo, nek motor odradi nekih 15 - 20 minuta da ispere mašinu, ispusti to ule, zameni filter i sipaj odgovarajuće

kupi ulje za auto do SG specifikacije.Do nje u ulju nije bilo modfikatora trenja zbog kojih proklizava kvačilo .Vozi jedno 100 -200 kilometara pa ispusti .Kad ispustiš ostavi još jedno nedelju dana da se sve ocedi .Iscuriće još deci dva.Onda sipaj moto ulje

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
Pre 1 sat, sasa ns 1 je napisao:

kupi ulje za auto do SG specifikacije.Do nje u ulju nije bilo modfikatora trenja zbog kojih proklizava kvačilo .Vozi jedno 100 -200 kilometara pa ispusti .Kad ispustiš ostavi još jedno nedelju dana da se sve ocedi .Iscuriće još deci dva.Onda sipaj moto ulje

Ne razumem zašto si citirao moj odgovor. Nisam uopšte rekao da vozi, već da motor odradi određeni vremenski period da bi isprao stari talog i nečistoće. A uostalom ta večita fama oko ulja? Svi stariji motoristi znaju o čemu pričam. Šta se sipalo u motore 80 tih godina kada nije ni postojalo Motul, Bardhal i ostala sadašnja ulja. To, proklizavanje, ovo, ono je samo iznuda para. Ja lično i dalje sipam ulje po klasifikaciji za dotični motor, konkretno kod mene, polusintetika, 10-40W, i vozim bez ikakvih problema. Motor je 93 godište, i mislim da ta klasifikacija nije ni postoja tada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ako su lančanici dobri, a trebali biti kao novi skoro, kupi lanac i vozi se još dosta km bezbrižno. Stari lanac može da ti uštedi koji kintu ali može da ti napravi i više troška ako sjebe lančanika.

Inače, daj slike te mašine od 3000 km :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova
Pre 2 sati, drtommy je napisao:

Ne razumem zašto si citirao moj odgovor. Nisam uopšte rekao da vozi, već da motor odradi određeni vremenski period da bi isprao stari talog i nečistoće. A uostalom ta večita fama oko ulja? Svi stariji motoristi znaju o čemu pričam. Šta se sipalo u motore 80 tih godina kada nije ni postojalo Motul, Bardhal i ostala sadašnja ulja. To, proklizavanje, ovo, ono je samo iznuda para. Ja lično i dalje sipam ulje po klasifikaciji za dotični motor, konkretno kod mene, polusintetika, 10-40W, i vozim bez ikakvih problema. Motor je 93 godište, i mislim da ta klasifikacija nije ni postoja tada

pa citirao sam te kao nastavak-poboljšanje tvog odgovora.Siguran sam da je bolje malo voziti da se par puta dobro sve ugreje i otpuste kolko mogu svi depoziti koji su se nataložili.Što se tiče osamdesetih tek krajem njih je uvedena  SH specifikacija i ti modifikatori su morali da budu uvedeni zbog smanjenja potrošnje -tojest ekologije .Manjaq potrošnja manje zagadjenje.Onda je uveden i bezolovni.

To je izazavalo kontra efekat kod kvačila jer su uvodjeni aditivi zbog kojih kvačilo klizi.Da bi se to pokrilo tehnološki uvedeni su novi standardi.To su MA koja obuvata MA1 i MA2 zajedno ili može neka od te dve pojedinačno.Postoji  i MB.

Što se tiče ful sintetike AMSOIL je pravi od 1913 godine.Sve vrstte pa i multiestere za avione.

Za kola negde od šezdesetih  MOTOCIKLE MISLIM OD 1973 SE PRAVE ULJA SPRAM AGREGATA.Do tad je bilo imaš slab auto ili motor sipaš mineral ,jak ful sintetiku.Od tad se promenuo mašinski sklop.materijali i tolerancije.

Trenutno je vrh ktm advenčri gde se ulje menja na 16000 km.Isto ulje kao i pre par godina a verovatno su promenjeni materijali u agregatu jer neverujem da su odokativo povećali za duplo zamenu..

Malo sam skreno sa teme ali ulje nije nikakva sveta vodica .Zato postoji škola,a ovo sve se može izguglati

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
pre 49 minuta, sasa ns 1 je napisao:

pa citirao sam te kao nastavak-poboljšanje tvog odgovora.

Nismo se razumeli, izvini. Inače, naravno da je sa novijom generacijom motora razvijano i novo ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 10.11.2018. at 13:28, sasa ns 1 je napisao:

kupi ulje za auto do SG specifikacije.Do nje u ulju nije bilo modfikatora trenja zbog kojih proklizava kvačilo .Vozi jedno 100 -200 kilometara pa ispusti .Kad ispustiš ostavi još jedno nedelju dana da se sve ocedi .Iscuriće još deci dva.Onda sipaj moto ulje

Bas dobra informacija o ulju. BRAVO!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Informacija lepa ali nije od koristi... Ulje te klasifikacije se prestalo pre 10god proizvoditi...

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

ima u  prodaji razni manji naši proizvodjači.Za jugiće i slično.Video sam bell. ili na eurogasu lion što je isto ulje. optima ,ima sigurno i drugih.Bell je jos ranija SE specifikacija,15w-40  250 dinara litar.Mislim da većina 15-40 su ta ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Quannon

Ja se izvinjavam tek sam sad stigao da udjem na forum i proverim savete..hvala svima puno za svaki, videcu jos da li cu uzeti motor posto sam vec imao takav u pitanju je 125tica Kymco Quannon, motor kao motor je odlican i proveren posto se bas lepo pokazao i kod mene i kod drugara koji je presao sa njim preko 25000km(na satu pre 45000), po meni odlican motor za pocetnike ili grad jedino se dvoumim sad zbog te maksimalne brzine iskreno i meni je spor 134kmh sam najvise izvukao i stvarno sam ga vozio pun gas i nisam mogao da ga unistim, potrosnja smesna 3,4 l maks po gradu i to od semafora do semafora pun gas sa dvoje na motoru, do 90 izvlaci okej posle ide ali nije to to, mali servis samo se ulje menja, filter se produva ili kako se vec kaze tako da iznosi 1000,1500din s tim da sam ja sipao samo motul ulje..vozio sam ga jednu sezonu tj tacnije 3,4meseca(6000km)i nazalost je tu u vecini slucajeva bio samo grad jer nikako nisam stigao da obidjem neka mesta po srbiji a iskreno nisam ni smeo jer nisam bio siguran u njegovu pouzdanost..najveca mana sto se tice ovog motora su delovi, ja sam imao problem sa strujom,reglerom.. lanac i lancanici nisu mogli da se nadju..gume na njemu su bile fabricke kad sam ga uzeo imao 36000 na satu tad, a komplet guma mitas za njega sam platio 18000dinara..posto imam 17godina radio sam preko leta(dostave, skuterom) i motor mi sluzio najvise kao prevozno sredstvo i kad sam ga napokon sredio uzeo nove gume i sve ostalo i resio da prvi put odem u Novi Sad na izlet i kad sam skupio dovoljno novca za sve to sredjivanje i nesto sa strane da imam da provedem zadnje dane raspusta u izletima imao sam malo cukanje u gradu sa zenom i nazalost nismo mogli da se dogovorimo. udes se dogodio tako sto je bila kolona ja sam isao iza nje svirnuo joj par puta cisto da me vidi i ona me pogledala u retrovizor i kad sam krenuo u preticanje ona je skrenula bez migavca levo i udarila me i tako mi je sve propalo za dan..sada cekam to sudjenje i kaznu zbog te pune linije..posto ja imam A1 kategoriju ne znam da li da opet uzmem 125ccm 4t ili da sacekam a2 pa nesto jace ali najvise se plasim da ne kupim motor i da mi ne stigne kazna i da mi uzmu dozvolu..i isto verovatno me neko razume i moze da me savetuje sta da radim,od te nesrece imam dosta problema sa svojom porodicom sto se tice motora, bukvalno se ljute kad god ga spomenem ili vide da hocu da uzmem neki motor..evo ispisao sam malo duzi sastav al eto rekao sam o cemu je rec tacno i ispricao svoju pricu i moja preporuka ako gledate za nekog pocetnicki motor moja topla preporuka je kymco quannon jer motor prelep i prezahvalan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Quannon

Ako je neko imao slicnu situaciju sto se tice saobracajne nesrece tj ako je preticao preko pune vozilo u blizinu pesackog(nisam video ni pesacki da postoji, a pesaka ni na vidiku) neka mi kaze sta me ceka sto se tice kazne ili kako vec ide taj postupak..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja