Jump to content

Moto Zajednica

2019 Kawasaki Versys 1000

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Prošli smo malo kroz neke detalje novog Versysa u našem novom magazinu :) 

 

 

Kawasaki-Versys-1000-SE.jpg
BJBIKERS.COM

Kawasaki je predstavio Versys 1000 i Versys 1000SE za 2019. godinu. Novi Versys obogaćen je mnoštvom elektronskih pomagala.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Motor je stvarno prelep, ali ipak cena od $18.000 je previse. Ja vec neko vreme merkam Versys 650, ima nov da se uzme, stsriji model za cini mi se 7000€

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

650 2018 god je 7500evra, a i 2019 model ce verovatno biti ista cena s obzirom da su samo boju promenili. Kao za 2020. se ocekuje nov agregat i kontrola proklizavanja i satro pricaju da ce staviti 19 inca tocak napred, mada ko to zna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
Just now, Markone88 said:

Motor je stvarno prelep, ali ipak cena od $18.000 je previse. Ja vec neko vreme merkam Versys 650, ima nov da se uzme, stsriji model za cini mi se 7000€

Bogme papreno. Jos malo kao cena R-a hiljadarke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Pa ne znam ako je tracer 900 GT ova klasa.. on je oko 13 000evra.

Treba staviti na papir i videti sta nude i jedan i drugi da li vredi ovo 3 000vise.(tesko)

Stim sto meni Kawa deluje mnogo veci motor prakticniji za dvoje, tracer mi je nekako mali i opet Kawa ima jedan cilindar vise, tako da mozda je ipak klasa iznad.

A opet nije ni kao bmw 1000XR ili Multistrada sto se tice agregata.(Mada multistrada je deklarisana na 160konja a kad su je testirali isporucuje ustvari oko 130)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre sat vremena, filipfg je napisao:

 

A opet nije ni kao bmw 1000XR ili Multistrada sto se tice agregata.(Mada multistrada je deklarisana na 160konja a kad su je testirali isporucuje ustvari oko 130)

Možda je 160 KS mereno na radilici, ducati zna da pravi takve marketinške trikove

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 7 minuta, Savan je napisao:

Zar nisu sve specif standardno merene na radilici?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

U pravu si, ne znam šta mi bi da odvalim ono gore. Ima slučajeva kad je snaga merena i na zadnjem točku, ali se to naglasi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Ako je. 16000€ cena za model sa punom opremom, mislim da nije puno. Takav BMW s1000xr sa tom opremom bi išao na 25000€ onako lagano.. A ne dobiješ mnogo više, osim tih 40ks.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nije tema ali moram... :jee1:

Kod mene je trenutno versys 650, 2018godiste... Secate se price o ogibljenju iz neke od tema? Rasturao sam stapove triumpha i iznenadih se resenjem! Kawa je takodje uradila isto ali u showa izvedbi. Asimetricna unutrasnjost stapova, u paru rade kao jedan... Da pojasnim...

Levi stap u sebi ima oprugu i on "nosi" motor i vozaca, na njemu se steluje "sag" tj. potiskivanje opruge i visina "sedenja" motora...

 Desni stap je bez opruge, samo ventili i ulje, njegov posao je "smirivanje" levog (damping i rebound)...

Resenje cudno ali radi! :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 54 minuta, N.F.S. je napisao:

Nije tema ali moram... :jee1:

Kod mene je trenutno versys 650, 2018godiste... Secate se price o ogibljenju iz neke od tema? Rasturao sam stapove triumpha i iznenadih se resenjem! Kawa je takodje uradila isto ali u showa izvedbi. Asimetricna unutrasnjost stapova, u paru rade kao jedan... Da pojasnim...

Levi stap u sebi ima oprugu i on "nosi" motor i vozaca, na njemu se steluje "sag" tj. potiskivanje opruge i visina "sedenja" motora...

 Desni stap je bez opruge, samo ventili i ulje, njegov posao je "smirivanje" levog (damping i rebound)...

Resenje cudno ali radi! :D

Zove se separate function forks, ili ti viljuška sa odvojenom funkcijom štapova. Pre par godina se počelo sa tom tehnologijom. Ako vas interesuje kako tačno funkcioniš mogu da napišem jedan tekst o tome. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Sledeće nedelje ću se potruditi da napišem. Imam na zadatku da opišem novu Tenere 700 pa ću videti posle toga

 

Ako vas još nešto zanima što hoćete da se napiše, bilo da je tehnička stvar ili neki novi model motora slobodno mi pišite u poruci (ili u temi) a ja ću se potruditi u što kraćem roku da obradim temu  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran
Pre 1 sat, Jovan Ristic je napisao:

Zove se separate function forks, ili ti viljuška sa odvojenom funkcijom štapova. Pre par godina se počelo sa tom tehnologijom. Ako vas interesuje kako tačno funkcioniš mogu da napišem jedan tekst o tome. 

Počelo je to pre mnogo više od par godina.

Kros motori često imaju takvo rešenje, a boga mi i ozbiljni mountain i downhill bajkovi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt
On 11/11/2018 at 7:58 PM, Jovan Ristic said:

 

 

Ako vas još nešto zanima što hoćete da se napiše, bilo da je tehnička stvar ili neki novi model motora slobodno mi pišite u poruci (ili u temi) a ja ću se potruditi u što kraćem roku da obradim temu  :)

 

Jovane jako bih voleo da vidim jedan duzi tekst o benelli trk 502. Taj motor sam video letos i po meni izgleda predobro uzivo. Mislio sam na prvu da se radi o mnogo ozbiljnijem motoru ali ispade da je 500cc i u stvari italijanski kinez. Cena mu se isto odlicna. Ako budes nekad u mogucnosti bilo bi lepo :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre sat vremena, bopk je napisao:

Jovane jako bih voleo da vidim jedan duzi tekst o benelli trk 502. Taj motor sam video letos i po meni izgleda predobro uzivo. Mislio sam na prvu da se radi o mnogo ozbiljnijem motoru ali ispade da je 500cc i u stvari italijanski kinez. Cena mu se isto odlicna. Ako budes nekad u mogucnosti bilo bi lepo :-)

Stavljam ga na listu, potrudiću se da bude u narednih 10 dana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
On 11.11.2018. at 18:34, N.F.S. je napisao:

Nije tema ali moram... :jee1:

Kod mene je trenutno versys 650, 2018godiste... Secate se price o ogibljenju iz neke od tema? Rasturao sam stapove triumpha i iznenadih se resenjem! Kawa je takodje uradila isto ali u showa izvedbi. Asimetricna unutrasnjost stapova, u paru rade kao jedan... Da pojasnim...

Levi stap u sebi ima oprugu i on "nosi" motor i vozaca, na njemu se steluje "sag" tj. potiskivanje opruge i visina "sedenja" motora...

 Desni stap je bez opruge, samo ventili i ulje, njegov posao je "smirivanje" levog (damping i rebound)...

Resenje cudno ali radi! :D

Resenje iz motokrosa od pre 10tak godina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha 1200 Super Tenere

Godinama pratim bike scenu i odgovorno tvrdim da je Verys kao i mnogi poznavaoci "best buy" ako izuzemo trenutak malogradjanstine i exponiranje kintom pa furamo BMW koji je realno najgori izbor za najvise kinte...neka mi ne zamere ljubitelji i neznalice ali misljenje apsolutno subjektivno i licno....neko voli "plasticnu" plavusu a neko prirodnu crnku,digresija je sasvim namerna....

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Kada bi Multistrada i XR kostali 16000, a Versys 25000, opet bih uzeo Versys. Skoro nisam video nesto sto mi se vise svidja, ovo je za mene savrsenstvo.

 

Ako neko ima 15000 na zajam, ili ako hoce da ih baci jer mu ne trebaju, evo ja se javljam.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Izgleda da smo malo preterali (prvi ja) posto sam izjavio da je bmw za 5-6k skuplji, a to nije slucaj.

 

Sad kad sam isao ovde da konfigurisem masinu i izabrao sve moguce pakete i dodatke masina je sa alarmom ugradjenim ispala oko 18 500 evra(jedino ako sajt obracunava cenu bez PDV-a), znaci 2000evra skuplji za isti set elektronike ali pricamo o brutalnom agregatu koji BMW ima, mada u ovu cenu izgleda ne ulaze top i bocni koferi jer ne mogu da nadjem tu opciju.

 

Osnovna boja je crvena, za drugu boju doplata je jos 350-500evra i ima opcija da se spusti sediste za 5 cm to je dodatnih 300evra.

 

Za Multistradu 1260 nismo mnogo omasili najskuplji paket je oko 21 000evra, ALI, u taj paket dolazi aftermark auspuh, Ohlins ogibljenje, i ima delova motora koji su od Carbona.

 

social-image.jpg
BUILD-MY-BIKE.BMW-MOTORRAD.CO.UK

The official BMW Motorrad UK Bike Configurator. Build the ultimate riding machine. View our range, find a retailer and test ride a BMW today.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Södertälje, Sweden / Beška (Indjija) Srbija
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 ABS

Moj versys se vraca u Svedsku i ide na oglase, a definitivno se uzima ova ZVER sledeca, i to cu da uzmem sve od kawasakija sa koferima i svetlima ma i privezak njegov cu da kupim.. Ako ne ode sledece godine moj versus onda definitivno sledece.. Kao kada sam kupovao ovog mog isti osecaj srece i zelje za ovim novim imam.. Mislio sam BMW Gs da uzmem al kad sam juce video ovog kako je lep, reseno je sta je sledece a jace na meniju.. :BJB-Kawasaki:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X
On 11/11/2018 at 6:34 PM, N.F.S. said:

Nije tema ali moram... :jee1:

Kod mene je trenutno versys 650, 2018godiste... Secate se price o ogibljenju iz neke od tema? Rasturao sam stapove triumpha i iznenadih se resenjem! Kawa je takodje uradila isto ali u showa izvedbi. Asimetricna unutrasnjost stapova, u paru rade kao jedan... Da pojasnim...

Levi stap u sebi ima oprugu i on "nosi" motor i vozaca, na njemu se steluje "sag" tj. potiskivanje opruge i visina "sedenja" motora...

 Desni stap je bez opruge, samo ventili i ulje, njegov posao je "smirivanje" levog (damping i rebound)...

Resenje cudno ali radi! :D

Na biciklima je tako vec vise od deset godina. Nije velika novost.

Edit: Sad videh da me je pronto pretekao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja