Jump to content

Moto Zajednica

2019 Kawasaki Versys 1000

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

riba.jpg.a5a45f044fa939e701d9ae2071502562.jpg

 

 

 

Kawasaki je uradio update modela Versysa 1000(650 nisu dirali kme). Pa da sacekamo prvog dobrovoljca koji ce da se isprsi :)

 

Do tada evo sve sta je novo:

 

1) Prednji deo malo redizajniran

 

1.thumb.jpg.1a865304f7aedf6573ce6850ecffbbb1.jpg

 

2.thumb.jpg.037010a025eda1839048c3a526502955.jpg

 

3.thumb.jpg.952e8bfdee0fc31489c9bff6db8a56fa.jpg

 

 

2)Electronic Throttle Valves (ETV)

Sa mehanickih predjeno je na elektronske ventile sto omogucava takozvanu ride by wire tehnologiju i ugradnju boljih el. paketa i mogucnosti.

 

valve.jpg.e002a5aff005a18d7f01cff3d0dbafee.jpg

 

 

 

3) Posle Ninja ZX-10R SE sada i na Versysu, elektronsko prednje i zadnje ogibljenje koje se u toku voznje samo prilagodjava uslovima nakon sto se izabere jedan od modova Sport, Road, Rain, Manual.

suspenzija.thumb.jpg.da75a5fc14701f93ed799c8d8ad58bed.jpg

 

 

4) ABS u krivini i Kawasaki Cornering Management System koji pomaze pri drzanju linije u krivini.

 

cornering_abs.jpg.3f8e73e580397d0fc8e2815e6f70af4c.jpg

 

 

 

5) Quickshifter gore i dole 

 

6) Electronic cruise control, namestis i odmaras ruku, ako pipnes kocnicu/kvacilo/gas ili kontrola proklizavanja se upali, gasi se

 

7) Cornering headlamps - pomocna svetla za bolje osvetljenje puta u krivinama pri nocnoj voznji

 

cornering.thumb.jpg.84b9018ac1ea5cb53e8d32756f6cac9f.jpg

2019-kawsaaki-versys-1000-se-lt-first-look-5.jpg.6c7f7be154e575bac2f9609b7f752075.jpg

 

 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Da sa svim ovim zivim dodacima dodje ta cena 16k+. Mada kad pogledam 1000XR jeste motor jaci jedno 40 konja ali sva ova fensi elektronika koju sad ima i Kawa, ima da te kosta 6000evra vise :D 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Sto se tice mehanickih poboljsanja , dosta toga je dobio. Verovatno ce i cena znatno da skoci. Sto se tice izgleda, onako.

Ovaj quick shifter gore-dole je savrseno na motorima, za moj ukus. 

 

Znaci nije automatik, ali ne zahteva povlacenje rucice kvacila i nepotrebno smaranje a opet imate kontrolu kada da promenite stepen prenosa. Milina. Nzm ima li razlike izmedju ovoga i auto-blip shiftera kao na yamahi R1. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
4 hours ago, hard_rock said:



Ovaj quick shifter gore-dole je savrseno na motorima, za moj ukus. 

 

 

 

Isto, imao sam prilike da probam i radi se stvarno o savrsenom izumu, prvo sam mislio da nije to nista posebno i brzo sam se razuverio, kapiram ko jednom kupi motor sa tom tehnologijom nikad vise u zivotu nece voziti motor bez iste. :) 

 

2 hours ago, Markone88 said:

koja li ce biti cena za ovako nesto?

 

Pa cena modela 2018,  osnovni paket Versisa  je bio oko 12k evra, a najskuplji paket koji je imao 3 kofera, maglenke, stitnike za ruke, uticnica gps nosac je bio oko 14k.

Za novog pretpostavljam da ce ici po 2000-2500evra gore, ali ok stvarno su uradili lepe nove stvari, nije ono klasika zamenili smo boju motora i to je to.

 

1000XR / Multistrada je ovaj rang, ustedi se dobrih 5000-6000 evra.

 

Ne znam za ostale Japance, obicno ostala 3 giganta nude uvek vise za iste pare i Kawasaki je po onome sto ja pratim uvek poslednji sa implementiranjem novih tehnologija, osim za kategorije Hypersport i Supersport tu kidaju.

Mada nisam siguran kako je sada za ovu klasu,  od Yamahe ima Tracer  900 GT ili ovde moze da udje FJR1300?, Honda ima VFR1200 ako njega mozemo da svrstamo ovde? i Strom 1000 od Suzukija tako da mozda po prvi put u zivotu mogu da se pohvale da imaju najbolji motor u ovoj klasi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Svi Versisi 1000 su fantastični, jako podcenjeni. Ja ozbiljno nišanim prvi model posle TDM. Samo zbog četiri cilidra u šatro ADV paketu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
17 minutes ago, filipfg said:

 

Isto, imao sam prilike da probam i radi se stvarno o savrsenom izumu, prvo sam mislio da nije to nista posebno i brzo sam se razuverio, kapiram ko jednom kupi motor sa tom tehnologijom nikad vise u zivotu nece voziti motor bez iste. :) 

 

 

Pa cena modela 2018,  osnovni paket Versisa  je bio oko 12k evra, a najskuplji paket koji je imao 3 kofera, maglenke, stitnike za ruke, uticnica gps nosac je bio oko 14k.

Za novog pretpostavljam da ce ici po 2000-2500evra gore, ali ok stvarno su uradili lepe nove stvari, nije ono klasika zamenili smo boju motora i to je to.

 

1000XR / Multistrada je ovaj rang, ustedi se dobrih 5000-6000 evra.

 

Ne znam za ostale Japance, obicno ostala 3 giganta nude uvek vise za iste pare i Kawasaki je po onome sto ja pratim uvek poslednji sa implementiranjem novih tehnologija, osim za kategorije Hypersport i Supersport tu kidaju.

Mada nisam siguran kako je sada za ovu klasu,  od Yamahe ima Tracer  900 GT ili ovde moze da udje FJR1300?, Honda ima VFR1200 ako njega mozemo da svrstamo ovde? i Strom 1000 od Suzukija tako da mozda po prvi put u zivotu mogu da se pohvale da imaju najbolji motor u ovoj klasi.

Kawasaki je do sada uvek imao najnizu cenu u klasi, a nudio je uvek isto sto i konkurencija. Cini mi se da u poslednje vreme i Kawa pojacava cenu...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Lep motor, najzad esa  da ubace. Prošli model sam vozio par puta, fali mu snage za moj ukus. Jesu li ovaj novi model malo pojačali? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Upravo našao podatke, ovaj novi ima 120ks. Cena još uvek nepoznata. Tft ekran može da se poveze sa telefonom i da se podesavaju svi parametri na motoru preko telefona, info o servisu, potrošnji, g sili itd... Zanimljivo. Samo još 30-40ks i idealno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Kontam da je 120ks sasvim dovoljno solo i prtljagom. Mozda sa nekim tezim saputnikom fali tih 30-40ks koje kolega napominje. 

Ali opet, to je mozda potrebno ljudima koji su na putu non stop. Zapitajte se koliko vremena uopste mozete da odvojite za putovanja gde ce vam zafaliti tih 30-40ks...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt
2 hours ago, Alekre said:

Na kraju smo došli do toga da su početnički motocikli od 75ks pa na gore, da bez 150ks nije to to putovati u dvoje... 

Ko da sam ja pisao. Lepse je imate vise konja ali sad da mu sa 120ks fali snage za putovanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Putovanje je širok pojam. Mene da bi ovaj motor zainteresovao mora da guzva asfalt kao na primer s1000xr, 120ks je nekome dovoljno, meni ne. Za većinu je ovo je odličan motor sa dovoljno snage. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 49 minuta, hard_rock je napisao:

Pa sad za guzvanje asfalta imaju druge modele u ponudi.
 

Za tih 30-40ks morace da povecaju kubikazu verovatno.

 

Kubikaza ostaje ista, smo glava i mapa od SX i eto 140KS. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja