Jump to content

Moto Zajednica

S1000RR za 2019. godinu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
1 hour ago, dvlns said:

Veoma mi je drago sto eto ti mozes da vozis i predserijske BMW motocikle ali kako sam se donekle osetio prozvan jer sam pisao o ovom motoru samo na osnovu slika sa sajtova moram da primetim (boldovao sam) da je post koji si citirao @Michanga napisao 17.11.2018. a cisto sumnjam da ga je i on video osim na slikama (zapravo znam ali neka bude da sumnjam).

 

Ukoliko si i ovaj model vozio kao predserijski svaka cast ali nesto sumnjam i u tu pricu, pises 18.03.2019. da si ga vozio pre par dana u Estorilu a diskusija je bila u februaru pa predpostavljam da si tada i ti pisao samo na osnovu slika sa sajtova ali mozda gresim.

 

Pises kako se nisu mesali marketing i ostali strucnjaci a onda si slusao sat vremena predavanja kako da privuku kupce drugih robnih marki. U mom svetu time se bave marketing strucnjaci al nema veze ni to.

 

Na kraju ako si ovim pocetkom hteo da nas izvredjas jer eto nemamo mogucnosti da vozimo predserijske modele ili pak necemo imati para da kupimo ovaj model veruj mi da nisi uspeo.

 

I moram da ti kazem da je za jedan ovakav motor najmanje vazno da li ide 309 na pravcu i da li ce moci amater na pravcu da vozi pun gas, to moze na svakom modelu.

 

blablablablablablablablablablablablabla

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Haha 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad
1 hour ago, Sandi said:

Da li je ovaj agregat ili od prve verzije s1000 kompletno razvijen od strane bmw? Neke price su isle medju ljudima da je blok, radilica i klipovi kupljeno od suzukija... Jel to ima veze sa istinom ili je proizvod necije bujne maste?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Agregat iz K5/6 je bio uzor i cilj za dostici/pobediti. Sasvim je normalno u bilo kojoj industriji da se finalni proizvod konkurencije detaljno secira i analizira.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
24 minutes ago, Sandi said:

Da li je ovaj agregat ili od prve verzije s1000 kompletno razvijen od strane bmw? Neke price su isle medju ljudima da je blok, radilica i klipovi kupljeno od suzukija... Jel to ima veze sa istinom ili je proizvod necije bujne maste?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

nista nije kupljeno ni od koga, projekat S1000RR je sam svoj od prvog dana. Resenje o proizvodnji motocikla RR klase je doneseno negde u aprilu-maju 2005m i nakon sto su odredjeni budzeti za koncept i osnovna dizajnerska i inzenjerska resenja su izradjeni pocetkom 2006 su bili gotovi dizajn modeli u glini i materijalna struktura same masine + inzenjerska resenja koncepta, dalje prvi prototipovi za masinska ispitivanje su bili gotovi, ako se ne varam, negde u jesen 2006 a dizajn je promenjen u zimu 2007 nakon svih aerodinamicnih testova. Onda je izmenjena i struktura masine i samim tim i rama te je konacan oblik prva generacija S1000RR dobila u martu-aprilu 2007. Dalje su usledila konacna masinska ispitivanja u maju i junu posle cega je konacna verzija izasla na stazu. imas na YT par video snimaka sta i kako je radjeno, mozes da potrazis. Testovi na stazi su trajali do kraja godine nakon cega su unesene odredjene zamene (ja se secam samo drzaca ABS senzora i konfiguracije zadnjeg dela rama, mada je bilo oko 40ak tacaka ukupno). konacni testovi (staza i ulica) su zavrseni pocetkom 2008 i motocikl je predstavljen u aprilu 2008 nakon cega je usledila prva serija od 1000kom da bi se zadovoljila homologacija WSBK + tih 1000kom su bili prvi predserijski motocikli koji su podeljeli test-pilotima (ja sam imao 4kom, jedan je razbijen kada je moj kolega vozio po gradu i isekao ga neki ludak na nissan gtr) na koristenje i jedan deo njih je bio opremljen raznoraznim telemetrijski modulima. To je, ujedno, i najgori deo moje licne istorije sa BMW jer sam svaki dan morao po 3-4 puta da skidam podatke i da ih saljem.

2009, kada je krenula prva serija, bili su dosta preradjeni zadnji amortizer, ventili i prenos. 2012 su uradjene razne dizajnerske izmene + izmenjen sistem rada gasa, preradjene mape goriva, manje izmene u sistemu ulaza vazduha i izduvne grane, premesten je katalizator sto je dalo mogucnost smanjenja tezine, uveden je DTC koji je, najzad, poceo da radi kako treba i izmenjen je ram posto su unosene izmene prednjeg ogibljenja. Jedan broj materijala koji su koristeni u proizvodnji su zamenjeni na razne alu-legure itd itd itd.

2013 i 2014 nista znacajno a 2015 je bila prva predserijska verzija ovoga sto je sada izaslo kao S1000RR 2019, track i road testovi konacne verzije 2019 poceli su u novembru 2017, zavrseni u avgustu 2018.

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
1 hour ago, dvlns said:

Ne mogu da provalim jesi ti B ili M ili W. 

 

A da ti lepo nastavis sa Sykes-om da razvijas to da ne gubis vreme na nas blablablala

vidi bucko, svasta je moguce uraditi u zivotu. treba samo da se hoce.

A zavist i negatic te nece do dobrog dovesti.

Postaces namcor.

2024 izlazi novi s1000rr, testovi pocinju 2021 kada bude prvi restajling modela 2019, ja cu u tome ponovo da ucestvujem a ti slobodno siri negativ i dalje ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
pre 2 minuta, A.J. je napisao:

vidi bucko, svasta je moguce uraditi u zivotu. treba samo da se hoce.

A zavist i negatic te nece do dobrog dovesti.

Postaces namcor.

2024 izlazi novi s1000rr, testovi pocinju 2021 kada bude prvi restajling modela 2019, ja cu u tome ponovo da ucestvujem a ti slobodno siri negativ i dalje ;)

Pa sto nisi rekao da se znamo, vidim znas da sam bucko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Momci, a da spustite loptu malo? Hajde da diskusija ostane o motorima, a ostalo bolje uživo uz kafu i piće.  :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6709 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ionako 90% motoraša ne može i ne ume da iskoristi taj motocikl a ni bilo koji iz te klase tako da je sve ostalo za neobavezan razgovor u kafani ili pored staze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
Pre 1 sat, Pablo je napisao:

Momci, a da spustite loptu malo? Hajde da diskusija ostane o motorima, a ostalo bolje uživo uz kafu i piće.  :)

 

Vrlo dobro znas da ne gajim naklonost ka ni jednom brendu ali isto tako ne prihvatam ni hvalospeve pogotovo mi je glupo da ih pisu ljudi koji prodaju/sevisiraju taj brend. Ukoliko neko zeli da promovise brend od kojeg zivi neka lepo i napise da je u pitanju marketing. 

 

Sa druge strane poznajes me i znas da nemam problem sa ljudima koji imaju vise kao ni sa onima koji imaju manje para od mene ali obracanje kako pisu ljudi koji samo na slici mogu da gledaju motor meni ne izgleda kao diskusija o motoru. 

 

Stavicu za sada tacku ovde. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Meni samo nije jasno kako neko ko se predstavlja  kao opasan poznavalac BMW  i serviser, biznismen, itd.. ima vremena da piše kolometarske postove o novim mašinama na nekom bajkerskom forumu gde 90% vozača vozi punoletne motore, ako je reklama, mislim da će ti google adwords ili neka tv reklama mnogo bolje odraditi posao, meni nekako svi tvoji postovi zvuče u tonu, ja sam najbolji, sve sam probao, sve sam vozio, od ofroad do staze a vi ste obični miševi pa sam došao malo da se hvalim.  Ja prvi ne bih došao nikada u tvoj servis, posle čitanja tvojih postova, pa da si najbolji majstor na svetu..

Takav utisak ostavljaš bar na mene. Možda grešim, verovatno si u stvarnosti ok lik, ali si se ovde tako predstavio. A i ovo bucko ti je degutantno..

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Nisam video ovaj za 2019-tu Al svakako jesam za 2018-tu

I meni izgleda predrkano, pogotovo ova kolor šema BMW-ova, mislim na boje, isto tako mi je crvena IN ali ova pretenduje! 56521564_369223360599359_3491179752989917184_n.thumb.jpg.10ee4f8a9b5ac4939cd3db3a3f3dc1a8.jpg55927983_492469727953735_918159060358922240_n.jpg.13ddefd02d4af501f411962dc2630ffd.jpg55882235_579648732517628_9144713434565181440_n.thumb.jpg.3f7100d3192e556bf947fe835d2b930d.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Srpska posla.  :)

Imati insajdera i neke detalje iz prve ruke , koliko god neverovatno zvucalo, a osporavati iz petih zila. Neverovatno.

Najvise ga osporava covek koji je ovih dana kupio 1000rr.  :)

Cestitke na kupovini, mislim da brutalniji motor za te pare ne postoji.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

@Ninja66 ne poznajes me pa mozes da imas utisak kakav hoces po pisanom ali kao sto sam napisao ne preferiram ni jedan brend, nemam pojma sta cu sutra kupiti i ne smeta mi nista osim obracanja "komentarisu ljudi koji su motor videli samo na slici". Realno ja sam i Karmen Elektru video samo na slici i komentarisao sam je.

 

Napisao sam da sam spreman da primim zbog kupovine i spreman sam. Ne mislim da sam kupio najbolji motor mislim da sam kupio najbolji motor koji sam u datom momentu sebi mogao da priustim a nasao primerak u ok stanju

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS

Moscow Raceway BMW Track Days

po novim standardima BMW Motorrad instruktori na stazi moraju da nose Race Reiterberger kacige "da bi razlikovali od klijenata". Kako ih razlikovati ako klijenti isto budu u Race Reiterberger kacigama - BMW ne govori :)))

 

Foto

 

 

IMG_6552.jpg

IMG_6553.jpg

IMG_6554.jpg

IMG_6555.JPG

IMG_6556.JPG

 

IMG_6558.JPG

IMG_6561.JPG

 

IMG_6566.JPG

IMG_6567.JPG

IMG_6568.JPG

IMG_6569.JPG

IMG_6570.JPG

IMG_6571.JPG

IMG_6572.JPG

IMG_6573.JPG

IMG_6574.JPG

IMG_6575.JPG

 

 

 

 

IMG_6557.jpg

IMG_6563.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
1 hour ago, Ninja66 said:

Srpska posla.  :)

Imati insajdera i neke detalje iz prve ruke , koliko god neverovatno zvucalo, a osporavati iz petih zila. Neverovatno.

 

 

Haters gonna hate - (c) since 4.000.000.000 B.C. ;)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM
20 minutes ago, A.J. said:

Hvala na paznji, naklon svima do sledeceg puta 

IMG_6559.JPG

Sad si i mene sludio. :)

Pretpostavljam da si ti na slikama ?

Par pitanja...Rusko trziste guta dosta BMW motora ?

Znam 4-5  1000RR u Srbiji koji su se raspali, cak i jedan na grupnom testu Moto Pulsa. Slucajnost ili fabricka greska ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 6 minuta, Ninja66 je napisao:

Sad si i mene sludio. :)

Pretpostavljam da si ti na slikama ?

Par pitanja...Rusko trziste guta dosta BMW motora ?

Znam 4-5  1000RR u Srbiji koji su se raspali, cak i jedan na grupnom testu Moto Pulsa. Slucajnost ili fabricka greska ?

Na testu Moto Pulsa je pukla klipnjača (ako se dobro sećam). Nisam posle čuo da je još nekog zadesio isti maler.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM
10 minutes ago, Jovan Ristic said:

Na testu Moto Pulsa je pukla klipnjača (ako se dobro sećam). Nisam posle čuo da je još nekog zadesio isti maler.

Samo kod jednog majstora 3 komada radjena.

Nesto kao ZX10 2006-2007. Cuo i video par prolupalih, zato ga nikada nisam kupio. A neki se navozase.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja