Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa brojem motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Belegis
  • Motocikl: Yamaha Diversion 900

Pozdrav drustvo, 

Imam problem sa brojem motora na Yamahi tenete xtz 660 1991 god.

Naime pukla mi je kajla na radilici i kontra teg je stigao klipnjacu i svi znamo sta onda sleidi, pukao mi je blok motora sa brojem na njemu, morao sam da stavim drugi blok sa novim brojem ali nisam nigde nasao nista sa papirima, uzeo sam drugi polovan blok sa nekim drugim brojem i stavio na motor jer nije bilo druge ali decko koji mi je prodao blok presao je brusilicom preko broja i obrusio jednu liniju po sred brojeva zbog njegove sigurnosti. I sada imam drugi broj motora koji je obrusen. Da li neko zna sta bih mogao da uradim osim da prodam motor u delove?

Hvala u napred svima na odgovoru :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Uz priloženu dokumentaciju dotičnog puknutog bloka triba bi dobit papir za nabavku zamjenskog...

Bar tako mislim, po nekoj mojoj percepciji...

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Papiroloski ne mozes da uradis nista jer nemas papire o poreklu i vlasnistvu nad agregatom. Mozes jedino da ga zamenis drugim koji ima sve potrebne papire. I bice tako sve dok se bude ocitavao broj motora. U EU su odavno uveli zakon da je motor potrosan deo i da se ne gleda njegov broj. Ne bih nikome savetovao da kupuje motor bez papira jer to radi samo na svoju stetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Morao si kupiti drugi blok ali sa papirima.. u tom slučaju bi dobio pus (inspektor izlazi i pogleda tvoj blok, i ako ustanovi da tvom bloku nema spasa, dobiješ mogućnost da ugradiš drugi ali sa papirima) ovako nema spasa, osim da juriš drugi blok ali sa papirima.. Taj drugi blok sa papirima, uništava se njegov br i dobijaš pus br koji ti posle ukucaju na tehničkom..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: lazarevac
  • Motocikl: cbr 1000f kle 500
On 11/8/2018 at 9:03 PM, BanditVA said:

Morao si kupiti drugi blok ali sa papirima.. u tom slučaju bi dobio pus (inspektor izlazi i pogleda tvoj blok, i ako ustanovi da tvom bloku nema spasa, dobiješ mogućnost da ugradiš drugi ali sa papirima) ovako nema spasa, osim da juriš drugi blok ali sa papirima.. Taj drugi blok sa papirima, uništava se njegov br i dobijaš pus br koji ti posle ukucaju na tehničkom..

Citam ovo i razmisljam se zasto neki ljudi imaju potrebu da savetuju kao da sto posto znaju a zapravo samo predpostavljajh da je tako...

 

Ako se kupi motor sa papirima ne treba nista da se kuca i pusuje..vec se prosto samo taj novi broj upise u saobracajnu..naravno morate imati poreklo tog motora i motor mora biti isti cak ni to nije dovoljno vec mora imati isti kod u pocetku broja.....recimo kod automobila dosta modela neke marke dele identicne motore..ali vi ih ne mozete zameniti i upisati po sadasnjim zakonom nekad je to moglo....takodje moze da pravi i kubikaza recimo isti agregati ali pogresno ocarinjeni mogu da prave problem...recimo kod vas pise 998 cm a u tod drugom 997 cm necete moci da upisete

 

Pus se radi iz dva razloga..prvi ako se broj osteti...korodira ili pri udesu...onda se stari broj uklanja u ukucava novi.....isto neki proizvodjaci prodaju nove blokove motora bez ikakvog broja i na njih je moguce pusovanje naravno morate posedovati racun od njegove kupovine.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja