Jump to content

Moto Zajednica

Kako da stavim blokadu na motor?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a

Imam JIAJUE JJ50QT-3(A) koji sam kitovao na 80 kubika...

Kupio sam ga odblokiranog.. Ja bih da napravim jedan prekidač da mogu da ga ublokiram ili odblokiram po potrebi...

Cdi nema roze žicu... Ne znam gde bih mogao da je nađem gde ona ide od Cdi-a ka čemu? da vidim da je nisu sasekli u korenu... Treba mi blokada zbog tehničkog.. ili neko rešenje kako bi mogao da ga *osakatim* al da to bude na prekidač? Hvala..

 

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Nemoj se muciti dzaba, za teh. ti je dovoljna potvrda da moped ide 45 km/h , niti ce ti ko proveravati dali ide toliko niti ima nacina , jos se nije desilo (a desava se svasta) da se uzme musterijino vozilo i jurca po putu zarad provere max. brzine.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Mada,bilo je u SAT-u,mislim,da će svi tehnički pregledi za motocikle morati nabaviti valjak za merenje max brzine...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Sym symphony 50

Prošla godina, TP u "Dunavu", Kumodraška ulica. Skuter stavljali na valjke iako sam imao potvrdu o maks brzini. Realno taj moped može da ide 55 km/h, na valjcima 62!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Sym symphony 50

Naveo sam gde i kad je TP urađen. Ove godine, na drugom mestu, nije bio na valjcima.

Samo ti treba potvrda o brzini. 

TP gotov za 5 minuta. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a
Naveo sam gde i kad je TP urađen. Ove godine, na drugom mestu, nije bio na valjcima.
Samo ti treba potvrda o brzini. 
TP gotov za 5 minuta. 
 
da, ali ne zaboravi da su od ove godine u julu uvedena bolesna pravila za tehnički... :) Gde gledaju i dlaku u jajetu... :) Pa mi je bolje da ja to imam... A i radar ako me uhvati da ja to mogu lepo na prekidač da sredim.. :)

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a
ovde ništa nema konkretno.. meni treba da kupim ili da napravim uz neki tutorijal... Ovo je ok za one koji su upućeniji... mene zanima da blokiram tipa na CDI ta roza žica napravim prekidač... ili bilo šta... da ga limitira a da nije providno u radu i na prekidač..

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Nisi ti njemu povećao brzinu stavljanjem 80cc, nego snagu.

Max. brzina se može povećati čačkanjem oko prenosa i zupčanika u diferencijalu.

Nebitno, moj skuter (koji je vrlo sličan tvom) je imao blokadu brzine na 45 km/h pa sam je skinuo.

I sada može da ide preko 60 km/h, dalje ne može jer je prenos kratak i ide u visoke obrtaje.

Ali nije bio limitiran broj obrtaja motora, nego broj obrtaja zvona kvačila.

Na zvonu kvačila ima jedno ispupčenje, a u deklu variomata je bio magnet/senzor koji je bio spojen rozom žicom na CDI.

Kada brzina okretanja kvačila tj. zadnjeg točka dostigne određeni nivo, CDI je prestao da šalje struju do svjećice i to je to.

Ne možeš brzinu blokirati limitiranjem obrtaja motora jer npr. nizbrdo sa malim gasom i na niskim obrtajima opet može brzo ići.

Obrtaji na skuteru su uglavnom konstantni, dakle trebaš neki senzor brzine točka koji će javiti CDI da prestane bacati struju.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a
Nisi ti njemu povećao brzinu stavljanjem 80cc, nego snagu.
Max. brzina se može povećati čačkanjem oko prenosa i zupčanika u diferencijalu.
Nebitno, moj skuter (koji je vrlo sličan tvom) je imao blokadu brzine na 45 km/h pa sam je skinuo.
I sada može da ide preko 60 km/h, dalje ne može jer je prenos kratak i ide u visoke obrtaje.
Ali nije bio limitiran broj obrtaja motora, nego broj obrtaja zvona kvačila.
Na zvonu kvačila ima jedno ispupčenje, a u deklu variomata je bio magnet/senzor koji je bio spojen rozom žicom na CDI.
Kada brzina okretanja kvačila tj. zadnjeg točka dostigne određeni nivo, CDI je prestao da šalje struju do svjećice i to je to.
Ne možeš brzinu blokirati limitiranjem obrtaja motora jer npr. nizbrdo sa malim gasom i na niskim obrtajima opet može brzo ići.
Obrtaji na skuteru su uglavnom konstantni, dakle trebaš neki senzor brzine točka koji će javiti CDI da prestane bacati struju.
imaš li ti neko rešenje, lepo si mi objasnio... Da li postoji nešto da se kupi takvo? privremeni blokator :) na dugmence :)

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

A da pokusas na sajlu od gasa?

Namestis kao sto je nekad bilo na tomosima...

Za tehnicki uzmes i popustis je skroz i kad zavrnes pun gas ,on ce realno otvoriti manje od pola sibera u karburatoru i samim tim pun gas ce biti jedva pola gasa u praksi.

Motor normalno pali i radi,ali nemozes fizicki da das pun gas jer rucka ide dokle moze,ali sajila je opustena i ne podize siber do kraja,karburator naliva malo goriva,skuter ide ko slomljen macak.

Za celu akciju treba manje od minuta da namestis-vratis u prvobitno stanje.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a
A da pokusas na sajlu od gasa?
Namestis kao sto je nekad bilo na tomosima...
Za tehnicki uzmes i popustis je skroz i kad zavrnes pun gas ,on ce realno otvoriti manje od pola sibera u karburatoru i samim tim pun gas ce biti jedva pola gasa u praksi.
Motor normalno pali i radi,ali nemozes fizicki da das pun gas jer rucka ide dokle moze,ali sajila je opustena i ne podize siber do kraja,karburator naliva malo goriva,skuter ide ko slomljen macak.
Za celu akciju treba manje od minuta da namestis-vratis u prvobitno stanje.
Hval za ideju... Ovo bi moglo da pije vode... Gledaću još dal ima nešto permanent na dugmence, ako ne moraće to :) Da li je neko od vas vozio motor na tehnički po novom? i da li su vam šta govorili i šta su radili?

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 57 minuta, BlueMan_86 je napisao:

Hval za ideju... Ovo bi moglo da pije vode... Gledaću još dal ima nešto permanent na dugmence, ako ne moraće to :) Da li je neko od vas vozio motor na tehnički po novom? i da li su vam šta govorili i šta su radili?

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk
 

Meni su proveravali max brzinu na skutu i pored potvrde o 45 km/h. Prvi put su me vratili, ali posle ugradnje prekidaca za roze zicu na cdi sam bez problema prosao. I stvarno nije isao brze od 47 km/h, sto tolerisu (do 50 km/h tolerisu).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

još pre desetak godina sam čitao u hrvarskom ..moto pulsu,, o nekim talijanskim uredjajima koji se montiraju-verovatno na struju ,imaju daljinac i može se iz džepa paliti i gasiti.Naravno je zabranjeno.Hrvati su nekako u kombije montirali sprave koje mere brzinu pa su onda njihovi skutereši to kupovali.Davno je bilo pa neke od ovih mojih navoda uzmi sa rezervom,ali suština je tačna.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a
Meni su proveravali max brzinu na skutu i pored potvrde o 45 km/h. Prvi put su me vratili, ali posle ugradnje prekidaca za roze zicu na cdi sam bez problema prosao. I stvarno nije isao brze od 47 km/h, sto tolerisu (do 50 km/h tolerisu).
To bih ja najviše i voleo... CDI ROZA ŽICA PREKIDAČ sa strane sedišta ispod... ili neko bolje mesto... nego ne vidim gde mi je ta roza žica... kupio sam već u radnji bez toga.. bez blokade :) rupica na cdi ima.. aki žicu ne vidim da je tu negde odcvikarena :)

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Dobro ti je Midjo napisao.

Na takvim skuterima koji su imali tu roza žicu koja je bila blokada situacija je bila ovakva.

U samom lijevom poklopcu (deklu) bio je jedan nosač na koji su stavili senzor. Do njega je išla ta roza žica iz cdi. Na magnetu je bilo malo ispupčenje. Senzor na tom nosaču je bio vrlo blizu magneta i dalje ti je jasno.

Mislim da imam to negdje. Potražit ću da ti uslikam i stavim slike.

Trebalo bi to staviti i onda neki prekidač na tu roza žicu i pališ blokadu po volji.

Jedino nemam pojma šta ako na cdi nemaš tu baš roza žicu ili se to može spojiti na neku drugu.

Slikat ću i cdi.

Uglavnom trebao bi ti taj nosač u deklu, senzor i magnet sa tim ispupčenjem

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Evo ga. Sve našao.

Cdi

 

20181109-084738.jpg

 

nosači na deklu

 

20181109-085737.jpg

 

senzor

 

20181109-085759.jpg

 

senzor na deklu

 

20181109-085722.jpg

 

mjesto na zvonu kvačila gdje bude to zadebljanje. Ja ga skinio dolje

 

20181109-085849.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a
Evo ga. Sve našao.
Cdi
 
20181109-084738.jpg&key=84b7234a4fc1cb8e964d203bc4e24ed3cba09da2b1fb625702ad214888dbe0bf
 
nosači na deklu
 
20181109-085737.jpg&key=96a9c8cdeafca69fae0831b72ecba0e5e9976d278b1d686241d2ab73a85a31a3
 
senzor
 
20181109-085759.jpg&key=437c37f3d799bd92deb7b956e518bc9f5b4b84662c2a86a4ef03299805e85ca2
 
senzor na deklu
 
20181109-085722.jpg&key=d14c3a878aa0eee1782458e5fcbb0fdd05b2ca31e69ac282434975dd7148c991
 
mjesto na zvonu kvačila gdje bude to zadebljanje. Ja ga skinio dolje
 
20181109-085849.jpg&key=1c4c4be148e35fcc44cab7d487afff6f04a71723995918d40df1383b8216a39c
Hvala ti puno za ove informacije i što si stavio i slike i sve... Kaži mi kako se zove taj senzor? Da bih mogao da ga kupim...

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Nema na čemu.

Ne znam kako se zove. Istih je dimenzija kao i senzor iznad magneta. Samo što iz njega ide potpuno crna žica, a iz onog kod magneta plavo/žuta.

Skuter je iz 2006 g. i tu blokadu su neki stariji modeli imali.

Potražit ću njegove papire pa možda negdje piše šta je to i kako se zove

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja