Jump to content

Moto Zajednica

Cagiva mito 125 7 brzina

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Odlican model, ako je taj primerak u super stanju jos bolje, mada bih ja ipak poveo majstora sa sobom ili nekog ko se dobro razume.
Posto je motor star 20 god, najbitnije je kako je odrzavan i da su osnovne komponente motora dobre. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
pre 34 minuta, milosmc je napisao:

Odlican model, ako je taj primerak u super stanju jos bolje, mada bih ja ipak poveo majstora sa sobom ili nekog ko se dobro razume.
Posto je motor star 20 god, najbitnije je kako je odrzavan i da su osnovne komponente motora dobre. 

Ocuvan je bas dosta znam motor i uzivo sam ga video a ako je dobro ocuvan ne bi trebalo da ima kvarova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
pre 35 minuta, milosmc je napisao:

Odlican model, ako je taj primerak u super stanju jos bolje, mada bih ja ipak poveo majstora sa sobom ili nekog ko se dobro razume.
Posto je motor star 20 god, najbitnije je kako je odrzavan i da su osnovne komponente motora dobre. 

I da pitam da li je kilometraza bitna ili nije ako je motor odrzavan

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Nije bitna kilometraza, posebno za motore vece starosti. Najbitnije je opste stanje motora, da li trosi ulje, jel zdrav prav ko strela, da nije havarisan, da motor i menjac rade lepo, da se lepo cuje,da nema nekog krljanja, mlevenja, da kocnice rade, da lepo palii tako dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
pre 2 minuta, milosmc je napisao:

Nije bitna kilometraza, posebno za motore vece starosti. Najbitnije je opste stanje motora, da li trosi ulje, jel zdrav prav ko strela, da nije havarisan, da motor i menjac rade lepo, da se lepo cuje,da nema nekog krljanja, mlevenja, da kocnice rade, da lepo palii tako dalje.

Pa on trosi ulje 2t jee

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Pa 6 brzina je neki standard, ali 7 nije mnogo vise od 6 pa mislim da nije strasno. Ako je na motoru sve ostalo dobro, najmanji problem je jedna brzina vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
Upravo sada, milosmc je napisao:

Pa 6 brzina je neki standard, ali 7 nije mnogo vise od 6 pa mislim da nije strasno. Ako je na motoru sve ostalo dobro, najmanji problem je jedna brzina vise.

 

20181107_151409.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Oh koliko sam mastao o ovom motoru dok sam bio klinac! :ooo:

Da mi padne jedna ovakva pod ruke, a da pri tom imam malo viska u budjelaru, kupio bih je da mogu da je gledam, makar je i ne vozao. Da ima pocasno mesto u garazi, pa kad dodju ljudi, da im se razvuce osmeh na lice cak i kad je ceh za popravku njihovog motora velik! :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
Pre 18 sati, abarth_maniac je napisao:

Oh koliko sam mastao o ovom motoru dok sam bio klinac! :ooo:

Da mi padne jedna ovakva pod ruke, a da pri tom imam malo viska u budjelaru, kupio bih je da mogu da je gledam, makar je i ne vozao. Da ima pocasno mesto u garazi, pa kad dodju ljudi, da im se razvuce osmeh na lice cak i kad je ceh za popravku njihovog motora velik! :jee:

Pa i meni se mnogo svidja ali ne znam motor ima 20 godina pa zato ne znam da li da kupim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Prvo i osnovno raspitaj se koliko se lako (ili tesko) dolazi do zamenskih delova. Dvotaktna je masina, trebace ti. Dalje, povedi nekoga ko se razume cisto da proveri osnove na motoru, raspitajte se kako je odrzavan i kad je poslednji put radjena generalna. Obavezno pitaj kako je radjena i da li moze necim da ti dokaze da je radjena. Cisto sebe da postedis par stojki evra ako je pakovan za prodaju ili je na izdisaju.

 

@abarth_maniac kod Karadjordjevog parka su bili po jedan Mito i Raptor 125, novi, sijaju ko caletova cela, i budala se zaljubi. Ja, ne cale (steta).. Krene trgovac da melje matorog kad je video junior da se upecao, pa znate mini Dukati, klinac ce biti glavni svaler, nije ovo Tomos da traje par godina, evo cak cu vam izaci u susret pa cete dobiti i fabricki kit za nju! Gratis! Cim odradite tri redovna servisa kod nas mozemo vam ga montirati o nasem trosku. Cim je spomenuo dobitak na snazi i krajnju brzinu matori se samo zahvalio i odneo me iz prodavnice. Da, i cena je bila tricavih 5200e u ono doba... No to me nije sprecilo da balavim za tim motorom. Cak me i danas snadje neka zelja da ga pazarim cisto radi zajebancije kod Drexa :) 

 

@GuMi5  preko 30ks su na kraju svi izvlacili iz 125ccm u "otvorenim" varijantama (bez blokade ili ograniceni zbog trzista) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
pre 5 minuta, Thaedass je napisao:

Prvo i osnovno raspitaj se koliko se lako (ili tesko) dolazi do zamenskih delova. Dvotaktna je masina, trebace ti. Dalje, povedi nekoga ko se razume cisto da proveri osnove na motoru, raspitajte se kako je odrzavan i kad je poslednji put radjena generalna. Obavezno pitaj kako je radjena i da li moze necim da ti dokaze da je radjena. Cisto sebe da postedis par stojki evra ako je pakovan za prodaju ili je na izdisaju.

 

@abarth_maniac kod Karadjordjevog parka su bili po jedan Mito i Raptor 125, novi, sijaju ko caletova cela, i budala se zaljubi. Ja, ne cale (steta).. Krene trgovac da melje matorog kad je video junior da se upecao, pa znate mini Dukati, klinac ce biti glavni svaler, nije ovo Tomos da traje par godina, evo cak cu vam izaci u susret pa cete dobiti i fabricki kit za nju! Gratis! Cim odradite tri redovna servisa kod nas mozemo vam ga montirati o nasem trosku. Cim je spomenuo dobitak na snazi i krajnju brzinu matori se samo zahvalio i odneo me iz prodavnice. Da, i cena je bila tricavih 5200e u ono doba... No to me nije sprecilo da balavim za tim motorom. Cak me i danas snadje neka zelja da ga pazarim cisto radi zajebancije kod Drexa :) 

 

@GuMi5  preko 30ks su na kraju svi izvlacili iz 125ccm u "otvorenim" varijantama (bez blokade ili ograniceni zbog trzista) :)

Poznajem dog decka koji poznaje motor,motor sam video i uzivo znam da je skoro prox-ov klip ako se tako kaze i pakne na kocnicama iam 34 konja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova
pre 18 minuta, Thaedass je napisao:

@GuMi5  preko 30ks su na kraju svi izvlacili iz 125ccm u "otvorenim" varijantama (bez blokade ili ograniceni zbog trzista) :)

Ne znam za ostale... meni je tada RS bio Alfa i Omega moto svijeta... :ljubav:

I danas, kada vidim dobar primjerak stanem pa ga mjerkam... rado bih je posjedovao opet...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa kad cilindar ode, ljudi cesce rade hilznovanje jer je to dosta jeftinija varijanta od kupovine novog cilindra, ali ujedno i losija (cilindar se vise greje, manje snage, krace traje...) ali moze da se vozi, masina nije u full-u ali i dalje moze lepo da ide ako se hilzna uradi kako valja, jer mnogi je ocajno urade pa motor ide ko prebijen qrac....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja