Jump to content

Moto Zajednica

Led svetlo treperi...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a

Stavio sam led od 25 wati, GY6 mi podržava do 35w... kada ga upalim dok je pod saugom on lepo radi.. čim spusti obrtaj onda počne da treperi.. nema stalan napon... kontakt nije proverio sam... i uvek je isto.... kasnije i kad vozim treperi, a kad stisnem kočnicu i držim onda ne... zanima me koji stabilizator napona mi treba i gde da ga montiram a da ne moram da povezujem svetlo direkt na akumulator... kako se zove i gde se ugrađuje i gde ima da se kupi iz NS sam..

 

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Ista prica, nisam dobio nijedan odgovor koji bi resio isti problem. Prvim kisnim danima cu probati sa jakim kondenzatorom koji ce stabilizovati i dati ravnomerniji napon, nadam se.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

BlueMan_86,  ja sam ti napisao da zaobiđeš LED na GY6 na jednom drugoj temi koju si prije otvorio ali me nisi slušao. :D

Prednje svjetlo na GY6 dobija struju sa alternatora i zato radi samo pri većim obrtajima kada dobija 12V (preko 2000 obrtaja).

Na leru ne dobija toliki napon i zato treperi, a obične sijalice samo malo izgube na intenzitetu.

Najbolje da prednje svjetlo spojiš direktno na akumulator i pališ na prekidač, tako ćeš moći npr. osvijetliti garažu bez da pališ motor.

Tako sam ja uradio sa dodatnim LED trakama na mom skuterčiću.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a
BlueMan_86,  ja sam ti napisao da zaobiđeš LED na GY6 na jednom drugoj temi koju si prije otvorio ali me nisi slušao. default_1oda.gif

Prednje svjetlo na GY6 dobija struju sa alternatora i zato radi samo pri većim obrtajima kada dobija 12V (preko 2000 obrtaja).

Na leru ne dobija toliki napon i zato treperi, a obične sijalice samo malo izgube na intenzitetu.

Najbolje da prednje svjetlo spojiš direktno na akumulator i pališ na prekidač, tako ćeš moći npr. osvijetliti garažu bez da pališ motor.

Tako sam ja uradio sa dodatnim LED trakama na mom skuterčiću.

Sećam se kada si pisao... Ali takav sam tip ne volim da zaobilazim, nekako volim da nađem rešenje default_0a-smiley.gif od tolikih trasformatora i regulatora i kondenzatora i svega od elektronike... mora da postoji nešto da reguliše... Treba nam neki električar ovde da otvori dušu ili kolega koji je rešenje našao.. A da nije akumulator... default_0a-smiley.gif

Midjo brate kako ja sad da pređem tehnički sa 80cc, gde i kako da ugradim prekidač za limit default_0a-smiley.gif

 

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Je li kod vas u Srbiji i to testiraju?

Kod nas (Banjaluka) na tehničkom ne vrše takve provjere, samo kočnice, signalizaciju, broj šasije i motora.

Kako oni mogu skontati da je 80cc, hoće li mjeriti snagu ili tako nešto?

I usput, kako ide sa tom kubikažom, koliki benefit si dobio, da li si mijenjao karburator, ili si samo stavio veće dizne?

Kod mene je pilot dizna 34 i glavna dizna 77, pa da znam šta da radim ako i ja odlučim da povećam radnu zapreminu motora. :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a
Je li kod vas u Srbiji i to testiraju?
Kod nas (Banjaluka) na tehničkom ne vrše takve provjere, samo kočnice, signalizaciju, broj šasije i motora.
Kako oni mogu skontati da je 80cc, hoće li mjeriti snagu ili tako nešto?
I usput, kako ide sa tom kubikažom, koliki benefit si dobio, da li si mijenjao karburator, ili si samo stavio veće dizne?
Kod mene je pilot dizna 34 i glavna dizna 77, pa da znam šta da radim ako i ja odlučim da povećam radnu zapreminu motora. :D
Druže kod nas u Srbiji je bilo sve normalno do pre jula 2018... Sada i za kola i za motor mora da je sve fabričko.. Ne smeš da imaš spušten branik na kolima, xenonako to nije za tvoj model.. malo rđe ne prolazi... Pročitaj po netu... ovde nas karaju jako na suvo... Bolesnici.. inače je do pre toga bilo normalno ko i kod vas.. Al bolesnici uveli to... tako da mi treba limiter... kad ga budem nosio da ne prelazi.. PLEASE POMOZI :)

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a
Kaže Miloš da bi bilo lako da se reguliše da je napon 14-15v pa da se spusti na 12v... Al ovako ne zna kako bi moglo..

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo
pre 9 minuta, BlueMan_86 je napisao:

Hoće moći to da reguliše na 12v fiksno? jer kaže da bolje da je veća voltaža onda lakše... A mi ovde dobijamo manje od 12v a treba nam 12v...

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk
 

 Specification:

  • Input Voltage :4-35V
  • Output voltage: Continuously adjustable(1.25-25V unload adjust)

Ebem li ga izgrunfovacemo nesto.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo
pre 2 minuta, stanebane je napisao:

 Specification:

  • Input Voltage :4-35V
  • Output voltage: Continuously adjustable(1.25-25V unload adjust)

Ebem li ga izgrunfovacemo nesto.

A imas i na ova tri srafceta mogucnost regulacije.

aeProduct.getSubject()

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a
A imas i na ova tri srafceta mogucnost regulacije.
HTB1gUxqRFXXXXbqaXXXq6xXFXXX7.jpg&key=7bd85ad69b999f4c836f0aec1c077b9595cfc3c2506370071b9b3fcb6ba2d81b
ništa poručiću i ja uskoro.. Taman da stigne u januaru

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Kod mene na autu takodje blicka led dok ne upalim svetla.Mozda zato sto su kineske?Sa klasicnim H7 sijalicama se to ne desava samo sa LED takodje pokazuje gresku na tabli.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a
Kod mene na autu takodje blicka led dok ne upalim svetla.Mozda zato sto su kineske?Sa klasicnim H7 sijalicama se to ne desava samo sa LED takodje pokazuje gresku na tabli.
Kod tebe je slučaj da moraš da uzmeš one što ne prijavljuju grešku, ima te na Aliexpress da se poruče...
HLXG Mini Size CANBUS LED H7 H4 H11 H1 6000K Bulbs 12000LM Car Headlight Kit Auto h7 led No Error 9005 9006 hb3 hb4 DRL Fog lamp
https://s.click.aliexpress.com/e/brNOScti
kao recimo ove.. Grešku ti prijavljuje zbog napona... a zato i treperi...

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja