Jump to content

Moto Zajednica

Voziti i "uživati" sa BMW-om u Srbiji ili zašto ga više neću voziti!

Recommended Posts

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 9 sati, Tanja R1200GS je napisao:

Ne .. uopste... Nego me nervira kenjanje nekoga o onome sta nije probao i nema pojma o tome. A takvih koliko hoces. Greske prave ljudi, ne masine. Ko je shvatio znace, ko nije pljuvace i dalje iz neznanja, ljubomore, zato sto je pokupio svu pamet ovog svijeta.... izaberi.

Nije probao ili ne poseduje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Citam muke Sashe P i zbilja mi je zao coveka. Pitam se kako je moguce da mu se sve to zalomilo sa dva nova BMW-a? 

A  BMV GS LC  je prodat od 2013. u preko 140.000 komada sirom sveta pa su svi ostali iz te klase motora daleko ispod po prodaji tako da mi je prosto neverovatan maler kod Sashe P.

Moje iskustvo sa BMW je sledece:

Pocetkom maja ove godine mi je stigao nov 1200 GS kupljen u Delti. Trazio sam samo standardnu opremu sa minimumom elektronike, staromodan i nepoverljiv sam motorista, jer znam po automobilima da je elektronika uvek rizik i problem.

Inace motor pre GSa je bila Yamaha SuperTenere 750 koju sam kao prvi vlasnik kupio 1995. i sa kojom sam presao 120.000 km bez ikakvih problema uz redovno odrzavanje kod ovlascenih majstora. Naravno da sam ovaj motor zadrzao  jer je deo moje biografije. Pre toga sam imao Honde, Yamahe, BMWejce...

Sa novim GSom sam do danas presao 15500 km bez ikakvih problema i sa velikim uzivanjem. Redovan servis na 1000 km pa onaj na 10000km su urađeni u Delti. Dva puta je dosipano po 2 deci ulja jer se palila lampica a znam da je moglo i bez dopune ali kad sam vec bio u Bg onda bih svratio u Deltu gde su to obavljali vrlo ljubazno i promptno dok bih popio macchiato u njihovom salonu. Kako sam i ranije imao BMW motore znam da je normalno da trose ulje pa me to ne uzbuđuje. Mislim 2-3 deci ulja na 10000 km nije neki problem. 

Uglavnom kad sam video kako mi ovaj motor lezi ovih nekoliko meseci sam bas bio odbacio auto i sve obaveze i putovanja sam obavljao sa GSom. Sad je motor u garazi, prikljucen na BMW punjac za akumulatore i gledam da ga bar malo provozam  svih onih dana kad je suvo.

Ukratko, GS je super motor i za grad i za putovanja i jasno mi je sto ga toliko hvale i kupuju.

Eto to je moje kratko iskustvo sa ovim motorom i ovlasćenim servisom u Srbiji.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 16 minuta, Alekre je napisao:

Što mi je nešto čudan post...

Strani placenik!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Zaista sam svašta pročitao na ovom forumu i retko sam reagovao jer nemam iskustva sa mnogo motora. Međutim, mislim da je ovo prvi put da sam pročitao da je GS super za grad...

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 48 minuta, X8 Vračar je napisao:

Zaista sam svašta pročitao na ovom forumu i retko sam reagovao jer nemam iskustva sa mnogo motora. Međutim, mislim da je ovo prvi put da sam pročitao da je GS super za grad...

 

Najbolje je da pozajmiš od nekog i isprobaš. I za mene je bilo iznenađenje kada sam prvi put seo na takav motor.

A inače je GS idealan za vožnju po gradu. Veoma pokretljiv motor u svakoj situaciji, širok upravljač, visok, sa dobrim obrtnim momentom na niskim obrajma, mali krug za pun zaokret, ABS.

Jedino što u takvim uslovima nije za ljude nižek rasta.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 20 minuta, ivica744 je napisao:

Diskriminatoru jedan:)

Nisam ja diskriminator nego švabovi.

A uostalom i ja sam diskriminisan kad bih hteo da provozam neki japanski sportak.

 

pre 16 minuta, Ausländer je napisao:

Само за велике људе.

Za visoke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Najbolje je da pozajmiš od nekog i isprobaš. I za mene je bilo iznenađenje kada sam prvi put seo na takav motor.
A inače je GS idealan za vožnju po gradu. Veoma pokretljiv motor u svakoj situaciji, širok upravljač, visok, sa dobrim obrtnim momentom na niskim obrajma, mali krug za pun zaokret, ABS.
Jedino što u takvim uslovima nije za ljude nižek rasta.
Možda je za neki grad baš super širok upravljač, međutim tamo gde ja idem teško prolazi i bicikl.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
20 hours ago, drakar_BMW said:

 .... onda bih svratio u Deltu gde su to obavljali vrlo ljubazno i promptno dok bih popio macchiato u njihovom salonu. ...

 

Ako je kafa bila bez kofeina, a mleko bez laktoze onda je sve oprošteno. Dođe mi da ispustim 2-3 deci ulja, zarad tako ekskluzivnog zadovoljstva.

 

A Bratwurst u bavarskoj kifli - nije to običan sendvič. Vredi malo pisanja na nekom forumu.

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 6
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 11 sati, stari roker je napisao:

Strani placenik!

Ja mu ne bih bas verovao, ima samo tri pozitivne. Nema prijatelje, nema profilnu fotku, totalno nov profil, kao oni mesetari na fb... :popovanje:

  • Sviđa mi se 2
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 2 sati, Ausländer je napisao:

Само за велике људе.

Za najvece!:aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

i umalo da zaboravim na korisno iskustvo koje ovde verovatno delim sa svima koji vole da se voze bez komplikacija.

Nikada ne kupujum nov motor čim se taj model pojavi na tržištu, prvo sačekam kako se kaze kolokvijalno da "sazri".

Ovaj model GS LC je imao poslednji opoziv, mislim da je bilo nesto oko viljuske, u proleće 2017.god.. 

Ja sam moj porucio u februaru 2018. a preuzeo u Delti u maju mesecu sto znaci da je za tih recimo godinu dana napravljeno i prodato po svetu oko 30.000 GSova a da nije bilo opoziva što govori da su dečije bolesti preležane. 

To sam uradio u svoje vreme i sa Yamahom ST 750 koju i danas pazim i vozim.

ST750_1200GS.jpg

1200GS_ST750.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Predviđen je za grad, pa mu proširenje ćope ne treba dok temperatura asfalta ne pređe 50 stepeni.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  • Haha 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Ja sam nekoliko puta bio u servisu na Adi. Doduše kolima koja su koštala kao jedan baš dobar stan u Beogradu (moja nisu, nego od firme u kojoj radim), i nisam popio ni čašu vode o njihovom trošku.

 

Možda je takva usluga predviđena samo za motocikliste?

 

Ili ja nisam lep?

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015
On 12/12/2018 at 12:52 AM, drakar_BMW said:

Citam muke Sashe P i zbilja mi je zao coveka. Pitam se kako je moguce da mu se sve to zalomilo sa dva nova BMW-a? 

A  BMV GS LC  je prodat od 2013. u preko 140.000 komada sirom sveta pa su svi ostali iz te klase motora daleko ispod po prodaji tako da mi je prosto neverovatan maler kod Sashe P.

Moje iskustvo sa BMW je sledece:

Pocetkom maja ove godine mi je stigao nov 1200 GS kupljen u Delti. Trazio sam samo standardnu opremu sa minimumom elektronike, staromodan i nepoverljiv sam motorista, jer znam po automobilima da je elektronika uvek rizik i problem.

Inace motor pre GSa je bila Yamaha SuperTenere 750 koju sam kao prvi vlasnik kupio 1995. i sa kojom sam presao 120.000 km bez ikakvih problema uz redovno odrzavanje kod ovlascenih majstora. Naravno da sam ovaj motor zadrzao  jer je deo moje biografije. Pre toga sam imao Honde, Yamahe, BMWejce...

Sa novim GSom sam do danas presao 15500 km bez ikakvih problema i sa velikim uzivanjem. Redovan servis na 1000 km pa onaj na 10000km su urađeni u Delti. Dva puta je dosipano po 2 deci ulja jer se palila lampica a znam da je moglo i bez dopune ali kad sam vec bio u Bg onda bih svratio u Deltu gde su to obavljali vrlo ljubazno i promptno dok bih popio macchiato u njihovom salonu. Kako sam i ranije imao BMW motore znam da je normalno da trose ulje pa me to ne uzbuđuje. Mislim 2-3 deci ulja na 10000 km nije neki problem. 

Uglavnom kad sam video kako mi ovaj motor lezi ovih nekoliko meseci sam bas bio odbacio auto i sve obaveze i putovanja sam obavljao sa GSom. Sad je motor u garazi, prikljucen na BMW punjac za akumulatore i gledam da ga bar malo provozam  svih onih dana kad je suvo.

Ukratko, GS je super motor i za grad i za putovanja i jasno mi je sto ga toliko hvale i kupuju.

Eto to je moje kratko iskustvo sa ovim motorom i ovlasćenim servisom u Srbiji.

Bebane,ti li si?

 

 

  • Haha 2
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Je li moguće da se pali lampica zbog nedostatka 2-3 dc ulja :stabre:

U taj motor ide sigurno 3-4 litra ulja, baš čudno da upali za tako malu količinu.

I uopšte oko potrošnje ulja, pričao sam sa par njih koji su sa vazdušnjaka prešli na nove. Nijednome nije trošio ulje izmedju servisa na vodenjaku za razliku od prethodnog modela gde je bilo obavezno spakovati i litricu za dolivanje ako se krene malo van grada :))

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015
7 minutes ago, Milanezi said:

Je li moguće da se pali lampica zbog nedostatka 2-3 dc ulja :stabre:

U taj motor ide sigurno 3-4 litra ulja, baš čudno da upali za tako malu količinu.

I uopšte oko potrošnje ulja, pričao sam sa par njih koji su sa vazdušnjaka prešli na nove. Nijednome nije trošio ulje izmedju servisa na vodenjaku za razliku od prethodnog modela gde je bilo obavezno spakovati i litricu za dolivanje ako se krene malo van grada :))

 

Druze,

 

sve si u pravu. 

Nego ne bih da ulazim u raspravu sa nekim ko ima dva posta na ovom forumu i to oba u ovoj temi.

 

Slucajno ili za sendvic,u svakom slucaju...dosao je mrmot i uvio cokoladu.

 

A opet,ako gresim u svemu navedenom,ne zelim nikome da kvarim ljubavni odnos i lepo iluziju.

Drago mi je ako postoji osoba koja i dalje veruje u pomenutu lokaciju malo pored Ade.

 

Sve najbolje,sad ce nova godina i svi nasi motocikli ce biti godinu dana stariji.

 

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
Pre 2 sati, Sasha P je napisao:

Druze,

 

sve si u pravu. 

Nego ne bih da ulazim u raspravu sa nekim ko ima dva posta na ovom forumu i to oba u ovoj temi.

 

Slucajno ili za sendvic,u svakom slucaju...dosao je mrmot i uvio cokoladu.

 

A opet,ako gresim u svemu navedenom,ne zelim nikome da kvarim ljubavni odnos i lepo iluziju.

Drago mi je ako postoji osoba koja i dalje veruje u pomenutu lokaciju malo pored Ade.

 

Sve najbolje,sad ce nova godina i svi nasi motocikli ce biti godinu dana stariji.

 

Kanda si bio mnogo zadovoljniji dok si vozio fau štrom-a :)

Nisu nikako za poredjenje ali nekad je i manje više...žao mi što čitam ovakvo razočaranje i gorčinu oko novog motora.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Samo,kawa i nema problema momci.. Prošli motor 1.4 gtr, kupljen nov, vozen kao R i na 35000km riknulo kvačilo, ali je svih 35000km vozen kao da nema sutra, u servisu bez problema popravili i rekli da je to prvi gtr koji su videli da mu je riknulo kvačilo :lud:Trenutni z1000sx vozen još žešće od gtr-a, 20000km ništa mu ne fali, kao nov, samo jednom drljao po asvaltu ali to je moja greska :jee5:. Ja zadovoljan sa kawom, ne verujem da ću menjati marku u skorijoj budućnosti.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

I tako se ljudi vezu za marku, a kad imaju iskustvo kao Sasha i onaj kolega sa KTM-om onda se rastaju sa markom. I sve je to normalno. Za nase afinitete i privrzenost brendu govorim. Ne za ovlasceni servis koji ti upropasti volju za zivotom. To nikako nije normalno i takve uvek i svuda treba pominjati. 

 

Hvala pokretacu teme sto je izneo svoje iskustvo i nadam se da ce izgurati do kraja... A onda i taj ishod podeliti sa nama.   

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja