Jump to content

Moto Zajednica

Voziti i "uživati" sa BMW-om u Srbiji ili zašto ga više neću voziti!

Recommended Posts

• Svrati ponekad, 282 postova
  • Motocikl: BMW K100

Moram da kazem i to da osim tog zezanja sa menjacem u garantnom roku , sa motorom nisam imao , vise nikakvih problema.Motor je sto kod mene, sto kod mog brata ,presao , oko 240000km. Inace gluvi Tasa je bio cuveni , serviser bmw , tog vremena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Ковач, 370 postova

BMW je popravio utisak.

Ali hajde da budemo prakticni. Zelite dobru uslugu? Budes Jack, ostavis baksis. Pa sledeci put dobijes i opran i namirisan motor.

Jbg, ubi nas siva ekonomija...

• Malinar u pokusaju, 816 postova
  • Motocikl: bandit s 600
39 minutes ago, oldtajmer said:

Kad smo vec otisli u istoriju , 1982 godine sam , kupio prvog i jedinog novog bmw. Kupljen u tehnounionu , bmw r100 rs. Posle 4000 km , menjac je ostao zaglavljen i prvoj brzini. Posto je , pod garancijom , oteram , ga na voz , pa uljubljanu u servis. Tada je samo , u ljubljani i postojao. Urade oni to , ali posle 2000km , opet isto.

Znaci i tad je bmw bio govno...

• Sviđa mi se 2
  • Haha 1

• Zainteresovan, 695 postova
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Da ne mešamo babe i žabe, ja pričam o tržištu koje jeste povezano indirektno sa politikom ali će ipak da se iskristalise. Slazem se da će flote vozila od prijatelja i dalje ciniti nekom servisu značajan prihod i da taj servis neće toliko zavisiti od proizvoljnog pojedinca pa im se može kako oni hoće. Ali pored toga će se pojaviti drugi servisi koji će se bas okrenuti tom pojedincu. Siguran sam da već ima primera koliko hoćeš.

Pretpostavimo da si u pravu i da je tvoj teorijski koncept primenljiv u praksi.
Koje su bile prepreke toj kristalizaciji prethodnih X godina ili obrnuto, koliko je još godina potrebno za tu kristalizaciji?

Primeri??? Potrošili ljudi silne tastature samo u ovoj temi da bi naveli primere...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

• Svrati ponekad, 135 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZZR500

Ako hoćete kvalitet, uzmite neko vozilo iz prošlog veka. Tada je to još uvek postojalo. Danas ti je sve trajno koliko i garancija za isto

• Drug član, 3022 postova
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nije to ništa sto sam ja izmislio, jednostavno je takva praksa.

Iz mračnog komunizma se ušlo u socijalizam sa malim tračkom svetla na kraju. Tu nas je snašla propast sa embargom i izolacijom gde su samo pojedinci vozili šta su vozili a za njihovo održavanje nije bila potrebna garancija jer su imali para i viska. Sad smo krenuli u neki kapitalizam gde se još nisu svi prestrojili na pravi način i dalje pokušavaju da mute u mračnom sa prijateljima zanemarujući taktiku :)

Primeri, majstor beše zvonko sto je otišao za Kragujevac beše jer je očigledno izgubio mušterije a sa druge strane imaš brojne druge majstore koji se preporucuju na veliko.
Imamo majstora za auspuhe koji je uradio auspuh satelisu i time sebi zatvorio radnju. A sa druge strane imaš roberta.

Sa ovlašćenim servisima će biti isto, stim da oni imaju podršku prijatelja sa svojim flotama koji ih potpomazu pa se to malo rasteze.

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

• Svrati ponekad, 464 postova
  • Motocikl: suzuki gs 500f

Citam,citam i nesto mi sve poznato,kad se setim Paperinosa i majstor Paganinija,stariji clanovi ce znati o cemu se radi:lol3:.

• Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 2

• Drug član, 3123 postova
pre 45 minuta, milomir22 je napisao:

Znaci i tad je bmw bio govno...

:D

Кад смо већ кренули тако...те године коју Олдтајмер помиње био је симпатичан текст у  словеначком Ауто магазину који је требало ваљда мало да изрекламира много хваљеног БМВ-а који је тад почео и код нас да се увози и продаје.

Елем,дал'неки њихов новинар или ко већ је добио једног новог Р80 ГС да га мало провоза и истестира али авај,...у току те вожње црко му је чини ми се неки ''излазни зупчаник'' који је јелте одмах замењен у сервису итд...али је горак укус остао.Тај модел је коштао 16 или 18 хиљада ДМ (ако не и неку хиљаду више)...било би занимљиво да нам Олдтајмер открије колико је он дао за модел Р100?

• Sviđa mi se 1

• Zainteresovan, 695 postova
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Sa ovlašćenim servisima će biti isto, stim da oni imaju podršku prijatelja sa svojim flotama koji ih potpomazu pa se to malo rasteze.

Samo o ovlašćenim servisima smo pričali. Mala privreda i postojanje izuzetnih pojedinaca nije niko dovodio u pitanje. Tamo gde se dobije račun i gde plaćam karticom.

Slažem se da će biti i pitao sam kada će biti... Kada će se u koloniji uspostaviti sistem kao u kolonijalnoj sili?

• Ne silazi, 5223 postova
  • Motocikl: Suzuki GS 400, MZ ETZ 150, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 2 sati, dvlns je napisao:

Da ne ispadne sad da smo pljunuli celu profesiju, takvih majstora ima gomila ali u velikim servisima vise majstora niko ne vidi a menadzerima niko ne veruje.

Samo cu dodati da ni Petrovic u Sr. Kamenici ni Catalov vise ne rade pa nek tumaci ko kako hoce

Za Petrovića ne znam, a Čatalov je otišao u penziju .

pre 2 minuta, štampar je napisao:

:D

Кад смо већ кренули тако...те године коју Олдтајмер помиње био је симпатичан текст у  словеначком Ауто магазину који је требало ваљда мало да изрекламира много хваљеног БМВ-а који је тад почео и код нас да се увози и продаје.

Елем,дал'неки њихов новинар или ко већ је добио једног новог Р80 ГС да га мало провоза и истестира али авај,...у току те вожње црко му је чини ми се неки ''излазни зупчаник'' који је јелте одмах замењен у сервису итд...али је горак укус остао.Тај модел је коштао 16 или 18 хиљада ДМ (ако не и неку хиљаду више)...било би занимљиво да нам Олдтајмер открије колико је он дао за модел Р100?

Ne secam se koliki je bio devizni deo . A onda se na taj devizni deo placao , neki savezni i republicki i obstinski porez. I taj motor , je bio 50 % skuplji neko , kad ga kupujes , u nemackoj.

• Drug član, 3123 postova
pre 3 minuta, oldtajmer je napisao:

I taj motor , je bio 50 % skuplji neko , kad ga kupujes , u nemackoj.

То знам јер сам и ја те године купио нов мотоцикл(Лаверду) али се не могу сетити колико је коштао Р100,за Р65 сам прилично сигуран да је био око 13.000(кад се све сабере) а Р80 је био скупљи за 3-4.000...

Тај твој је могао лако бити и више од 20.000 ДМ...поређења ради,отац мог пријатеља је те године купио стан у БГ за 23.000 ДМ(новоградња,)...

Pa tako nekako oko 20 000 dm. I meni su govorili da sam kreten , sto sam dao tolike pare za motor. Bilo je price , mogao si stan da kupis. Kako sam procerdao 18 meseci , na brodu i sl. Ali , jebiga , strast .

• Sviđa mi se 1

• ♠ ♥ ♦ ♣, 1973 postova
  • Motocikl: ★★GS 1000/2★★

Па која је то онда бол кад се поквари после пар хиљада и товариш на воз као цркнуту краву и за Љубљану?

А прича је: Швабо је то правио, с овим можеш на месец...."

Ја сам урљив, ја би га у уји дотерао у Љубљану у првој, а можда и у Минхен.

• Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

• U prolazu, 35 postova
  • Motocikl: Kdx 200
Pre 1 sat, piki je napisao:

Citam,citam i nesto mi sve poznato,kad se setim Paperinosa i majstor Paganinija,stariji clanovi ce znati o cemu se radi:lol3:.

Pre 1 sat, Ausländer je napisao:

Па која је то онда бол кад се поквари после пар хиљада и товариш на воз као цркнуту краву и за Љубљану?

А прича је: Швабо је то правио, с овим можеш на месец...."

Ја сам урљив, ја би га у уји дотерао у Љубљану у првој, а можда и у Минхен.

U to vreme sam mnogo putovao sa tim motorom. Nikada posle tih zezanja , nisam imao bas nikakav kvar. Tako da je , taj motor , opravdao neka moja ocekivanja. Mada , pod utiskom svega sto se desavalo, stalno mi je bio prisutan neki strah, da ce se nesto pokvariti.Od onda sam popravljam i servisiram , svoje motore.

• Sviđa mi se 1

• Stari S.W.A.T., 544 postova
  • Motocikl: Beverly 500

Trla baba lan da joj prođe dan...

Veliki (ovlašćeni) servisi menjaju sklopove, mali popravljaju i majstorišu.

Loših majstora koliko voliš, sjajnih isto toliko. Uvek bilo i biće. I na istoku i na zapadu, a slično bogme na severu i jugu.

Japanci nikad neće biti Dukati, BMW ili Trijumf, kao što ni evropljani nisu Kava, Honda, Jamaha.

Svako nešto svoje ima i hvala Bogu pa je izbor slobodan.

Izvinjavam se što sam zapostavio amere ;)

• Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

• Drug član, 1059 postova
  • Motocikl: SV 650S, SIMSON SR 50

Ajd malo off-a, kad smo vec poceli. Nije skroz van teme:

Imam na servisu motocikl koji je doteran da ne moze da sastavi ni vruc ni hladan bez sauha. Kaze covek, radimo sve sto treba. OK. Daj malo istoriju, kaze bio je u par servisa a ovlasceni nije hteo da prihvati motocikl. Motor je 2000. proizveden. 

Radjene su kocnice ali nije bas dobro, karbovi, servis... dosta para ali slab rezultat. Da li hocu da radim, pita. Hocu ali moramo redom. Trajace i vremena i zivaca i novaca.

Imali smo sta da vidimo, ne zna se ko se vise iznenadio:20181011_201758.thumb.jpg.23dbe9ae3555c027393e91bd5631e807.jpg20181011_201540.thumb.jpg.02fd827696eba01a4fbf063a203f6922.jpg20181106_174409.thumb.jpg.08f7e364c17e82be8ab819529ae3b162.jpg 

Da ponovim, coveku je naplaceno servisiranje kocnica, stelovanje karbova i servis!

Ulje u kocnicama je bilo novo, bez vlage, ali crno, jer je samo ispusteno staro i sipano novo. Prednja mekana kao sundjer. Celjust blokirana sa jedne strane a sa druge nema zastitnih gumica!

Karbovi bili sinhronizovani, ali prljavi blagi uzas (pogledaj filter).

Kad se rade kocnice, ovo je prvo sto se kupuje, set svih gumica:

20181013_112743.thumb.jpg.7a009fb3796895be97c817b5705e4c12.jpg

Izvinjavam se autoru teme, samo sam hteo da potvrdim da neki servisi, a i garage majstori ne rade svoj posao...

• Drug član, 3022 postova
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Mislim da taj motor govori dosta i o (bivšem?) vlasniku.

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

• Zbunjen 1
  • Podržavam 1

• Drug član, 1059 postova
  • Motocikl: SV 650S, SIMSON SR 50

Savane, vlasnik nema veze sa mehanikom i ostalo. Covek placao serviserima da mu odrzavaju motor i  resavaju probleme. Ima mozda njegovog udela, ali ako si laik, kako je on mogao da proveri? Isao redom i kad vidi da nije sredjeno (kocnica) isao u sledeci servis. 

Vile je npr neko (cini mi se spolja gledano, nisam ispustao ulje) lepo uradio. Ali kaze da je taj isti radio i kocnice. E sad, na vilama je majstor morao da menja semering jer se vidi da curi, a kocnice je pretpostavio da nisu sredjene jer jednako (ne)koci. Ali su mu rekli da bolje ne moze jer.... ne znam ni ja sta su smislili.

• Podržavam 1

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja