Jump to content

Moto Zajednica

Voziti i "uživati" sa BMW-om u Srbiji ili zašto ga više neću voziti!

Recommended Posts

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
2 hours ago, A.J. said:

vidim imas QS pro instaliran...nemoj da ga koristis dok ne dodjes do crvene zone, usedeses na sinhronizaciji brzina za jedno 40.000km ;)

 

Vidim na tvojoj fotki u sledećem postu da ti se sjebao centralni rajsferšlus na jakni  :zvizduk:  Kad god je zakopčaš, postavi jezičak tako da ne landara jer se ušica istanji i onda jezičak pukne  ;)

 

  • Haha 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
4 hours ago, Gajo Sevojno said:

Jasan signal je konkurencija, a pošto na tržištu kao sto je Srbija nema konkurencije onda zastupnici mogu da rade šta požele. Ja imam u krugu od 30km 5-6 kawasaki servisa, jedan ako zabrlja garantovano gubi musteriju i rejting, tako da se trude za svakog klijenta. Samo konkurencija i to je tako na tržištu bilo čega... Sve ostalo je palamudanje..

Slazem se, ali mislim da smo mi (Srbija) njima (bmw) smesno trziste, ne mogu da ti obezbede 5 ovlascenih servisa u zemlji, a broj novih motocikala na godisnjem nivou u toj zemlji 10. Da bismo dobili kvalitet usluge potrebna je i veca kupovna moc ljudi, a to je sve teze u nasoj zemlji, pritom to ne treba da zanima pokretaca ove teme koji je izbrojao veliku svotu novca za odredjeni proizvod, a zauzvrat dobio bezobrazluk.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC
Pre sat vremena, milomir22 je napisao:

Slazem se, ali mislim da smo mi (Srbija) njima (bmw) smesno trziste, ne mogu da ti obezbede 5 ovlascenih servisa u zemlji, a broj novih motocikala na godisnjem nivou u toj zemlji 10. Da bismo dobili kvalitet usluge potrebna je i veca kupovna moc ljudi, a to je sve teze u nasoj zemlji, pritom to ne treba da zanima pokretaca ove teme koji je izbrojao veliku svotu novca za odredjeni proizvod, a zauzvrat dobio bezobrazluk.

Novih motocikala je prodato vise desetina za godinu dana cisto da znas, samo je policija uzela dvadesetak... Znao sam tacnu cifru, saznacu pa cu napisati ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Cak se i javljaju samo sektasima na BMWu

 

Screenshot_20190123-200456_1.thumb.jpg.50f707e803493b24101be7a6ba98a231.jpg

 

P.S. Na Tenerifima zimi policajci iz cele Spanije voze motore da bi ostali u formi i tu imaju obuku, bukvalno svaki se javio, ovo sam izvukao kadar sa snimka. Interesantno skroz!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Tenerife su super za motor, posebno prevoj prema Teide vulkanu, meni se jedino nije svidelo sto je prepuno turista koji voze kao muve bez glave u onim belim renta autima. Inače raj preko zime.. 

Evo i broj prodatih motora u Belgiji u 2018.. Tržište diktira uslugu ... To sto se u Srbiji proda nekoliko desetina BMW motora godišnje je smešno naspram ovoga, Belgija ima 10 miliona stanovnika..

DD89402C-F417-4ECF-98F5-FCA792D44C75.png

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

E to je već nenamenski trošenje budžetskih sredstava. U BG im je dovoljan Beverly da bi naplaćivali kazne... Nismo mi Stutgart pa da policija vozi mečke ili BMW.

 

Imali su i neke Aprilie ranije, pa ih raskantali...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
33 minutes ago, Creative biker said:

Novih motocikala je prodato vise desetina za godinu dana cisto da znas, samo je policija uzela dvadesetak... Znao sam tacnu cifru, saznacu pa cu napisati ovde.

Ne baratam podacima, ovo sam lupio onako metaforicki, sigurno da se proda vise od 10, ali ni blizu kao u zemljama zapadne evrope.

 

Poenta je da ne mogu da imaju konkurenciju, jer nema realne isplativosti (ne moze bmw da napravi servis na 5 prodatih motora), ali ono sto bmw moze i treba da uradi je da kontrolise svoj servis i da uvede red. Jbg, opet im se ne isplati ni oko toga da se cimaju, jer smo im mi smesno trziste sa smesnim zakonima o zastiti potrosaca. Obrni-okreni sve ide od toga sto smo banana drzava.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
pre 2 minuta, Creative biker je napisao:

Ja sam bio februara nigde nikoga, nikakve guzve, uzivancija!

 

U Belgiji Jamana rulz! :takoje:

Ja Sam bio pred kraj decembra i pocetak januara, bilo je užasno, bukvalno kolone auta prema vulkanu. Verovatno sam pogodio period odmora >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Дефинитивно је погођен период одмора, цела Аустралија не ради 15-20 дана лети. Негде од 20.12. до 5.1.
А они и имају новца и воље да путују, тих 22-28 степени на Гранд Канарији је супер наспрам њихових 50 у Канбери.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
pre 54 minuta, X8 Vračar je napisao:

Koja policija? Naša?
Za šta su ih uzeli?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

Za padanje.....posto sam video kako voze

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
pre 19 minuta, A.J. je napisao:

Za padanje.....posto sam video kako voze

Pa ne znam baš, neko ko provodi 8 sati svaki dan na motoru tokom cele godine  nije bas za podsmeh. Bez obzira sto je to gradska vožnja, ipak su to sati, dani i godine provedene na motoru. Jedino ako si ti neki Lorenco ili Rosi pa možda i razumem komentar..

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

70 motora nije puno, al na to treba dodati i još bar tri četiri puta više onih polovnih uveženih + svi oni koji su kupljeni zadnjih dvadesetak godina + još oni koji su u prolazu kroz našu zemlju turistički, pa im nešto zatreba . Ima tu posla . 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Njima je motocikl radno mesto, svaki dan u svim uslovima. Trebaju da imaju najbolje sredstvo za rad. Da ako može u penziji nemaju bolesti.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

@Creative biker najljubaznije te molim da ne pozivas u postovima na zakljucavanje teme jer kao sto vidis posle toga si i sam dosta ucestvovao i istoj.

 

Sto se tice quickshifter-a svaki pa i "fabricki" je u sustini predvidjen da posao obavlja u visokim obrtajima neki zak ni ne rade ispod 5-6.000 obrtaja. 

 

Sad moram i da bocnem, ono gde vama na BMW pocinje crvenilo da klipovi iskoce nama na R-ovima dodje kao ler :P

 

Salu na stranu, ne vidim razlog da nekog ubedjujem da je moj motor dobar jer znam da postoje mnogo bolji. Za putovanja statistika kaze da je GS najzastupljeniji motor i to je to. Da li je najbolji nemam pojma ali sigurno je najzastupljeniji. Recimo Honda Crosstourer je do nekle mozda jedini pravi konkurent (zbog kardana pre svega) ali nju ne spominje niko. Afrika nije to. Drugi konkurent je Triumph ali ja sa Englezima ne zelim nista da imam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Nema bockanja, dva cilindra boxer totalno drugi koncept, kida na malim obrtajima a veliki mi za put nisu potrebni. Max obrtnog momenta (125nm) dostupno na 6500 obrtaja!

 

Crosstourer tek nema veze nikakve,

apsolutni promasaj, uzasno lose se vozi...

 

Triumph sam vozio jedan dan na putu, tvrd kao q..., vetar ubija sa svih strana, prednja vila poranja, kocnice ni upola ucinkovite kao kod GSa, jedina svetla tacka je agregat koji poteze opasno i pruza dosta zabave!

 

FB_IMG_1548281785524.thumb.jpg.bbb1c1ff5bb390a79e48df4bfb76b3c6.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Njima je motocikl radno mesto, svaki dan u svim uslovima. Trebaju da imaju najbolje sredstvo za rad. Da ako može u penziji nemaju bolesti.
Ahahahahaaaa, srce mi se cepa za njihovu penziju.
Prvo nije tačno da su svakog dana u svim uslovima.
Drugo, ako ja nemam najbolje sredstvo za rad, nema smisla da se od mojih para kupuje njima.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

Zaista me iskreno zanima zasto Crosstourer nije adekvatan motor za putovanja. Pojma nemam ni o BMW ni o njemu nista, probao sam oba po 200m i nisu moj par opanaka ali ne kapiram sto Honda ne valja za putovanja

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja