Jump to content

Moto Zajednica

Voziti i "uživati" sa BMW-om u Srbiji ili zašto ga više neću voziti!

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5764 postova
pre 1 minut, Creative biker je napisao:

Obrni okreni nasa matematika je 100 evra dan, gorivo, smestaj, klopa! Ako je u pitanju Rumunija, Bugarska ili istok generalno prosek se smanjuje na dosta ispod 100 evra dnevno.

Ok ali kada je Davos gde ide ekipa koju znam ili Španija i Portugalija sa transportom motora do neke tacke ili Sicilija i Sardinija prelazi to debelo 100 eur na dan. Mada nisam nicija zena pa me zabole :) i mene staza kosta oko 40-50 eur dan ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 8 minuta, dvlns je napisao:

mene staza kosta oko 40-50 eur dan ;)

Jel to cifra za zenu? Gde su gume koje ti ... :P

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 16 minuta, dvlns je napisao:

ruku na srce vozace BMW-a ali samo GS1200 ljudi smatraju sektasima upravo iz razloga koji si ti naveo, vas 10 ide zajedno i svi vozite GS.

 

Pa skupi i ti toliko istih, ili više motora, ako može pa budite sekta.

 

pre 18 minuta, dvlns je napisao:

Drugi razlog je sto mahom svi imate BMW odela (eventualno Revit) i Schubert kacige.

 

Sva navedena oprema se smatra vrhunskom, što bi izbor što boljem bio sektaški pobogu.

 

pre 21 minuta, dvlns je napisao:

U veoma bliskom okruzenju imam 7 ljudi na GS ali i jedno 5-6 na KTM i isti su

 

Ko što rekoh, skupite se pa budite isto takvi.

 

pre 22 minuta, dvlns je napisao:

Vec sam jednom pisao da onaj ko nema vremena za bar tri putovanja od 5-10 dana godisnje i para za ta ista putovanja koja su uglavnom na nivou 200-300 EUR dnevno, nema sta da trazi na GS i tu i sebe svrstavam

 

Stvar je ličnog izbora i mogućnosti da priušti sebi šta se hoće po slobodnoj volji a ne po tuđim merilima, a svako troši svoj novac isto na svoj ćef, i dao Bog da ima što više ljudi koji mogu to da čine.

 

pre 9 minuta, Creative biker je napisao:
pre 28 minuta, dvlns je napisao:

putovanja koja su uglavnom na nivou 200-300 EUR dnevno

Obrni okreni nasa matematika je 100 evra dan, gorivo, smestaj, klopa! Ako je u pitanju Rumunija, Bugarska ili istok generalno prosek se smanjuje na dosta ispod 100 evra dnevno.

 

Potpuno je nepotrebno da se pravdaš, ne samo ti, već bilo ko, koliko i šta sipa u svoj tanjir, dal se vozi do Ralje ili do Rima, jel jede kavijar il matijević paštetu.

 

 

  • Hvala 1
  • Zbunjen 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

@đunta nemoj da se uvredis ali ti si daleko od ove ekipe. Uzeo si da me citiras a tebe niko spomenuo nije. Spominjes mi vrhunsku opremu a nemas pojma da imam skuplju opremu od te i da o opremi znam sve skoro kao onaj cije se ime ne spominje sto zna sve.

 

Nikakvu zavist kod mene neces naci i nemoj mi pricati da se skupljam ni sa kim jer sa kim treba da se skupim ja sam se skupio. Napisao sam cinjenice kako ljudi vide. Hoces da kazes da je Schubert bolji od Shoei ili da je BMW ili Revit bolji od Klim?  Mani se branjenja zato sto imas ili si imao stari BMW medju ovima se ne voze vise ako nisu LC a ne jos da nisu ni 1200. I treba ljudi da voze i da trose kad imaju sve dok ne trose moje novce mene bas briga

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC
pre 56 minuta, dvlns je napisao:

Creative biker ruku na srce vozace BMW-a ali samo GS1200 ljudi smatraju sektasima upravo iz razloga koji si ti naveo, vas 10 ide zajedno i svi vozite GS. Drugi razlog je sto mahom svi imate BMW odela (eventualno Revit) i Schubert kacige. I treci je sto svi (osim pokretaca teme) tvrdite da dupe nece sesti vise na drugi motor. 

Skoro nikada ne ide nas 10 ali toliko nas je u ekipi koja se druzi, uglavnom uspe nas 3, 4, 5 da se organizuje u najboljem slucaju, a imamo i dve Honde u ekipi! :P

Kao sto rekoh niko od nas nije rodjen na BMWu i vozili smo sve i svasta a dupe nece sesti na drugi motor jer za ovu namenu ne postoji, kad ga bude bilo vrlo rado cu sesti a pokretac ove teme je to uradio zbog loseg iskustva sa serviserom a ne zbog lose voznje motorom!

Za opremu je Djunta vec dao odgovor, pa niko nije lud da nosi nekvalitetnu opremu na takvim putovanjima, da se mrzne, kisne, ključa... Poenta je uzivanje kad smo vec pobegli od obabeza.

Schubert ili BMW kacigu ne nosi niko iz moje ekipe, previse su konzervativnog izgleda, nekako pandurske :)

 

Definitivno je mnogo predrasuda...

 

Setih se jos da dodam, obzirom da sam obisao skoro celu Evropu motorom, na svim putevima interesantnim za bajkere srecem 90% BMW motocikala a 10% svih ostalih... I oni su sektasi ili samo zele da se voze kvalitetno?

Na poslednjoj turi krajem septembra, Kranjska Gora - Grossglokner taj potez, primetio sam porast vozaca Ducati Multistrade ali su i dalje skoro neprimetni pored BMWa a od 100% svih BMWa 90% cine GSovi, jbg...

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

@Creative biker ma sve ok ja niti sam doziveo da mi se pravdas niti imas potrebu meni da se pravdas. Malo sam objasnio stav ljudi na osnovu onog kako pricaju a malo se i našalio.

 

Ima svako od nas svog ministra finansija i samo tamo se treba pravdati :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova
pre 33 minuta, bdada je napisao:

Jel to cifra za zenu? Gde su gume koje ti ... :P

U ovoj cifri je sve, i gume, i transport, i gorivo i kotizacija i klopa.... Isto kao sto su i svake njene cipele i torba i jakna poslednji komad i na extra popustu :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

@dvlnsMalo se mimoilazimo s porukama ali se razumemo.

Sad opet malo offa i patetike ali sam stvarno neko ko je ponikao u teskoj nemastini i kad sam doziveo da kupim prve vrednije stvari u zivotu imao sam taj osecaj da radim nesto lose, stalno sam se pravdao ljudima jer ovde kad vidis dobar auto prva asocijacija je da za volanom sedi narko diler, kriminalac, tajkun... I ja sam ovde navukao na sebe gnev zbog jedne recenice koja je pogresno shvacena a obzirom da vozim to sto vozim uklapam im se u profil bahatog i bezobraznog coveka... :stabre: :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Ma da budem jasan zbog tebe, svako treba da radi sta moze i voli. Mene ne rade putovanja tog tipa ali ovo sto mene radi je skuplje od toga samo nije u kontinuitetu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Upravo sada, dvlns je napisao:

@đunta nemoj da se uvredis ali ti si daleko od ove ekipe. Uzeo si da me citiras a tebe niko spomenuo nije. Spominjes mi vrhunsku opremu a nemas pojma da imam skuplju opremu od te i da o opremi znam sve skoro kao onaj cije se ime ne spominje sto zna sve.

 

Nikakvu zavist kod mene neces naci i nemoj mi pricati da se skupljam ni sa kim jer sa kim treba da se skupim ja sam se skupio. Napisao sam cinjenice kako ljudi vide. Hoces da kazes da je Schubert bolji od Shoei ili da je BMW ili Revit bolji od Klim?  Mani se branjenja zato sto imas ili si imao stari BMW medju ovima se ne voze vise ako nisu LC a ne jos da nisu ni 1200. I treba ljudi da voze i da trose kad imaju sve dok ne trose moje novce mene bas briga

 

Ja se ne stidim što sam relativno siromašan, niti zavidim. Uopšte se ne radi o koštanju, već o izboru i pravu na njega, što je na način kojim si ti nastupio, nipodaštavaje nečeg ličnog, a drago mi je da imaš i skuplju i bolju opremu, i ti i bilo ko jer to čuva glavu, moj komentar nema nikakvu komparativnu notu.  To što se ti neskupljaš je tvoje opredeljenje, jednako se ni ja ne grupišem, il sektašim, već skroz otvoren ali kao Vuk Samotnjak, ali to nije razlog da se grupa istomišljenika po banalnosti u krajnjoj liniji, manja ili veća, konotira negativno. To što ljidi vide, nije merodavno, gleda se i farma, a kako nas drugi vide, za to bi trebalo da se zapitamo. Nisam shvatio da te baš briga našta i koliko ko troši, jer da nije tako, ne bi napisao to što jesi. Činjenice, kakve god da jesu su takve, a kako će ko da ih shvati, je njegov doživljaj, tako da nije nikakvo drveno advokatisanje. Usput, skoro me jedan pitao, kako mi se čini moj novo-stari GS 1200, reko, ko nije imao 1100, ne zna šta je motor, mislim na BMW, a on i većina ga nije nikad vozila, a što se tiče mešanja starih i novih motora na način kako ti misliš da je, a nije, skoro nov LC u mojoj garaži :

 

GSRLC.jpg.68bff670c8eb3e54a5ae3db2fe653c50.jpg

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

@đunta to sto ti mislis da sam ja uskratio pravo na izbor nekom je bezveze jer sam napisao za cega je taj motor napravljen, za putovanja a ne za grad isto kao sto mislim da ne treba imati R ako neces na stazu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Mila majko kao deca ste,ali su vam egici ko staraca.Moji putopisi su moji,niti pricam o njima niti bilo sta.To je moje.Tako i vi.Vozite se ljudi,uzivajte u zivotu ko koliko moze i kako moze,koga boli k....na cemu i u cemu.Trudite se da to ostavite za sebe.A tema je koliko se secam Saletovo nezadovoljstvo uslugom ovlascenog servisa u Srbiji,ako se ne varam.:yamaha:

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Meni čak možda može da bude jasno zašto neki koji ne poseduju te neke motore marke BMW gde sam totalno neutralan da li bi ga posedovao ili ne pišu upravo o tim motorima ali je veliki hendikep imati neki od tih motora a reagovati na komentare ovih drugih.

To treba savladati.

Ne treba im dati materijala da pišu o tome šta su samo pročitali.

Ovo što je napisao začetnik teme je njegovo iskustvo kao što je onomad nešto slično neko pisao za KTM ADV 1190 ako se ne varam ali to je njihovo lično iskustvo i njihov lični doživljaj nekih stvari sa kojima oni ne žele da se nose dok koriste te motocikle.

Skroz ispravno i u redu.

 

Na kraju u životu vrlo često nema nekog racija, da li se ADV vozi po gradu ili ne, ko je u sekti a ko ne, njihova stvar, svako u fazi svog života i korišćenja svog motocikla treba sebi da traži svoju ekipu gde u toj fazi života čitaj korišćenja motocikla pripada.

Ovi što misle (ako misle) da je nešto što se zove LC ili kako već najbolji motor jer se prodaje XYZ komada neka i dalje misle važno je da vi sami znate šta vama najviše odgovara i kako se osećate dobro dok koristite vaš motocikl a može da se se zove kako god i može da vredi koliko god.

Vredi ono što imate u glavi a ne koje vozilo koristite jer je to materijalna stvar koja je sada tu a sutra je možda nema.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Upravo sada, dvlns je napisao:

@đunta to sto ti mislis da sam ja uskratio pravo na izbor nekom je bezveze jer sam napisao za cega je taj motor napravljen, za putovanja a ne za grad isto kao sto mislim da ne treba imati R ako neces na stazu

 

Zašta je taj motor napravljen, je za diskusiju, ali svakako je među najuniverzalnijim, a možda je i vršan, zato je i toliko omasovljen. Ja ga koristim kao prevozno sredstvo po gradu, često idem po suprugu prolazeći u špicu kroz sami centar Beograda, nije ko skuter al gotovo ni ne zaostaje, de prođe korman, tu se prodene i GS. Okretnost BMW-a i lakoća u manipulaciji je izuzetno velika, pogledaj tehničke karakteristike, GS se okreće unutar kruga prečnika 4m, čak  uspevam i udrastično užem, imam svoje klipove sa poligona, a takođe se može okrenuti u mestu rotaciom na ćopavaj, da ne kačim sad link da ne ispadne da se hvalim, tako da je opet to jedan stereotip od mnogih. BMW dozvoljava imanje samo jednog jediniog motora, naravno, za ekstremnu upotrebu, ala staza, je R neprikosnoven, nisam dugo seo na tako nešto i vrlo verovatno da nije ni blizu gradskoj upotrebljivosti za razliku od BMW-a, nije za džabe uvršten u službenu upotrebu, imaš kamaru klipova koji nepobitno to i potvrđuju.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC
pre 2 minuta, GixxerK6 je napisao:

Meni čak možda može da bude jasno zašto neki koji ne poseduju te neke motore marke BMW gde sam totalno neutralan da li bi ga posedovao ili ne pišu upravo o tim motorima ali je veliki hendikep imati neki od tih motora a reagovati na komentare ovih drugih.

To treba savladati.

Ne treba im dati materijala da pišu o tome šta su samo pročitali.

Ovo što je napisao začetnik teme je njegovo iskustvo kao što je onomad nešto slično neko pisao za KTM ADV 1190 ako se ne varam ali to je njihovo lično iskustvo i njihov lični doživljaj nekih stvari sa kojima oni ne žele da se nose dok koriste te motocikle.

Skroz ispravno i u redu.

 

Na kraju u životu vrlo često nema nekog racija, da li se ADV vozi po gradu ili ne, ko je u sekti a ko ne, njihova stvar, svako u fazi svog života i korišćenja svog motocikla treba sebi da traži svoju ekipu gde u toj fazi života čitaj korišćenja motocikla pripada.

Ovi što misle (ako misle) da je nešto što se zove LC ili kako već najbolji motor jer se prodaje XYZ komada neka i dalje misle važno je da vi sami znate šta vama najviše odgovara i kako se osećate dobro dok koristite vaš motocikl a može da se se zove kako god i može da vredi koliko god.

Vredi ono što imate u glavi a ne koje vozilo koristite jer je to materijalna stvar koja je sada tu a sutra je možda nema.

Plus kao vrata od mene!

Podrzavam i mogao bih da potpisem veci deo teksta!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Nemojte preterivati sa tim R motorima i njihovom brzinom, neretko budu opeglani sa unutrasnje strane krivine od strane deda na GSovima! :P

Znam da sam dirnuo u sujetu mnogima sad i da cu biti prozvan da izadjem na crtu hahahaha ali mi ne pada na pamet da to radim s ljudima koji trose mnogo vremena, truda i sredstava za samo jednu sekundu bolji rezultat na stazi i ne propustaju ni jedan track day na Navaku. Malo sam se nasalio jer nije ni svako ko sedi na R motoru i ima skupu race opremu baja koji vozi najbolje.

Ima nas dosta medju vozacima Svete krave koji su zavrsili 3. i 4. stepen California Superbike school ali ne da bi bili brzi od nekoga vec da bi znali da koristimo taj motocikl na najbolji nacin, prica o elektronici je tu izvikana malo previse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova
pre 11 minuta, đunta je napisao:

 

Zašta je taj motor napravljen, je za diskusiju, ali svakako je među najuniverzalnijim, a možda je i vršan, zato je i toliko omasovljen. Ja ga koristim kao prevozno sredstvo po gradu, često idem po suprugu prolazeći u špicu kroz sami centar Beograda, nije ko skuter al gotovo ni ne zaostaje, de prođe korman, tu se prodene i GS. Okretnost BMW-a i lakoća u manipulaciji je izuzetno velika, pogledaj tehničke karakteristike, GS se okreće unutar kruga prečnika 4m, čak  uspevam i udrastično užem, imam svoje klipove sa poligona, a takođe se može okrenuti u mestu rotaciom na ćopavaj, da ne kačim sad link da ne ispadne da se hvalim, tako da je opet to jedan stereotip od mnogih. BMW dozvoljava imanje samo jednog jediniog motora, naravno, za ekstremnu upotrebu, ala staza, je R neprikosnoven, nisam dugo seo na tako nešto i vrlo verovatno da nije ni blizu gradskoj upotrebljivosti za razliku od BMW-a, nije za džabe uvršten u službenu upotrebu, imaš kamaru klipova koji nepobitno to i potvrđuju.

Ja u klin ti u plocu, nije za diskusiju jer kada se neki proizvod pravi odredi se ciljna grupa. Ciljna grupa za GS su ljudi koji zele da putuju motorom u prilog cega govori katalog opreme sto originalne sto proizvodjaca tipa Touratech. Isto tako vazi i za R.

 

Moze da se vozi u gradu i GS i R i moze sve ali je prakticnost u gradu na strani maxi skutera ili neke Yamaha XT-R recimo. 

 

Moj stav je moj i moze biti pogresan ali i dalje mislim da ako kupim GS a ne putujem onda zaista spadam u grupu kompleksasa :) u tom slucaju bih radije uzeo manji GS koji je daleko prakticniji za gradsku upotrebu ili onaj naked ili onaj skuter BMW ako cemo vec u okviru brenda da gledamo.

 

Ni u jednom mom postu na forumu neces naci da sam pljuvao po bilo kojem motoru i neces naci da sam podrzavao svrstavanje razlicitih ljudi u istu grupu a kada vidim kako si "skocio" da "branis" nekoga samo zato sto ima BMW onda mi je jasno zasto se stvorila ova druga ekipa koja napada i pljuje. 

 

Opaska gde prodje korman procice ceo GS vazi i za Hondu Gold Wing kao i za svaki motor tako da mi nije jasno sta si zeleo time da kazes. 

 

GS je SUV medju motociklima i ta kategorija vozila je uzela maha kada su Nemci uzeli klasicne Japanske terence i prilagodili ih voznji po asfaltu sa dobrim pervormansama i visokim nivoom komfora. Novonastala kategorija koja je vrlo brzo nasla ogroman broj konzumenata. Kao sto su Pajero, Patrol, 4 runner prepustili mesto X5, ML Tuaregu tako su i Afrika i Supertenera prepustili mesto GS-u. Vozio sam kratkog patrola 2,7TD pre dve godine do Grcke (vukao prikolicu sa njim) i nesto sto ide 140 km/h dere se kao da ide 400 i trosi kao da ide 600 a udobno kao sedenje ispred zadruge na drvenoj klupi sigurno nije proizvod koji moze da zadovolji potrebe velikog broja ljudi. 

 

Bas kao sto kazes za GS moze i Q8 da se vozi po BG samo je malo zajebano kada treba da ga parkiras a na mesto uleti Golf (namerno nisam napisao Smart da ne bude bas radikalno).

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova
pre 24 minuta, Creative biker je napisao:

Nemojte preterivati sa tim R motorima i njihovom brzinom, neretko budu opeglani sa unutrasnje strane krivine od strane deda na GSovima! :P

Znam da sam dirnuo u sujetu mnogima sad i da cu biti prozvan da izadjem na crtu hahahaha ali mi ne pada na pamet da to radim s ljudima koji trose mnogo vremena, truda i sredstava za samo jednu sekundu bolji rezultat na stazi i ne propustaju ni jedan track day na Navaku. Malo sam se nasalio jer nije ni svako ko sedi na R motoru i ima skupu race opremu baja koji vozi najbolje.

Ima nas dosta medju vozacima Svete krave koji su zavrsili 3. i 4. stepen California Superbike school ali ne da bi bili brzi od nekoga vec da bi znali da koristimo taj motocikl na najbolji nacin, prica o elektronici je tu izvikana malo previse.

Ma kakvi cak naprotiv mene ces svuda obici mada sam na R ako me vidis. Ja imam veoma malo km godisnje da bih mogao uopste da se opustim u saobracaju a napisao sam da su svi ljudi koje poznajem sa BMW veoma uvozani. 

 

Sada si mozda slucajno a mozda i namerno otvorio potpuno novu diskusiju jer ko kako vozi nema veze sa onim sta vozi. Ja TVRDIM da R nije za saobracaj jer je kratko vidno polje zbog polozaja, jer mu treba puno vremena da se promeni pravac (za naglo izbegavanje) jer povuce svakoga da zavrne gas vise nego sto treba... da bi mogao dobro da upravljas R motorom moraju laktovi da ti budu ispod heblova (da imas punu pokretljivost) sto znaci da moras da lezis na rezervoaru sto znaci da izgledas kao idiot u saobracaju

 

@bdada jesi na mene mislio? :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
Pre 2 sati, dvlns je napisao:

Nego ajde kad se ispovedamo da pitam jel pisete markerom na postavu odela i kacige imena da ih ne pobrkate :P

 

Ovo je vrh vrhova i suština svega :) 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
2 hours ago, dvlns said:

Nego ajde kad se ispovedamo da pitam jel pisete markerom na postavu odela i kacige imena da ih ne pobrkate :P

Schubert kaciga obavezno bela !!! Eventualno crna moze da prodje. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja