Jump to content

Moto Zajednica

Voziti i "uživati" sa BMW-om u Srbiji ili zašto ga više neću voziti!

Recommended Posts

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 2 sati, Creative biker je napisao:

mislio sam na ljude koji ne rade nista da bi sebi obezbedili pristojan zivot vec samo kukaju

i pljuju sve oko sebe i kojima je svako kriv za to sto nemaju

Za ovo imas plus kao vrata,u bilo kojoj temi da si napisao

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

@Creative bikerprijatelju ja tvoje roditelje u zivotu ne bi spomenuo u losem svetlu kao sto i nisam(ti si to sam uradio) i mene je to povredilo kao roditelja i zitelja ove usrane drzave,i nista ja nisam izvukao iz konteksta nego samo odreagovao na ono sto si ti napisao,e sad ili ti ne znas da pretocis misli u reci ili ja i ostali ne znamo da citamo,a pre ce biti da je ono prvo jer si sam ovo napisao posle-

Pre 4 sati, Creative biker je napisao:

Izrazio sam se totalno pogresno

cisto da znas da ja nisam kurir,alo da izvlacim iz konteksta i nemam moc citanja misli

ali u pravu si da ne offujemo temu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
On 1/12/2019 at 12:24 PM, Creative biker said:

Ah to smeće švapsko ❤️

 

IMG-263073da6be4f267dab8237317d24bc0-V.thumb.jpg.8f8f501dd8963014b7339eeae740e87b.jpg

Мора возачу да каже и да пада киша напољу? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

@piki Ja zamolih da mi se obratis na PP ako i dalje zelis da me vaspitavas a ti me ponovo prozivas u ovoj temi?!

 

Pusti me demagogije Aloa i Kurira, jesam li ja ovo rekao ili napisao ili si ti to rekao u moje ime?!

"...i zato treba da se stidis,a ovako prica ispada totalno glupa u fazonu ko se snadje taj treba da zivi ko ne treba da nestane,ne ide to tako rodjace" otkud ti ideja da mi napises ovo?! 

Zaobidji me jer me vec prilicno provociras, obzirom da se ne poznajemo licno ne dozvoljavam ti ovakvo ponasanje!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
pre 12 minuta, WlayCo je napisao:

Мора возачу да каже и да пада киша напољу? :)

Rekao bih da se radi o tome da je izabran mod "rain". ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 10 sati, Creative biker je napisao:

ne dozvoljavam ti ovakvo ponasanje!

Bas si me nasmejao sa ovim:lol3:, a za ostalo vidi ti si napisao sta si napisao,ja razumeo(i mnogi drugi)kako sam razumeo,niti sam te uvredio niti mi pada na pamet da ti se izvinjavam,a pogotovo da gubim vreme dopisujuci se na pp,sad stvarno zatrovasmo temu i sto se mene tice moze cika Rajko slobodno da obrise i tvoje i moje postove,ostaj mi zdravo.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
Pre 20 sati, punisa 16 je napisao:

Ne znam kolega,ali tako je bilo. Mozda ima veze sto je bio policijski ali ni to verujem da nema neke veze sa dijagnostikom... zakacili su ga ali nisu mogli da ocitaju, tada dobih ovo obrazlozenjem koje napisah.

nasam sam malo vremena da prelistam "bibliju"...mda. jedini razlog zasto savremena oprema ne moze da ocita uslovno stare motocikle je ako isti ima 3-pinski port za dijagnostiku (vidi foto u prilogu). U takve spadaju 

- R1100 GS / R / RS / RT 

- R850 GS / R / RT

- K1100 LT / RS

- K1 / K100RS

ostali modeli do 2016 imaju ovaj okrugli na foto sa desne strane a u neko doba 2016 su poceli sta stavljaju OBD-II (J1965 ), trapezoidni. BMW je imao u katalogu jedno vreme "original" adapter sa 3-pin na 16pin za nekih 70-90eur, na internetu mozes da nadjes za 10ak dolara adaptere koji sasvim normalno rade. tj stvar kosta koliko i kilo soli, nekako mi je normalno da to ima u sanduku sa instrumentima ;)

plug_comparison.jpg

16Pin-To-3Pin-Female-OBDII-With-One-Clip-Diagnostic-Connector-Cable-2.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Imao je ovo valjkasto za dijagnostiku ,siguran sam. Ma zakacili su ga samo nisu ocitali. Nije ni vazno i ovako taj motor nije vise kod mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

To nije motocikl to je bajka

To nije voznja to je uzivanje

Prvi Ralja-ring s njim a shifter klizi kao puter na vrelom tiganju :jee:

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Ako moju suprugu pitamo njen glas ide RT-u sa vazdusnim hladjenjem, kaze najudobniji motocikl ikada :)

 

Ma BMW je to, nema loseg samo su nijanse u pitanju, uzivanje zagarantovano! ❤️

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Pocetak aprila, hladno vreme svega par stepeni, smoren od zimske apstinencije, imam 5 slobodnih dana i BMW u garazi, sta vise pozeleti?

3500 km sam za 5 dana s pesmom i nazad svojim svakodnevnim obavezama sa ogromnim osmehom na licu :jee:

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5728 postova

Ne mogu bas da kazem da mi je jasno ni pljuvanje ali ni hvaljenje BMW-a u temi coveka koji je pre svega ukazao na losu postprodajnu podrsku a ne na sam motor

  • Hvala 1
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

I ja sam isto to pitao nekoliko puta u ovoj temi ali su pljuvanja rasla i prerasla u opstu pljuvacinu pa cak i kacenje nekih klipova ciji sadrzaj ne razumem a jos manje pobudu da ih neko kaci u ovakvoj temi sa zeljom da omalovazi BMW kao brend?! Ipak, statistika je neumoljiva!

 

Ja sam konkretno kao neko ko vozi taj motocikl nekoliko godina unazad i ima divno iskustvo morao da argumentovano odbranim motocikl pa makar to nekome izgledalo i kao hvaljenje s tim da kada neko hvali bilo koji motor drugog proizvidjaca to bude shvaceno kao lepo iskustvo, ljubav, strast a kad je BMW u pitanju onda je to idolopoklonstvo!

Isti sam onaj koji sam bio i kad sam vozio Yamahe i Suzukije ali sad me nazivaju sektasem?!

BTW posedujem auto marke Honda, model Accord i upoznat sam sa njenom pouzdanoscu, toliko o sektastvu i idolopoklonstvu ali Honda nema motocikl koji meni odgovara, kakve i to veze ima s ovom temom pa se kace neki testovi pouzdanosti na kojima je BMW R1200R na drugom mestu ali se akcenat baca na Hondu koja je valjda na 8. a GS zamisli na 28.?! To ima veze sa servisom preko puta Ade?

Ironicno je to sto je i Hondin diler i serviser ista ta Delta samo je Hondi prodato visestruko manje pa ih analogno tome ima i manje u servisu!

Kao sto vec rekoh averzija kod nekih ljudi kada vide vozaca na BMW motociklu ide cak i do mrznje i prezira, pa jel to normalno?

 

Za pomenuti servis slusam sve najgore oduvek, nove motore sam morao u garantnom roku da servisiram tamo i odlazio sam sa strahom i nepoverenjem zbog svega sto sam cuo a uvek sam dobijao motor valjano servisiran, na poslednjem redovnom servisu pri preuzimanju motora sam primetio da zadnja kocnica propada, rekao sam serviseru i on mi je rekao aj sledeci put kad dodjes sredicemo, rekoh evo me tu sam, jeste nevoljno ali je odvezao motor nazad u servis iako je bio pretrpan, odradio sta treba i dovezao mi motor i insistirao da napravim probnu voznju i proverim da nema jos neki nedostatak, sve je bilo ok.

Kad sam izgubio kljuc-transponder za keyless sistem novi sam dobio u rekordnom roku za nekoliko dana, ukodiran je za 20 minuta, opoziv za prednje vile je uradjen bez ikakve urgencije i pritisaka, zakazano-uradjeno.

Sa belim RTom sam imao saobracajku, pokupila me "dama" s autom otpozadi ispred pesackog, motor odvezen u Deltu gde je servisiran, svaki sraf i delic koji su imali tackicu su zamenjeni novim originalnim, osiguranje platilo njima ja izvezao motor kao da nikada nije pretrpeo havariju. Jedina zamerka je bila ta sto mi nisu balansirali tocak posto je stavljena nova felna i guma ali su mi uz izvinjenje objasnili da uopste ne rade vulkanizerske usluge i nemaju balanserku ali su odneli tocak na usluzno balansiranje u roku od odmah.

Imam osecaj da sta god napisem pozitivno to niko nece konstatovati, jednostavno ne zeli to niko da cuje e zato sam postavio ove poslednje klipove...

I jos nesto u ekipi s kojom se uglavnom vozim ima 10 BMW motocikala sa oko milion predjenih kilometara ukupno, niko nije rodjen na BMWu ali nikome nikada nije palo na pamet posle iskustva s njim da vozi bilo sta drugo, napominjem da smo svi "dugoprugasi" a ne cafe rejseri, trkaci na stazi i sl. znaci namena je iskljucivo moto putovanje od par hiljada kilometara u nekoliko dana.

Evo i ekipe na ovom snimku...

 

 

 

Pozdravljam sve dobronamerne ljude koji su ovde zbog ljubavi i strasti prema motociklima a ovi hejteri i vozaci tastature neka malo vise vremena provode na motorima, nebitno je koje su marke, manje ce mrzeti jer voznja motocikla otklanja stres a aktivira hormon srece! 

 

Živeli!

  • Sviđa mi se 8
  • Hvala 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Kad sam vec spomenuo saobracajku evo i kako je prosao auto koji je udario suprugu i mene na motoru a kako motor! To se desilo u Novom Sadu a motor sam odvezao u Bg posle uradjenog uvidjaja, znaci vozio ga bez ikakvih problema samo bez levog kofera i suvozackog fuzastera, pitali smo se 1000 puta dal bi prosli nepovredjeni i sa ovako malom stetom da nismo imali ovo krme od motora?!

 

IMG-fad08141787318a8d7709f60ad338a8a-V.thumb.jpg.a4ebc95f6b260db810ab639e6864ec12.jpg

 

IMG-19339f06354608218749219055a65af7-V.thumb.jpg.b99a08db4b5184c3f00a548a02197459.jpg

 

IMG-9e406e079da3c45696497998da28ad80-V.thumb.jpg.ad8b1c0ad174a6849454cad4462ae9be.jpg

 

IMG-ae84321d2d43df2035392e93926c5300-V.thumb.jpg.9077ef638ad96a578953ea99cc61c91d.jpg

 

IMG-b7a23bcaa69606bfdbb7e7854b43359c-V.thumb.jpg.55465757f1b6a1fd67f317cbb631627f.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 18 sati, A.J. je napisao:

nasam sam malo vremena da prelistam "bibliju"...mda. jedini razlog zasto savremena oprema ne moze da ocita uslovno stare motocikle je ako isti ima 3-pinski port za dijagnostiku (vidi foto u prilogu). U takve spadaju 

- R1100 GS / R / RS / RT 

- R850 GS / R / RT

- K1100 LT / RS

- K1 / K100RS

ostali modeli do 2016 imaju ovaj okrugli na foto sa desne strane a u neko doba 2016 su poceli sta stavljaju OBD-II (J1965 ), trapezoidni. BMW je imao u katalogu jedno vreme "original" adapter sa 3-pin na 16pin za nekih 70-90eur, na internetu mozes da nadjes za 10ak dolara adaptere koji sasvim normalno rade. tj stvar kosta koliko i kilo soli, nekako mi je normalno da to ima u sanduku sa instrumentima ;)

plug_comparison.jpg

16Pin-To-3Pin-Female-OBDII-With-One-Clip-Diagnostic-Connector-Cable-2.jpg

OBDII sa ove dve male krokodilke i džekom ne služi ni za jedan BMW motorcikl,  možda za skuter ali sumljam da bi BMW zbog jednog ili dva modela menjajo bilo šta. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5728 postova

@Creative biker ruku na srce vozace BMW-a ali samo GS1200 ljudi smatraju sektasima upravo iz razloga koji si ti naveo, vas 10 ide zajedno i svi vozite GS. Drugi razlog je sto mahom svi imate BMW odela (eventualno Revit) i Schubert kacige. I treci je sto svi (osim pokretaca teme) tvrdite da dupe nece sesti vise na drugi motor. 

 

U veoma bliskom okruzenju imam 7 ljudi na GS ali i jedno 5-6 na KTM i isti su :)

 

 

Sad salu na stranu GS je to sto jeste i niko mu ne moze umanjiti brojeve pa sve i da ih uz pomoc tackica i zimskih jakni prebrojava. Vec sam jednom pisao da onaj ko nema vremena za bar tri putovanja od 5-10 dana godisnje i para za ta ista putovanja koja su uglavnom na nivou 200-300 EUR dnevno, nema sta da trazi na GS i tu i sebe svrstavam

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 2
  • Haha 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5728 postova

Zaboravio sam da napisem mada nema veze sa temom svakako i da su svi koji voze GS a poznajem ih izuzetno uvozani bas iz razloga sto puno putuju ali i da su svi oslonjeni na elektroniku po meni vise nego sto treba ali ok 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC
pre 13 minuta, dvlns je napisao:

GS je to sto jeste i niko mu ne moze umanjiti brojeve pa sve i da ih uz pomoc tackica i zimskih jakni prebrojava.

:jee::jee::jee:

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC
pre 16 minuta, dvlns je napisao:

putovanja koja su uglavnom na nivou 200-300 EUR dnevno

Obrni okreni nasa matematika je 100 evra dan, gorivo, smestaj, klopa! Ako je u pitanju Rumunija, Bugarska ili istok generalno prosek se smanjuje na dosta ispod 100 evra dnevno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja