Jump to content

Moto Zajednica

Voziti i "uživati" sa BMW-om u Srbiji ili zašto ga više neću voziti!

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 18 minuta, SHOKLA je napisao:

BRAVO!!!

U 95% ovog sto si napisao se "gadjamo", samo sto su nam drugacija vozila.

Isti slučaj i sa mnom (jedino što zadnjih desetak godina uopšte nemam auto pa mi motor osnovno i jedino prevozno sredstvo).

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Procitah ono najvaznije,posle su komentari citalaca. 

Te pi..de iz bmw-a kod Ade su se pokazale i u mom slucaju kao olos.

kada sam imao problem sa brojem motora na mom RT-u nisu hteli da mi izdaju nikakvo uverenje na osnovu broja sasije. A motor je vec bio vidjen za prodaju u delove. Celokupan odnos prema meni kao musteriji je bio ruzan jer vozim stari bmw .Onaj ljigavi menadzer...da mi ponos dozvoljava unakazio bih ga.U svakom slucaju bmw servis iz NS mi je dao tada potreban papir i uz pomoc Darka iz Dekre sve je bilo reseno. 

Ja sam samo jednom radio servis kod njih, ulje i filter. trazio sam da ga zakace na dijagnoatiku rekli su mnogo je star model (tada 12 god) nemamo dijagnostiku za njega,ostali su mi i duzni par stotina dinara. Pisao sam tada mail bmw-u u nemackoj sa prituzbama na ponasanje. Odgovorili su mi ,ne secam se sta...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ajd filozofski sad malo... Majstori su vrsta u izumuranju. Bilo koje vrste. Svugde pa i kod nas. Kao i zanatlije generalno. Stimeri klavira, harmonika. 

Jednostavno nas sve (ne mislim na gorepomenute nego sve ljude) jede IT era. I to je OK. Problem je sto je tranzicija uvek najzajebaniji period. Zvali su me na razgovor za posao na koji se nisam ni javio, i eto me tu. Zasto? Trazili su ING, ali da se malo maste ruke, malo trcka po njivama, malo drze obuke. 200 ljudi za 3 god proslo i nikome ne odgovara (ili ovima koji bi hteli, nesto drugo nedostaje).

Elem, sve ce manje zanatlija biti, a YT uputstava sve vise. Pa ko hoce sam, izvoli. Nekada je mastor krio znanje kao zmija noge, jer se najeo samara onoliko dok je naucio nesto.

Danas sve dostupno, ali ljudi zaradjuju pred kompom.

E ona saka jada koja ostane "u bransi" em je zasticena kao beli medvedi jer je retka, em to debelo koriste. A cesto majstorluk ostane negde na polici. Ali iskristalisace se to za par godina... do tad, drž' da uprem.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 4 minuta, punisa 16 je napisao:

Procitah ono najvaznije,posle su komentari citalaca. 

Te pi..de iz bmw-a kod Ade su se pokazale i u mom slucaju kao olos.

kada sam imao problem sa brojem motora na mom RT-u nisu hteli da mi izdaju nikakvo uverenje na osnovu broja sasije. A motor je vec bio vidjen za prodaju u delove. Celokupan odnos prema meni kao musteriji je bio ruzan jer vozim stari bmw .Onaj ljigavi menadzer...da mi ponos dozvoljava unakazio bih ga.U svakom slucaju bmw servis iz NS mi je dao tada potreban papir i uz pomoc Darka iz Dekre sve je bilo reseno. 

Ja sam samo jednom radio servis kod njih, ulje i filter. trazio sam da ga zakace na dijagnoatiku rekli su mnogo je star model (tada 12 god) nemamo dijagnostiku za njega,ostali su mi i duzni par stotina dinara. Pisao sam tada mail bmw-u u nemackoj sa prituzbama na ponasanje. Odgovorili su mi ,ne secam se sta...

Taj menadzer je retko odvratan lik.

I ja sam imao mnogo loseg iskustva sa njim i upravo taj odnos je presudio da ne kupim BMW

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Sta mislite, da li bi BMW to sankcionisao da zna da je tako? Da se zbog njega gube musterije? 

Znam da se brendovi bore za svakog kupca, i taj lik bi trebalo da ih dovlaci a ne odbija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Ja sam pisao primedbu na njegov rad i dobio neko izvinjenje od tog servisa...

Sa mojim drugom se skoro "okumio" dok mu nije prodao GSA, a kada su krenuli problemi i to u garantnom roku, nije hteo ni da se javi na telefon.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Tek onda je pajser do 00.

Pisem ovde jer se osecam prozvano, naravno posredno. Zasto?

Radim poljo mehanizaciju vec dugo (samo prikljucne masine) kao serviser i prodavac. Sa ekskluzivom na brend(ove). I ovde vazi pravilo da mozes da prodajes sta god, ako brend nema dobar after sales, tj uslugu nakon prodaje, dzaba sve!

Treba ti dobar serviser, dobar lager, dobra komunikacija sa fabrikom. Ali sve to nakon odlicnog odnosa sa kupcima. I pre kupovine i posle!

Prosto mi je neverovatno da jedan BMW servis to dopusta. Pa i kod mene bi taj bio menadzer... ali toaleta!!! :gaa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Da odem u ekstrem pa ako sam preterao, obrisite.

Link koji cu postaviti je potresan. Suvozac je samo sa inicijalima. Kopao sam do 3 jutros jer su mi inicijali asocijacija na sina od kupca koji je kupio mehanizacuju dok sam radio u bivsoj firmi. Pre par godina. I iskopam da je zaista on.

Jutros sam poslao ocu tog decaka poruku podrske kratke sedrzine. Vratio mi je sms posle par sati koji pocinje sa "Prijatelju, hvala ti!"

33562-s.jpg
WWW.SUBOTICA.COM

17.11.2018. - U saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila jutros oko 3,30 časova na putu između...

P.S. sad vidim da su i inicijale suvozaca obrisali. I u blicu je bila vest.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 1 minut, bocca_bastard je napisao:

ali kakve veze ima ovaj nesrecni decko sa temom?

Odnos na relaciji klijent - serviser... Barem sam ja tako shvatio.. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
Moje iskustvo sa ovlascenim auto servisom-zamena senzora radilice, auto mi opet stao na putu-slep, nerviranje, itd..,-ipak je trebala dizna da se zameni a senzor placen bezveze,alternator zamenjen-posle par meseci crkao na letovanju u Grckoj. Tamo montiran novi a ovaj po recima mehanicara nije ni menjan, jos par sitnica je bilo al vec pocinje da me boli glava pa da se ne prisecam. Uglavnom kap koja je prelila casu je zamena diskova i plocica-nesto oko 40 000 din-sto toliko pojma nemam, e sad posle 1500 km iako vozim penzionerski auto pocinje da trese a javlja mi se i kvar druge dizne,zamenili oni diznu i dodjose na red diskovi, sednem ja mehanicara -a vec dobijam tikove ko dzim keri u onom filmu,i u toku voznje pitam ga kako je moguce da se za tako malu km diskovi opet iskrive, kad je sagnuo glavu i uzdahnuo ukapirao sam, Posle moje rasprave sa vlasnikom-urlanje,psovanje i sav nas folklor, nisam platio zamenu dizne i ulja-opet nekih 40 000 din, a diskove sam zamenio kod majstora kog znam za smesne pare. Renaultov servis je u pitanju.
 
Vidis,slicno iskustvo u "Savi", Scenic je u pitanju.

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 13 sati, ProMaster je napisao:

Odnos na relaciji klijent - serviser... Barem sam ja tako shvatio.. :neznam:

Upravo tako! A ne da se ni ne javim mušteriji na telefon ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

PostojI majistor i maistor.   Neko je  menadžer a neko menager.   Vlasnik i gazda ... 

 

Opet,  znam čoveka koji je redovno plaćao štelovanje hidropodizača jer nije hteo da urekne perfekten rad mašine i rizikuje da  izgubi mehaničara . 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Jebi ga!

Ja sam nepopravljivi nostalgičar i uvek kada se pomene mehaničar meni padne na pamet Zoran Radmilović u seriji Majstorska radionica.

A i inače se tako i ponašam u životu.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 331 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900
On 20.11.2018. at 12:59, nepiyu8 je napisao:

Vidis,slicno iskustvo u "Savi", Scenic je u pitanju.

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 

Da bude stvar gora, samo godinu dana pre ovih zezanja dvoje mojih ukucana je kupilo nova vozila u njegovom salonu, i uglavnom sam ih ja vozio na redovne servise, gde ces vernije musterije od toga, sad neki pljuju al ja vozim samo nemce, za njih makar poznajem odlicne majstore a i par auto otpada zlu ne trebalo, a da navrenou mi je crkavalo sve osim elektronike za koju kazu da je problematicna.

ps: jos samo da pocnemo da pretresemo stanje zdravstva i bice ovo bromazepam tema.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Генерално сам зачуђен овом ситуацијом. Мајстори дозвољавају себи луксуз да буду испљувани уместо похваљени.
Одувек сам се дивио баварском труду да муштерија после куповине BMW практично уђе у клуб љубитеља, са повластицама попустима....
Ови наши изгледа само желе да продају...


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Motocikl: Can Am Spyder F3 Limited

Svakakvog nekog pisanja i sr... nja, ovaj ne valja onaj ne valja. Znam cuo sam od tetkinog svalera , ljubavnice, strica.Pricao njegov cukundeda.. Ono sto nisi probao ne pljuj i ne polemisi o tome.Prica se svodi na za i protiv BMW motora, a zaboravili se nasi pametni " majstori", koji sve znaju i mogu, ali mu se nece, cast izuzetcima. Boli ga strina sta tebi fali, sta tvom motoru fali i hoces li ti doci kuci citav, ako ti on ne uradi sve potrebno i kako treba.Oni koji su svoj gazda, zive od musterije koja ce ponovo da dodje i da ga reklamira u dobrom svjetlu kod svojih prijatelja. Velike servise bas briga hoces li ti ponovo doci, ako ne dodjes ima drugi ko jos nije nasjeo...Takvih ima svuda ne samo u Srbiji i dok se ne promijeni nesto u glavama ljudi , biti ce i dalje takvih slucajeva.

Sto se popravke masina tice, ko hoce i ima ruku za to neka se bakce oko toga.Ja licno nemam ama bas nikakvu zelju da radim nesto oko toga. Kao prvo, ne pada mi na pamet da sad nesto proucavam i ucim o motorima, kao drugo nemam vremena za to, a kao trece .. za sve sto je uradjeno, a posle ne funkcionise, ogrebotine nastale tokom rada ili bilo koja druga greska koja nastane posle popravke ili servisiranja , imam koga da uhvatim za gusu. Neki se ne daju ili izvlace ... bilo i kod mene tako, ali sad znam da nisam trebala da popustim nego da jos veci pritisak napravim. A ovde  ( Nemackoj )su poceli ljudi da ocenjuju sve i svasta tako da mozes da ga ocrnis , a da ti ne moze nista, jer iznosis cinjenice , a ne lazi.

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Motocikl: Can Am Spyder F3 Limited
Pre 16 sati, gixxer750/94 je napisao:

Da bude stvar gora, samo godinu dana pre ovih zezanja dvoje mojih ukucana je kupilo nova vozila u njegovom salonu, i uglavnom sam ih ja vozio na redovne servise, gde ces vernije musterije od toga, sad neki pljuju al ja vozim samo nemce, za njih makar poznajem odlicne majstore a i par auto otpada zlu ne trebalo, a da navrenou mi je crkavalo sve osim elektronike za koju kazu da je problematicna.

ps: jos samo da pocnemo da pretresemo stanje zdravstva i bice ovo bromazepam tema.

Ili ce svi koji gledaju gologuze ribe odjedanput biti ginekolozi :oda2:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 331 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Veruj mi da sam se potresao kao da su mene zezali za motor, generalno mi smeta izivljavanje na ljudima koji plate posteno a onda jos ispadnu budale-nazalost nepisano pravilo u skoro svakom segmentu zivota. Postali smo strucnjaci jer smo skoro svi  prosli nesto slicno pa nam se vracaju ruzna iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 8 sati, Tanja R1200GS je napisao:

Svakakvog nekog pisanja i sr... nja, ovaj ne valja onaj ne valja. Znam cuo sam od tetkinog svalera , ljubavnice, strica.Pricao njegov cukundeda.. Ono sto nisi probao ne pljuj i ne polemisi o tome.Prica se svodi na za i protiv BMW motora, a zaboravili se nasi pametni " majstori", koji sve znaju i mogu, ali mu se nece, cast izuzetcima. Boli ga strina sta tebi fali, sta tvom motoru fali i hoces li ti doci kuci citav, ako ti on ne uradi sve potrebno i kako treba.Oni koji su svoj gazda, zive od musterije koja ce ponovo da dodje i da ga reklamira u dobrom svjetlu kod svojih prijatelja. Velike servise bas briga hoces li ti ponovo doci, ako ne dodjes ima drugi ko jos nije nasjeo...Takvih ima svuda ne samo u Srbiji i dok se ne promijeni nesto u glavama ljudi , biti ce i dalje takvih slucajeva.

Sto se popravke masina tice, ko hoce i ima ruku za to neka se bakce oko toga.Ja licno nemam ama bas nikakvu zelju da radim nesto oko toga. Kao prvo, ne pada mi na pamet da sad nesto proucavam i ucim o motorima, kao drugo nemam vremena za to, a kao trece .. za sve sto je uradjeno, a posle ne funkcionise, ogrebotine nastale tokom rada ili bilo koja druga greska koja nastane posle popravke ili servisiranja , imam koga da uhvatim za gusu. Neki se ne daju ili izvlace ... bilo i kod mene tako, ali sad znam da nisam trebala da popustim nego da jos veci pritisak napravim. A ovde  ( Nemackoj )su poceli ljudi da ocenjuju sve i svasta tako da mozes da ga ocrnis , a da ti ne moze nista, jer iznosis cinjenice , a ne lazi.

 

Malo smo nervozni? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Motocikl: Can Am Spyder F3 Limited
On 22.11.2018. at 19:40, SHOKLA je napisao:

Malo smo nervozni? :stabre:

Ne .. uopste... Nego me nervira kenjanje nekoga o onome sta nije probao i nema pojma o tome. A takvih koliko hoces. Greske prave ljudi, ne masine. Ko je shvatio znace, ko nije pljuvace i dalje iz neznanja, ljubomore, zato sto je pokupio svu pamet ovog svijeta.... izaberi.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 18 minuta, Ausländer je napisao:

Мене нервира кад неко има ГС и има "мишљење" а онда сере по свима који немају ГС а имају мишљење.

Не смеш да мислиш ако немаш ГС.

Ne bi smeo ni da nemas GS. To ti je prvi zuti, a tek onda dolazi drugi zuti u vezi misljenja.

  • Haha 2
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja