Jump to content

Moto Zajednica

Voziti i "uživati" sa BMW-om u Srbiji ili zašto ga više neću voziti!

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Možda da se klonira tema tako da se u jednoj ostavi autorski tekst zaključan, a ovih 12 strana da možemo da nastavimo dalje da komentarišemo i iznosimo druga iskustva?

 

Mislim da je baš živnuo forum default_0a-smiley.gif

 

Elem, ako je nekome mehanika i motorciklistika hobi, onda to nije prosečni korisnik/ vozač motora koji ne mora uvek da ima rezervnu svećicu koju treba da menja na putu. Hobista je posvećen temi svog interesovanja i materijalno i vremenski i emocionalno i na svaki način.

 

Trenutno je stanje poznavanja vozila takvo da još uvek mnogi po mraku voze sa ugašenim svetlima, bez obzira što je i po danu obavezna upotreba oborenog svetla.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sto moraš biti iznad proseka da bi primetio da ti kočnice nisu bas sjajne, da se izrazim blago?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 2 sati, zika56 je napisao:

mnogo veći krševi nego sada

Da li je bas tako?:)
@mile fazer,lepo si ti opisao satnice,ali se secam vremena kad su se kod nas placaje diplome,a bile su price da npr.u Nemackoj dodjes znas da radis imas posao,ne znas da radis nemas posao,ne zanima ih diploma.Nedavno je kod mene u radnji bio jedan profesor i kroz pricu kaze "znam li koliko je mene kostao fakultet?"(misleci na ulaganje u sebe),moj odgovor je bio "znas li koliko sam ja ulozio u radionicu?"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
Pre 2 sati, zika56 je napisao:

Mile, lepo si izveo sve ove matematičke operacije, jedini je problem što to blage veze nema sa stvarnom situacijom (bar kod nas u južnom i istočnom delu Srbije).

Prvo, 20 evra po radnom satu kod naših mehaničara nije čak ni misaona imenica, a retko će te pare da zarade za ceo dan.

Drugo, uglavnom se kod nas voze motori koji su već mnogo puta rasturani i popravljani (prepravljani), pa su često i same matice i šrafovi u takvom stanju da treba sati rada samo da se neki deo odšrafi (ili da se izvade pokidani šrafovi). 

Treće, ne možeš ni da zamisliš koje su sve budževine prethodno rađene na motorima, pa je problem prvo "raščivijati" odakle uopšte krenuti sa popravkom.

A ti si još u svojoj računici predpostavio i da taj majstor ima svakog dana (kvalitetnog) posla puno radno vreme (svih dvanaest meseci) i da pri tome nema nikakve troškove i obaveze prema bilo kome (pa i prema državi).

Lepo bi bilo da je tako kao što ti napisa, ali nažalost ni približno nije tako.

Nisam mehaničar i nemam razloga da bilo kog branim, ali mi malo smeta kada se proizvoljno iznose "argumenti".

zika56, u pravu si za jug Srbije jer mi je poznata situacija na tom djelu Srbije ali to je samo jedna strana svjeta Srbije a ni tamo nije puno drugacije po pitanju automehanike, naravno sve usklađeno sa proporcijama u društvu na pojedinim stranama svjeta u Srbiji.

to što su auti ili motori nabuđeni samo ide na ruku mehanicarima ili misliš da te predradnje ne naplacuju? ili onako raščivijaju iz ljubavi prema nabuđivanju. sve se naplačuje i da se ne lažemo. ako tebi treba dva sata da dođeš do reglera a pet minuta da ga zamjeniš vjerovatno ne kažeš klijentu " hvala ne treba ništa bilo mi je zadovoljstvo uopce pronaci vaš regler i trebalo mi je samo par sati da ga nađem i par sati da sve buđevine vratim nazad ali za pet minuta sam ga zamjenio "

svjestan sam da naši, a i vaši, majstori placaju porez, doprinose, režije i ostalo ali to placa i moj prijatelj internista za svoju privatnu ordinaciju pa sam ga zato i komparirao, majstor - privatnik, doktor - privatnik.

znam da nisi auto mehanicar ali auto - moto elektrika ti je u krvi, napisao si negdje da to radiš pa...... svacam te.

ja pogotovo nemam razloga iznositi neistinu jer nisam ništa od navedenog, samo koristim skupe usluge mehanicara pa mi utoliko to smeta a i nerealno je prema drugim zanimanjima. na žalost imam kompjuter u autu pa mi još dodatno 30 tak eura otmu za dijadnostiku kvara a unapred kao laik znam šta može biti ali " mora se da budemo sigurni " 

da te utješim, kod nas ( opet navodim da je to kod nas, a kod vas je u proporciji baš isto) frizerke su zakon, vrh piramide predatora novca. jace su od automehanicara i elektricara zajedno. ženina frizerka radi tri žene odjednom, trabunja sa sve tri odjednom i kuka kako je kemija za frizure poskupila po boci od 1200 kuna na 1350 kuna samo zaboravi dodati da sa tom bocicom radi frizure skoro cjelu godinu, završi ih za dva tri sata i cca 1000 kuna u đep, racun svakoj desetoj, kod frizerke je ulog za start u biznis znatno manji za opremu nego bilo kojeg drugog obrtnika osim ako nije u nekom najmu a i to je.....

rekao sam svoje spoznaje o jednom, drugom, tre...... i ostajem pri tome ali me svako zanima tvoj i ostali komentari samo necu se upuštati u odgovore na njih.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
14 minutes ago, SlobodanR1 said:

Bez uvrede, ali mnogo je teže postati profesor nego majstor...

Ako ćemo mak na konac fizički je lakše :jee:

  • Haha 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 17.11.2018. at 19:56, piki je napisao:

Citam,citam i nesto mi sve poznato,kad se setim Paperinosa i majstor Paganinija,stariji clanovi ce znati o cemu se radi:lol3:.

A za nas nesto mladje clanove, moze li pojasnjenje o ovoj dvojici likova cudnih nadimaka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 20 minuta, SHOKLA je napisao:

A za nas nesto mladje clanove, moze li pojasnjenje o ovoj dvojici likova cudnih nadimaka?

Stivo za laku noc. :vutra:

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nas mentalitet je zali Boze, za sve smo pametni i sve mi sami najbolje znamo.

Majstore svih bransi ko ih jebe, doktore ko jebe, politiku ko jebe, profesore, poznanike, prolaznike, sefa, kolegu, semafor, neciju zenu.........ko jebe.

 

Nama dan pocinje sa ko te-ga-je-ih jebe jer smo jeben narod od pamtiveka, pa je red da nam tako jebeno i bude.

 

To je jedna strana medalje, druga strana medalje, ona crnja jos gora je ta sto svi hoce da budu (a vecina jesu)..... Dragan, budimo svi Dragan i svima ce biti ne lepo vec najjjlepse.

1.thumb.jpg.fcb8a5fb9533b3b10a6273faee65e039.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 3 sati, mradomir je napisao:

Ja nazvao ovlašćeni servis za štelovanje ventila, računam oni će to najbolje i najbrže. Kažu dođeš za jedno mesec dana, mi rastavimo motor, vidimo šta treba od delova. Onda naručimo i treba jedno tri nedelje da stignu i...

Alo bre, jeste li vi čitavi.

Po preporuci nazovem čoveka, on kaže može odmah - 100E.

Pitam, a delovi i tako to - sve ima na stanju.

Nisam zažalio ni dinara.

Ne verujem da si pitao za klx-a u vezi podesavanja ventila...  :-P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5728 postova

@Satelis eto vidis onda ja napisem da ne zelim da budem Dragan a ljudi udaraju zbunjene smajlije kao u fazonu sta ovaj tupi. U sustini ebe mi se ali ako neko ne zeli ni da napise sta mu u necijem postu smeta ili smatra idiotarijom onda ne mora ni da udara te smajlije

 

  • Haha 1
  • Zbunjen 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Malo po malo, izokola i u pola glasa razotkrivena je tajna čime  se u stvari bave vlasnici GS-ova. Sve su to ženski frizeri, a "zvanični" poslovi su im samo paravan.   :lol:

  • Haha 3
  • Zbunjen 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre sat vremena, bdada je napisao:

Stivo za laku noc. :vutra:

Upisah se od smeha!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
pre 47 minuta, SHOKLA je napisao:

Ne verujem da si pitao za klx-a u vezi podesavanja ventila...  :-P

Klepetalo sam popravljam, a ovo je bilo nekad na TDM-u. Za GS-a imam "doktora", mada na ovom mom od 22 godine nema šta da crkne, ko da su ga Rusi pravili, a ne Švabe. Kotrljaće se on još toliko, sigurno.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Da se nadovezem za stelovanje ventila.. u jednoj radnji postoji plocica za ventile svih vrsta. Sem 13mm. I onda problem. Nema ih kao da su od zlata jer ih mali broj motocikala ima ugradjene. I tu dolazimo do toga da se gubi moc brzine servisiranja. Jednostavno u Srb se do delova tesko dolazi. I tu ne mozemo za sad nikakve velike promene da napravimo. Da nema carine i papira, moglo bi od preko da se uzima ali tad bi bilo i kod nas. 

O cemu je rec:

20181023_204431.thumb.jpg.3665ec2d5922de8f836abf0b65f9dceb.jpg20181024_000318.thumb.jpg.c9cf1c19360938743edf320d40ece48f.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure
Pre 13 sati, Sasha P je napisao:

Pozdrav svima,pošto vidim da se pozivate na mene u pojedinim postovima,ja dobijam i uvek pogledam ko navija za mene ili protiv mene.

Svejedno,svaki PR je PR,pa može i negativan.

Mislim na sebe,ne na brend.

 

Pošto je u prethodnih 12 strana ovog posta napisano svašta,ali baš svašta. I dobro i loše.(tada sam prestao da pišem)

I poučno i ono drugo,moram da Vas obavestim da nisam završio temu.

Čekam rasplet.

Naravno,ne zavisi sve od mene.

 

A do tada ova tema polako stiže "Devojku dana" po broju komentara.

 

I dalje mi je neverovatno da neko pljuje nekoga i nešto,a da to prethodno nije probao,vozio,bio,opalio, bar držao u ruci...

 

Moj trenutni izbor motocikla nema nikakve veze sa protestom prema prethodnom brendu već se tako zadesilo. Trenutna finansijska situacija,momenat ili jednostavno želja da se proba nešto novo.

Drugačije.

 

Za pojedine koji su me preko PP pitali zašto baš ovaj brend i model,odgovaram:

 

Imao sam tri opcije/želje u ponudi

 

1. KTM 1190 Adventure R 2015 (kupljeni)

2. Honda Africa Twin Adventure Sport 2018 (nije mi se svidela boja,a ima samo jedna i mnogoooo je šaren)

3. BMW R1200GS 2010-2012 mali GS ne ADV,sa žičanim felnama (nije bilo ništa pametno i dobro)

 

Iskreno,za sada sam oduševljen svojim izborom,a kako će biti dalje,videćemo.

Narednih godinu ili dve sam narandžast,a posle toga ko zna...trenutno razmišljam o Hondi.

Probao sam je i odlična mašina za mnogo manje pare od navedenog brenda sa početka posta.

 

Sve ovo navedeno,može da ima i naslov:

"Ništa ne prodajem,samo se hvalim!"

 

@mile fazer opet celo sledeće leto gostujem u Puli pa ćemo kao i ovog leta negde na obali da ogovaramo sve brendove,a možda me ubediš da pređem na FAZERA ili otvorim servis negde između Fažane i Rovinja. :)

Navijam da ovaj put uspes! ali evo ti dobitni predlog: ako se secas probao si ga bas kod Delte!

WWW.RIDAVENTURE.CA

Ça mérite son propre thread...maintenant rendu a 600 000km Malade pareil 200,000 miles (321,868 kms) in BMW F800GS On...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Mogu da potvrdim ono sto je napisao mile fazer. Dok sam odradjivao praksu u MB servisu, a posle i pripravnicki u Fordovom servisu "ruke" smo naplacivali po unapred utvrdjenom cenovnom satu i predvidjenom vremenu za definisanu uslugu. I tu nema mesta za cenjkanje, gazde su ulozile sebe u izgradnju tog posla, izgradnju objekta, opremanje tog servisa, nista to nije neko doneo i ostavio preko noci, a kosta haos. U MB servisu glavni majstor je redovno isao na obuke i predavanja (sve pokriveno od strane firme plus dnevnica 150%) da bi kasnije to sto je naucio preneo na ostatak ekipe. Tamo gde su i jedan i drugi servis davali popuste su delovi - ako odradjujes kod njih imas delove po skoro nabavnoj ceni. U Fordovom servisu sam naucio kako izgleda stancanje para - dodju ti tri automobila na male servise, sva tri jedan covek odradi za upola manje vremena nego sto je predvidjeno u odnosu da recimo cupas menjac napolje zbog zamene kvacila gde stvarno i radis koliko je predvidjeno za iste pare samo uz mnogo vise utrosenog vremena. Voleo sam taj posao i dugo vremena mi je trebalo da shvatim gazdine reci posle 14ocasovne subote: volim sine i ja mehaniku, ali ne i kad zivim od toga.

 

@zika56:   Vase postove citam i pratim sa zanimanjem jer se zaista retko nadje covek kojeg bukvalno sve zanima i spreman je da ulozi vreme da nauci kako i zasto nesto funkcionise, a posle i da radi po knjizi. Stara skola sto bi moj otac rekao. Ali shvatite da ste Vi uz par pojedinaca ovde izuzetno retki. Jeste, svi mi ovde volimo motore i u razlicitim granicama se i doznajemo u tematiku, ali na svakog jednog od nas ide bar deset koji vole motore, vole da voze ili da ih voze, ali jednostavno nemaju znanja i/ili zelje da se tome u potpunosti posvete. Sto je skroz ok, za to sluze mehanicari. Ali kad oni koji su odabrali to zanimanje taj posao odradjuju neadekvatno ili lose e tu vec vidim ozbiljan problem. 

 

On topic: Da nije taj KTM nekim slucajem dosao iz Zrenjanina? :) 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
On 17.11.2018. at 18:41, dvlns je napisao:

 

Trece vreme popravki je iza nas sad smo u vremenu dijagnostike i zamene delova. Neki preterani majstorluk nakon dijagnostike ne postoji. Ustanovi se koji je deo neispravan i zameni se novim. U tom smislu opet pogledati pod jedan gde mi sami postavljamo dijagnozu. Nus produkt ovog trenda je da se i vlasnici servisa tako ophode prema majstorima. Sta ima da tupe uzmem novu dijagnostiku i naucim psa da mi dodaje alat (cini mi se da sam video neki saljiv klip sa psom). U toj i takvoj atmosferi jako je tesko uspostaviti ljudski odnos plus posrednici u vifu managera koji uvek imaju neki odbojan stav jer ne umeju da prikriju sta je od njih trazeno da bi dobili platu i bonus.

 

 

 

Jako malo istine ima u ovome. 
- Vreme popravki nije proslo, niti ce, dok god je platezna moc onakva kakva jeste. Vozila (motori, automobili, kombiji..) mozda nikad nisu ni bili dostupniji nego danas, ali problem je skupo odrzavanje i isplativost nakon garancije ukoliko dodje do kvara, a da sve bude gore, vozila izvan garancije voze upravo ljudi koji "nemaju para"* , sto je opet paradoks, em vozis krs, em nemas para da ga po PS-u odrzavas. E tu dolaze na scenu popravke.
Pod tim mislim na normalne popravke: pokvarena elektronika, neki od mehanickih delova, ali NIKAKO delova koji se ticu bezbednosti, ali avaj, ova zemlja je iznedrila strucnjake i na tom polju, pa imate ludake koji lepe plocice, obradjuju diskove ispod granicnih vrednosti, itd. ....... :lud:.


Dijagnostika je stvar koju mozda jedino u ovoj zemlji svi vezuju za ono cuveno "obrisi mi greske", kad to cujem, jezim se, dobijam osipe,  drhtavicu, ma sve mi je... Nije to kvantna fizika, ali veliki broj povrata i reklamacija u servisima su zbog lose uradjene dijagnostike, sto rezultuje nezadovoljstvom kod klijenta.  Svako ko skupi par stotina eura i kupi nesto sto "misli" da se zove dijagnostika bi da se bavi time, jer jel te, em je lakse nego mehanika, em isplativije??, em nema da se prljas.. za sve to, jedno veliko, MALO JUCE. Naravno takvi obicno nisu fokusirani na jedan brend ili dva, pa i tri, ne ti rade sve. Da im doteras Teslu, probali bi da je popravljaju. 

Kad svi pocnemo da se trudimo da budemo, najbolji u poslu koji obavljamo, a ne delimicno dobri u svemu po malo, mozda se i situacija popravi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
7 minutes ago, ProMaster said:

- Vreme popravki nije proslo, niti ce, dok god je platezna moc onakva kakva jeste. Vozila (motori, automobili, kombiji..) mozda nikad nisu ni bili dostupniji nego danas, ali problem je skupo odrzavanje i isplativost nakon garancije ukoliko dodje do kvara, a da sve bude gore, vozila izvan garancije voze upravo ljudi koji "nemaju para"* , sto je opet paradoks, em vozis krs, em nemas para da ga po PS-u odrzavas. E tu dolaze na scenu popravke.

Evo da obrazlozim moj slucaj, nekako sam se pronasao u gore citiranom.

 

Nemam para, plata mi je za dlaku ispod 300 evra, pritom, 2 i po godine nisam prihodovao ni dinar jer zivim u gradu u kom zivim, vozim auto iz 2001. (yaris 1.0) i motor iz 2001. (bandit uljara 600), iduce godine punoletnici.

 

I jedan i drugi vaze za bulletproof vozila, ali mi na yarisu, prilikom zamene sijalice, otpadne projektor, koji se drzao "o koncu" i kada sam vracao onaj osigurac na sijalicu, jedva da sam dotakao projektor, ali je to bilo i vise nego dovoljno da otpadne. Epilog, niko nece da se zajebava s tim, svi mi rekli da kupim drugi far. Drugi far, zavisno od stanja 50-100 evra. Ne bude mi tesko, skinem far s auta, izvucem projektor kroz otvor za sijalicu, izbusim rupu, napravim novi, malo produzeni nosac, spojim pop nitnom dva slobodna kraja, vratim projektor u far uz malo umeca i voala, za 2 sata 50-100 evra mi u dzepu, malo li je? Far svetli identicno onom ispravnom, ne bije u zemlju ili u vis, taman kako treba. Servis na 10 000 me za yaris kosta 1 500 din i to je to. Sam zamenim ulje i filter, izduvam one filtere za vazduh u kabini i eventualno na 20-30 000 km zamenim filter za vazduh.

 

Na motoru sam radim servis, ali uglavnom svecice (koje menjam na 10 godina ili dok neka ne vrisne), ulje i filter ulja, filter za vazduh, filter za gorivo sam skinuo, odrzavam lanac, za ostalo uglavnom teram kod drugara koji se bavi time profesionalno, ali jbg, meni je dao drugarsku cenu. 

 

Kolima bijem 10-15 000 km godisnje, motorom 7-10 000 godisnje, najveci trosak ubedljivo mi je gorivo za oba, gume su takve kakve su (svestan sam njihovog stanja i ne ludujem, prilagodjavam voznju vozilu), kocnice su mi ok, o tome brinem i o ulju, ostalo je po fazonu "seci usi, krpi dupe". Ali na drugi nacin bih bio lisen mnogih stvari koje me cine srecnim, s ovim prihodima koje imam, a koje ovako uspevam sebi da priustim. Sve sto znam da necu zajebati ili da, i ako zajebem ne kosta puno, probam sam da popravim/namestim/dotegnem, prvo jer nisam majmun i mehanika mi zaista lezi u neku ruku, a drugo, jer, kada je rec o majstorima u Srbiji, doslovce vazi ona "tudja ruka svrab ne cese", a i ako pocese, kosta papreno.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 13 sati, piki je napisao:

@SHOKLAzajebavas da nisi do sad cuo za ovo,ti si ovde vec dugo,nema veze ludilo je citati,kolege ti odgovorise pre mene.

Nisam ja toliko dugo ovde. Tu sam od 01.01.2010. kada sem sam se, lececi mamurluk posle novogodisnjeg slavlja, greskom uz kiselu corbicu i raso prijavio, i postao clan ove bande...  :-D

Ne, nisam do sada ovo procitao, ali cu to nadoknaditi sa jos kojim utvrdjivanjem gradiva. :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 1 sat, milomir22 je napisao:

Evo da obrazlozim moj slucaj, nekako sam se pronasao u gore citiranom.

 

Nemam para, plata mi je za dlaku ispod 300 evra, pritom, 2 i po godine nisam prihodovao ni dinar jer zivim u gradu u kom zivim, vozim auto iz 2001. (yaris 1.0) i motor iz 2001. (bandit uljara 600), iduce godine punoletnici.

 

I jedan i drugi vaze za bulletproof vozila, ali mi na yarisu, prilikom zamene sijalice, otpadne projektor, koji se drzao "o koncu" i kada sam vracao onaj osigurac na sijalicu, jedva da sam dotakao projektor, ali je to bilo i vise nego dovoljno da otpadne. Epilog, niko nece da se zajebava s tim, svi mi rekli da kupim drugi far. Drugi far, zavisno od stanja 50-100 evra. Ne bude mi tesko, skinem far s auta, izvucem projektor kroz otvor za sijalicu, izbusim rupu, napravim novi, malo produzeni nosac, spojim pop nitnom dva slobodna kraja, vratim projektor u far uz malo umeca i voala, za 2 sata 50-100 evra mi u dzepu, malo li je? Far svetli identicno onom ispravnom, ne bije u zemlju ili u vis, taman kako treba. Servis na 10 000 me za yaris kosta 1 500 din i to je to. Sam zamenim ulje i filter, izduvam one filtere za vazduh u kabini i eventualno na 20-30 000 km zamenim filter za vazduh.

 

Na motoru sam radim servis, ali uglavnom svecice (koje menjam na 10 godina ili dok neka ne vrisne), ulje i filter ulja, filter za vazduh, filter za gorivo sam skinuo, odrzavam lanac, za ostalo uglavnom teram kod drugara koji se bavi time profesionalno, ali jbg, meni je dao drugarsku cenu. 

 

Kolima bijem 10-15 000 km godisnje, motorom 7-10 000 godisnje, najveci trosak ubedljivo mi je gorivo za oba, gume su takve kakve su (svestan sam njihovog stanja i ne ludujem, prilagodjavam voznju vozilu), kocnice su mi ok, o tome brinem i o ulju, ostalo je po fazonu "seci usi, krpi dupe". Ali na drugi nacin bih bio lisen mnogih stvari koje me cine srecnim, s ovim prihodima koje imam, a koje ovako uspevam sebi da priustim. Sve sto znam da necu zajebati ili da, i ako zajebem ne kosta puno, probam sam da popravim/namestim/dotegnem, prvo jer nisam majmun i mehanika mi zaista lezi u neku ruku, a drugo, jer, kada je rec o majstorima u Srbiji, doslovce vazi ona "tudja ruka svrab ne cese", a i ako pocese, kosta papreno.

BRAVO!!!

U 95% ovog sto si napisao se "gadjamo", samo sto su nam drugacija vozila.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja