Jump to content

Moto Zajednica

Voziti i "uživati" sa BMW-om u Srbiji ili zašto ga više neću voziti!

Recommended Posts

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ajd malo off-a, kad smo vec poceli. Nije skroz van teme:

Imam na servisu motocikl koji je doteran da ne moze da sastavi ni vruc ni hladan bez sauha. Kaze covek, radimo sve sto treba. OK. Daj malo istoriju, kaze bio je u par servisa a ovlasceni nije hteo da prihvati motocikl. Motor je 2000. proizveden. 

Radjene su kocnice ali nije bas dobro, karbovi, servis... dosta para ali slab rezultat. Da li hocu da radim, pita. Hocu ali moramo redom. Trajace i vremena i zivaca i novaca.

Imali smo sta da vidimo, ne zna se ko se vise iznenadio:20181011_201758.thumb.jpg.23dbe9ae3555c027393e91bd5631e807.jpg20181011_201540.thumb.jpg.02fd827696eba01a4fbf063a203f6922.jpg20181106_174409.thumb.jpg.08f7e364c17e82be8ab819529ae3b162.jpg 

Da ponovim, coveku je naplaceno servisiranje kocnica, stelovanje karbova i servis!

Ulje u kocnicama je bilo novo, bez vlage, ali crno, jer je samo ispusteno staro i sipano novo. Prednja mekana kao sundjer. Celjust blokirana sa jedne strane a sa druge nema zastitnih gumica!

Karbovi bili sinhronizovani, ali prljavi blagi uzas (pogledaj filter).

 

Kad se rade kocnice, ovo je prvo sto se kupuje, set svih gumica:

20181013_112743.thumb.jpg.7a009fb3796895be97c817b5705e4c12.jpg

Izvinjavam se autoru teme, samo sam hteo da potvrdim da neki servisi, a i garage majstori ne rade svoj posao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Mislim da taj motor govori dosta i o (bivšem?) vlasniku.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Savane, vlasnik nema veze sa mehanikom i ostalo. Covek placao serviserima da mu odrzavaju motor i  resavaju probleme. Ima mozda njegovog udela, ali ako si laik, kako je on mogao da proveri? Isao redom i kad vidi da nije sredjeno (kocnica) isao u sledeci servis. 

Vile je npr neko (cini mi se spolja gledano, nisam ispustao ulje) lepo uradio. Ali kaze da je taj isti radio i kocnice. E sad, na vilama je majstor morao da menja semering jer se vidi da curi, a kocnice je pretpostavio da nisu sredjene jer jednako (ne)koci. Ali su mu rekli da bolje ne moze jer.... ne znam ni ja sta su smislili.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ajd da pokušam ukratko, da ne odem skroz u off, sve te stavke nisu od juče niti je nešto sto je spontano nastalo. Zato sam i stavio bivši (vlasnik) u zagradu jer možda je neko kupio taj motor ne znajući njegovu istoriju pa se ne može njemu pripisati, sem možda da ubuduce malo bolje obrati pažnju šta kupuje :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Vozi covek 8 sezona isti motor. A i da je motor bio haos, kupljen ove godine, ako se odveze na servis i vlasnik kaze da se sve pregleda, onda je vise nego bezobrazno da motor bude u ovakvom stanju NAKON servisiranja, zar ne? Ne pise se u ovoj temi o vlasnicima nego o servisima (pocelo od BMW pa se nadovezasmo generalno), a ovo sto sam napisao govori upravo o SERVISIMA. Sramota je i vemo neprofesionalno. Jedan od tih servisa je generalni zastupnik tog brenda. Kontaktirao sam ga za delove, covek mi je rekao da ne ocekujem delove za manje od 30 dana, a realno je 45. Pa jel ides peske po njih? Naravno, pozvao zemlju pored, jeftinije 30% i ima na stanju. A isti im  je glavni dobavljac. Ima i preko propusta, ali kod nas je katastrofa. Pogotovo kad se dobije etiketa Ovlascenog Servisa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne branim ja dotične servise, nemoj me razumeš pogrešno nego smatram da i vlasnik ima odgovornosti za neka takva ekstremna stanja. Ako ti je filter takav pa on ne da nije zamenjen osam sezona već 18. Kako je moguće da nisi to primetio da posle majstora br.1 pa br.2 stanje nije promenjeno.

Mogu da zamislim kako je taj motor kocio i kako je to izgledalo. Od vlasnika motora očekujem da ima bar duplo više (tehnickog) poznavanja svog vozila od vlasnika automobila jer duplo manje gresaka motor oprašta od automobila.



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

 

 

 

 

Imam na servisu motocikl koji je doteran da ne moze da sastavi ni vruc ni hladan bez sauha. Kaze covek, radimo sve sto treba. OK. Daj malo istoriju, kaze bio je u par servisa a ovlasceni nije hteo da prihvati motocikl. Motor je 2000. proizveden.  Radjene su kocnice ali nije bas dobro, karbovi, servis... dosta para ali slab rezultat. Da li hocu da radim, pita. Hocu ali moramo redom. Trajace i vremena i zivaca i novaca.

 

  

Čekaj, čekaj koji to ovlašćeni servis nije hteo da primi svoj brend u rad? Odma email u centralu, a možda i tržišna inspekcija zbog lažne reklame jer na zgradi i vozilu stoji isti znak a neće da rade. Potpuni skandal! Neka skinu firmu, pa neka rade ravnopravno sa drugima, sve po ličnom nahođenju.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Savane u tome i jeste problem, kad platis nekoga ko je ovlascen od strane proizvodjaca za odredjenu uslugu onda tebe tu prestaje da zanima bilo sta osim koliko ce da me kosta i kad mogu da preuzmem vozilo. Vlasnik vozila tu nema nikakvu odgovornost niti je u obavezi da poznaje materiju. Jer da je drugacije svi bi bili mehanicari, nesto sto mnogi misle da jesu

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Diversion
pre 32 minuta, LuckyVladano je napisao:

Ljudi, da li se meni samo cini, ili je ovo zurka bez domacina? Sasha se odavno ne javlja?

Bez uvrede drugima, ja i ulazim povremeno u ovu temu, samo trazeci epilog cele Sašine price...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
39 minutes ago, LuckyVladano said:

Ljudi, da li se meni samo cini, ili je ovo zurka bez domacina? Sasha se odavno ne javlja?

Covek je otvorio temu da napljuje bmw ovlasceni servis kod Ade i obrazlozio je, u vise navrata, da je veoma zadovoljan proizvodom (samim motorom), ali da je veoma nezadovoljan uslugom tog servisa na koji je "osudjen" dok je motocikl u garanciji. Zatvorio je temu dok je imao sta da pise, sve je obrazlozio i nakon toga otvorio vrata sirokim narodnim masama koji bi da pljunu bmw kao brend (ukljucujem i sebe ovde :lol2:) ili drugima koji su komentarisali druge servise motocikala, automobila, malih kucnih aparata,... Ono sto je imao da kaze, vec je rekao.

 

 

8 minutes ago, VukMar said:

Bez uvrede drugima, ja i ulazim povremeno u ovu temu, samo trazeci epilog cele Sašine price...

Ne pratis na casu, nisam siguran da ces naci to sto trazis, epilog je ktm umesto bmw-a, covek je zavrsio pisanije u ovoj temi. 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
pre 37 minuta, Ausländer je napisao:

Колико је мени суптилно и мање суптилно објашњено, домаћин, власник, газда, како год, није отварач теме.

Domacin ove teme JESTE Sasha P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Savane u tome i jeste problem, kad platis nekoga ko je ovlascen od strane proizvodjaca za odredjenu uslugu onda tebe tu prestaje da zanima bilo sta osim koliko ce da me kosta i kad mogu da preuzmem vozilo. Vlasnik vozila tu nema nikakvu odgovornost niti je u obavezi da poznaje materiju. Jer da je drugacije svi bi bili mehanicari, nesto sto mnogi misle da jesu

Slažem se, tako i ja to vidim i isto to i očekujem.

Ali jbg, da je tako uvek ne bi postojala ova tema. Da isto to se dešava i i drugim sektorima, dešava se sigurno. Na kasi moraš prebrojati kusur koji dobiješ a motor ne daješ svakome na probnu vožnju.
Na kraju krajeva, kao vlasnik vozila dužan si da poznaješ neke osnove i da to pregledaš pre vožnje. Kritične stvari poput kočnica je suvišno komentarisati.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Diversion
On 9.11.2018. at 8:55, Sasha P je napisao:

Morao bih da odem i da podmetnem rame.

Mozda me potapsu.

 

Ali bice i nastavak ovoga.

za 10-tak dana.

 

Osecam.

Milomire22, kad smo vec presli na predskolski zargon, sedi jedan.

O ovome sam pricao... ovaj epilog cekam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 26 minuta, Savan je napisao:

Na kraju krajeva, kao vlasnik vozila dužan si da poznaješ neke osnove i da to pregledaš pre vožnje.

U te osnove spada svetlosna signalizacija pa i tu nisi duzan da istu popravis nego se odvezes do najbilzeg servisa, da je tako kao sto pises uz polaganje vozackog imao bi i osnove auto mehanike a to nije tako.

 

Pre 3 sati, Savan je napisao:

Od vlasnika motora očekujem da ima bar duplo više (tehnickog) poznavanja svog vozila od vlasnika automobila jer duplo manje gresaka motor oprašta od automobila.

Ni automobil ne prasta ali u njemu nije tvoja straznjica ugrozena nego drugih ucesnika u saobracaju, sto je malo sebicno razmisljanje, nismo sami.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 11 minuta, bdada je napisao:

U te osnove spada svetlosna signalizacija pa i tu nisi duzan da istu popravis nego se odvezes do najbilzeg servisa, da je tako kao sto pises uz polaganje vozackog imao bi i osnove auto mehanike a to nije tako.

 

Ni automobil ne prasta ali u njemu nije tvoja straznjica ugrozena nego drugih ucesnika u saobracaju, sto je malo sebicno razmisljanje, nismo sami.

 

Kada sam ja polagao za dozvolu (pre četiri decenije) učilo se i poznavanje mehanike i na testu se i to polagalo.

A inače mi nije jasno kako neko sme da sedne na mmotor i da krene na neki dalji put, a da nema pojma ni o najosnovnijim stvarima oko mehanike. 

I nije mi jasno kako je moguće da neko godinama vozi motor i da ništa ne nauči oko osnovnih stvari oko održavanja i osnovnih poravki.

Pa nema servisera i majstora na svakom koraku pa bi trebalo naučiti bar osnovne stvari kako bi mogli bar da se dovučemo do prvog servisa (a ne da čekamo da nas neko spašava).

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 12 minuta, zika56 je napisao:

I nije mi jasno kako je moguće da neko godinama vozi motor i da ništa ne nauči oko osnovnih stvari oko održavanja i osnovnih poravki.

Ne voze svi bmw. :)

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Šta ima da zna kad svaki proizvođač ima "Road Assistance". Ne znaju ljudi danas da množe bez "smartfona", jeste će da zna princip rada agregata i na koju stranu se odvija šraf. Moje kolege guraju torx u inbus, šta da radiš...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 17 minuta, bdada je napisao:

Ne voze svi bmw. :)

Pa ja BMW vozim tek zadnjih četiri godina i nikada nisam imao potrebe da bilo šta na putu dirnem na tom motoru. 

Motor mi se izgleda dobro "pogodio" pa samo sipam gorivo i vozim i poželeo bih svima da ih njihovi motori služi kao što moj služi mene.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Po toj analogiji ne bih smeo da zivim ako ne umem sam da se lecim?

 

Ne znam i ne zelim da znam da popravljam motor, imam svoj posao i njega radim, zaradim pare i platim onoga kome je to posao da i on moze da zaradi i prezivi a u nekom krugu ce se te pare opet vratiti kod mene.

 

 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 6 minuta, dvlns je napisao:

Po toj analogiji ne bih smeo da zivim ako ne umem sam da se lecim?

 

Ne znam i ne zelim da znam da popravljam motor, imam svoj posao i njega radim, zaradim pare i platim onoga kome je to posao da i on moze da zaradi i prezivi a u nekom krugu ce se te pare opet vratiti kod mene.

 

Pa ja se trudim da budem što samostalniji (u svakom pogledu) i da što manje moram da zavisim od drugih (iz razloga što ti drugi nisu uvek prisutni pored mene kada bi mi uztrebala njihova pomoć).

Eto recimo umem i da imobilišem slomljenu ruku ili nogu, ili iščašen zglob ili rame, umem da zaustavim krvarenje i previjem ranu, (umem čak i da "zakrpim" neku veću posekotinu), .....

Inače se slažem sa tobom da svako treba da živi od nekog svog osnovnog posla za koji je najstručniji, ali nisam za to da osim tog posla čovek ne treba ništa drugo da zna. trudio sam se (i trudim se i sada) da što više naučim i to mi pričinjava zadovoljstvo.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
1 hour ago, VukMar said:

Milomire22, kad smo vec presli na predskolski zargon, sedi jedan.

O ovome sam pricao... ovaj epilog cekam.

Nesto mi se cini da ga neces docekati, makar sam ja shvatio tako ovu recenicu sashe p.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja