Jump to content

Moto Zajednica

Voziti i "uživati" sa BMW-om u Srbiji ili zašto ga više neću voziti!

Recommended Posts

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Dobra radionica zavisi od dobrog servisera i dobre logistike ,nabavke delova i tehnologije.

Kada neko samostalno radi u svom servisu i ima kontakte za nabavku delova i podršku tehnologije to bude pun pogodak.Veliki servisi gde gazda zapošljava neke servisere za što manje para u startu su osuđeni na loš rad i verovatno propast.Međutim tu se javlja fabrika koja nađe drugog gazdi u idemo dalje.

Problem nastaje uslovom gde da idete zarad ostvarenja garancije.

Kada uslova nema lako je naći majstora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra



Kao i za druge stvari, i u ovom slučaju je to prelazni period. Verovatno sve posledice nekog mraka iz prošlosti a i dalje nije svanulo pa će trebati neko vreme da se iskristalise.



Hahahaha gde da svane?
Pisali su već ljudi da ovde prelazni period traje od 1945. godine :D

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Kad smo vec otisli u istoriju , 1982 godine sam , kupio prvog i jedinog novog bmw. Kupljen u tehnounionu , bmw r100 rs. Posle 4000 km , menjac je ostao zaglavljen i prvoj brzini. Posto je , pod garancijom , oteram , ga na voz , pa uljubljanu u servis. Tada je samo , u ljubljani i postojao. Urade oni to , ali posle 2000km , opet isto. Na voz , ponovo pa u servis..Posle jedno 35000, opet isto , samo sto se to desilo u minhenu. Urade mi tamo motor l objasne mi kako se to ne desava , kazu cista slucajnost. I kazu , kako ovi u ljubljani , to nisu dobro uradili , i zato se ponovilo. Vracam se ja u beograd i na 50 km od kuce opet se zaglavi. Vise , nisam hteo da se zezam  sa servisom i sam sam , rasturio menjac. Oprugu koja je bila uzrok , cuveni gluvi Tasa, je sam napravio , okalio i vise nikad nije bilo problema

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Hajde par reci o nama kao korisnicima usluga servisa. Mahom svi guglamo po internetu i u servis odlazimo sa uspostavljenom dijagnozom. Ukoliko majstor ne potvrdi nase misljenje ili je prevarant ili nema pojma.

 

Neko je napisao kako bi svaki servis trebalo da ima jednog Malog Cacu a ja pitam da li ste sigurni da bi ste bili spremni da platite njegove usluge. Pojma nemam koliko covek naplacuje ali znam da se vodilo xy polemika sta kod ovog ili onog majstora vredi vise nego kod nekog drugog. Iz glave slucaj Boban vs. Ivan sedista (ako sam pogodio imena).

 

Trece vreme popravki je iza nas sad smo u vremenu dijagnostike i zamene delova. Neki preterani majstorluk nakon dijagnostike ne postoji. Ustanovi se koji je deo neispravan i zameni se novim. U tom smislu opet pogledati pod jedan gde mi sami postavljamo dijagnozu. Nus produkt ovog trenda je da se i vlasnici servisa tako ophode prema majstorima. Sta ima da tupe uzmem novu dijagnostiku i naucim psa da mi dodaje alat (cini mi se da sam video neki saljiv klip sa psom). U toj i takvoj atmosferi jako je tesko uspostaviti ljudski odnos plus posrednici u vifu managera koji uvek imaju neki odbojan stav jer ne umeju da prikriju sta je od njih trazeno da bi dobili platu i bonus.

 

Sve ovo zajedno nema previse veze sa samom temom i predhodnim pisanjima jer se ovde radi o neispunjenju obaveza jedne strane ili o lose obavljenom poslu koji je preuzet kao obaveza iz ugovora o prodaji novog vozila. Mozda servis kod Ade ove stvari odradi besprekorno kada nije otklanjanje u garanciji ali onda oni nanose stetu brendu i treba upoznati centralu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE





Hahahaha gde da svane?
Pisali su već ljudi da ovde prelazni period traje od 1945. godine default_1oda.gif

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk



Da ne mešamo babe i žabe, ja pričam o tržištu koje jeste povezano indirektno sa politikom ali će ipak da se iskristalise. Slazem se da će flote vozila od prijatelja i dalje ciniti nekom servisu značajan prihod i da taj servis neće toliko zavisiti od proizvoljnog pojedinca pa im se može kako oni hoće. Ali pored toga će se pojaviti drugi servisi koji će se bas okrenuti tom pojedincu. Siguran sam da već ima primera koliko hoćeš.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Moram da kazem i to da osim tog zezanja sa menjacem u garantnom roku , sa motorom nisam imao , vise nikakvih problema.Motor je sto kod mene, sto kod mog brata ,presao , oko 240000km. Inace gluvi Tasa je bio cuveni , serviser bmw , tog vremena

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

BMW je popravio utisak.

 

Ali hajde da budemo prakticni. Zelite dobru uslugu? Budes Jack, ostavis baksis. Pa sledeci put dobijes i opran i namirisan motor.

 

Jbg, ubi nas siva ekonomija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
39 minutes ago, oldtajmer said:

Kad smo vec otisli u istoriju , 1982 godine sam , kupio prvog i jedinog novog bmw. Kupljen u tehnounionu , bmw r100 rs. Posle 4000 km , menjac je ostao zaglavljen i prvoj brzini. Posto je , pod garancijom , oteram , ga na voz , pa uljubljanu u servis. Tada je samo , u ljubljani i postojao. Urade oni to , ali posle 2000km , opet isto.

Znaci i tad je bmw bio govno...

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra





Da ne mešamo babe i žabe, ja pričam o tržištu koje jeste povezano indirektno sa politikom ali će ipak da se iskristalise. Slazem se da će flote vozila od prijatelja i dalje ciniti nekom servisu značajan prihod i da taj servis neće toliko zavisiti od proizvoljnog pojedinca pa im se može kako oni hoće. Ali pored toga će se pojaviti drugi servisi koji će se bas okrenuti tom pojedincu. Siguran sam da već ima primera koliko hoćeš.


Pretpostavimo da si u pravu i da je tvoj teorijski koncept primenljiv u praksi.
Koje su bile prepreke toj kristalizaciji prethodnih X godina ili obrnuto, koliko je još godina potrebno za tu kristalizaciji?

Primeri??? Potrošili ljudi silne tastature samo u ovoj temi da bi naveli primere...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Ako hoćete kvalitet, uzmite neko vozilo iz prošlog veka. Tada je to još uvek postojalo. Danas ti je sve trajno koliko i garancija za isto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nije to ništa sto sam ja izmislio, jednostavno je takva praksa.

Iz mračnog komunizma se ušlo u socijalizam sa malim tračkom svetla na kraju. Tu nas je snašla propast sa embargom i izolacijom gde su samo pojedinci vozili šta su vozili a za njihovo održavanje nije bila potrebna garancija jer su imali para i viska. Sad smo krenuli u neki kapitalizam gde se još nisu svi prestrojili na pravi način i dalje pokušavaju da mute u mračnom sa prijateljima zanemarujući taktiku :)

Primeri, majstor beše zvonko sto je otišao za Kragujevac beše jer je očigledno izgubio mušterije a sa druge strane imaš brojne druge majstore koji se preporucuju na veliko.
Imamo majstora za auspuhe koji je uradio auspuh satelisu i time sebi zatvorio radnju. A sa druge strane imaš roberta.

Sa ovlašćenim servisima će biti isto, stim da oni imaju podršku prijatelja sa svojim flotama koji ih potpomazu pa se to malo rasteze.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Citam,citam i nesto mi sve poznato,kad se setim Paperinosa i majstor Paganinija,stariji clanovi ce znati o cemu se radi:lol3:.

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

 

 

 

Sa ovlašćenim servisima će biti isto, stim da oni imaju podršku prijatelja sa svojim flotama koji ih potpomazu pa se to malo rasteze.

 

 

Samo o ovlašćenim servisima smo pričali. Mala privreda i postojanje izuzetnih pojedinaca nije niko dovodio u pitanje. Tamo gde se dobije račun i gde plaćam karticom.

 

Slažem se da će biti i pitao sam kada će biti... Kada će se u koloniji uspostaviti sistem kao u kolonijalnoj sili?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 2 sati, dvlns je napisao:

Da ne ispadne sad da smo pljunuli celu profesiju, takvih majstora ima gomila ali u velikim servisima vise majstora niko ne vidi a menadzerima niko ne veruje.

 

Samo cu dodati da ni Petrovic u Sr. Kamenici ni Catalov vise ne rade pa nek tumaci ko kako hoce

Za Petrovića ne znam, a Čatalov je otišao u penziju .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100
pre 2 minuta, štampar je napisao:

:D

Кад смо већ кренули тако...те године коју Олдтајмер помиње био је симпатичан текст у  словеначком Ауто магазину који је требало ваљда мало да изрекламира много хваљеног БМВ-а који је тад почео и код нас да се увози и продаје.

Елем,дал'неки њихов новинар или ко већ је добио једног новог Р80 ГС да га мало провоза и истестира али авај,...у току те вожње црко му је чини ми се неки ''излазни зупчаник'' који је јелте одмах замењен у сервису итд...али је горак укус остао.Тај модел је коштао 16 или 18 хиљада ДМ (ако не и неку хиљаду више)...било би занимљиво да нам Олдтајмер открије колико је он дао за модел Р100?

Ne secam se koliki je bio devizni deo . A onda se na taj devizni deo placao , neki savezni i republicki i obstinski porez. I taj motor , je bio 50 % skuplji neko , kad ga kupujes , u nemackoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Pa tako nekako oko 20 000 dm. I meni su govorili da sam kreten , sto sam dao tolike pare za motor. Bilo je price , mogao si stan da kupis. Kako sam procerdao 18 meseci , na brodu i sl. Ali , jebiga , strast .

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Ktm exc-r 450

Eeeeee,kako je taj čovek umeo da me nasmeje,šteta što više nije na forumu ili da bar ima negde da se nađu njegove priče

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Ktm exc-r 450
Pre 1 sat, piki je napisao:

Citam,citam i nesto mi sve poznato,kad se setim Paperinosa i majstor Paganinija,stariji clanovi ce znati o cemu se radi:lol3:.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100
Pre 1 sat, Ausländer je napisao:

Па која је то онда бол кад се поквари после пар хиљада и товариш на воз као цркнуту краву и за Љубљану?

А прича је: Швабо је то правио, с овим можеш на месец...."

 

Ја сам урљив, ја би га у уји дотерао у Љубљану у првој, а можда и у Минхен.

U to vreme sam mnogo putovao sa tim motorom. Nikada posle tih zezanja , nisam imao bas nikakav kvar. Tako da je , taj motor , opravdao neka moja ocekivanja. Mada , pod utiskom svega sto se desavalo, stalno mi je bio prisutan neki strah, da ce se nesto pokvariti.Od onda sam popravljam i servisiram , svoje motore.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Trla baba lan da joj prođe dan...

Veliki (ovlašćeni) servisi menjaju sklopove, mali popravljaju i majstorišu.

Loših majstora koliko voliš, sjajnih isto toliko. Uvek bilo i biće. I na istoku i na zapadu, a slično bogme na severu i jugu.

Japanci nikad neće biti Dukati, BMW ili Trijumf, kao što ni evropljani nisu Kava, Honda, Jamaha.

Svako nešto svoje ima i hvala Bogu pa je izbor slobodan.

Izvinjavam se što sam zapostavio amere ;)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja