Jump to content

Moto Zajednica

Voziti i "uživati" sa BMW-om u Srbiji ili zašto ga više neću voziti!

Recommended Posts

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 3 minuta, Зо Ран je napisao:

Da pigađam? Majstor Spale?

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
 

Da pogadjam: i ti vozis GSR-a, i iz Kladova si? Mnogo si mi nesto naivan...

:-D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Koliko bre ima gsr u Kladovu? Ja znam za jedan.. ( jes bilo bzv al morao) sorry za off...cepajte dalje pratim temu...pozz zoki..ps valjda cemo probati tog gsr:P

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 6 sati, speedfreak je napisao:

 

Dok sam bio jos klinac slusao sam stare majstore koji su govorili kako ce visak ulja izbiti semeringe...

To je skoro nemoguce, prvo danasnji semerinzi su daleko kvalitetniji od starih, drugo ako ima toliko vise ulja u samom karteru, i radilica pocne da ga dodiruje, a to ne bi smelo nikada da se desi, ulje ce poceti da peni i pasce pritisak ulja u sistemu, zbog vazdusnih cepova,

Svi motori novije konstrukcije imaju PCV , tj Positive Crankcase ventilation, iliti jak vakum u samom prostoru kartera i glave motora, da se smanje vetrovi od radilice, dakle u karteru je vakum, a ne pritisak koji izbija semeringe... 

 

Ima jos materijala, ali to cu jos dopisati

 

Druže,sa ovim gore se baš ne slažem,bar što se tiče uljno vazdušnih boksera....iz ličnih iskustava ti mogu reči, da če se prepunjenje agregata uljem rezultirati na tri načina, od kojih je jedan bezbolan, a ostala dva su bogami jako bolna....

- previše ulja u mašini......mašina ga u sledečih 1000 kilometara spali i nikom ništa (bezbolno)

- previše ulja u mašini......zbog preveliog pritiska "propiša" semering kod lamele i eto belaja. Em si ostao na cesti,em te čeka trošak zamene lamele (bolno, ali može se izdržat)

- previše ulja u mašini.....zbog prevelikog pritiska u mašini ti u vožnji izbije prozorče za kontrolu nivoja ulja....naravno da to ne primetiš i u sledečih 50km ispumpaš svo ulje na cestu. Upali se lampica za ulje....a ti več znaš da je prekasno (bolno i za dušu i za novčanik)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 15 minuta, bmw je napisao:

Druže,sa ovim gore se baš ne slažem,bar što se tiče uljno vazdušnih boksera....iz ličnih iskustava ti mogu reči, da če se prepunjenje agregata uljem rezultirati na tri načina, od kojih je jedan bezbolan, a ostala dva su bogami jako bolna....

- previše ulja u mašini......mašina ga u sledečih 1000 kilometara spali i nikom ništa (bezbolno)

- previše ulja u mašini......zbog preveliog pritiska "propiša" semering kod lamele i eto belaja. Em si ostao na cesti,em te čeka trošak zamene lamele (bolno, ali može se izdržat)

- previše ulja u mašini.....zbog prevelikog pritiska u mašini ti u vožnji izbije prozorče za kontrolu nivoja ulja....naravno da to ne primetiš i u sledečih 50km ispumpaš svo ulje na cestu. Upali se lampica za ulje....a ti več znaš da je prekasno (bolno i za dušu i za novčanik)

OK,Boki,al sad odgovori konkretno na gore postavljeno pitanje,za doticni model koja je to kolicina ulja previse da bi propisao semering?Pola litra?Litar?2Litra ili 100ml?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 8 sati, X8 Vračar je napisao:

Konkretno, što se tiče mehanike, mene interesuje

koliko to ulja treba da bude više u motoru da bi se 

pojavilo curenje usled prevelikog pritiska (0,5L ili više) ? Računam da višak ulja leži u karteru....

I da li je to procurivanje usled previše ulja specifično za BMW ili može biti i kod drugih motora ?

 

takodje pre desetek godina masovno sipano u kawasakijevom ovlaštenom,pa kad probije semering neide u garanciju.Uvek sipano kao da je koplet draj.Piše na bloku ,u knjižici i  tolko su bezobrazni da sipaaju pred tobom.Kad to napomeneš fino oni ti manje fino napomenu kako oni znaju a blok motora nezna.Ti onda odeš kući pa ispuštaš po litre 300v,koji su ti naplatili 20 evra liter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija
20 minutes ago, ivica744 said:

OK,Boki,al sad odgovori konkretno na gore postavljeno pitanje,za doticni model koja je to kolicina ulja previse da bi propisao semering?Pola litra?Litar?2Litra ili 100ml?

To niko pouzdano ne zna, pošto sigurno nije probao da doliva sve pomalo dok se nešto ne desi. 

 

Recimo, dolaze mi prijatelji ispred kuće, Yamaha 250 je bila, oni očajni. Odmah traže ulje da sunu u motor. Motor sipa ulje na sve strane. Samo teče, oni još dolivaju, jer zaboga, curi ulje. Pogledam na "okce", samo vidim crno. "Prljavo je, rekao nam majstor". Motor su tek podigli od našeg drugara, "majstora", koji im je rekao da su tanki s uljem i da "sunu litar, dva". Oni su tako uradili, krenuli na izlet, posle stotinak kilometara, primete da počinje nešto da curka. Na deklu, između cilindara i bloka, na glavi... Doliju oni još malo (!!!!!!), da ne ostanu bez ulja. vozili dalje, ono curi, oni još dolivaju. Jedva su došli do mene jer sam im na putu ka BG. Kažu i da motor jako loše ide, teško se vrti... Oborim motor na bok, nešto mi je mnogo sumnjivo bilo. Ono se pojavi mehurić, mali, malecni, jasno vidljiv. Iz te sirote mašinice smo istočili oko šest litara ulja, što je više nego duplo od normiranog. Okce je bilo savršeno providno, mamalz se nije potrudio ni da im objasni koliko imaju ulja (izgleda da su imali tačno koliko treba), u kakvom je stanju motor. Elem, u motor smo posle sipali ulja koliko treba, oni su se posvađali s tim "majstorom", a najluđe od svega je što kad smo oprali motor, on nije nigde pustio ni kap ulja sledećih dve, tri godine koliko je još bio kod njih. Ništa nije bilo trajno oštećeno. Samo su dihtunzi popuštali (valjda od pritiska), a kad se sve vratilo u normalu, ni dihtunzi nisu ništa puštali. Imali su ludu sreću.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
Pre 7 sati, sasa ns 1 je napisao:

takodje pre desetek godina masovno sipano u kawasakijevom ovlaštenom,pa kad probije semering neide u garanciju.Uvek sipano kao da je koplet draj.Piše na bloku ,u knjižici i  tolko su bezobrazni da sipaaju pred tobom.Kad to napomeneš fino oni ti manje fino napomenu kako oni znaju a blok motora nezna.Ti onda odeš kući pa ispuštaš po litre 300v,koji su ti naplatili 20 evra liter.

Iskreno se nadam da postove pises na nekom drugom jeziku i provlacis kroz google translate

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 12
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 9 sati, ivica744 je napisao:

OK,Boki,al sad odgovori konkretno na gore postavljeno pitanje,za doticni model koja je to kolicina ulja previse da bi propisao semering?Pola litra?Litar?2Litra ili 100ml?

Zavisi u kojim uslovima ga eksploatišeš i kako ga eksploatišeš. Dosta je i 2dcl preko maksimuma ako je vani 40 stepeni a ti ga ganjaš 200km/h pola sata. Sa druge strane tgu istu količinu viška ulja češ spaliti leti u beogradskoj gužvi sa sistemom "kreni-stani".....Nema pravila druže. Od minimuma do maksimuma je samo pola litre ulja razlike. Lično uvek sipam između sredine i maksimuma na prozorčetu i miran sam....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati 1098

Sad sam gledao slike bmw motora, posto sam ih odavno radio, ali sam zaboravio. 

 

Boxer motor ima jednu specificnost, a to je da klipovi rade jedan prema drugom, tj od drugog.

Ovo zapravo pravi velike pritiske i vakume u bloku motora, pogotovo sto motor ima zapreminu od 1,2litra. Sam iber lauf je koliko vidim samo na levoj glavi motora.

Ovakva konstrukcija bi teoretski mogla da pravi problem, ako je visok nivo ulja u motoru,ulje nije stisljivo i pritisak od klipova mora otici negde, ili u iber lauf, pod uslovom da je fil vazduha cist, i motor ce to potrositi, ili ce ostati pritisak u bloku..

Posto u motor stane cini mi se 4litre,prelivanje od 1,2,3decilitra mi zvuci totalno bzvz, a prelivanje od tipa 1litre mi je imbecilnost, pa mislim da tu ne treba traziti razlog. 

Ovo za staklo za merenje ulja, je koliko vidim promasaj Bmw, na starijim motorima nije bilo osiguraca koji drzi samo staklo, tako da cim je Bmw na novijim motorima stavio osigurac,nisu ga bzvz stavili.

Pri tom motor ima tri semeringa, moze da izbije bilo koji. 

 

Inace, @bmw, ja bmw motocikle ne vozim, ne servisiram ih vec 8 godina niti cu ikada voziti, ali to sto ti kazes mi je potpuno nelogicno, potrosnja ulja mora da ima neko pravilo, ne trosi ulje eto tako sto mu doslo...

Nisam mislio da prozivam, niti da teram kontru, nego jednostavno mora da postoji neki razlog. 

Jos jedna stvar, protok ulja i pritisak ulja kroz ceo motor je na leru minimalan, pritisak je oko 1 bar, dok je na gasu pritisak oko 4-6bara,i protok je isto veci, ako sipas ulje u motor zagrejes ga na radnu temperaturu i ostavis posle rada na leru tipa 3 minuta da se svo ulje slije i onda izmeris nivo ulja i potvrdis da je tacan, na gasu sto kazes na 200kmh taj nivo ce fizicki biti nizi, zbog velike cirkulacije ulja kroz motor. 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

To su već ekstremne situacije sa duplo više ulja kada neko doliva bez kontrole. Mislio sam samo ako neko zaokruži na ceo litar, tipa ide 3,6l i šta da radim sa onim što ostane u kanti - pa ajde i to da sipam jer ću svakako naplatititi na računu celu tu četvrtu kantu od litar. Tada može biti i ovo što je neko pominjao da curenje prestane kada opadne taj pritisak jer višak izađe negde.

 

Inače, određeni auto servisi u BG naplaćuju na nepuni litar ulja kada ga sipaju iz bureta. Lepo piše na računu to i to ulje bure.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ništa to nije čudno, auto moto industrija je kriva za sve, nije ovde samo BMW prevarant.

 

Prvo, ima gomila novih modela i svaki je superioriniji od prethodnog, tj. bar tako pokušavaju da obmanu kupca, pri tom ti uvale neku opremu koja korisniku nije ni potrebna a verujem da polovina ne bi ni pojma imala kako da je koristi ali je plaćena i pokvariće se, vrlo brzo. Da samo znate koliko komponenti u različitim proizvođačima dolaze od istog dobavljača? Pogledajte cene novih vozila pa razmislite da li ima smisla da toliko koštaju. Motocikli takođe. Pa da li je moguće da jedna šugava Yamaha MT07 košta koliko i Dacia Logan, ili da je TMAX prokleti skuplji 5000 evra!!! Koliko naplaćuju održavanje i OEM delove je tek druga priča. To ti naravno niko ne kaže kada kupiš nov motocikl ili auto. Davno su nestali pravi automobili i motocikli, ovo danas novo se može smatratiti isključivo uređajem zato savetujem da na uređaje ne trošite puno novca, već samo onoliko kolike su vam potrebe a da ostali novac uložite u sebe, vožnju i sl.
Neko vreme sam spremao i veliku želju sam imao da kupim sebi nov motocikl ali kada sam na sajmu video da je moj TDM900 iz 2003 bolji motocikl od novijih na pamet mi ne pada da istresem pare za nešto novo.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Motocikl: Can Am Spyder F3 Limited

Evo kad svi ponesto dodaju, da i ja malo zacinim...

Prica i iskustava, ovakvih ili onakvih ima mnogo.Svaki brend svoje manje ili vece probleme ima, a ima i kako bi to Nemci nazvali " Ponedeljak- masina". Sto bi znacilo , kupis masinu kojoj stalno nesto fali , a drugi nikakvih problema.

Sto se tice servisa...Da je samo taj servis koji Sale pominje takav, nego ih ima koliko hocete i ne samo u Srbiji.Ko ne zna, moze da procita moje iskustvo sa dilerima i radionicama u Nemackoj

Znaci, sve zavisi od pedera koji treba da ti obavlja servis tj. od zaposlenih u servisu. Ima tu i politike te firme,znaci kako vlasnici ili sefovi instruisu svoje radnike da se ophode sa musterijama. Iz mog iskustva, takvi servisi ili prodajni centri imaju svog favorita kao prodajni proizvod, konkretno u mom slucaju su to bili automobili BMW i Hyundai , a Can Am mu je bio onako.. zabava..pranje love ili nesto trece, ko ce ga znati. Tako da nikome od radnika,pa ni rukovodstvu te kuce nije padalo na pamet da dovedu u red ono sto su uprskali. Kaze generalni direktor " pa sjedite na masinu i vozite, pa dokle stignete.Onda zovite road assistance pa neka vas slepaju????" Znaci tu istreses gomilu para da kupis vozilio i posle toga, bolje im ne dolazi na oci...A drugi diler,nema pojma ko sam ( a mozda se i sjeca jer sam pitala za cijenu inspekcije pa je bio nesto skuplji, a i daleko ), gleda da pomogne savjetima, predlozima, zove u fabriku da pita sta bi moglo da bude jer nikad culi da tako neko upropasti vozilo, i to skoro 20 dana svakodnevnog telefoniranja .. Na kraju se odslepam tamo i pronadje se prouzrokovani kvar.. i bi tako kao sto bi. Ali poenta je u tome da je onaj  koji dolazi da prijavi kvar ili da izlozi svoju reklamaciju COVEK, ali ga doceka NECOVEK koji radi preko k..... Od tog ..... zavisi , naravno i svaki upit da fabrika preuzme neke popravke i dijelove. Ovaj novi diler , mnogo stvari mozei hoce da progura  na racun fabrike i ako je garancija vec odavno istekla. A medju vozacima su poznati neki, a posebno jedan diler, gdje musteriji rikne motor posle 3000 kilometara i taj ga obradi da plati sam, a garancija jos 3 godine ???!!! Ili nova masina , ne ubacuje  u brzine ( ima saltaca, kao motor )... pola godine zezanje... Svugdje,rade samo ljudi, manje ili vise isfrustrirani, sa manjom ili vecom platom.Uglavnom manjom pa kad vide sta neko moze sebi da priusti, bez obzira koliko je taj neko poturio kicmu za to , cisto dobiju napad ljubomore.I tek onda nece i da moze. Sad ce neko da kaze, eh ljubomora.... nego sta je inace bi se potrudio da ti pomogne.

Tako da Sletu sve  zelim najbolje, najsigurnije i najljepse puteve na novoj masini, a za servise... sta bude bice. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 12 sati, misa-pei je napisao:

To niko pouzdano ne zna, pošto sigurno nije probao da doliva sve pomalo dok se nešto ne desi. 

 

Recimo, dolaze mi prijatelji ispred kuće, Yamaha 250 je bila, oni očajni. Odmah traže ulje da sunu u motor. Motor sipa ulje na sve strane. Samo teče, oni još dolivaju, jer zaboga, curi ulje. Pogledam na "okce", samo vidim crno. "Prljavo je, rekao nam majstor". Motor su tek podigli od našeg drugara, "majstora", koji im je rekao da su tanki s uljem i da "sunu litar, dva". Oni su tako uradili, krenuli na izlet, posle stotinak kilometara, primete da počinje nešto da curka. Na deklu, između cilindara i bloka, na glavi... Doliju oni još malo (!!!!!!), da ne ostanu bez ulja. vozili dalje, ono curi, oni još dolivaju. Jedva su došli do mene jer sam im na putu ka BG. Kažu i da motor jako loše ide, teško se vrti... Oborim motor na bok, nešto mi je mnogo sumnjivo bilo. Ono se pojavi mehurić, mali, malecni, jasno vidljiv. Iz te sirote mašinice smo istočili oko šest litara ulja, što je više nego duplo od normiranog. Okce je bilo savršeno providno, mamalz se nije potrudio ni da im objasni koliko imaju ulja (izgleda da su imali tačno koliko treba), u kakvom je stanju motor. Elem, u motor smo posle sipali ulja koliko treba, oni su se posvađali s tim "majstorom", a najluđe od svega je što kad smo oprali motor, on nije nigde pustio ni kap ulja sledećih dve, tri godine koliko je još bio kod njih. Ništa nije bilo trajno oštećeno. Samo su dihtunzi popuštali (valjda od pritiska), a kad se sve vratilo u normalu, ni dihtunzi nisu ništa puštali. Imali su ludu sreću.

Upravo sam i ja to doziveo pre dve ili tri sezone. Na dobropoznatoj NIS benzinskoj pumpi u Kladovu (gde sam se sreo i gde sam se nasao brojnim kolegama u dobru ili u nevolji), naletim na trojicu kolega iz Slovenije, koji su putovali, a cime drugo do BMW-ima r1200gs. Okupili se oko jednog od motora, zagledjuju ga sa svih strana, obilaze pogledom okolinu trazeci nemo pomoc, krse ruke, odmahuju glavama... Prilazim. Predstavljam se kao kolega koji ima neki motor. Pitam treba li im neka pomoc (standardno za mene da se guram gde god se ukaze prilika)? Da, odgovaraju, problem sa uljem... Kakav? Kazu motor pusta ulje na nekim sastavima, ne znaju od kada i koliko je izbacio, ali, evo vec su usuli drugi litar kupljen na pumpi, a na okcu za kontrolu se ne pojavljuje nivo... Hmmm... Pogledam motorin, on malo zamascen, ali ni slucajno od kolicine 2+ litara... Javlja mi se neka sumnja.  Startujem masinu uz njihovo odobrenje, gasi lampice po ps-u. Pogledam na prozorce koje sam jedva video uz pomoc lampe na mobilnom (jeb'o ga konstruktor koji ga tu nacrta), izgleda veoma cisto, ali ne i prazno... Hmmm... Pitam kada je zamenio ulje? Kaze da je motor bio na servisu neposredno pred put. OK kazem, mozete li mi pomoci da nagnemo motor na kontra stranu? Gledaju me malo cudno, najblaze receno, u ocima im se vide misli "jebes dokonu budalu koja ubija vreme na nasoj muci"... Ipak, vlasnik u neimanju druge ideje pristaje. Naginju motor dok nije gotovo legao na suprotni cilindar, i na prozorcetu se pojavljuje gornja ivica nivoa. Objasnjavam im problem, gledaju me tupavo jer odbijaju da prihvate to sto pricam, a ne zbog neshvatanja. Kazem vlasniku da nemam alat kod sebe, nemam ni vremena da se dalje igram sas ti BeMWeji, ali mogu da pozovem drugara Rajka (iz Kladova), kolegu bajkera i automehanicara, pa da im resi problem. Prihvata predlog, jedan moj tel poziv, objasnjavam situaciju, govorim sta mu je potrebno od alata, pozdravljam se i odlazim. Problem su resili u narednih 45 - 60 min. Rajko pocascen, Slovenci nastavili put, ja imena zaboravio, i svi srecni. Samo se jos nadam da su po povratku sa ture posetili tog mehanicara koji nije stedeo ulje na servisu pred put. Motor je bio godinu ili dve star, i nije do motora. Do vlasnika je isto koliko i do me'ancara, barem ja to tako kontam. Jer, MOJA vozila JA koristim, i nikada mi nije tesko da i SAM prekontrolisem nesto sto su drugi, silom prilika. ceprkali na njima.

@misa-pei: secam se i nekog Suzukija gs u centru Kladova, kome je takodje bila potrebna kontrola ulja...  :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

GSX 750 E :D:D:D 

Jeste, malo bilo više ulja, sipano po manuleu, ali je motor stajao na nakrivo platou. Da mi je beton ispred garaže nakrivo sam tada utvrdio. Malo odstupanje, ali kad se motor postavi, ima premalo ulja i dolivam do max. Okrenem motor, ono preko max. Dovoljno je i da je štender za nijansu kriv, nejednak, da dođe do odstupanja od preko 200mll. Realno, kod vazdušare iz '80. koja prima 4l ulja, to nije puno, ali opet... Lepo, crevce, najveći špric koji može da se nađe pa vađenje.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

što se tiče nivoa ulja na mom versisu iz 2007 je dve litre malo iznad pola prozorčića.Minimum je pola lite manje.Drugaru prodam dve litre  motula 300 v i on kod majstora promeni ulje na svom versisu 2008.Ostavio je motor i nije bio prisutan.Dve litre ulja je  na minimunu.

Da neznam majstora 30 godina mislio bi da je mazno ulje.Nemamo nikakvo objašnjenje .Dospem 3 deci kod drugara u motor kad ono maltene do maximuma a trebalo je da bude ispod polovine.

Opet nemam nikavo objašnjenje osim da je dno kartera nešto šire od mog ,a onaj deo iznad uži nego moj pa iste količine ulja pokazuje sasvim različito.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Gsxs 1000

Da ne bude da samo kudimo:

pohvalio bih Eurosumar i Suzuki servis PROFIMOTO u Bg.Na polovnom Suzukiju Gsxr radjen je opoziv za kocionu pumpu koja postane "sundjerasta" vremenom.Motocikl sam uzeo polovan i istekla je garancija.Bez reci mi je stavljen novi model pumpe bez troskova zamene.Njihov uslov je bio da se deo zameni u ovlascenom servisu.Staru pumpu su zadrzali.

Lep gest.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Retkost na ovom delu zemljine kugle... cak sam siguran da su dobili direktivu (citaj novac) da na svakom tom motoru imaju OBAVEZU da urade zamenu zbog bezbednosti, gde garancija nema veze sa tim. Opoziv je druga prica skroz, i mnogo im je (fabrici) jeftinije da svima zamene deo, nego da neko strada a advodat dokaze da je to zbog gorepomenute greske.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 9 sati, abarth_maniac je napisao:

Retkost na ovom delu zemljine kugle... cak sam siguran da su dobili direktivu (citaj novac) da na svakom tom motoru imaju OBAVEZU da urade zamenu zbog bezbednosti, gde garancija nema veze sa tim. Opoziv je druga prica skroz, i mnogo im je (fabrici) jeftinije da svima zamene deo, nego da neko strada a advodat dokaze da je to zbog gorepomenute greske.

Svejedno, lep gest dobre volje prema potrosacima, a ujedno su i svi na nekom dobitku.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
On 15.11.2018. at 19:32, X8 Vračar je napisao:

"Pre dvadesetak godina" je deo koji objašnjava sve default_0a-smiley.gif

 

Kome bi danas ostavio novac za deo koji će stići ili neće stići?

Poenta mog pisanja, nije kad je to bilo, već kako se radi servis. Mogao je majstor i samo da mi zameni ulje i filtere i pogleda kakve su pločice pa ajd zdravo. Ali ne, majstor je pregledao vozilo i proverio stvari koje znaju da otkažu nakon određene kilometraže i to mi je prijavio. Na meni je bilo da odlučim kako i kad će mo to rešiti. 

  A i danas bih ostavio novac takvom servisu, a takav servis bi me ispoštovao jer se takvim postupcima stiču stalni klijenti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Kada smo vec otisli u istoriju, pocetkom 90tih sam isao na praksu u ovlasteni VW servis u Sr. Kamenici, svakoj musteriji koja je usla u servis iz bilo kog razloga (ugradnja radija, kuke ...) vozilo se dizalo na dizalicu i skidali se tockovi radi provere kocnica, bilo je slucajeva da su plocice potrosene i odmah zamenjene a musterija nema novaca, sef servisa (gazdin brat) kaze "nema problema, platicete kada dodjete na redovan servis".

Ja mlad, neiskusan, pitam sefa sta ako ne plate, kaze on "za jedan par plocica necemo propasti ali ako auto izadje iz servisa i ostane bez kocnica e to je vec ogroman problem, nije bitno dali je dosao zbog antene, izasao je iz servisa".

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Da ne ispadne sad da smo pljunuli celu profesiju, takvih majstora ima gomila ali u velikim servisima vise majstora niko ne vidi a menadzerima niko ne veruje.

 

Samo cu dodati da ni Petrovic u Sr. Kamenici ni Catalov vise ne rade pa nek tumaci ko kako hoce

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kao i za druge stvari, i u ovom slučaju je to prelazni period. Verovatno sve posledice nekog mraka iz prošlosti a i dalje nije svanulo pa će trebati neko vreme da se iskristalise.
Svakako će ostati loših majstora/servisa/ ljudi uopšteno ali će dosta njih propasti a oni malo bolji će preuzeti pozicije. Tržište je to gde svako lično bira gde želi da ode a malo njih će zeleti da ode kod servisa A ako njega bije loš glas već će odabrati servis B.

I sama ova diskusija je svedok tome.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja