Jump to content

Moto Zajednica

Voziti i "uživati" sa BMW-om u Srbiji ili zašto ga više neću voziti!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Trebala mi neka plastika za Tracera 900, 2015 god, mat sivi

Narucio kod njih, jer su mi najblizi (zivim u Loznici), a imam i povrat pdv kao strani drzavlajnin.

Narucio deo po broju sasije, prihvatio da cekam isporuku do 45 dana.

Prilikom narucivanja bio je njihov glavni mehanicar Darko i on je rekao da kod svoh motora (osim skutera) nalepnice stizu uz deo i da ne moraju naknadno da se naruce.

Posle 35 dana stize deo bez nalepnica i kada sam ga pitao zasto nema nalepnica, dobio sam taj odgovor...

Zurka se nastavlja...

Naknadno porucim nalepnice, opet oko 30 dana cekanja i stizu PLAVE, a ne SIVE nalepnice.

Onda im je izgovor bio da je sa njihove strane sve cisto, jer je porudzbina isla po broju sasije. 

Ja ih pitam kako se moj motor vodi kod njih po broju sasije i oni kazu mat sivi!!!

I onda taj odgovor da postoji mogucnost da je 2016...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 949 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
31 minutes ago, DjoleLO said:

Apsolitno si u pravu da sam zaboravio navodnike :)

U Bijeljini je to bilo.

Vrhunac gluposti je bilo objasnjenje da postoji mogucnost da je motor 2016 godiste, a motor proizveden i prvi put registrovan 2015 godine!?!?!?

Naravno motor legalan, registrovan i sve ostalo...

Ni u Banjaluci ovlasteni yamahin nista bolji nije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ovo je sigurno jedna od zanimljivijih tema koja sama za sebe opravdava postojanje ovog foruma !

 

Sve sam pročitao i bilo mi je posebno interesantno jer taj isti Delta auto

ima i ovlašćeni servis za Hondu gde sam jedino do sada (2 puta)

od kada imam Hondu i servisirao. Nisam nov uzeo i nije bio u garanciji,

tako da sam radio redovan servis. Mislim da ni motor ni ja nismo previše zahtevni...

Od ranije znam da su mnogi napuštali Deltu

(razne delove i razne profesije jer je to bio ogroman sistem, a između ostalog i Delta auto) nezadovoljni međuljudskim odnosima.

Dok sam vozio Fiat i Alfu svi privatni majstori su se međusobno poznavali iz Delte,

pitali ko ti je ovo radi i optuživali jedni druge da je onaj drugi pokrao firmu i otvorio svoj servis.

 

Taj konkretno servis Honde deluje blago neorganizovano, ali sam u principu bio 

zadovoljan. Zaborave višak ulja i tečnosti da spakuju da ponesem, a ne zaborave da naplate

pa ih onda ja podsetim i to se reši.

Međutim, kolega @Satelis je prilikom nedavne vožnje, kada smo se i upoznali,

primetio da je prednji disk promenio boju usled pregrevanja i na samom putu konstatovao

da prednje čeljusti zaglavljuju. Nisam tada bio baš neposredno izašao iz servisa ali nisam

ni preterano vozio jer je servis bio u oktobru, niti sam sam primetio promenu boje,

tako da se ne može servis direktno optuživati za nemar.

E sad, nisam siguran ni šta bi sa tim bilo kada bi oni zamenili te prednje pločice,

da li bi servisirali i čeljusti adekvatno i sl.

 

Konkretno, što se tiče mehanike, mene interesuje

koliko to ulja treba da bude više u motoru da bi se 

pojavilo curenje usled prevelikog pritiska (0,5L ili više) ? Računam da višak ulja leži u karteru....

I da li je to procurivanje usled previše ulja specifično za BMW ili može biti i kod drugih motora ?

 

Što se tiče generalno organizacije bilo koje firme, možda nije svako rođen da bude mehaničar,

pogotovo tamo gde je to slabo plaćen posao. Moguće da će Srbija ostati i bez lekara

i bez nastavnika, a ne samo bez mehaničara.

Međutim, ako neko nema neki prirodni talenat za određeni posao (npr. lep glas i

izražen sluh da bi bio pevač), onda postoji procedura kako se šta radi.

Od ovlašćenog servisa upravo najvieš očekujem da poštuju proceduru i sve rade uvek na isti način,

a ne da budu nadljudi, da budu Japanci, svi zadovoljni svojim poslom i platom i životom.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati 1098

Opet ne umem lako da napisem postupak,ali otprilike ide ovako...

 

Svaki auto ili motor posle trake za sklapanje ide na stanicu gde se sipaju sve tecnosti, pali agregat, proveravaju neka ocigledna curenja i (neki agregati su nasumicno bili na testiranju snage) onda se stavlja u transportni mod i pakuje da isporuku...

Po dolasku motocikla u servis, vadi se iz kutije i sklapaju se neki delovi koji su demontirani zarad transporta, i uradi se opet neka inspekcija pre isporuke, naravno obicno se motor opere i preda iz salona. 

Na jednoj od obuka sam pitao trenera sta zapravo podrazumeva Pre Delivery Inspectio(PDI).

Kaze sledece, cak mi i dokument nasao:izduvaj gume, skini transport mode, proveri kada je napunjen akumulator, i po potrebi dopuni. Nije tvoje da dalje gledas, sve je vec u fabrici pregledano.

Realno u pravu je 100%,od svih auta kojima sam radio Pdi, svi su imali sve tecnosti tacno na pola,ali bas svi. 

Izmedju ostalog opet postoji neki tal, uvoznik dotera auto, pa Milsped radi pregled i skida transport mode, pa opet ja radim isto to a sve se to nekome fakturise, imam utisak da je to neko pranje para i trosenje vremena bzvz... 

 

Sto se tice problema Sashe P sa semeringom, najverovatnije je da je semering blago ostecen pri montazi. 

Imam grdilo auta u servisu kojima procuri ulje na semeringu reduktora na tipa 200000km i menjam semering u garanciji, cak nemam ni specijalni alat za montazu, nego nakucam seljacki sa cekicem i nekim odstojnikom, nijedan vise nije procureo, dakle ili losa serija semeringa, ili los alat za montazu u fabrici, ipak oni montiraju taj semering za tipa 10sekundi,a ja ga kuckam dva minuta, u fabrici nema vremena za mincanje...

 

Sto se tice curenja, posle sklapanja agregata, imaju probne sonde, kojim pregledavaju dihtovanje motora, klipa, karika, ventila, i dihtovanje samog kartera, tj celog iber laufa, obicno se vakumira i gleda pad vakuma. 

 

Dok sam bio jos klinac slusao sam stare majstore koji su govorili kako ce visak ulja izbiti semeringe...

To je skoro nemoguce, prvo danasnji semerinzi su daleko kvalitetniji od starih, drugo ako ima toliko vise ulja u samom karteru, i radilica pocne da ga dodiruje, a to ne bi smelo nikada da se desi, ulje ce poceti da peni i pasce pritisak ulja u sistemu, zbog vazdusnih cepova,

Svi motori novije konstrukcije imaju PCV , tj Positive Crankcase ventilation, iliti jak vakum u samom prostoru kartera i glave motora, da se smanje vetrovi od radilice, dakle u karteru je vakum, a ne pritisak koji izbija semeringe... 

 

Ima jos materijala, ali to cu jos dopisati

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Mozda ponovo da se osvrnemo na prvi post. Covek platio uredno premium proizvod sa nekim uslovima garancije. U skladu tih uslova otisao na prvi servis na 1000 km (mislio sam da ovo vise ne postoji jer na kolima nema tog servisa a na zalost nisam nikad kupio nov motor). 200 km posle servisa primetio da ulje curi na semeringu. Ako je fabricka greska bilo je ulja i na prvom servisu odnosno moralo ga je biti. Ostaje logican zakljucak na servisu su nesto zajebali. Odveze motor na servis u Ljubljanu i precutno mu potvrde sumnju da su na servisu zajebali.

 

Nema tu vise price fabrika, ovo ono gotovo je. Poverenje je naceto. Nakon toga dobijaju sansu da makar povrate poverenje u poslovnost tako sto ce resiti jebenu bravicu koju BMW ne priznaje ali oni odluce da ispadnu jajare. Plus nece pisanim putem da odbiju garanciju.

 

Znaci ne radi se o proizvodu, ne radi se o servisu, o majstoru radi se o stavu menadzmenta kako oni vide svoje klijente. Kao sto rekoh oni su prvi skinuli rukavice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati 1098

Postoji vise scenarija:

Majstor je video, smatrao da nije nista, oprao klinerom.

Majstor video, rekao sefu, ovaj rekao, operi klinerom, videcemo da li ce curiti dalje, ili je obojicu mrzelo taj dan da menjaju, i rade garanciju ili nisu ni imali na stanju senering, u svajom slucaju, glup propust sa glupim ishodom, ispali su jajare... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Nisu ispali jajare nego su napravili grub propust sa namerom u tom slucaju. Tek onda treba da se ostrvi na njih.

 

U svakom odnosu pa i ovom dve reci idu zajedno: prava i obaveze. Covek ispunio svoje obaveze i trazi svoja prava. Ja to toliko jednostavno gledam. Da nije ispunio obavezu prvog servisa kod njih na 1000 km pa da kazu e sad nemas prava ali jeste.

 

I opet jos jednom mene posle prolaska kroz kapiju ne zanima ni majstor, ni njegov odnos sa sefom, ni sef ni direktor ni gospodin BMW licno. Hocu da proizvod koji sam platio radi onako kako je receno da ce raditi kada su me ubedjivali da vredi te pare koje su trazili i to je to.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

4 1/2 sata suzdržavanja. Malo li je na ovakvu temu !    :lol2:

Koliko li ćeš izdržati ovoga puta.   :lol3:

 

 

Kladionica je otvorena. Tikete primam na PP.  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ovo je bitan momenat: nema delova na stanju. Ako u Hondi nisu imali kočione pločice (verujem da su iste na više modela), onda je logično da nemaju semering koji se mnogo manje troši. Finansije pritiskaju i stalno hoće da se smanje troškovi zaliha. Ipak, trebalo je reći da nema ako je to bio slučaj.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
pre 12 minuta, X8 Vračar je napisao:

Ovo je bitan momenat: nema delova na stanju. Ako u Hondi nisu imali kočione pločice (verujem da su iste na više modela), onda je logično da nemaju semering koji se mnogo manje troši. Finansije pritiskaju i stalno hoće da se smanje troškovi zaliha. Ipak, trebalo je reći da nema ako je to bio slučaj.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

 Pre dvadesetak godina, oteram službenu Opel Fronteru u Opel servis " Čatalov " ovde u N. Sadu. Ostavim vozilo, pa će mi javiti kad bude gotovo. Negde pred kraj radnog vremena me zovu da dođem. Odem, kažu da je sve urađeno, al da vidim nešto. Podignu haubu i pokažu mi jedno crevo za tečnost za hlađenje, majstor ga stisne rukom i ukažu ser sitne pukotine. Kaže da to možda može da izdrži do idućeg servisa, ali da može i da pukne, a crevo neko specifično iz jednog dela pa se račva u dva tanja creva. Kaže da ga nemaju, ali su ga naručili, stići će za neki dan. Pita me da li da ga stavi na ovaj račun sad il da mi javi kad crevo stigne, jer onda mora da otvori novi nalog. Naravno, kažem mu da ga stavi na ovaj račun. Posle nekoliko dana me zovu, kažu stiglo crevo, pa da svratim da ga zamene. Odem, zamene ga, crevo sam već platio, za ruke ne treba ništa ( to je već plaćeno u okviru servisa ) . Tako rade pravi servisi, tako su mogli i ovi da urade !

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

"Pre dvadesetak godina" je deo koji objašnjava sve default_0a-smiley.gif

 

Kome bi danas ostavio novac za deo koji će stići ili neće stići?

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
Pre 2 sati, drs je napisao:

4 1/2 sata suzdržavanja. Malo li je na ovakvu temu !    :lol2:

Koliko li ćeš izdržati ovoga puta.   :lol3:

 

 

Kladionica je otvorena. Tikete primam na PP.  :jee:

Kazi kad smem ne znam na sta su pale uplate :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Najbliži su bili  *********  i  ******  sa 1:40 i 2:45 u prognozi. Dogovorena tolerancija je bila 10 min. S'obzirom da niko nije pogodio (prošla su okruglo 2 sata), cela uplaćena suma ostaje kladionici. Hvala Vlado  :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 1 sat, X8 Vračar je napisao:

"Pre dvadesetak godina" je deo koji objašnjava sve default_0a-smiley.gif

Kome bi danas ostavio novac za deo koji će stići ili neće stići?

Drugar iz Kladova je prosle godine odradio pun servis na svom Suzukiju GSR kod poznatog beogradskog majstora, specijalizovanog pretezno za BMW-e. Motocikli su u pitanju, a majstor je privatnik. Valjda je i drugar pozeleo da se u drustvu BeMWejasa ne oseca izopsteno, i da se po sokaku moze kurciti imenom poznatog majstora.

Odradjeno je sta je odradjeno, sigurno je moglo i bolje, naplaceno je po Svajcarskim cenovnicima, a problem oko ubrizgavanja je ostao, i po dogovoru ce biti resen kada stigne deo, koga nema na stanju, koga ce POD OBAVEZNO naruciti pomenuti majstor, a za koji je kolega MORAO ostaviti kaparu od 60 ili 70e.

Od tada je proslo vise od godinu dana, deo nije stigao, posle ne znam koliko vec neprijatnih telefonskih razgovora majstor je vec debelo poceo da se ne seca da je kapara ostavljena, a balkanski nacin resavanja nesuglasica je u najavi.

Znaci, ne radi se o tome da samo vozis Japanca, vec i da ni u kom trenutku, pogledu i ni na koji nacin nemas dodirnih tacaka sa BMW univerzumom.

  • Hvala 1
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 13 minuta, hard_rock je napisao:

Kakav je majstor ne znam al ocigledno smrad od coveka. 

Retki ga hvale, ostali ga kude, ali je ocigledno "IN" da im majstor ..... odradi zamenu ulja i filtera, pregled motocikla, eventualno proveri lanac i kaze im da bi ga trebali dotegnuti ili podmazati... Moj stav je "ko vas jebe kada ste ovce maloumne", ali njihova glupost ni na koji nacin ne opravdava negov stav.

Tom prilikom su iz Kl za Bgd po dogovoru i zakazanom terminu otisla tri motocikla, dva BMW-a, i pomenuti GSR. Niti jedan se nije vratio u normalnijem stanju nego sto je na put posao. Cak je drugi kolega za BMW-a danima jurio onu malu halogenu sijalicu za migavac, posto mu je pomenuti majstor rekao da je prilikom servisa stara istresena, da bi se na kraju, kada je nova sijalica kupljena, ustanovljeno da prilikom vracanja plastika zice na migavcu nisu ni povezane.

I, tu nastupa onaj, meni drag trenutak: "STA SAM VAM JA REKAO?"

Sa kakvim novonastalim falinkama se treci motocikl vratio, ne mogu se vise ni setiti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 10 minuta, vava je napisao:

SHOKLA   Bilo bi dobro da kazes koji je majstor.

Ne bi bilo dobro, bas iz razloga sto je toliko "IN".

Samo znam da niti sam imao, niti imam, niti cu ikada imati zelju da udjem u njegovu radionicu, divim se njegovom BMW-u kome nije pozeljno priblizavati se, a ne daj Boze placati njegovo ime, i osecati se vazda zahvalno za to sto je debelo naplatio, a sto je uradio ili nije uradio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 2 minuta, bocca_bastard je napisao:

Zelis da jos nekoga zajebe? :neznam:

Naravno da ne zelim.

Da vozis motorin BMW, i da ti treba stelovanje ventila na istom, rekao bih ti o kome se radi. Zli jezici tvrde da ima neki dil sa ovim ovlascenim BMW servisima, i da je uspeo otkupiti ceo kontigent plocica za podesavanje zazora ventila, pa hteli-ne hteli, morate navratiti do njega tom potrebom. Sta ja znam, videli ljudi pa lazu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja