Jump to content

Moto Zajednica

Voziti i "uživati" sa BMW-om u Srbiji ili zašto ga više neću voziti!

Recommended Posts

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Pa pitao sam te lepo koliko si puta tužio nekoga i dobio. Ne ide to baš tako lako.
Eto baš kolega iz Beča, posle 8 meseci imao reklamaciju na rad, to bi bilo malo teže dokazati.
Isto kao i utvrditi da li je servis mogao da proveri da li čep za kocionu tečnost dihtuje, to ne radi ni jedan servis, kako proveriti to?

Verovatno mu nisu zamenili, jer u ambalaži u kojoj se drži to ulje ne može da se pojavi vlažnost tako brzo.. ili je otvarana boca. Čak šta više, sad kad razmislim, taj čep za kocionu tečnost ima odušak na vrhu, mislim...

Tužbe dolaze u obzir samo ako ste Vi čisti 1/1, u protivnom teško prolaze, naročito ova raznorazna dokazivanja, ovoga ili onoga..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

Zasto mislis da bi bilo teze? Ako ulje za 8 meseci ne moze da apsorbuje toliko vlage da izgleda kao da ima dve godine vec je polazna tacka. Onda se oni mogu pozvati da je on nesto sam pokvario a njegov advokat recimo trazi snimak sa kamere na kojoj se vidi da li je menjano ulje ili nije. I sad mogu i ja a mozes i ti 100 scenaria da pises ali veruj mi da oni znaju da nisu menjali ulje i samim tim se ne bi ni upustali u celu zajebanciju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Zar nema u svakoj posudi kocionog ulja ona guma gore kao i udubljenja sa gornje strane na tim gumama u vidu posudice gde se taj kondenz skuplja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova
pre 6 minuta, ProMaster je napisao:

Isto kao i utvrditi da li je servis mogao da proveri da li čep za kocionu tečnost dihtuje, to ne radi ni jedan servis, kako proveriti to?
 

Osvrnucu se samo na ovaj deo. Servis tvrdi da je menjao ulje i recimo tvrdi da cep nije dihtovao. Slozices se da vec imamo pocetak. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

I realno cak je sve ukupno manje bitno da li ce mene obestetiti ukoliko ce zbog cele situacije poceti da otklanjaju ljude koji narasavaju i njihov ugled i moju bezbednost.

 

Neko je potpisao u servisu taj radni nalog i svojim potpisom garantuje da je zamenio ulje. Mozda vlasnik ili menadzer ne znaju da imaju takvog radnika pa i njima ucinim uslugu. Mozda je menadzer naterao radnika da stavi potpis na nesto sto nije uradio pa radniku ucinim uslugu jer ko zna na sta sve ce ga jos terati da stavi potpis. U svakom slucaju smatram da je odgovorno i korisno takve stvari gurati bez obzira na ishod jer se vrsi selekcija u profesionalnom smislu svakako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Svakako, zato sam i u nekom od prethodnih postova, napisao da je bitno biti uporan ukoliko znas da si upravu.
Samo lud covek moze da potpisuje sve i svasta ili extremno aljkav, slazem se  i da se tim tvojim nacinom pravi odredjena selekcija, ali ukoliko se koren ne promeni, to ce i dalje biti trula biljka. Po mom misljenju, mozda gresim, ako jedan servis ima kikseve poput ovog slucaja ili onog iz KTM teme, ne vredi otpustiti prijemnog referenta, treba krenuti od sefa servisa, preispitati njegovu odgovornost u svemu tome, pa onda dalje.

Sto se tice cepa za posudu, mislim da sam onaj dan video kolegu koji je mehanicar kod nas da je nakrivio posudu kada je demontirao kocioni cilindar i da je krenulo da curi pomalo iz nje ulje (auto star tek vise od godine), bas cu proveriti sutra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

Ma jasno je meni da moze da curi cep ali onda kazes vlasniku gospodine curi vam cep sto moze da uzrokuje povecanu pojavu vlage u kocionom ulju a to moze da dovede do neispravnosti kocionog sistema. Zamena kosta xy novaca i ukoliko ne zelite da vam zamenimo potpisite da ste upozoreni sa nase strane. Dovidjenja i prijatno

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Ne razumemo se, mislim da ispravan cep možda ima mali odušak.. Primedba u tom slučaju moze da bude odbijena, ukoliko oni tvrde da si npr. nabio pušku prilikom pranja tu.. Hiljadu je scenarija..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Kako god treba reci, zaliti se, pretiti raspolozivim sredstvima ... dokle god se ljudi okrecu i odlaze sebi odmazu.

Sami sebi skacemo u stomak, mozes reci "necete me vise videti" ali odlaskom u drugi servis upraznjavate mesto onog sto je bio pre vas i rekao "necete me vise videti".

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

Pojma nemam koliko se secam nema oduska ali ne smem da tvrdim. Ukoliko je moguce puskom na pranju ubaciti vodu u nesto sto ne sme da ima vise od 2% vlage to je konstrukcijski proust po meni.

 

Ja samo kazem da ocekujem od servisa da me upozori na sve primecene nedostatke i da mi da ponudu za otklanjanje istih. Ukoliko su ti nedostatci opasni za saobracaj a servis na zalost nema prava da me natera da ih otklonim ja bih pribegao ovoj fori sa potisom da sam upozoren. Ogromna vecina ljudi bi na to reagovala tako da ipak otkloni nedostatak. Cim coveku trazis da preuzme odgovornost i to potpise drugacije se ponasa.

 

Kao sto vidis ne stitim ja jednu stranu ja pokusavam da stitim principe i verovatno sam lud zbog toga. Ali ne mozemo ocekivati da nam veliki vodja resi sve probleme :) on tih problema ni nema. Salim se za njega ali zaista neke stvari moramo sami gurati na opste dobro i korisnika i pruzaoca usuge. Samo tako obezbedjujemo da i oni savesni ne propadnu ili ne pribegnu fuserisanju zarad opstanka pored prevaranata. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Razumem vrlo dobro na šta ciljas i poštujem to. Ali kako ima ludih s jedne strane, tako ima i s druge.

Pre neki dan je došla žena i napusila ceo prijem kako je ona kupila nov auto, a non stop joj se pali ESP. Probao sam skoro ceo dan, ništa, pokušava ona i samnom da briše patos, na šta sam je zamolio da me provoza i pokaze mi problem, imam šta da vidim, odmara levu nogu na kvacilu. Računar vidi stisnuto kvacilo, vidi stisnut gas i vidi da auto ubrzava, nesto nije uredu, eto lampice. Najlepše moguće joj sve objasnim i zamolim da proba preko vikenda da vozi bez držanja noge na kvacilu. Rezultat je da sam danas dobio čokoladu u znak izvinjenja.. :)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

Pa ti jesi otklonio kvar svakako e sad sto je kvar nadrndana gospodza a ne esp samo nisi mogao da naplatis u novcu ali jesi u kvarnom osmehu i satisfakciii ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: BMW F800GS

@dvlns 

Slazem se da treba isterati pravdu, u tom trenutku nisam hteo da finansiram advokate i sudove i svoje vreme zarad malog dobitka. 

Da sam imao pravno osiguranje koje bi pokrilo moje troskove ne bih razmisljao...

Sef je izribao trojcu radnika koji su bili tu (jedan od njih je potpisao rad). pa su zato pauzirali motore koje su imali pa su zavrsili sve za pola sata, i prebrisali motor u znak izvinjenja. pokazali su dobru volju (pod pritiskom), ponudili kafom i sokom.

 

Mozda sam ja bio jedan izolovani slucaj u tom servisu, svi ga hvale...

 

Iskreno, mislio sam da su ovde serviseri ozbiljniji ali je to svuda isto. 

Posle sam po preporuci otisao u drugi servis (nije ovlasceni), svi ga hvale, cena jaka, tek sam tad shvatio koliko je ovaj prvi bio dobar. 

 

Kao sto je neko napisao: u velikim sistemima ima mnogo vise neradnika, pa je mogucnost za gresku veca. 

Od tad idem u male garaze gde ima malo radnika, em urade servis, em podmazu lanac, em ociste motor... na kraju ti lepo naplate ali barem vredi...

 

Da ne bude zablude, BMW centar u Becu super posluje i kad dodjes kod njih stvarno se ponasaju profesionalno, podrska je jaka ali su negde zakazali u mom slucaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Ja u ovlascenom Yamaha servisu, od glavnog majstora, dobio odgovor na njegovu ociglednu gresku-  NE RADIM JA U JAPANU DA SVE ZNAM, A NISAM NI PLACEN KAO JAPANAC!

 

I od tada preskacem te ovlascene strucnjake

  • Zbunjen 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2841 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Nikad nisam shvatao ljude koji nešto rade, a ne ulažu sebe u to. Pravdaju se malom platom, uslovima, imaju milion izgovora. Ako sam se prihvatio da nešto radim, šta god da je to, trudim se, dajem sve od sebe da to uradim što bolje znam, umem i mogu. Ako mi nešto ne odgovara, štrajkujem, neću ni da počnem da radim. Nije meni kriv (kad radim uslužnu delatnost nekome) naručilac posla, klijent, već onaj koji je iznad mene. Ako sam besan, ne izađem na ulicu pa udarim prvog čoveka koji naiđe, nego onog koji me je isterao iz takta. Nema razloga da ispašta onaj ko je tu došao s poverenjem u mene, moju firmu, mog "gazdu". Nepošteno je, jednostavno. Prevarantski.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

^ Baš tako. Ako prihvataš uslove posla, onda radi kako treba. Ljudi ne shvataju da dok nose uniformu neke firme, oni su pred kupcem prvo firma a tek potom  privatna ličnost.

Ako ti se ne sviđa, menjaj posao ili branšu.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
1 hour ago, DjoleLO said:

Ja u ovlascenom Yamaha servisu, od glavnog majstora, dobio odgovor na njegovu ociglednu gresku-  NE RADIM JA U JAPANU DA SVE ZNAM, A NISAM NI PLACEN KAO JAPANAC!

 

I od tada preskacem te ovlascene strucnjake

 

Ovde je reč "stručnjak" trebala doći pod debele navodnike  ;).

Ne moraš da imenuješ servis, ali reci u kom gradu si doživeo taj prosvetljujući odgovor.

 

Nema BMW servisna mreža tapiju na neznanje i nekorektan odnos prema kupcima. Nisu drugi dileri uopšte cvećke. Samo je BMW više u fokusu jer se kod njih ta postprodajna usluga ističe kao nešto što je deo paketa kada kupiš njihov proizvod. Proizvod koji se ističe kako tehnologijom, tako i cenom a bogami i ozbiljnim propustima u dizajnu i kvalitetu komponenti.

  • Zbunjen 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3962 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
@dvlns
odgovorio je kolega da je to u inostranstvu standardna procedura.
Naravno da sam sa nalazom auto moto saveza zapucao kod njih i zapretio tuzbom pa su sredili motor za pola sata.
Pokusali su da se izvuku (tehnicki radjen 8 meseci kasnije) da motor nije bio preko zime cuvan u odgovarajucim uslovima i da mi cep ne dihtuje... mogli bi da rastegnemo to na sudu do nedogleda ali mi nije volja da se vucem po sudovima...



Živim u CH i nikad mi to nisu kontrolirali na tehničkom, a poznati su ka picajzle na kvadrat..


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 16 minuta, drs je napisao:

 

Ovde je reč "stručnjak" trebala doći pod debele navodnike  ;).

Ne moraš da imenuješ servis, ali reci u kom gradu si doživeo taj prosvetljujući odgovor.

 

Nema BMW servisna mreža tapiju na neznanje i nekorektan odnos prema kupcima. Nisu drugi dileri uopšte cvećke. Samo je BMW više u fokusu jer se kod njih ta postprodajna usluga ističe kao nešto što je deo paketa kada kupiš njihov proizvod. Proizvod koji se ističe kako tehnologijom, tako i cenom a bogami i ozbiljnim propustima u dizajnu i kvalitetu komponenti.

Apsolitno si u pravu da sam zaboravio navodnike :)

U Bijeljini je to bilo.

Vrhunac gluposti je bilo objasnjenje da postoji mogucnost da je motor 2016 godiste, a motor proizveden i prvi put registrovan 2015 godine!?!?!?

Naravno motor legalan, registrovan i sve ostalo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja