Jump to content

Moto Zajednica

Voziti i "uživati" sa BMW-om u Srbiji ili zašto ga više neću voziti!

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Kad ti neces o gazdama ja cu :D

Sve to stoji sto si rekao za radnike . A gazde kod nas, velika vecina-njima su radnici iskljucivo trosak! Znaci on ne gleda na radnika kao na nesto sto ce da uveca njegov profit kao i profit kompanije nego iskljucivo kao trosak i nista vise pa se trudi da zavrne gde god stigne. 

Nedavno je bila vest, poslodavac u Hrvatskoj kupio svojim zaposlenima novi Smart automobil. Svima. On je verovatno i pre toga bio legenda prema radnicima ali zamisli nakon ovakvog tretmana motivaciju radnika u toj kompaniji. Nema razloga za eskiviranje posla, raznoraznu sitnu kradju, lazna bolovanja itd... 

A gazdi kojem je bitnije da nagodinu kupi polovnog X5 ili golfa umesto da deca njegovog radnika imaju zdravstveno osiguranje je totalno dno i sljam od coveka. 
--

Nego da se vratim na temu. Ajde ovo sto se servisera tice ali kvar zadnjeg amortizera na novom motociklu-wow! Ne znam da li im radi Ohlins ili sami ga rade ali brate mili nedopustivo. 
 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

@Ausländer je odlicno opisao pogled koji i sam imam u vecini slucajeva. 

 

Da li zaista mislis da niko od tih u Hrvatskoj sto su dobili Smarta nije rekao mamu mu a on sebi S klasu a nama Smart? Ili bar da niko nije rekao i ja sam dobio Smart i neki Vinko a ja sam radio 4 puta vise od njega. Socijalna pravda je nedostizna kategorija jer je merena kroz iracionalne stvari. Spremas se na odlazak u inostranstvo i bices u situaciji da ce neko rodjen tamo samo zbog te cinjenice imati vecu platu od tebe koji si Auslander kako kolega lepo kaze ali to ce tamo negde biti prihvatljivo jer to su pravila i obicaji.

 

Veoma cesto nezadovoljstvo na poslu nije ukorenjeno u licnim primanjima i licnom odnosu nego merenjem sa nekim drugim. Hocu da kazem da se cesto desava da su ljudi zadovoljni platom od recimo 500 eur dok ne saznaju da kolega ima 700 i onda nastaje haos. Koliko puta za bilo koju zensku osobu si cuo ma ona dobija platu samo zato sto je gazda/sef ka*a?

 

Bar dva puta sam vec napisao i ponovicu opet da sam stekao utisak da pokretac teme radi i zna kako da ostvari neadoknadu i satisfakciju za svoje nezadovoljstvo odnosom prema njemu i misljanja sam da to radi na jedini ispravan nacin. Bez dreke na radnike, bez pretnji, bez ruznih postupaka vec onako kako se to i radi, proucio je svoja prava, obaveze servisa, obaveze proizvodjaca, ispostovao sve procedure koje su mu nametali i sada uz pomoc advokata ima otvoren put ka ostvarivanju nadoknade. 

 

Hajde ovako da zamislimo situaciju da Sasha isposluje da recimo servis kod Ade izgubi BMW licencu ovi radnici sto likuju jer je sef nesto zasrao ostaju bez posla, sef ostaje bez posla i vlasnik ostaje bez posla. Radnici ce prihvatiti na brzinu ponudu za mnogo losije uslove i mrzece i sefa i vlasnika servisa kod Ade, sef ce pobeci na neko drugo mesto i mrzece Sashu i radnike a vlasnik nema gde da pobegne on je pravi gubitnik pored Sashe koji nije imao onu prvu voznju sa sinom. Da li je trebao vlasnik da opere motor na preuzimanju, da li je trebao sef to da uradi ili je mogao i sam radnik da kaze jbg ovaj treba da dolazi i dalje d abih ja dobijao platu? Ja nisam stekao utisak da Sasha ima pik na BMW kao proizvod koji se kvari manje ili vise od ostalih nego je covek nezadovoljan ljudima koji reprezentuju taj proizvod. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Ključna uloga u svakoj firmi je šef i to dobar šef. On organizuje i KONTROLIŠE proces rada. On mora da je stručan i treba da odgovori na svako  pitanje ili problem koji ima radnik a u vezi posla. On treba da zna i odgovori na svako pitanje direktora, vlasnika (gazde). On treba da ume da stane na stranu radnika i na stranu vlasnika kad su interesi firme i egzistencije zaposlenih u pitanju. Dobar radnike se štiti i hvali pred vlasnikom kako bi to ovaj znao da nagradi, a zadovoljan dobar radnik je ključ uspeha. Dobar vlasnik se pred radnicima hvali kako bi im dao do znanja da se poslovanje firme ne završava sledećom platom, već dugoročnim planiranjem i ulaganjem u firmu.

Ma to je sve vrzino kolo, a još ako se u sve to umeša politika i boja dresova...

 

Već je jasno da je ovde manjkavost u kontroli rada servisa. Sigurno da imaju procedure i ISO standarde kvaliteta, ali očigledno da prateću dokumentaciju(radne naloge,...) ne kontrolišu temeljno. Zbog takvih propusta nedopustivo, ali očigledno, dolazi do ovakvih situacija kakve je imao Sasha P.

Tek kada im se klijent pisanim putem obrati, oni počnu da primenjuju procedure, a to nije dobro i kvari imidž.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Kada tebi neko treba da pisanim putem kaže da posao koji radiš ne radiš kako treba, znaj da je vreme za katanac. Neke stvari je ok primetiti i poslati primedbu, to je odličan feedback,  ukoliko neko to zna da iskoristi, još ako klijent primeti da je njegova sugestija prihvaćena, tvoj je za ceo život, jer prepoznaje da ga neko ceni i poštuje njegov sud. Svaki majstor ili zaposleni treba da uoci neke svoje kikseve i da forsira sebe da sledeći put bude bolje, a i da stavi sebe u situaciju u kojoj je klijent.

Ono što je Caca napisao je potpuno tacno, u svakom iole manjem sistemu servisa, vlasnici koji ne rade u servisu idu na obuke, zašto??? To treba zabraniti, osim ako i u svom servisu nema lepo opremljeni trening centar gde će sve to prikazati.

 

Kod nas su generalno treninzi i obuke tretirani kao nužno zlo koje neko mora da plaća, ali kada se nas 10-15 sastane u učionici ili za vreme pauza i ručka, dolazi do ozbiljne razmene iskustva. Sećam se da sam na prvom treningu kojem sam prisustvovao,rešio kolegi problem koji toliko trajao da im je čovek pretio tužbom.  

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Pre nego sto nastavim da tupim da kazem da sam ponovo procitao prvi post i opet kazem odnos prema klijentu je kljuc ovog kao i mnogih drugih nesporazuma.

 

Coveku su zivci naceti greskom majstora koja je prouzrokovala curenje ulja na semeringu. Nakon toga mu odbijaju zalbu na bravicu. To je momenat kada je glupi menadzment mogao da vrati poverenje. Mogli su reci BMW ne priznaje bravicu u garantnu popravku ali mi cemo vam izaci u susret jer ste vec na zalost imali peh sa novim motorom. Nisu morali da priznaju da je njihova greska a mogli su za cenu jedne jebene bravice da ispadnu korektni i dzekovi (slucajna igra reci :) ).

 

Sve posle toga je ulje na vatru i drugacije se prihvata.

 

Par reci o ovima sto postavljaju pitanje kvaliteta brenda. Svaki brend i svaki proizvod ima neki procenat kvara koji se smatra normalnim. To je cista statisticka kategorija i zato je kao i svaka statistika zajebana. Recimo da je procenat kvara 1%. To u praksi znaci da njih 99 nema kvar i sto se njih tice reklamacija je nula ali zato onaj jedan ima 100% kvara odnosno reklamacije. Iz ugla proizvodjaca nema mesta za alarm jer u njegovom excel-u je sve ok. Tu sad dolaze ljudi u lancu od kojih zavisi koliko ce taj jedan covek biti spreman da prihvati ono sto i sam zna a to je da se greske desavaju ili koliko nece hteti da prihvati cinjenicu da bas on nije imao srece. 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Inace imam utisak da su pali kod coveka koji uopste nije bio komplikovan za zadrzati ga. Rekao sam utisak je da je covek poslovno ostvaren, ima solidna primanja, svestan da se tehnicke stvari kvare i trebalo je samo malo dobre volje pa da ne predje na KTM.

 

Sada je ovima u KTM lako, dovoljno ce biti da mu operu motor i podmazu lanac gratis i bice da su servilni 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: BMW F800GS

Trenig / obuka se skoro svuda u svetu regulise tako da radnik ima obavezu da neki odredjeni naredni period (3 godine) ostane kao stalni radnik. Ako da otkaz onda mora da vrati sredstva. Naravno da trening isto povecava radniku sansu za napredak u firmi, tako da sa tim sistemom nema bojazni da ce rednik "ukrasti" znanje i otici. Samo musterije mogu da budu zadovoljnije.

 

U Srbiji je malo drugacija situacija iz razloga sto se ili  menadzeri guraju da putuji za dz i da budu placeni za to pa su radnici uskraceni za motivaciju i znanje ili nije budzetirano od poslodavca. Mada to nije presudno za dobru uslugu.

 

Meni su u BMW centru u Becu sipali kociono ulje koje je starije od 2 godine pa nisam mogao da prodjem tehnicki pregled. Na moju reklamaciju su ga zamenili sa novim, ali ulje u motoru nisam mogao da proverim da li je novo kao i ostale delove koje su mi menjali. Sve su uredno naplatili duplo vise nego bilo koji serviser + sto su morali da naplate inspekcijski pregled vozila koji ide uz servis na 50K a nista proverili nisu + sto sam cekao na termin mesec i koji dan vise....

 

Rekoh nikad vise kod njih... zali boze bacenog vremena.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
Pre sat vremena, z ivan je napisao:

...

Meni su u BMW centru u Becu sipali kociono ulje koje je starije od 2 godine pa nisam mogao da prodjem tehnicki pregled. Na moju reklamaciju su ga zamenili sa novim, ali ulje u motoru nisam mogao da proverim da li je novo kao i ostale delove koje su mi menjali. Sve su uredno naplatili duplo vise nego bilo koji serviser + sto su morali da naplate inspekcijski pregled vozila koji ide uz servis na 50K a nista proverili nisu + sto sam cekao na termin mesec i koji dan vise....

 

Rekoh nikad vise kod njih... zali boze bacenog vremena.

 

Ovde me zanima par stvari, prvo zanimljivo mi je kako su na tehnickom ustanovili starost kocionog ulja, drugo da li je to standardna procedura na tehnickom, trece najvaznije zasto nisi uz pomoc tehnickog koji je to ustanovio i racuna iz servisa koji je menjao ulje pokrenuo neki postupak protiv servisa?

 

Ako nisi mogao da prodjes tehnicki znaci da nije bezbedno a ako je neko doveo tvoju bezbednost u pitanje olako si ga pustio da se izvuce time sto neces vise ici kod njih

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati 1098

Meri se procenat vlage u kocionom ulju, postoji jedan vrlo jeftin i glup uredjaj za to i u inostranstvu je to redovna procedura na tehnickom. Svako kociono ulje je ispod cepa hermeticki zatvoreno folijom upravo da ne dodje do uvlacenja vlage iz vaduha...

Zamena kocionog ulja ide svake dve godine, bez obzira na kilometrazu. 

Mozes da proveris svaki filter, ima datum proizvodnje otstampan na njemu,ako nije specifican model i filteri se stalno menjaju, ne bi trebao biti star, mada moze da se desi i da stoji dugo u magacinu... 

Sto znaci da ti ulje nisu zamenili uopste, a naplatili su, ili su sipali iz neke kantice koje su nasli u cosku radionice... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Ok znaci procenat vlage u svakom kocionom ulju starijm od dve godine ce biti iznad neke vrednosti ili nece ako je sipano iz nove kantice ma koliko ona stojala?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati 1098

Ukoliko je sama boca neotvorena moze da stoji dugo i nece povuci vlagu iz vazduha, realno porucuje se tako da stalno dolaze nove, retko to kada stoji dugo u magacinu. 

Sve preko 2% vlage je za zamenu

Uredjaj

M-SPX-OTC-Model-4598-1.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Odlicno ja bih sa zapisnikom sa tehnickog i sa racunom iz servisa na kojem pise da je zamenjeno ulje zapucao pravo u inspekciju pa neka se cesu. Dodao bih omanju dramsku predatavu kako sad zbog toga vise ne smem opusteno da vozim motor iz straha od pada usled brljotine servisa ako treba imao bih i nalaz psihologa pa znas kada bi mi se izvukao sa tim neces me vise videti :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
pre 10 minuta, speedfreak je napisao:

Ukoliko je sama boca neotvorena moze da stoji dugo i nece povuci vlagu iz vazduha, realno porucuje se tako da stalno dolaze nove, retko to kada stoji dugo u magacinu. 

Sve preko 2% vlage je za zamenu

Uredjaj

M-SPX-OTC-Model-4598-1.jpg

Da li i ulje staro par nedelja ili meseci usled otvorene boce moze da prebaci 2% ili mora zaista da bude i staro i otvoreno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: BMW F800GS

@dvlns

odgovorio je kolega da je to u inostranstvu standardna procedura.

Naravno da sam sa nalazom auto moto saveza zapucao kod njih i zapretio tuzbom pa su sredili motor za pola sata.

Pokusali su da se izvuku (tehnicki radjen 8 meseci kasnije) da motor nije bio preko zime cuvan u odgovarajucim uslovima i da mi cep ne dihtuje... mogli bi da rastegnemo to na sudu do nedogleda ali mi nije volja da se vucem po sudovima...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pre bih rekao da su zaboravili da promene ulje. U velikim servisima ne stoje takva ulja dugo otvorena pa je šansa da se vlaga nakupila zato sto boca stoji otvorena dosta mala.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
pre 8 minuta, z ivan je napisao:

@dvlns

odgovorio je kolega da je to u inostranstvu standardna procedura.

Naravno da sam sa nalazom auto moto saveza zapucao kod njih i zapretio tuzbom pa su sredili motor za pola sata.

Pokusali su da se izvuku (tehnicki radjen 8 meseci kasnije) da motor nije bio preko zime cuvan u odgovarajucim uslovima i da mi cep ne dihtuje... mogli bi da rastegnemo to na sudu do nedogleda ali mi nije volja da se vucem po sudovima...

Zato sam i pitao ovo poslednje koliko vremena je potrebno ulju da povucr preko 2% vlage.

 

Ekstremno sam netolerantan kada platim neku uslugu koliko treba a ne dobijem za taj novac ono sto sam trebao. Bilo koja usluzna delatnost da je u pitanju isti stav imam. Ne cenkam se ili prihvatim ili ne prihvatim cenu ali ako prihvatim i platim onda hocu da dobijem sta sam platio.

 

Drugo i to da ti cep ne dihtuje bi im nabio u bulju jer su "radili" inspekciju koju su ti naplatili tako da je opet do njih. Trebao si ti to nagaziti al dobro.

 

Znam da je don kihotovski ali uz advokata zeljnog dokazivanja ima tu sta da se radi

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Ako ideš toliko daleko da razmišljaš o psihijatru,  prijatelji idi da pecaš i mani se kola, motora, trotineta, bicikla ili u stvari svakog mogućeg doticaja sa ljudima.

 

Malo ga bre pretera ruku na srce :) 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Jeste preterano ali ne volim da me neko pravi budalom i da me pljacka. Napisao sam ja uvek pitam koliko kosta odredjena usluga i nikada ne kazem puno je ili ima jeftinije jednostavno platim i za to ocekujem samo to sto sam platio. Ako sam platio zamenu ulja hocu da imam zamenjeno novo ulje. Ako je neko "zaboravio" da zameni a nije zaboravio da naplati onda skidamo rukavice.

 

Na kraju krajeva poklonio sam poverenje gde moj zivot moze biti ugrozen

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Nisam hteo da pišem od šefu servisa ili kako se to danas popularno zove menađer servisa. Ovde, ali ovde ni konobari ni ti šefovi servisa u 90% slučajeva su nepismeni i to su ljudi koji su došli iz nekih drugih branši tipa prodavali mobilne telefone, prodavali skije i one daske za skijanje itd... sad su došli na ideju da znaju mnogo o motorima. Veoma su vešti uvlačenju vlasnicima servisa u bulju, a valjda ta titula šefa ili vam menađera podiže igo na toliki nivo da svaki imalo pametan serviser i klijent brzo napuste te servise i nikad se ne vrate. Ovde serviser mora da ima alat i znanje za koje mnogima treba fakultetska diploma, a menađer samo da zna da priča i glumu pored klijentima kao da je završio doktorat mašinstva i pritom sve uslove za rad i opremu dobije od firme.

 Ostalo prepuštam vašoj mašti, 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 4 minuta, dvlns je napisao:

Jeste preterano ali ne volim da me neko pravi budalom i da me pljacka. Napisao sam ja uvek pitam koliko kosta odredjena usluga i nikada ne kazem puno je ili ima jeftinije jednostavno platim i za to ocekujem samo to sto sam platio. Ako sam platio zamenu ulja hocu da imam zamenjeno novo ulje. Ako je neko "zaboravio" da zameni a nije zaboravio da naplati onda skidamo rukavice.

 

Na kraju krajeva poklonio sam poverenje gde moj zivot moze biti ugrozen

Slažem se u potpunosti :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS
Pre sat vremena, Mali Caca je napisao:

Nisam hteo da pišem od šefu servisa ili kako se to danas popularno zove menađer servisa. Ovde, ali ovde ni konobari ni ti šefovi servisa u 90% slučajeva su nepismeni i to su ljudi koji su došli iz nekih drugih branši tipa prodavali mobilne telefone, prodavali skije i one daske za skijanje itd... sad su došli na ideju da znaju mnogo o motorima. Veoma su vešti uvlačenju vlasnicima servisa u bulju, a valjda ta titula šefa ili vam menađera podiže igo na toliki nivo da svaki imalo pametan serviser i klijent brzo napuste te servise i nikad se ne vrate. Ovde serviser mora da ima alat i znanje za koje mnogima treba fakultetska diploma, a menađer samo da zna da priča i glumu pored klijentima kao da je završio doktorat mašinstva i pritom sve uslove za rad i opremu dobije od firme.

 Ostalo prepuštam vašoj mašti, 

E upravo si rekao sustinu problema.Ja okusio na svojoj kozi ali na vreme izlecio.Servis za kamione u NS ..Primetim da sef servisa nema bas pojma o cemu prica a pritom shvatim i da pokusava da me malo izlevati..Ali posle 25 g rada sa kamionima  smatram da bih ja ispao konj kad bih dozvolio da me neko tako mota...Raspitam se a on je ustvari dipl. pravnik..ima jezik za 10.Lepo platim zadnji racun nazovem ga i kazem mu da me nikad vise nece videti i da ide da radi svoj posao da se ne petlja gde mu nije mesto...

Ali da se vratimo na temu...ja cu i dalje da vozim GS...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250
Jeste preterano ali ne volim da me neko pravi budalom i da me pljacka. Napisao sam ja uvek pitam koliko kosta odredjena usluga i nikada ne kazem puno je ili ima jeftinije jednostavno platim i za to ocekujem samo to sto sam platio. Ako sam platio zamenu ulja hocu da imam zamenjeno novo ulje. Ako je neko "zaboravio" da zameni a nije zaboravio da naplati onda skidamo rukavice.
 
Na kraju krajeva poklonio sam poverenje gde moj zivot moze biti ugrozen
Kaži mi molim te, koliko si do sad imao takvih situacija i koliko si tužbi podigao? Naravno i koliko si presuda dobio u svoju korist.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Nisam imao ni jednu situaciju u kojoj sam ja imao tako jasan argument kao covek koji je opisao situaciju iz Beca. Imao sam primedbe na vozilo u garanciji i pisao sam da sam se obracao mailom direktno Renault-u u francusku vise puta sve dok nije nadjeno za mene prihvatljivo resenje. Takodje sam se obracao i drustvu za zastitu potrosaca kao i servisu i uvozniku i sve pisanim putem i naravno da je sledeci korak bilo angazovanje advokata ali na moje zadovoljstvo do toga nije doslo.

 

Aj u sto marke da pokretac teme radi upravo to sve u pozadini ;)

 

Da sam kao kolega iz Beca dobio pisanu potvrdu da servis nije uradio svoj posao veruj mi da bih isterao bar nesto vise od necete me vise videti.

 

Nije mi jasno zasto se obracas takvim "tonom" i zasto nekome ne odgovara da trazi da za svoj novac dobije samo ono sto je platio. Ja taj novac zaradjujem na poslu na kojem sam ja na usluzi svojih klijenata i trudim se da moji klijenti uvek dobiju ono sto su platili pa to ocekujem i kad promenim cipele i stanem u cipele klijenta

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Pa pitao sam te lepo koliko si puta tužio nekoga i dobio. Ne ide to baš tako lako.
Eto baš kolega iz Beča, posle 8 meseci imao reklamaciju na rad, to bi bilo malo teže dokazati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja