Jump to content

Moto Zajednica

Voziti i "uživati" sa BMW-om u Srbiji ili zašto ga više neću voziti!

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Mercedes je pre  nekih 15 godina imao ukupne troškove u garantnom roku 40% prihoda cele kompanije.Upravni,nadzorni odbor dobili nogu u dupe od akcionara.Izbacili nove modele.Preovladjujuci prihod mislim oko 30 % je donosio sprinter.Znači vozilo koje nosi gajbice.Toliko o premijumu.
Naravno konzumenti ovo neznaju .Mislim da su inžinjeri znali šta rade-dobili su naredjenje a vlasnici mercedesa  su išli na ono ,,valda neće  mene.,,


Daj izvor.

40% prihoda dati na troškove iz garancije je možda čak i pohvalno, uvažavaju se primedbe znaci i ne gleda se samo svoj džep. Ali je to tako ofrlje napisana cifra koja ne stoji ni sa čim u relaciji, niti je naznačeno na koji sektor se to odnosi.

Sprinter je odličan kombi, i zaslužuje da dobije počasno mesto, odmah pored Viana, i tik uz rame putničkog programa, a klase, b klase, c...e. A da ne pominjemo kamione, avione itd..

Pazi BMW jeste neka salabajzerska firma ali nemoj da pljujemo po istoriji automobilizma. Da nije bilo mečke ne bi bilo možda ni čoveka. :D



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

@Satelis zar odrzavanje u neovlascenom servisu ne utice na garanciju vozila? Mozda je i to razlog zasto oni koji kupuju nove masine odrzavaju iskljucivo u ovlascenim servisima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Koliko ja znam nisi obavezan da održavaš vozilo kod dilera. Obavezan si da se pridržavas njihovih uputstava, termina i korišćenja originalnih delova. Znaci može bilo ko da ti održava vozilo ako će na vreme i na pravi način i sa pravim delovima zameniti ulje.

Druga strana priče je ako dođje do havarije kako dokazati da je sve odradjeno po PS-u. Zato dosta njih ne žele se zezati i za malu razliku u ceni ipak odrzavaju kod dilera. Na stranu sto kod dilera ipak ima više znanja za dotična vozila (bar u normalnim uslovima je tako)

A dosta velikih taksi stanica imaju svoje servise, oni ne teraju kod dilera jer ako imaš 500 vozila, tu se ipak napravi razlika u ceni na održavanju i ti interni servisi i ulazu u svoje radionice nabavljajući i opremu i kurseve za svoje me’aničare.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Gsxs 1000

Savane,postoji spisak svega nekoliko servisa sa kojim brend ima ugovor o odrzavanju u garantnom roku.Ako se radi servis a nije na spisku gubi se garancija.Sto jaci brend to manje servisa.Nekad samo 1 ili 2 ;(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Znam za mb u NL da je slučaj bas kao sto sam napisao. Za druge ne mogu da tvrdim.

Servis mora biti uradjen u pravo vreme na pravi način sa pravim delovima. Po meni je to mercedes odredio i nema veze direktno sa dilerom niti diler tu šta odlučuje.

Primera radi, sad trenutno vozim micubiši takođe kupljen kod mb/micubisi dilera i imam claim u vezi sedišta. Klima se malo i to su prošle godine prihvatili odmah. Nešto su kao sredili i opet se javilo to klimanje. Sad je claim podnesen kod micibusi NL i oni su pre neki dan odredili da se promeni ceo ram i još neke sitnice. Ne pita se diler tu puno niti on može da uvazi taj claim a niti da ga odbije.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati 1098

Mogu sam da vam prenesem neke stavri koje su normalne u Srbiji i nadam se nigde vise... 

 

Prva stvar je sam vlasnik servisa,obicno bez ikakvog znanja o automobilim, takodje bez ikakve prakse, i politicki debelo podrzan, kojeg zabole za sve, zaposlio je sefa poltrona koji leci komplekse i sujete i gazi radnike... Najbitnije je da se nadje radnik koji cuti i poslusan je i da radi za sto je manje para, znanje nije bitno. Ali bilo bi pozeljno da zna sve, i da radi sve i da cuti, sto je nemoguce... 

Svaki brand ima neke godisnje obuke, na koje bi serviseri trebali da idu, ali i to je retko jerbo se sef gura da on ide, dobice dnevnice, nece biti kod kuce, niti u firmi, a malo ce da zeva po Austriji npr... 

Dobar deo servisera nemaju veze sa dijagnostikom, Nemacki jezik skoro da niko ne koristi, Engleski otprilike polovina.. 

Onda imas u servisu od npr 5 ljudi dvoje koji rade, jednog koji dolazi eto tako, zeva, krade, i dvojicu koji nemaju veze sa mozgom, naravno pitanje je ko je dobio da radi auto.. Ako se nesto zasere uvek ima ko da sredi stvar... 

 

Sto se tice samih proizvoda, realno je da ga sklapaju polupismeni turci na liniji i bez obzira sto je premium brand i kosta debelo preko 100000e,i takav auto nov, potpuno nov dodje sa greskama, ogrebotinama od transporta, i ko zna koliko servisnih akcija, pogotovo ako je nov model auta, uvek bude gomila servisnih akcija, i sve su ili greska na sklapanja ili greska u pod sklopovima, koje naravno znaju i kada su ugradjeni i ko i kada i gde je auto prodat... 

 

Proizvodjaca interesuje samo proizvod dok je u garantnom roku, i ni dan vise, a projektovan je da izdrzi 250000km sa isplativim popravkama, tj 5-7 godina dok ne izadje nov model, naravno vecina vlasnika smatra da vozila trrba bar milion da predju, i kad nesto crkne na npr 370000km drame... 

 

Garancija je prica za sebe, nema zarade na delovima, satnica je fiksna i minimalna, vecina besni sto radi nesto u garanciji, inace ukoliko stranka nema prituzbe na rad nekog elementa na autu, ne spominje se... 

 

I dolazimo i do vlasnika auta, nekada budu normalni ljudi, nekada budu ludaci koji se dernjaju po servisu, ali je jedna stvar ista... Niko, ali niko, nikada, nje procitao uputstvo za koricenje vozila, niti ce ikada, ne znaju ni koje su obaveze kao korisnika, da bi vozilo koristili pravilno... 

 

U sve ovo se uplice jos dve stvari, a to je da naletis na nekog vrlo bezobraznog sefa servisa kojo od normalnog coveka pravi budalom, i jos kada mu spomenes zakon o zastiti potrosaca, ispada svadja do nedogleda... 

 

Najbitnije od svega je korelacija, korisnik, sefovi, radnici, svi su upetljani u kolo i samo je pitanje ko ce na koga nabasati... 

 

Godinama gledam neprofesionalizam, zabusavanja, lecenje sujete,slihtarenje, pretnje otkazom, demagogiju, muka me hvata da idem na posao

 

 

Inace ovo sam samo na kratko, tema bi mogla da se odvije jos, al eto otprilike je to... 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Ono sto je savan napisao je praksa u normalno uredjenoj drzavi...

Mi to nismo.

Kod nas, zakon o zastiti potrosaca je neko "baljezganje" na papiru koje se primenjuje samo u nekim mizernim situacijama...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5727 postova

Pa nije bas tako. Funkcionise i kod nas zakon o zastiti potrosaca samo treba malo znanja, malo strpljenja i vremena. 

 

Ono sto kod nas drbelo skripi je zastita licnih podataka gde prilikom reklamacije ostavljate sve podatke dovoljne da neko otvori Asemakum

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Garancija na nova vozila je, bar u Srbiji, šarena laža. Naslušao sam se od prijatelja tih primera. Diskovi na Mercedesu ML na 18.000 km, dizne na KIA SPORTAGE 2 na 30.000 km, letva volana na Fiat Bravo na 19.000 km, overena knjižica na Volvo džipu bez urađenog servisa.... Primera koliko hoćeš, i svi do jednog su popušili za garantno pravo! 

Stekao sam utisak da garancija važi samo na blok motora, pa iz tog razloga već četvrti auto, nov kupujem i ne servisiram u "ovlašćenom". Doduše, na ženinoj Pandi sam jednom otišao, i kad sam video da su sipali ulje koje ne pripada tom autu, nikad više. 

 

I uvek se iznerviram kad čujem "ako kupim nov, primoran sam da kod njih radim servise, zbog garancije".... Ili ako se "ne daj bože nešto desi".... Čoveče, i ako se desi, njih boli Paja! 

 

Meni su za Pežoa nudili da doplatim za neku "produženu garanciju" :jee:

Rekao sam da ću razmisliti :P

 

I da, nikad nisam imao problema sa tim automobilima, što ne znači da jednog dana neću. Ali ako dođe do toga, plaćam popravku, sa zadovoljstvom! 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 331 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Moje iskustvo sa ovlascenim auto servisom-zamena senzora radilice, auto mi opet stao na putu-slep, nerviranje, itd..,-ipak je trebala dizna da se zameni a senzor placen bezveze,alternator zamenjen-posle par meseci crkao na letovanju u Grckoj. Tamo montiran novi a ovaj po recima mehanicara nije ni menjan, jos par sitnica je bilo al vec pocinje da me boli glava pa da se ne prisecam. Uglavnom kap koja je prelila casu je zamena diskova i plocica-nesto oko 40 000 din-sto toliko pojma nemam, e sad posle 1500 km iako vozim penzionerski auto pocinje da trese a javlja mi se i kvar druge dizne,zamenili oni diznu i dodjose na red diskovi, sednem ja mehanicara -a vec dobijam tikove ko dzim keri u onom filmu,i u toku voznje pitam ga kako je moguce da se za tako malu km diskovi opet iskrive, kad je sagnuo glavu i uzdahnuo ukapirao sam, Posle moje rasprave sa vlasnikom-urlanje,psovanje i sav nas folklor, nisam platio zamenu dizne i ulja-opet nekih 40 000 din, a diskove sam zamenio kod majstora kog znam za smesne pare. Renaultov servis je u pitanju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5727 postova

Eto vidis a ja sam recimo menjao stvari u garantnom roku bez nadoknade u Renault servisu. Opet sa druge strane za drugi nov auto u istom tom servisu sam se malo nervirao ali nije u pitanju bio kvar nego skripanje karoserije (enterijera) nije ni bitno. Onda nekoliko mailova i Francusku, pa oni vrate u Srbiju pa ja opet u Francusku i tako dok nisam dobio nekakvo obestecenje u vidu par besplatnih servisa i produzene garancije. Posle skoro 7 godina sam prodao auto koji je jos par meseci bio u garanciji kao da je Kia :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 2 sati, Savan je napisao:

Daj izvor.

izvor je  bio pre 15 godina pa se nesećam ali se sećam da je najveći problem bio oko elektrike i elektronike a ane  mehanike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

Savan je u pravu za servise u garanciji.Može bilo koji majstor koji ima registrovanu firmu.Mislim da su to i hrvati uveli.Kod nas je to svetogrdje.Ovlašteni sebe predstavljaju kao jedine na svetu i to debelo naplaćuju.

Ja se zajebem prošle godine iako nisam išao kod ovlaštenog već petnajst godina.Nisam dobio čak ni račun a morao sam da im objašnjavam šta nisu dobro uradili kad sam im vraćao auto.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ljudi....jel' primećujete da se razglaba o 4 točka?

To bi trebalo da bude čak i dobra ilustracija...jer je kupovina novog motocikla u zemlji Srbiji toliko retka stvar, da otprilike o tome ni ne vredi raspravljati.

Tužna je priča auto dilera...moto još tužnija.

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

@Sasha P, ne znam, odakle da krenem, mnogo toga je več napisano, nikada neče biti sve...

Prilokom odlućivanja, koji motor kupiti, većina gleda performanse motora, osobitosti, namenu, oblik, čak i boju, a retko ko razmišlja o održavanju, odnosno pordšci nakon kupovine motora.

Pošto je tema o (lošoj) podršci (pogotovo) u nekom od servisa u Bg (Mile ima loše iskustvo i sa servisom u SLO), eliminišem znači sve ostale kriterijume i fokusiram se na podršku i moja iskustva, ne samo sa BMW, nego i KTM i pravim komparaciju između ova dva brenda a sve na bazi mog iskustva. 

Znači, kvari se svaki motor, bilo koji brend. To je normalno, odkaže mehanika, odkaže sve obilnija elektronika... E, sad, kako BMW i KTM pristupaju rešavanju problema, pogotovo za vreme unutar garantnog roka. 

Kod BMW nikada nisam imao problem sa reklamacijom u garantnom roku. Ne pamtim nijednu komplikaciju, menjali su mi (retko) defektne delove. Kod RT 1200, koji sam kupio u Nemačkoj, nakon isteka garantnog roka, crko mi je zadnji amortizer (ESA) - ustanovilo se, da je u pitanju fabrička greška. U SLO je servis stavio novi, noviji model sa otklonjenom fabričkom greškom, platio sam rad, pošto je istekao garantni rok. 

Imam osećaj, da BMW princip, da kada otkriju neku tehničku grešku, oni pozove SVE motore i menjaju loš element. Jadna od zadnjih takvih akcija bila je ugradnja puše u prednje vilice, kako bi se pojačao spoj vilice sa nosivom pločom kormana. Naime u Americi desilo se, da je nekom korisniku pukla vilica i BMW nije hteo preuzeti rizik da se slućaj ponovi. Ja samo mogu da predpostavljam kako se neki Amerikanac pojačane mase izživljavao nad motorom negde... pa je jadan motor pao na koljena. Nisam čuo, da se je ikada postavilo pitanje "nenormalne" upotrebe motocikla.

 

Moje iskustvo sa post-prodajnom podrškom kod KTM je veoma loše. Pri tome mislim na KTM - Mattighofen, znači na princip kako fabrika tretira i rešava greške u garantnom roku. Dakle, "hodogram" je otprilike ovakav:

1) kupac (konkretno: ja) identifikuje grešku (tu bi mogao nabrojati nekih deset razičitih felera...)

2) serviser, nakon što utvrdi, da je zahtev opravdan i da je u pitanju fabrička greška ili neki kvar, mora da kontaktira dilera KTM za SLO. Diler, da bi bio objektivan, ne bi smeo biti u radnom odnosu u KTM Mattighofen, ali slovenački jeste. On se automatski stavi u gard u smislu, evo ga, dosadan kupac... Nakon više urgencija, diler (teško i sa oduglovačenjem) odobrava zamenu defektnog dela. Za veće greške, lično proverava opravdanost reklamacije (konkretno - meni je crko zadnji amortizer, omekšao je i dva puta mi je motor sa ćopave pao ne desnu stranu pošto se je "uspravio". Diler je testirao grešku tako, da je u gram precizno opteretio motor prema uputstvima proizvođaća. Da nije bio u radionici jedan ispravan motor ne znam koliko bi još trebalo ubeđivanja)

3) kada diler ubedi sebe da je u pitanju opravdana reklamacija, on kontakitra fabriku i zatraži realizaciju. U mom slučaju, realizacija je trajala od mesec dana do pola godine. Ja sam, za razliku od @Sasha P nešto ranije izgubio nerve i zapretio advokatom (moj prijatelj, vozi BMW i jedva je ćekao da krene protiv KTM :-)). To je palilo, rešavanje se ubrzalo, kao gest "dobre volje" od strane KTM-a dobio sam Akrapović u poklon.

 

@bocca_bastard je spomenuo, da sam dosta pisao o mojim tegobama sa KTM, tako da se na tom mestu neću ponavljati. Moj KTM 1290 ADV kupio sam odmah kada je izašao u prodaju. Očekivao sam da ću naići na "dečje bolesti", to je normalno kod novih modela. Što me je razočaralo jeste, da se je FABRIKA veoma loše, bezbrižno, čak nepristojno ponašala prema meni kao kupcu. Motor sam kupio i "nezavedno" pristao na ulogu "testnog vozača", čak sam tu ulogu platio visokom kupovinom. Očekivao sam, da KTM bude u neku ruku "zahvalan", što sam otkrivao greške, javljao jih i time fabrici omogućivao, da ih otklonu i na taj način izbegne budućim reklamacijama. 

U vreme mojih tegoba, pratio sam mnoge strane KTM forume. Pokazalo se je, da se KTM ponaša prema kupcima dosta slično pa bilo da je u pitanju neko iz SLO ili GB ili USA...

Razlika je bila jedino u dilerima, neki se bolje brinu o klijentima, većina ne.

Da povežem priču sa slučajem @Sasha P: koliko sam razumeo, u pitanju je loš servis, znači rukovodstvo servisa i mehaničari.

Za razliku, KTM servis u Ljubljani zaslužuje samo reći pohvale.  Serviser je Miha Jamnik, izuzetno pedantan mehaničar, vrhunski školovan... Ali... KTM se prema njemu i verovatno i drugima ponaša otprilike kao do kupaca pa je Miha vratio licenciju ovlašćenog servisera. KTM mu je sa nemogućim odnosom, sa zatezanjem normativa ... uzeo motivaciju. 

 

@Sasha P, iz dna srca ti želim da nečeš požaliti što si uzeo KTM. Valjda su u te četiri+ godine usavršili taj, inače, izuzetan motocikl i na taj način smanjili verovatnoću kvarova, pri čemu čisto sumnjam, da su promenili tretman kupaca...

 

  • Hvala 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 331 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900
pre 52 minuta, dvlns je napisao:

Eto vidis a ja sam recimo menjao stvari u garantnom roku bez nadoknade u Renault servisu. Opet sa druge strane za drugi nov auto u istom tom servisu sam se malo nervirao ali nije u pitanju bio kvar nego skripanje karoserije (enterijera) nije ni bitno. Onda nekoliko mailova i Francusku, pa oni vrate u Srbiju pa ja opet u Francusku i tako dok nisam dobio nekakvo obestecenje u vidu par besplatnih servisa i produzene garancije. Posle skoro 7 godina sam prodao auto koji je jos par meseci bio u garanciji kao da je Kia :)

Ovaj servis gde sam ja bio je inace na losem glasu, Primer mog ortaka, uzeo nov auto, posto imaju i prodaju, i debelo doplatio za parking senzore, kunem ti se da su to oni sa KP od

20-ak evra.I za nemacka vozila nisu bolji, izbili su mi dosta novca iz dzepa jer je auto pomalo tresao na leru, i nisu resili problem, slucajno mi je jedan preprodavac rekao da su to tegovi na uljnoj pumpi. lopovska posla, i moras nazalost da budes dzukela da bi za svoje pare dobio ono sto placas. Ni vecina obicnih servisera nije bolja, ima izuzetaka naravno al sve manje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati 1098

Ne umem sada da vam dam bas 100% tacne odgovore oko garantnih zahteva posto svi pokusavaju da ih izbegnu... 

 

Serviser je duzan da servisira vozilo u garantnom roku, i to do najkasnije do 45 dana.

Garantni zahtev treba da se otvori na dan prijema, da se priloze potrebni dokazi za garanciju i Serviser da plati delove za garanciju, ukoliko se garancija pokaze kao neosnovana, a rade se revizije garancije, fabrika ti odvali kaznu usput... 

Dakle servis placa delove koje je zamenio u garanciji... 

 

Ja jos nisam video da se za nesto ceka, osim ako fabrika izricito trazi prvo papirologiju na uvid, sto se desava retko, ili se serviseri pozivali na good will claim, tj dobru volju, pa cekaju da im proizvodjac odobri ili odbaci zahtev.. 

 

Par stvari koje svaki prodavac novog auta, motora, precuti je da zapravo nema garancije na neke delove... Posto smo banana drzava, nema garancije na potrosni materijal, tipa gume, diskovi, plocice, metlice brisaca, verovali ili ne zbog visokog sadzaja sumpora u gorivu odbijane su dizne, auspusi,osim ako se utvrdi neka nepravilnost u kratkom vremenskom periodu koriscenja vozla, tipa par hiljada kilometara... 

 

 

Jedna od stvari koja je problem dilerima, je ta da po zakonu o saobraznosti mozes da trazis popravku za bilo sta i to dileri moraju da plate bez obzira na garanciju proizvodjaca... 

 

Ako ima neki pravnik, moze da doda koliko je ovo tacno ili ne... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
4 hours ago, Savan said:

Koliko ja znam nisi obavezan da održavaš vozilo kod dilera. Obavezan si da se pridržavas njihovih uputstava, termina i korišćenja originalnih delova. Znaci može bilo ko da ti održava vozilo ako će na vreme i na pravi način i sa pravim delovima zameniti ulje.

Kod nas te, u ovoj nasoj zemlji busmana i divljih plemena, ucene da odrzavas motor/auto/kocije iskljucivo u ovlascenom servisu kojih za dati brend ima mozda 3 u celoj Srbiji, od kojih su 2 najcesce u Beogradu, a 3. drzi pijani Mika iz neke selendre koji je potegao, pitaj qratz koju vezu ,da bi dobio status ovlascenog servisera.  U suprotnom, s garantnim listom obrisi pozadinu.

 

 

3 hours ago, Savan said:

Znam za mb u NL da je slučaj bas kao sto sam napisao. Za druge ne mogu da tvrdim.

Servis mora biti uradjen u pravo vreme na pravi način sa pravim delovima. Po meni je to mercedes odredio i nema veze direktno sa dilerom niti diler tu šta odlučuje.

Nemoj da se ljutis, znam da nemas losu nameru, ali mi pisemo o serviserima za motore u Srb, a ti pominjes meckin servis u NL. Kapiram da je to jer s njima imas iskustva, ali mnogi tumace kao trljanje na nos u fazonu "kod nas cveta cvece, a vi se davite u govnima", verujem da nemas tu zelju, ali mi smeta sto se bas toliko udaljavas od teme. Realno, koga zabole za servis bilo cega u NL-u, mozda 0.1% foruma koji su tamo.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Milomire ako malo bolje razmisliš shvatićeš da se radi o fabrickoj garanciji tako da, nemoj sad ti da zameris, jer pomalo brzo ocenunjujes tj verovatno nisi shvatio a nije sramota da pitaš kakva je veza izmedju servisa u NL i Srbiji. Kao sto je kolega napisao, sa meckom kupljenom u Srbiji ostvario je garanciju u beše austriji ili nemačkoj jer mu se ti zadesio kvar. To nema veze ni sa cvećem niti sa govnima. Isto tako je i Nemo pre toga komentarisao servise u SLO i Austriji pa to nisi komentarisao tako da se izgleda fokusiraš na mene sto meni lično ne smeta ali je bzvz.
To sto se nešto odvija tako kako se odvija u Srbiji ne znaci da je ispravno pa eto možeš da izvuxes neko iskustvo iz posta od korisnika Nemo ili čak možda i mene ali to ostavljam tebi da presudiš hoćeš li ili nećeš ne želim da ti to namećem ali svakako imaš izbor. Pametnom dovoljno.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
10 minutes ago, Savan said:

To sto se nešto odvija tako kako se odvija u Srbiji ne znaci da je ispravno pa eto možeš da izvuxes neko iskustvo iz posta od korisnika Nemo ili čak možda i mene ali to ostavljam tebi da presudiš hoćeš li ili nećeš

Uglavnom je neispravno sve sto se dogadja u Srbiji (nisam ironican, zaista tako mislim), nemam bas nista licno protiv tebe, verovatno sam promasio poentu tvog posta, malo sam pripit, ipak je subota vece. 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 331 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Odosmo u "Sta vas je danas iznerviralo" Kako su ti dileri mazni prema jednom sloju drustva, cak i ne zele da im prodaju vozilo ako znaju da se stalno kvari-takvom razgovoru sam prisustvovao, a drkaju normalne ljude, kolega kupi hondicu cbf 1000 sa foruma, odvozi par sezona da odmoris zivce pa idi na novo, i alal ti vera sta si izdrzao, posto kupujes nove motore koji nisu ni jeftini a nisi covek koji voli da se svadja i raspravlja ubuduce kad god imas problem a znas da si u pravu uzmi advokata pa nek se on juri s dzukelama, ja probao par puta, sacuvao i zivce i pare.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 6 sati, Mladen990 je napisao:

@Satelis zar odrzavanje u neovlascenom servisu ne utice na garanciju vozila? Mozda je i to razlog zasto oni koji kupuju nove masine odrzavaju iskljucivo u ovlascenim servisima.

Naravno da utice, da bi imao pravo na garanciju, vozilo moras odrzavati u ovlascenom servisu.

Ovlasceni servis nije samo na jednom mestu u jednom gradu, rastrkani su kojekude.

 

Jedino pedantan covek moze postati i ostati majstor, svi ostali pocnu nesto pa zavrse kao brljotine.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

@nemo

 

Hvala druze!

Znam sve tvoje probleme oko KTM-a

Uzeo sam model koji je vec nekoliko godina u prozvodnji.

Nisam beta tester.

 

I nemoj da brines,sve napisano ne ostavljam ovde.

Idem dalje.

Mozda tiho pricam,ali znam i zelim da se borim.

 

Pisacu ovde o daljem toku akcije.

 

@ ostali

 

da li postoji mogucnost da ostanemo na temi motocikla?

Sve ja shvatam,ali mogao bih i o tome da pisem. Samo obo nije taj forum.

 

Hvala!

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja