Jump to content

Moto Zajednica

Voziti i "uživati" sa BMW-om u Srbiji ili zašto ga više neću voziti!

Recommended Posts

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Sale skidam kapu, trebalo je istrpeti ovoliku, čitaj prekomernu dozu bahatosti i bezobrazluka i ostati čovek do kraja i ne polupati im sve redom u opravdanom naletu besa. Imam puno godina, iskustva, za diletantizambi javasluk srpskih servisera nista novo, pogotovo u super premium segmentu, jer im je većina kupaca u stilu wanna be bikera i trkača i ne razumeju se ič kako nešto treba da izgleda i da se vozi. Zelim ti puno sreće sa orange munjom, ipak se i Srki trudi na sve nacine, moj naklon do poda jos jednom i puno uzivanja u avanturama na drumu i životu uz što manje servisa i glavobolja

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Jbg. Sale, zivce ti niko ne moze platiti, a za sve ostalo ces lako. Ni sa jednim motorom se nismo vencali, a i da jesmo...show must go on!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Ako realno pogledamo čovjek uopšte nije ni pljuvao BMW kao motocikl, nego naše "servisere"..Ovo jbt izgleda kao skrivena kamera. Samo mi nije jasno na kraju svega zašto fino punim imenom ne navedeš servisera, evo ja nisam iz BGa i ne znam o kome se radi :stabre:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Sale, hvala na odlicnom i iskrenom tekstu :)

Obicno posednici tako skupog prevoza kuju svoju akviziciju u nebesa iz vise razloga od kojih su najvazniji:

- sujeta

- dizanje spomenika tom sokocalu u cilju sto bolje prodaje, citaj uvaljivanja sledecem presrecnom korisniku. 

Poznajem te i drago mi je sto ti ne spadas u navedene :) i sto si dokazao da  je "sveta krava" ipak zemaljskog porekla i ima svoje i vrline ali i mane. 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015
17 minutes ago, SlobodanR1 said:

Ako realno pogledamo čovjek uopšte nije ni pljuvao BMW kao motocikl, nego naše "servisere"..Ovo jbt izgleda kao skrivena kamera. Samo mi nije jasno na kraju svega zašto fino punim imenom ne navedeš servisera, evo ja nisam iz BGa i ne znam o kome se radi :stabre:

Druze,ima razlog zasto nisam naveo nijedno ime ili naziv firme.

Prati temu bice ti verovatno jasnije za 10-tak dana.

Ako te bas kopka odgovor,pitaj nekoga od vlasnika BMW,skoro svi znaju.

 

A mozda je bolje da i ne saznas.

Za tvoje dobro.

Ne bih da i ti pises u ovoj temi svoja iskustva.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015
4 minutes ago, Arakis said:

Sale, hvala na odlicnom i iskrenom tekstu :)

Obicno posednici tako skupog prevoza kuju svoju akviziciju u nebesa iz vise razloga od kojih su najvazniji:

- sujeta

- dizanje spomenika tom sokocalu u cilju sto bolje prodaje, citaj uvaljivanja sledecem presrecnom korisniku. 

Poznajem te i drago mi je sto ti ne spadas u navedene :) i sto si dokazao da  je "sveta krava" ipak zemaljskog porekla i ima svoje i vrline ali i mane. 

Cika Rajko,drago mi je sto ima opcija da i Admini dobijaju +

 

Taj jedan je od mene da ne mislis da sam sebican.

 

A motocikl,kao i svaki drugi,promenis i ides dalje.

Zao mi je sto je nasa drzava siromasna. Inace bih bar jednom godisnje menajo motocikl,brend i tip.

Mozda meni najvise odgovara neki R ili Triumph.

Lako se snadjem sa kupovinom,ali mi je tolika muka sa prodajom da ne mogu da opisem.

Cenkanje,zagledanje,omalovazavanje...

Plocice,mangulice i Audi 80 kocka i moja doplata u masinskoj masti.

 

Razlika je sto svako moje vozilo je toliko odrzavana i pazeno da kada bi me zaposlili u bilo kom servisu,taj bi procvetao.

 

I koji god auto ili motocikl da sam prodao ja sam tom kupcu govorio da u narednih 6 meseci svaki kvar ide na mene.

 

Razlika ili budala,ali mislim da tako treba.

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

U Srbiji ne bih uzeo nijedno vozilo koje moram da održavam u nekom ovlašćenom servisu, a trudim se da imam vozilo koje mogu sam da održavam. Novo vozilo u Srbiji je kamen oko vrata.

Znam da ovo nema smisla, ali isto tako znam da je to jedini način da mogu relativno sigurno da koristim vozilo.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..
Pre 2 sati, Sasha P je napisao:
Da li su mi zamenili ulje?
Da li su mi zamenili filter?

Da li je ostao lak za nokte ili su se malo uozbiljili..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015
5 minutes ago, dangubas said:

Da li je ostao lak za nokte ili su se malo uozbiljili..

Na zadnjem servisu je zamenjen filter za ulje.

A mozda sam to ipak ja.

Charli Braun. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Nadam se da su KTM servisi bolji i želim ti puno bezbrižnih km.

BMW servisi su problematični i u drugim zemljama ( Italija, Slovenija, Hrvatska itd.). Pisalo se po forumu o tome dosta, a i pričali smo ljetos o tome. Priča oko servisa se se svodi na jednu osobu, majstora. Ako on ne zna ili ne želi znati, nema tu pomoći. Donekle te ucjene garancijom pa si prisiljen odlaziti kod njih, jer ako ne... Sve to već napisao, pa da ne ponavljam.



  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati 1098

Realna stvar je da je gomila servisera-dijagnosticara otisla iz srbije u inostranstvo,naci iole normalnog coveka da radi u servisu je postalo skoro nemoguce. Da ne spominjem da ama bas niko ne stiti sam brand, bitno je samo uzeti sto vise para, platiti serviserima sto manje i pri tom na sve moguce nacine izbeci tuzbu, sto od radnika, sto od musterija... 

 

Realna situacija u servisima je da napisem knjigu o glupostima, sujeti, pretnjama i nesposobnosti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Verovatno ovo veliki broj Vas ne zna.

Ali dve stvari koje sam naucio iz BMW Mottorad zakona o zastiti potrosaca:

 

1. Ako se vlasniku BMW-a zadesi problem sa motociklom bilo gde na putu on ima prednost u ovlascenom servisu u odnosu na sve.

 

Meni se to desilo u Cirihu,a oni su se pravilo ludi. Pa kada sam zamolio drugara koji je bio sa mnom(Milan Matejic) da im prevede to na nemacki,bez problema su me odmah primili.

 

2. Nijedan vlasnik BMW motocikla nije duzan da svoj motocik odrzava u ovlascenom servisu,ali bilo koja steta prouzrokovana losim odrzavanjem ide na stetu korisnika.

Mada servis treba i da dokaze da je uzrok kvara prouzrokovan servisiranjem  van ovlascenog servisa.

 

Kolega sa foruma @Mimi Vinča je pre nekoliko godina putovao do Vladivostoka sa BMW-om sa kojim je krenuo na put a da nije presao ni 1000km.

Na tom putu je presao 27000km i po povratku je imao neke dve male greske na motoru.

Mislim da je crkao senzor zadnjeg tocka i jos nesto.

Bez problema su mu priznali garanciju i zamenili trazeno.

 

Takodje,bidite sigurni da kada dodjete u servis i kazete ovo sto sam napisao ce Vam odgovoriti da nije tacno,ali mi znamo nemacki i u materiji smo.

 

Vidite sa kakvim predznanjem se ide u servis.

Ili u kafani.

 

”Slusaj burazeru,kada sam ga oborio tamo na S krivini na Ralja ringu,sve je prstalo,a od varnica sa fuzastera,deca iz komsliku pomislila evo Nova godina.”

 

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV LC

Kao i uvek uzivam dok citam izvestaje tvojih dogodovstina.

Zao mi je sto si imao toliko loseg iskustva.

 

Sa nestrpljenjem ocekujem epilog za 10ak dana.

Nadam se da ces obavestiti centralu ili da ce uslediti tuzba.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Na žalost tvoju i našu loše iskustvo sa novim motorom si doživeo. E sad se nadam da si čitao Nikolinu temu "KTM 1050 šaljivo poučna priča"... Isti problemi sa serviserima jakog brenda na evropskom kontinentu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Strašno je šta si sve preživeo.
Jedno mi samo nije jasno; Zašto si na početku preuzeo motor a da mu vire žice? Znam, to ne bi pomoglo u kasnijim problemima ali si im popustio odmah na početku.
Srećno da ktm-om.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

Citam ovo i zapazam kvalitet pisanja, imas dara (mozda se i bavis pisanjem) i mogu da kazem da bih rado citao jos ovakvih postova u sto opsirnijem mogucem izdanju. Stvarno kvalitetan tekst, kao da sam citao nekog naseg skolovanog pisca. 

Sve lose sto ti se izdesavalo sa BMW-om je isto tako i dobro, nauci se covek da postoji sve i svasta bez obzira da li placas premijum ili nesto sto je ispod proseka. BMW je vrhunksi brend i masina, ali Balkan je suprotnost toga pa mozda zato i ne uspeva ta kombinacija.

Nadam se da ces dugo voziti KTM i da ces imati bolje iskustvo, ali isto tako se nadam i novim kvalitetnim postovima. 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015
9 minutes ago, dragan_alumiroi said:

Strašno je šta si sve preživeo.
Jedno mi samo nije jasno; Zašto si na početku preuzeo motor a da mu vire žice? Znam, to ne bi pomoglo u kasnijim problemima ali si im popustio odmah na početku.
Srećno da ktm-om.

Evo ga razlog:

 

I da je ostalo samo na prljavom motoru,ramu za tablice i tim kablovima,ne bih nista ni bilo.

 

Mozda gresim,ali ovaj osmeh na fotografiji mi vise znaci od dva-tri kabla.

 

 

BFA352E0-B5A6-4932-B34A-1E5E30441B64.jpeg

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015
1 minute ago, Mladen990 said:

Citam ovo i zapazam kvalitet pisanja, imas dara (mozda se i bavis pisanjem) i mogu da kazem da bih rado citao jos ovakvih postova u sto opsirnijem mogucem izdanju. Stvarno kvalitetan tekst, kao da sam citao nekog naseg skolovanog pisca. 

Sve lose sto ti se izdesavalo sa BMW-om je isto tako i dobro, nauci se covek da postoji sve i svasta bez obzira da li placas premijum ili nesto sto je ispod proseka. BMW je vrhunksi brend i masina, ali Balkan je suprotnost toga pa mozda zato i ne uspeva ta kombinacija.

Nadam se da ces dugo voziti KTM i da ces imati bolje iskustvo, ali isto tako se nadam i novim kvalitetnim postovima. 

 

Pa bice i toga.

Putujem dosta i pisem.

A sto se tice skole,uglavnom sam prepisivao od drugih pa sam naucio gde ide zarez.

Sa tackom se jos uvek borim.

Ne zelim da zavrsim.

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

Mozda uzvicnik da upotrebis nekad malo vise...mozda bi upalilo bolje kod servisera.

Ja cu cekati nove postove kao baba novu telenovelu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

@MOTOM

@bocca_bastard

 

Momci,hvala na savetima i uputima.

Sve ja ovo znam i znam jos vise nego sto pise tu.

 

Kada bih sve ovo gledao nikad ne bih kupio motocikl.

Isto kao kada bih citao samo novine i ono sto pose u njima. Verovatno iz kuce ne bih izasao.

 

Zivot je suvise lep i kratak da bih se zatvarao u cauru.

 

Vreme i iskustvo ne mogu da zaustavim,sprecim ili umanjim.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015
1 minute ago, Mladen990 said:

Mozda uzvicnik da upotrebis nekad malo vise...mozda bi upalilo bolje kod servisera.

Ja cu cekati nove postove kao baba novu telenovelu.

Ne druze,nije to moj nacin.

Ili jeste vrlo retko,samo tada dospevam na stranice “Dogodilo se nocas u gradu!”(foto,video,Stanija)

 

Ako si primetio da spominjem Charlie Brauna. (Lik iz crtanog filma Snupi)

A njegova uzrecica ili poslovica je:

”Govori tiho i vodi psa sa sobom.”

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja