Jump to content

Moto Zajednica

4t skuter trosi ulje

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova

LJudi imam 2 ista Baotina i menjao sam im cilindar, klip, karike i glavu. Oba sam sam radio i sve sklapao isto. Sad jedan mi radi fino i nema da trosi ni gram ulja, a drugi mi dimi. Inace krenuo da dimi odmah nakon sklapanja, u voznji ide odlicno ima istu snagu kao i ovaj koji ne trosi ulje, barem mislim da kod klipa nije problem. Sad sto se tice glave, stavio sam novu glavu, i tu ne bi trebao, jel postoji jos neka varijanta gde bi mogao da pusta ulje, osim ovoga, ali meni nista nije logicno osim ili karika nesto zeza, ili gumice na ventilima nisu okej?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Karike bi trebale biti rotirane po 120stepeni, a ako nisu onda postoji mogucnost da malo duvka i dimi. Ako je glava nova valjda su i gumice ventila nove? Moze da dimi i ako dihtung glave nije lepo nalegao pa probija malo ulja. Inace dok ne skines glavu ne znas, obicno je tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Kako mislis rotirane karike? Stavljao sam sve isto na oba skutera i samo jedan dimi. Gumice su nove, tj cela glava sa gumicama i ventilima su nove. Pa sad kad zahladni malo uzecu i skinucu, imam novi dihtung pa nista me ne kosta. Ali on ima snage i 90, pali iz prve. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Malopre sam otvorio masinu, karike nisu bile kao sto si i rekao, stavio sam ih upravo kao na snimku, stavio nove dihtunge, i opet dimi...... Inace sve je cisto, karike su dobre, klip dobar, nema ogrebotina ni rezova, sve cisto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Kakva je povrsina klipa bila kad si skinuo glavu? Crna od sagorelog ulja ili braon-siva? Ako ubacuje ulje negde to bi moralo biti vidljivo, ako je na usisnom ventilu onda sve to sagoreva u cilindru i klip i svecica su crne boje, izduv mastan... Ako je sve to cisto, mozda ti je auspuh pun starih naslaga ulja, pa sad dimi dok sve to ne spali. Koliko je presao od remonta? Treba ga malo i uvozati dok sve to legne kako treba.

Da se nije neko nasalio sa dvotaktolom, :) sve je moguce?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Pazi ovako, to su jednostvane stvari ali se kod montaže se mora malo voditi računa. Teško je ovako preko tastature sve objasniti, ali ajmo redom.

Glava je nova kao sto kažes ali ...Probaj da usisni ventil pomeraš radijalno (levo - desno). On ne bi smeo da ima imalo lufta ako je glava nova, vodjica nova, ventil nov.

Druga stvar je gumica, uvek uzmi najskuplju gumicu, tih uloženih par evra puno znači.

Ako je usis ok, onda ostaje klip-cilindar. Ako si uzeo to novo , onda pretpostavljam da klasa klipa odgovara cilindru odnosno da to je to doslo u kompletu a ne složeno od strane nekog trgovca? Pored specijale klipa, klipovi se obicno obeležavaju klasama A,B,C itd ali bez obzira na to postoji odredjena tolerancija u meri izmedju klipa i cilindra. Za proveru uzmi prstom čelo klipa dok je klip pri vrhu cilindra i probaj da ga mrdaš napred-nazad. Kod novog motora ne sme biti ni malo lufta. Karike, moraju se orjentisati gore-dole kako treba. Ako to promasis onda ostaje film ulja na zidu cilindra koji sagoreva.

Iberlauf, ubacuje isparenja u usis, ako se motor ne ventilira kako treba može krenuti da ubacuje i ulje u usis i eto dima koliko volis. probaj da odvojis iberlauf pa ga provozaj bez njega.

Ti bi bilo to ukratko, probaj pa javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

1. Ventil se ne pomera uopste, znam za to i proverio sam. Gumice su stigle uz glavu i ventile, samo sam stare opruge i osigurace stavio od stare glave.

2. Klip i cilindar i karike, znaci ceo set za 80cc su stigli u paketu.

Probacu sve sto si naveo za jednk 10 dana pa cu javiti, jer imam neki ispit za neki dan pa i idem na putovanje i necu biti kod kuce. Probacu bas tako kako si rekao i ako dimi, uzecu novi set cilindar, klip i karike, nema sta drugo. Kad probam sve ovo javljam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Jeste malo iritantno kad se traži naizgled nepostojeći problem ali polako, strpljenje je vrlo važno. Nemoj kupovati novi set, radije ga odnesi u neku mašinsku radionicu da to se to lepo premeri.  Ponesi i glavu, jer taj pregled neće puno da košta a rešiće ti problem. Malo nepažnje prilikom montaže može napraviti problem. U ovom slučaju to može biti gumica ventila, jer prilikom provlačenja ventila može lako da se ošteti ukoliko ne koristiš adapter. To je mali plastični zaobljeni vrh koji se provuče ispred ventila da ne bi oštetio gumicu. A umesto kupovine novog seta kupi samo dve kvalitetne gumice ventila od nekog evropskog ili japanskog proizvodjača.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja