Jump to content

Moto Zajednica

MAKSI Naked Divovi ... ZRX , XJR , GSX i CB svi preko 1000cm3

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: GS 1200 Adventure , XS 1100 , XJR 1300 , ZRX 1100, CB 1300 , CBR 1000F ...

Braco , kolege i drugari motoristi , ljubitelji dvotockasa i posebno onih koji vole klasiku , misice i snagu ...

U svojoj vozackoj karijeri , pritom konkretno misleci na motore , za skromnih 20 godina promenio sam prilicno motora razlicitih stilova od onih sto bi neki nazvali trkalica pa do retro klasicnih modela .

Nekako sa godinama sve vise su poceli da mi se svidjaju klasicni misicavi motori , ako ih tako mogu nazvati , masivni i jaki , ne tako ogromni , ako se uzme za primer da sam skoro dva metra visok i tezak 0,15 tone :) , ali opet veci od vecine prisutnih na trzistu .

Nekada davno u casopisu pamtim jos uvek naslov Sudar divova , izasao je clanak o cetri motora koja su po meni ostavila trag u istoriji motociklizma i bice upisana kao najjaci naked modeli a radi se upravo o onim iz samog naslova ...

 

HONDA CB1300 , YAMAHA XJR 1200/1300 , KAWASAKI ZRX 1100/1200 i SUZUKI GSX 1400 

 

Pretpostavljam da se nisu bez razloga iz mase motora odvojila ova cetiri modela koji se odlikuju slicnim da ne kazem istim karakteristikama , vozni i lako upravljivi , mocni a pritom jednostavni , jaki taman toliko da gospodare kako pravcem tako i krivinama - normalno zavisno od jahaca koji ih upravlja i od stanja i uslova puta i mogucnosti , ali ...

 

Voleo bih da sa Vama podelim misljenje , cujem neke vase price ili iskustva u vezi navedenih modela , preporuke , razmisljanja , sve ono sto bi meni ili nekom od citalaca znacilo ili prilikom koriscenja , odrzavanja istih ili prilikom odlucivanja kupovine nekog od navedenih modela ...

 

Unapred hvala i zapamtite ...

 

Kljuc u bravu - kaciga na glavu .

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: GS 1200 Adventure , XS 1100 , XJR 1300 , ZRX 1100, CB 1300 , CBR 1000F ...

WoodyRider , hvala puno , bas o tome sam pricao , kao sto rekoh clanak je star a sada sam video da je iz 2004.godine .

Neiscrpna tema ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Kolega Woody ti je dao super stvar gde ces lepo da se informises. 

Sto se mene tice mogu da ti kazem da sa ZRX 1100 ne mozes da pogresis jer njega imam, ostale vozio nisam.

 

Ako imas neka konkretna pitanja, slobodno udri, rado cu odgovoriti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: GS 1200 Adventure , XS 1100 , XJR 1300 , ZRX 1100, CB 1300 , CBR 1000F ...

Komso - Niqhtrider Z , hvala , imacu te u vidu ako treba nesto da resimo , ja sam za sada zadovoljan ZRX-om 1100 , veoma lepo i lako se vozi , ima snagu i vise nego potrebnu tako da jednom recju sam Prezadovoljan ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

@mlivkovich

 

Prelep ti je suzuki, ako ne volis da menjas motore, milion kilometara ces preci s ovim.

 

Odlicna tema, moja omiljena klasa motocikala, ko zna, kad bude jednog dana malo vise para, verovatno ce se jedan gsx1400 naci u garazi, uljara, 6 brzina, old skul agregat, nema greske.

 

Verujem i da konkurencija ne zaostaje, narocito mi se svidja honda, sve je to tu negde slicno, a opet razlicito.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: GS 1200 Adventure , XS 1100 , XJR 1300 , ZRX 1100, CB 1300 , CBR 1000F ...

Danas je u ergelu MAXI NAKEDA pored Kawasakia ZRX 1100 , Yamahe XJR 1300 stigla i HONDA CB 1300 ....

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: GS 1200 Adventure , XS 1100 , XJR 1300 , ZRX 1100, CB 1300 , CBR 1000F ...
52 minutes ago, Biker-Boy said:

Slike....hoćemo slike, ništa bez dokaznog materijala :D

Ovo sam imao u telefonu , bice jo[ samo da ih slikam lepo , jo[ su u zimovniku ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zrx1100r

Družimo se, još malo pa dve godine, i dalje kao prvog dana, dovoljno je da ga pogledam,osmeh i puno srce..fdcb9738f9f7b16b4d2750d364a62d7d.jpgd560c01d26afe2215317524524af92af.jpg

Preko glave , bez gledanja..

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R

Digao bih ovu "staru" temu ako nije problem.
Dakle, vidim da se uvijek spominju samo 4 modela: XJR1300, GSX1400, ZRX1200 te CB1300.
E sad, mene zanima jel postoji razlog zasto se tu ne ubraja i N verzija Bandita 1200/1250? Po gabaritima i snazi upada upravo u ovu kategoriju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R
Manji je dosta od te ekipe... Ako si video uživo XJR ili GSX 1400, to su za broj ili dva veći motocikli.
Pa bas zato i pitam. Em sto sam ih vidio uzivo em sto su bili parkirani jedan do drugog XJR1300 i Bandit 1250. Cak bih se usudio reci da Bandit izgleda nekako masivnije.
Evo i sluzbenih dimenzija:
WWW.MOTORCYCLESPECS.CO.ZA

"Motorcycle Specifications, reviews, road tests

WWW.MOTORCYCLESPECS.CO.ZA

"Motorcycle Specifications, reviews, road tests


Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja