Jump to content

Moto Zajednica

Anlaser cvili i vrti na prazno

Recommended Posts

  • Drug član, 4345 postova
Veoma je moguce da njega uopste nema kod mene.  Cekam da se javi majstor Joca od ponedeljka. 
Може и клингерит дебљине 0,75. Оцрташ добро и змбом отвориш рупице колко на уљној пумпи а не као оригинални у ЈЕБЕМ СТРАНУ, ништа више - ништа мање и притегнеш прописно.

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Videce da napravi taj dihtung. Na zupcaniku pumpe je nedostajala jedna podloska,sa njom sad baca ulje na senzor ali je i dalje slabo,treba mu minut dva rada da procuri vrlo malo ulja. Iskreno se nadam da ce taj dihtung da resi problem.

15 minutes ago, Krokodilo said:

Може и клингерит дебљине 0,75. Оцрташ добро и змбом отвориш рупице колко на уљној пумпи а не као оригинални у ЈЕБЕМ СТРАНУ, ништа више - ништа мање и притегнеш прописно.

DJ - MP
 

Videce da napravi taj dihtung. Na zupcaniku pumpe je nedostajala jedna podloska,sa njom sad baca ulje na senzor ali je i dalje slabo,treba mu minut dva rada da procuri vrlo malo ulja. Iskreno se nadam da ce taj dihtung da resi problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ова горе на радилици је одбојник уља, ту је притисак веома јак и ако је нема семеринг на поклопцу не би мого да издржи уљани млаз и пропустио би уље а ту је варијатор и бла ба.....

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125
13 minutes ago, Krokodilo said:

Ова горе на радилици је одбојник уља, ту је притисак веома јак и ако је нема семеринг на поклопцу не би мого да издржи уљани млаз и пропустио би уље а ту је варијатор и бла ба.....

DJ - MP
 

Ne gore nego dole,na zupcaniku koji je zasrafljen na uljnoj pumpi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Ne gore nego dole,na zupcaniku koji je zasrafljen na uljnoj pumpi.
зупчаник и осовиница уљне пумпе имају четворку и узубљују се ако могу тако да кажем.

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Nista,cekam ponedeljak da Joca skine pumpu,stavi dihtung pa da vidimo kako baca ulje. Pumpa se okrece i stvara pritisak,nedostaje joj jos malo da ugasi senzor. Ja koliko se secam, uopste nema tog dihtunga iza pumpe. Nadam se da je to problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Nista,cekam ponedeljak da Joca skine pumpu,stavi dihtung pa da vidimo kako baca ulje. Pumpa se okrece i stvara pritisak,nedostaje joj jos malo da ugasi senzor. Ja koliko se secam, uopste nema tog dihtunga iza pumpe. Nadam se da je to problem.
Дај боже дај боже.

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Pa menjana je pumpa jos pre, iako je i stara bila dobra. Sada ne moze da slajfuje jer je stegnuto sve. I ne gura ulje na senzor pritiska, jer kad se skine senzor a upali motor, ne baca ulje na otvor. Videcu za taj dihtung u kakvom je stanju.
Уљне пумпе ја оправљам и то врло успешно. Не сме да проџе репарирање машине без провере и репарирање пумпе.3862b8810812bc0330a30b8b504bb0b5.jpg8fa47a3c700b33ce34d33d1e64d32cb6.jpg066a76c36fab7f719122df8757c242ef.jpg

DJ - MP

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Svaka cast. Ja sam nabavio polovnu,nisam cuo da neko kod nas njih opravlja, ne znam koliko bi bilo isplativo jer nisu skupe. default_2jee1.gif

Ова Јамахина је 150€ + 10% добављачу тако да за упола цене среџивање и није тако мало. Али има случајева кад спаса нема и мора "ПРЕСАЏИВАЊЕ" :)

 

DJ - MP

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125
21 minutes ago, Krokodilo said:

Ова Јамахина је 150€ + 10% добављачу тако да за упола цене среџивање и није тако мало. Али има случајева кад спаса нема и мора "ПРЕСАЏИВАЊЕ":)

DJ - MP
 

Polovna uljna pumpa za moj liberti je oko 10 evra :) ne znam koliko je nova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Skuter i dalje ceka. Generalni problem je sto je taj ko ga je pre odrzavao pretezao svaki sraf koji je mogao. Stoga sam narucio drugi karter sa ispravnim srafom za ispustanje ulja i kuciste filtera ulja koje je takodje pretezano. Dok cekam delove radovi se odlazu posle praznika. Nadam se da ce do polovine januara sve biti gotovo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Stigao jos jedan liberti, za delove, vec sam ga raskupusao i za to vreme mislim da sam utvrdio moj problem lampice. Naime, vise ljudi mi je pricalo da je problem sto je verovatno zapusen ventil visokog pritiska ciji je zadatak da pravilno usmerava ulje u sve delove sistema. Medjutim, kada smo rasklopili agregat taj ventil se nigde nije video, a ocistili smo lepo i detaljno sve supljine i kanale. Ali lampica i dalje svetli. kada sam rasklapao drugi agregat, u pomoc je pritekao kolega Krokodilo koji je primetio da na mom bloku nema ventila, odnosno, da je izvadjen. Dok je na drugom bloku koji ide u kobasice, ostao ventil, ispravan, u svom lezistu.  Evo i slike, u zaokruzenom delu treba da stoji ventil, tacnije jedna kapisla u kojoj je metalna kuglica, zatim ide opruga, pa sajbnica i na kraju zeger osigurac koji drzi da sve to je ispadne. Kod mene je to prazno. Jos jedna stvar je mozda bitna, kada sam rasklapao libertija za delove, posle zupcanika bregaste i zupcanika uljne pumpe bila je stavljena neka sajbnica sa nutovima koja drzi zupcanike da ne mogu da se pomeraju napred nazad na osovini radilice. Kod mene ni toga nije bilo, a evo i slika te sajbne i kako je bila montirana..

 

imageproxy.jpg

IMG_20190103_181817.jpg

IMG_20190103_182203.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Posle vise meseci dileme problem lampice je resen. Pre kada je radjeno oko motora nije vracen ventil visokog pritiska pa ulje nije islo u dovoljnoj kolicini ka senzoru pritiska. Na slici je ventil,rastavljen zbog ciscenja pre montaze. Sad se lampica gasi odmah po paljenju. Ventili su takodje nastelovani jer je zazor bio prevelik. Zamenjen je i karter jer sraf nije mogao da se skine,kao i kuciste filtera ulja jer je neko pretezao srafove i ostetio navoje. Za to vreme rasturen je karburator i ociscen temeljno. Zamenjeni su i lezaj i semering na reduktoru, ostalo je sve u dobrom stanju. Nadam se dugoj i ugodnoj voznji. Zahvaljujem se kolegi Krokodilo na savetima i velikoj pomoci i majstoru Joci koji je odradio veliki posao oko rasklapanja i sklapanja agregata.

IMG_20190119_121229.jpg

IMG_20190119_132203.jpg

IMG_20190119_132120.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Posle predjenih vise od 150 km skidanje dekle i provera srafa na osovini radilice. Tu je, na istom mestu, ne mrda :sampion:.   

 

 Skuter,pretpostavljam zbog stelovanja ventila,ima znatno vise snage i ne buni se kad ga zgazim :jee3:

IMG_20190209_100151.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
poštovanje imam kineski skuter 4t 2004 god zameno sam dcv i bobinu i dalje nemam varnicu  pa me zanima koji da uzmem namotaj  marka skutera je zhongyu kw2,20  
Слике намотаја молиииим.....

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Utisci posle predjenih 1500 km :sampion: veoma zadovoljan,lepo ide,lepo vuce,potrosnja oko 3.1 l sto je fenomenalno. Pali lepo i na kurblu i na dugme. U junu sam produzio registraciju. U svakom slucaju,isplatilo se ulaganje u agregat. Jedina mana je slabo svetlo pa je nocu malo teza voznja u neosvetljenom delu puta. Skuter za preporuku.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja