Jump to content

Moto Zajednica

Anlaser cvili i vrti na prazno

Recommended Posts

  • Drug član, 4345 postova
U pravu si. To je zamajac grebao o poklopac kaisa. U medjuvremenu se sraf opet odvio tokom voznje pa sam besnu masinu gurao do kuce :Bandolero:
 
Pjadjo sam danas oterao kod majstora Joce u Barajevo. Zbog labavog srafa je opet stradao zamajac. Dogovor je da zamenimo radilicu kako bih trajno ili bar na duze vreme resio problem :neznam:
Ако замајац и радилица нису узубљени НЕМА ШРАФА који че то да држи фиксирано, и то да знаш.

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Pa sad majstor zna. Motor je rastavljen,a danas sam narucio drugu radilicu,varijator i zamajac. Kad stigne odnecu mu pa polako da sastavlja. Ostali delovi motora su dobri,sve je detaljno pregledano. Za to vreme ce da remontuje karburator jer nije odavno ciscen i da otkloni uzroke zbog kojih svetli lampica od ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Narucili smo polovnu radilicu jer se nikako ne bi isplatilo da stavljam novu.
IMG-0a7e6b6256da9ad8a79da2b5e0d68a2b-V.thumb.jpg.f04e512b0950d369dbfd734936b11498.jpg
IMG-87f903ee477c63b20a5e3d6d37bf47d7-V.thumb.jpg.efb37610c84ce25e6848b1105e976afa.jpg
Радилица код зуба које улазе у замајац и није тако страшна(судечи по слици).

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Ovo je slika radilice koju sam narucio u kompletu sa varijatorom i zamajcem. A na mojoj je otisao navoj za sraf a ni nutovi nisu mnogo bolji. Kad je skine majstor slikacu da vidite. Ova izgleda kao nova u odnosu na moju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Ovo je slika radilice koju sam narucio u kompletu sa varijatorom i zamajcem. A na mojoj je otisao navoj za sraf a ni nutovi nisu mnogo bolji. Kad je skine majstor slikacu da vidite. Ova izgleda kao nova u odnosu na moju.
Аааааа то је друга прича:)

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125
9 hours ago, Krokodilo said:

Аааааа то је друга прича:)

DJ - MP
 

Da li znas,ovaj zupcanik na radilici sto okrece lanac od uljne pumpe,da li treba da se okrece istovremeno kad i radilica? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Da li znas,ovaj zupcanik na radilici sto okrece lanac od uljne pumpe,da li treba da se okrece istovremeno kad i radilica? 
Јесте, треба да се окрече а то се постиже тиме што добро притегнеш варијатор. Тачније задњи део варијатора притишче на њега, он притишче на зубчаник за брегасту и држи га на кајлу и све се окрече ко што ваља. Зато сам предочио у неком бившем посту да лабави варијатор код ових машина је велико срање.

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Nema veze,verovatno znaju zasto su tako konstruisali. Nadam se da ce sutra da stigne komplet radilica pa da odnesem majstoru da namesti i da konacno resim problem. Sreca da je sad zima,bar ne gubim dane za voznju. A do proleca ce da bude tip top sredjen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Nema veze,verovatno znaju zasto su tako konstruisali. Nadam se da ce sutra da stigne komplet radilica pa da odnesem majstoru da namesti i da konacno resim problem. Sreca da je sad zima,bar ne gubim dane za voznju. A do proleca ce da bude tip top sredjen.
Пјаџови агрегати пролазе много километара, сервиси су најчешче "кривци" за кречење њиховог рока трајања. Мада како и да је, када агрегат доџе до до краја треба много новца за да ради као нов ИАКО постоји БУЏАЊЕ које може много да заштеди:)

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Решава се и твоја стара радилица, професионално наношење новог слоја UTP електродом, обрада назубљивање и навој. Функиоише као нова, али нормално то не би могао да уради локални вариоц који крпи ауспухе у гаражи:)

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

ово је увечана твоја поручена радилица, по ономе што могу да видим ЈЕДАН ПРЕМА ОКО не допада ми се тај део. Дај боже да је само лоша фотка.87354f1bbc9a669263530b1a85bdfe66.jpg&key=08838da9b3ee8eb387e5468e19ef4d4c330ef1f619db0faf3fb53047124cce7e

 

DJ - MP

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125
3 hours ago, Krokodilo said:

Решава се и твоја стара радилица, професионално наношење новог слоја UTP електродом, обрада назубљивање и навој. Функиоише као нова, али нормално то не би могао да уради локални вариоц који крпи ауспухе у гаражи:)

DJ - MP
 

Sad sam video da postoje firme koje remontuju radilice,da sam znao ranije prvo bih to odradio. To mi ostaje kao rezervna varijanta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Sad sam video da postoje firme koje remontuju radilice,da sam znao ranije prvo bih to odradio. To mi ostaje kao rezervna varijanta.
Ја такве ствари носим код алатничара, раскаљивање, обрада поновно каљење.....итд.

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Nema veze,ukoliko se utvrdi da nova nije dobra onda cu da kontaktiram neki servis za remont. Ali se nadam da ce da posluzi. Treba danas da mi stigne preko kurirske sluzbe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Nema veze,ukoliko se utvrdi da nova nije dobra onda cu da kontaktiram neki servis za remont. Ali se nadam da ce da posluzi. Treba danas da mi stigne preko kurirske sluzbe
Под ремонтовање радилице се подразумева избијање старе и потрошене клипњаче са новом и њено прецизно центрирање(у твом случају), тешко да осим алатничара неко пристане да уради оно што код тебе је упропашчено. Пошто код твоје машине лежечи лагери су сами блокови, а њих има у три изведбе(разлике у димензијама од по неколико стота) потребно је да се угради одговарајуча радилица. Толеранција више од дозвољеног није у реду а ни толеранција мање.

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja