Jump to content

Moto Zajednica

Anlaser cvili i vrti na prazno

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Danas imam prvi problem, liberti pali na kurblu ali na dugme nece. Cuje se  kao da cvili i okrece u prazno. Da li je alnaser riknuo ili je nesto drugo?

 

AKumulator je dobar, probali smo preko drugog za svaki slucaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

لا تضعني في المحرك ، من فضلك. أنا لست كاتب كهربائي. هذا هو السبب في أنني أصرخ.
أطيب التحيات،
يونس الناصر

 

orig_3adc5fcf-a68e-dca7-77b4-59242df4b9ca.png

 

 

Spoiler

 

Al-Nasser

 

Younus-al-Nasser.png

 

 

 

Anlasser (elektro-pokretač)

 

7.jpg

 

 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Probaj sa eksternog akumulatora, preko kablova (jedan na masu bilo gde, drugi direktno na plus anlasera) da li pali. Ako pali, u pitanju je gubitak mase na anlaseru. Ako "cvili, štekće i sl." u pitanju je automat anlasera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Nisam bio siguran sta je plus a sta minus pa nisam probao da stavim akumulator na plus anlasera,to cu sutra kod drugara. Ali sam skidao deklu da vidim kako se ponasa. Kad palim na dugme,automat izbaci bendiks na zamajac i okrece ali se cuje to cviljenje koje se posle nekoliko verglanja pojaca. Ali kad prestanem bendiks nece da se vrati nazad nego ga rucno promrdam pa se vrati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Ustanovljeno je da je bendiks otisao,izjeli se zubi pa ne hvata dobro zamajac. Narucicu drugi pa javljam kad postavimo da li smo resili problem. Molim admina da premesti temu u odgovarajucu podkategoriju. Hvala,Aleksandar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Posle dosta muke uvideli smo da nije bendiks. Problem je sto zamajac proklizava, a cak se i razlabavio sraf sto ga steze :grr:. Ovaj zamajac nije imao nutove, izgleda da su se pojeli. Da stvar bude gora, ostecen je i navoj jer je verovatno bivsi vlasnik stezao prekomerno. Mi smo se mucili ali nismo nista uradili, morace da se pravi novi navoj za manji sraf. A morace i drugi zamajac, tek kad sam pogledao oglase video sam da imaju nutove, ovaj moj je skroz okrugao u centralnoj rupi. Mozda cak nije ni original, ili su se  nutovi pojeli skroz jer im se ni trag ne vidi :)

 

javljam iskoro sta sam uradio..... Premestite temu ako mozete. Hvala :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Zamenjen zamajac,sad pali kako treba i na dugme i na kurblu. Taj je problem resen. Ostaje problem lampice od ulja. Sad osecam vibracije na podu kad dajem gas,trese mi patike. Tako da cu ga najverovatnije nositi u servis na detaljan pregled. Idemo redom ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Nije vibriralo pre. A sad se vibracija smanjila,skoro da je nema,bar za 90 odsto je manja. Kako ga vozim vibracije gotovo da nema. A to je verovatno zbog remontovanog zamajca jer nutovi nisu sto odsto napravljeni prema centralnoj osi pa sa sad polako naleze. Inace,problem koji sam imao jos kad sam ga kupio,da na prvo paljenje nema snage vec da moram da ga zagrejem par minuta pa da krenem sad se resio. Posle prvog paljenja,bez zagrevanja, ima snage da izadje uzbrdo,iz mog dvorista. Nadam se da ce ovo moje iskustvo biti vredno ostalim vlasnicima libertija ako naidju na slican problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Nije vibriralo pre. A sad se vibracija smanjila,skoro da je nema,bar za 90 odsto je manja. Kako ga vozim vibracije gotovo da nema. A to je verovatno zbog remontovanog zamajca jer nutovi nisu sto odsto napravljeni prema centralnoj osi pa sa sad polako naleze. Inace,problem koji sam imao jos kad sam ga kupio,da na prvo paljenje nema snage vec da moram da ga zagrejem par minuta pa da krenem sad se resio. Posle prvog paljenja,bez zagrevanja, ima snage da izadje uzbrdo,iz mog dvorista. Nadam se da ce ovo moje iskustvo biti vredno ostalim vlasnicima libertija ako naidju na slican problem.
Ако су зуби на радилици где улази нут замајца упропашчени НОВА РАДИЛИЦА мајстореее.

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Варијатор, замајац, то мора да буде стегнуто мушки. Иза варијатора је зупчаник уљне пумпе који није узубљен и може да се деси да "шлајфа" на великом оптеречењу.

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Nije vibriralo pre. A sad se vibracija smanjila,skoro da je nema,bar za 90 odsto je manja. Kako ga vozim vibracije gotovo da nema. A to je verovatno zbog remontovanog zamajca jer nutovi nisu sto odsto napravljeni prema centralnoj osi pa sa sad polako naleze. Inace,problem koji sam imao jos kad sam ga kupio,da na prvo paljenje nema snage vec da moram da ga zagrejem par minuta pa da krenem sad se resio. Posle prvog paljenja,bez zagrevanja, ima snage da izadje uzbrdo,iz mog dvorista. Nadam se da ce ovo moje iskustvo biti vredno ostalim vlasnicima libertija ako naidju na slican problem.
На машини која се окрече СВЕ мора да буде у балансу, а о деловима који се окречу нечу ни да причам.

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

U pravu si. To je zamajac grebao o poklopac kaisa. U medjuvremenu se sraf opet odvio tokom voznje pa sam besnu masinu gurao do kuce :Bandolero:

 

Pjadjo sam danas oterao kod majstora Joce u Barajevo. Zbog labavog srafa je opet stradao zamajac. Dogovor je da zamenimo radilicu kako bih trajno ili bar na duze vreme resio problem :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
U pravu si. To je zamajac grebao o poklopac kaisa. U medjuvremenu se sraf opet odvio tokom voznje pa sam besnu masinu gurao do kuce :Bandolero:
 
Pjadjo sam danas oterao kod majstora Joce u Barajevo. Zbog labavog srafa je opet stradao zamajac. Dogovor je da zamenimo radilicu kako bih trajno ili bar na duze vreme resio problem :neznam:
Нова је 305€ чисто информативно да знаш.9024e1b4bb9fee58ed8fbf44ede6d622.jpg

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja