Jump to content

Moto Zajednica

Preporuka za skuter do 50cc

Recommended Posts

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility 50cca 4T

Pozdrav svima.

Procitao sam dosta tema na ovu tematiku ali sam odlucio da i ja napravim svoju u nadi da cu resiti neke dileme koje i dalje imam.

 

Iz Novog Sada sam, planiram da ispunim svoj decacki san i da kupim skuter za sledecu sezonu. Prvenstveno mi treba da bi me prevezao do posla i sa posla do kuce ali cu ga voziti gde god stignem i gde mi gepek od auta ne treba. Zeleo bih da kupim nesto pouzdano i dobro od 50cc (jer imam staru dozvolu za B katergoriju) a svo znanje koje imam o toj tematici sam stekao u proteklih nedelju dana citajuci forum. Visok sam 190cm a tezak oko 95kg sa tendencijom opadanja xD 

 

Gledam oglase vec par dana, nasao sam jednog Peugeota Vivacity 2006 godiste za 500e koji mi deluje interesantno jer je ocuvan, lepo izgleda i nije kinez, al sam onda procitao da ni Peugeot nije kao sto je nekad bio mada mi je jedan clan foruma rekao da je konkretan taj motor napravljen dok je Peugeot jos bio dobar. Ali ponovo ne znam kakvo je stanje sa delovima ako im je proizvodnja prebacena u kinu.

 

Gledao sam i Kymco koji dosta preporucujete ali nisam nasao ni jedan koji mi je interesantan a da je do 500e koliko planiram da platim. 

 

U svakom slucaju svaka pomoc je dobrodosla!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility 50cca 4T

Ne mogu da vozim nista jace zbog dozvole a i za prvi motor ne bih voleo nesto previse jako i brzo... Istrpeo bih da budem smesan neko vreme pa mozda posle i polozim i uzmem nesto vece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

Ako planiras kasnije neki jaci ili veci skuter, moja ti je preporuka da to ne bude kasnije nego odmah. Zasto bi davao 500e pa onda menjao, prodavao i kupovao jace. Ako zelis da se zadrzis na 50cc onda ces morati dobro da gledas koji polovan kupujes za 500e. Ja sam 187 visok i 82kg, sa tendencijom debljanja i meni je kymco agility od 50cc odlican. Mada sam ga kupio novog. Imas agility city od 50cc koji je malo veci. Dosta si ogranicen budzetom, tako da se bojim da ces mozda ipak uzeti nekog kineza. Moras dobro da gledas sta i od koga kupujes. Nisu ni svi kinezi losi, ako su dobro odrzavani. Moj kolega ima sprint falcon-a koji radi ko sat i posle 10god. Za ostale modele ne znam, ali kazu da kinezima uglavnom strada plastika, a motor ako se redovno odrzava moze i da postraje. A i dirnuo si me kad si rekao da ti je motor decacki san, jer je bio i meni i evo i ovako mator, sa svojih 50 god uzivam i sa 50cc. U svakom slucaju biraj motor, ne zuri i puno srece pri kupovini. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

2000 g. kupio novi Pežo speedfihgt2.  Bio na akciji tadašnjih 3600 Dem. Redovna cijena bila 5000 Dem.  Nešto malo manje od 20 000kn. Ja sam iz Hr.

Prekrasno izgledao, ali to mi je bila jedna od najvećih pogrešaka kupovine. Htio sam da ide malo brže i počeo se zabavljati sa auspuhom, rolicama i federima na kvačilu. Uglavnom nakon otprilike 10 puta skidanja lijevog poklopca (varimata i kvačila) nisam mogao vjerovati šta se dešavalo. Kako god sam koji šaraf dekla vadio van izlazio sa njim i navoj iz kučišta mašine. 2 prijatelja u isto vrijeme kupila nove. Ubrzo je jedan zaribao, a drugom se raspao varimat i napravio lom. Prijatelj kupio Elyseo 50. Šta je taj tek doživljavao neću ni pisati. 

Uglavnom svi smo ih se porješavali u kratkom roku razočarani totalno. Napominjem da su sva 4 kupljena nova i da kod nas (u gradu i okolici) Pežo skuter ne postoji na cesti. 

Nakon toga kupio polovnu Gileru runner 50. Šarafio, turpijao, pun gas stalno i nikad crkla i ni nakon 1000 puta skidanja dekla nije navoj izašao iz bloka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility 50cca 4T

Hvala na savetima! Za sada ne planiram da kupujem nista jace od 50, ali u buducnosti ko zna nista nije iskljuceno. Pezo izgleda nema poente kupovati... Fokusiracu se na Kymca i na italijane i ostale bolje skutere pa ce se nadam se pojaviti nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

ja sam isto visok i težak ko ti.Vozio sam 2 skutera ,10 i 12 coli .Malo i ceo skuter mali.Kupio sam nov pre 3 godine sky trevis,kinez original naziv longija ttrevis.TO je ,,piksla,, od 125 ccm a ima ia agregat od 50 koji sam ja kupio.znači nije jako velik-ko čamac a nije ni mali .Napred 16 a nazad 14 coli.Nešto poput libertija 125 ali veći.Sedim pottppuno normalmo naa njemu pa i zena i ja se uopste ne dodirujemo u voznmji.

Vidiš da sve vreme pisem o ergonomiji.ZatO kupi skuter velik  a ne vivasiti i ostale patuljke.Šogor ima vivasiti 15 godina ali ima 170 i 57 kila.A vivasiti je tzv ,,normalanna,,po veličini pedesetica.Sad imaš kineske delove za sve moguće skutere pa i odrzavanje nemora da bude skupo koji  god da je SAMO DA JE VELIK jer to nemozes da zameniš.Veruj mi ja sam se 2 puta zezno jer je bila dobra-jeftina kupovina.

Delovaćeš ko da voziš trotinet a ne motor a može da te izvuče u očima posmatrača samo ako si tzv trotinet platio 3000 evra i da je nov model pa ti se svi dive.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Najbolje je da nadjes neki na koji mozes da sednes i da probas pa ces da vidis da li ti odgovara velicina. Kako ces da izgledas na njemu to je vec neka druga prica. Ako tebi odgovara, onda sedi i vozi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility 50cca 4T

Ići ću vrv da pogledam tu apriliu sr 50 ditech pa cu videti kakva je i dali mi je mala.

 

Mada se ne razumem bas najbolje... 2002 godište, navodno prešla 15 hiljada, očuvana sa spolja iznutra ne znam, nije budzena, ima potvrdu da ne prelazi 45, žute table, nove rolnice od 5.5... Jel realna cena 500e? Ili bi bilo realnije da spusti još malo? Daje i kutiju za kacigu uz nju. 

 

Ako neko prodaje neki skuter ili zna nekoga ko prodaje a iz Novog Sada i okoline je, javite. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Di tech zna da ima problem sa ubrizgavanjem goriva i uglavnom dosta ljudi savetuje izbegavanje tog modela. Dosta bolja varijanta je model sa karburatorom. Ja nisam odavno pratio cene tih pedesetica, ali mislim da je to malo para za dobar SR. U svakom slucaju, ako hoces di tech, a ne razumes se, najbolje je da povedes nekog ko se razume, da ti posle ne bude skupa zajebancija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja