Jump to content

Moto Zajednica

uvoz motora iz Engleske

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 315 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Nisam znao u koju temu da stavim pitanje pa neka odgovorni premeste ako treba..

Drugar hoce da uveze iz Engleske pa ga interesuje jel ide sve glatko oko toga i da li treba nesto znati da se nebi zaj..o.

Unapred zahvalni na odg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Ako drugar ne želi da mu svi koji u suprot voze je*u sve redom, moraće da zamjeni far/ove... osim toga bi sve trebalo da je jednako...

 

Jedino ne znam koje mjerne jedinice koriste englezi tj. "metric ili imperial" ali ako koriste kmh a ne mph time bolje... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Vidi sa Markoneom , on je u svojevremeno prodavao nekoliko motora iz Engleske, pa bi trebalo da zna - osim ako i tu nisu menjali propise . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova

Koliko sam upoznat far motora nema kao far automobila problem jer je simetrican. Skoro svi motori kupljeni za UK ili USA trziste imaju opciju prebacivanja iz mph u kph. 

 

Mislim da nije problem uvoz motora iz UK jedino je problem transport koji se malo teze organizuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1649 postova
  • Motocikl: /
Pre sat vremena, dvlns je napisao:

Koliko sam upoznat far motora nema kao far automobila problem jer je simetrican. 

A oni sa dva? Jedan oboreno, jedan dugo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova
pre 1 minut, ser je napisao:

A oni sa dva? Jedan oboreno, jedan dugo?

Vidis moglo bi se reci da si potruno u pravu i da ja potpuno nisam razmisljao a vozio motor sa dva fara :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

I sa jednim i sa dva fara kratko ima "lastin rep" podignut u desno gde se vozi desnom stranom i obrnuto, ukoliko bi se mogao ocariniti  motocikli (auto ne moze) sporan bi bio far i sat ukoliko je u miljama prilikom pregleda homologacije.

Jedino sigurno je konkretno vozilo proveriti dali je homologovano za evropsko trziste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova
pre 7 minuta, bdada je napisao:

I sa jednim i sa dva fara kratko ima "lastin rep" podignut u desno gde se vozi desnom stranom i obrnuto, ukoliko bi se mogao ocariniti  motocikli (auto ne moze) sporan bi bio far i sat ukoliko je u miljama prilikom pregleda homologacije.

Jedino sigurno je konkretno vozilo proveriti dali je homologovano za evropsko trziste.

Nemoj da mislis da nesto zezam ja sam zaista slepac da primetim recimo na ovom faru od GSXR to sto pricas

 

 

$_3.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ovako izgleda kod starijih reljefnih farova (crtica na dole) 

IMG_20181029_210439.jpg.552019a1e820e002277431bb8663051f.jpg

Kod farova sa socivom postoji limic unutra sa istim takvim oblikom a ako je recimo kratko gornje kao na tom faru od GSXR onda je to reseno tim ogledalcima unutar fara, asimetricna su ali je tesko ovako primetiti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova

I nemoj me drzati za rec mislim da je na GSXR kratko to dole odnosno taj reflektor ili kako se zove a da je ono gore pozicija. Realno pojma nemam ne vozim bas po ulici i nocu pa nisam obracao paznju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
I nemoj me drzati za rec mislim da je na GSXR kratko to dole odnosno taj reflektor ili kako se zove a da je ono gore pozicija. Realno pojma nemam ne vozim bas po ulici i nocu pa nisam obracao paznju
Пројектор је кратко, а "то горе" није позиција него дуго :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 46 minuta, dvlns je napisao:

Ok hvala na odgovoru. Praktično ti na tehnickom to mozes lako da utvrdis ali ja ovako golim okom bas i ne mogu.

Ma nista, volim da pricam na ovu temu jer smatram da je od krucijalne vaznosti za bezbednost u saobracaju.

Golim okom je nemoguce poznati takve stvari, npr Golf V na sesiricu koji pokriva sijalicu ima znak VW dok fals farovi imaju neki XX i to je jedini gde mozes golim okom poznati fals ali tu nije kraj price, zbog loseg kvaliteta ta ogledala nisu odradjena kako treba i nemoguce ih je namestiti da vozacu obasjavaju put a da drugima ne smetaju jer nemaju jasno definisanu granicu "lastinog repa", govorim o farovima sa ravnim staklom gde ogledala prelamaju svetlost.

Takodje, vezano za temu, kod vozila koja su vec registrovana a imaju volan sa desne strane moguce je produziti registraciju ali farovi moraju biti od "levaka". 

Inace bar 80% kolega koja se zale na lose farove ili isti nisu pravilno nastelovani ili su posle padova kupljeni fals, pasu sraf na sraf (mada i to nije uvek tako) ali onda se pojavi gore pomenuti problem.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 524 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Koliko ja znam ne moze se dobiti potvrda iz AMSS za vozila uvezena iz Engleske i Amerike samim tim ne mogu se registrovati

Drugar je pre koju godinu uvezao Hondu VFR400

Platio carinu i porez ali AMSS mu nisu dali, jurio na sve strane i preko silnih veza ali dzabe.... 

Uopste nije tolika caka sa farovima koliko sa nekim EU normama... 

Dobro se raspitaj oko svega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Ok USA, totalno drugačiji sistem i sve, ali GB je bila članica EU do prošle godine i važile su sve euro norme i kod njih, tako da mislim da ne bi trebalo da bude problema, osim ako ovi nasi nisu izmislili nesto..

Najbolje je po broju šasije kontaktirati predstavnika proizvodjaca kod nas i pitati ih da li imaju za taj motor dokumentaciju. Samo gledajte da motor bude što noviji jer su tada šanse da dokumentacija postoji dosta veće..

 

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja