Jump to content

Moto Zajednica

Trening bezbedne vožnje - donacija

Recommended Posts

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L
On 2.11.2018. at 12:26, milje80 je napisao:

@đuntaSvaka čast za ovakav gest.

 

Inače ovaj trening MK Bezbednost sam i ja prošao. Ušao sam na poligon sa stavom "ajde da se družimo, a neće da škodi da malo vježbam" izašao sam sa stavom "jbt pa toliko toga nisam znao, idem ponovo pa na napredni". Prije ovog treninga imao sam tačno 22 godine staža na dva točka od skutera, R-ova do putnih motora.... Nakon ovog treninga stekao sam još 10-ak novih prijatelja koji su mi u BL bili dragi gosti 3 puta ove godine.

 

Hteo sam ovde da se pohvalim,kad procitah milje80-tov post i resih da ga citiram.Otisao sam na kurs,ne da se druzim nego da naucim.Shvatio sam da cu nauciti vezbanjem da je to proces ali nesto sto je odmah uslo u glavu i promenilo mi perspektivu motocikla i same voznje su reci iskusnih instruktora i vezbe koje smo radili.Najveci utisak na mene je ostavila BRZINA odnosno demonstaracijanesposobnosti savladavanja opasnosti kojima smo mi motociklisti izlozeni prilikom svake voznje.Toplo preporucujem svima.Za cenu kursa moze mnogo da se sipa goriva i da se provoza motor.Gorivo cete izduvati kroz auspuh ali ono sto naucite na kursu ce vam ostati u glavi dokle god vozite motor a i duze.

Prijavite se i seticete se ovog mog posta.

 

Obavestavamo vas da smo dobili termin za novi trening koji ce se odrzati
15.06.2019 subota teorijski deo
16.06.2019 prakticni deo
prijave mozete izvrsiti putem VIBERA, tel.064 13 73 178 (Ivana) ili putem linka.   http://motoklub.rs/moto/trening/

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

@đunta

Ajd na PP, sta, kako, koliko, pa da ove nove kolege koje ulaze u svet na 2 tocka posaljem. Dosta ih kupi motor pa dotera na servis, a vidi se da su neiskusni. Ne znas da li da im sredis motor da voze, ili da ih prvo par dana edukujes. Tu vi stupate na snagu! Pre toga bih voleo da dodjem i ja cim uspem da se uklopim sa poslom (22 godine imam motor bez dana pauze, sve napisano poodavno primenjujem, nikad (da ne cuje zlo) nisam imao udes sa preko 200.000 km izjahanih), ali sam siguran da mogu da naucim mnogo novih stvari. Pri tom, zavrsih saobracajnu skolu, pa verujem da bih poklopio neka saznanja iz teorije, sa prakticnim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

@abarth_maniac iako si se obratio kolegi @đunta izuzetno mi je drago ako te je moj post potakao da izrazis zelju da odradis nesto sto sam ja proslog vikenda.Voleo bih da nas bude sto vise koji ce proci takvu obuku i utiske prenositi svojim kolegama.Jos jednom ponavljam,neprocenljivo i jedinstveno iskustvo.

I na kraju,jednostavno je i ne boli: http://motoklub.rs/moto/trening/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 7 sati, abarth_maniac je napisao:

@đunta

Ajd na PP,

 

Svojvremeno kao suosnivač "Centra za bezbednu vožnju", prvu formalnu grupaciju  profesionalno usko specijalizovanu za dodatnu obuku motorciklista, o  tome sam ćutao uprkos interesu, pre nekoliko godina, podržavajući druge grupacije sa kojima sam bio u nikakvim relacijama, inputirano mi je okorišćenje,  sada kao formalno aktivni član MKB-a imam bunus, tako da nema razloga da se išta krije.

 

Imaš u poglavlju o moto klubovima i o treningu MKB-a, Vazlan i niz drugih su se zainteresovali pa postali članovi, pa pohađali obuke, to tako ide jednostavno od usta do usta. Vazlan je postavio direktan link, ja nisam hteo jer je bilo na neki način zamereno što baš oni, iako je na početko ove teme bilo naglašeno "po izboru" a sam toga, MKB je od proletos jedini radio obuke.

 

Ukratko, teorija 3 sata bez pauze ako se obavlja u prostoru gde je dozvoljeno pušenje, inače samo jedna. Generalno nema rastezanja i interaktivnog bla bla, predavač uz video bim prođe ceo program, praktično je po obumu adkvatno 5-6 školskih časova. Prktični deo, odere se od treniranja, postave se vežbe tako da nema stajanja osim kad neko jednostavno mora da odmori, zavisno od grupe se i prilagođavaju, svakom, ili po nekom slabijem se posvećuje posebna ili dodatna pažnja, uglavnom, svi moraju da odu a da su usvojili i naučili to što im je predavano i na njima je da to nastave da praktikuju i primenjuju svakodnevno.

 

Ne zna se šta je grđe, početnik ili dugogodišnji grešnik, kvantitet ne znači i kvalitet, što duži staž to teže izbiti naviku koja baram u nekom segmentu motorciklizma biva pogrešna, što je i razumljivo jer nije imalo ni gde ni od koga da se poduči. Tako da i staro i mlado, i po godinama i stažu, valja da se edukuju. 

 

Edukacija, kurs, obuka, trening,...kako kom se više sviđa, možda bi škola bio najkompletniji naziv iako traje 2 dana i nema ocene, samo svedočanstvo o pohađanju, kotizira se sa 105€, odnosno 12.000Din. Ko nema trenutno ili nema sve, može da mi se obrati i ja ću omogućiti da pohađa na veresiju. Članovi kluba učestvuju sa pola kotizacije, godišnje članstvo iznosi 6.000 Din, tako da se pristupanjem u klub dobija niz ostalih bonusa.

 

Ne može bez ofa, al nema veze.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 9 minuta, ilijazec je napisao:

Gde se u Novom Sadu moze naci neki parking na kome se moze vezbati ?

 

Parking na kome ima kamiona, kapija, nešto kao neki kvantaš, možda na Futoškom putu. "Moj đak", Goranče, pedesetogodišnjak koji nikad nije seo na motor iako ima dozvolu, "ovo je kočnica, ovo gas,...", prva vežba, premošćavanja straha od motora, da se zna ko je gazda, držanje motora za "uši" jednom rukom, tad se ukapira da se sa njim može raditi šta god se hoće, samo treba znati kako. Na kraju dana je Goran gotove sve vežbe radio punim kriterujumom i to potpuno ispravno, trenažni motor sa skinutim krilicima na kome je vežbao ceo dan:

 

20190406_101206.jpg.f3169fdaeaed5af26f62249110fc0201.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2808 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Bio na nekom kursu u organizaciji ABM-a.Mnogo dobra stvar.

ALI

Moje mišljenje je kao i mnogo drugih stvari sektašenje.Svi hoće da naprave svoj kurs i da ga organizuju tako da bi na njemu zaradili.Ja znam za kurs ABM-a ,Motokluba i BJB-a.Svi su koštali podosta za naše uslove.I misli da zbog toga nisu zaživeli kako bii moglo i trebalo.

Pokušajte organizovati kurs tog tipa u osnovnoj verziji  sa predavanjem od 2 sata teorije i 2-3 sata praktičnog dela.To ako bi koštali koliko jedan rezervoar goriva bilo bi i posećeno.Dosta njih bi posle toga bilo zainteresovano za neki napredniji gde bi se moglo naplatiti više ali opet sa manje korisnika.

Ubeđen sam da bi sa manjom cenom organizatori u konačnoj računici uz više angažovanja imali i više para.

I isto tako važno nije Beograd centar sveta,sve organizacije su vezane za njega.Ja ako se ne varam Temerin je taj koji ima najviše registrovanih dvotočkaša po glavi stanovnika.Probajte približiti to svim zainteresovanima u ovoj našoj maloj zemlji.

Probajte da se dogovorite ABM-a ,Motokluba i BJB pa napravite to zajednički možda i zaživi.:dezpr:

Mada je ovo samo moje mišljenje možda i nisam u pravu.

:jee:

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2808 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000
pre 40 minuta, ilijazec je napisao:

gde se u novom sadu moze naci neki parking na kome se moze vezbati

Tempo,Rodić,Mišeluk....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Kurs koji organizuje MK"Bezbednost" draje dva dana.Prvi dan oko 3 sata teorije i sutradan od 9:30 do 17:30h prakse,poligona ,cunjeva ,krugova,osmica,slaloma,krugova,guranja motora,trenazni motocikl.Skupo?Ljudi koji organizuju su ulozili u sopstvenu edukaciju i dobijanje licence instruktora nekoliko hiljada eura i dane obuke,silne litre goriva kupili trenazne motocikle i pratecu opremu potrebno za adekvatnu obuku.Ljudi koji to organizuju odrade savaku paru koju platite.Potpisujem.Niko od deset ucesnika kursa sa kojima sam proveo vikend, razlicitog su vozackog staza,nije na kraju imao ni jednu zamerku na sve ono sto su prosli za ta dva dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: srbija
  • Motocikl: Suzuki gsx 600 f
16 minutes ago, JevtaNS said:

Bio na nekom kursu u organizaciji ABM-a.Mnogo dobra stvar.

ALI

Moje mišljenje je kao i mnogo drugih stvari sektašenje.Svi hoće da naprave svoj kurs i da ga organizuju tako da bi na njemu zaradili.Ja znam za kurs ABM-a ,Motokluba i BJB-a.Svi su koštali podosta za naše uslove.I misli da zbog toga nisu zaživeli kako bii moglo i trebalo.

 

:jee:

matori oni misle da je ovo amerika da mi imamo palte po 3000 dolara pa ono kontas jebes 200-300 evra ima se mozese :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: srbija
  • Motocikl: Suzuki gsx 600 f
8 minutes ago, JevtaNS said:

Tempo,Rodić,Mišeluk....

jebo te pored kucce mi je to ja nisam ni skonto  a miseluk je miseluk 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pokušajte organizovati kurs tog tipa u osnovnoj verziji  sa predavanjem od 2 sata teorije i 2-3 sata praktičnog dela.To ako bi koštali koliko jedan rezervoar goriva bilo bi i posećeno.Dosta njih bi posle toga bilo zainteresovano za neki napredniji gde bi se moglo naplatiti više ali opet sa manje korisnika.
Ubeđen sam da bi sa manjom cenom organizatori u konačnoj računici uz više angažovanja imali i više para.
I isto tako važno nije Beograd centar sveta,sve organizacije su vezane za njega.Ja ako se ne varam Temerin je taj koji ima najviše registrovanih dvotočkaša po glavi stanovnika.Probajte približiti to svim zainteresovanima u ovoj našoj maloj zemlji.
Probajte da se dogovorite ABM-a ,Motokluba i BJB pa napravite to zajednički možda i zaživi.:dezpr:
Mada je ovo samo moje mišljenje možda i nisam u pravu.
:jee:


Mislim da si izneo dobar savet sto se tiče same raznolikosti ponude. Full paket od 2 dana je možda najkompletnija ponuda i tako gledano možda i najbolja ali mogu da zamislim da je to nekima neizvodljivo, sto iz finansijskih razloga a možda i zbog nemogućnosti odvojiti toliko slobodnog vremena. Slažem se da bezbednost ne sme da trpi ni zbog prvog ni zbog drugog raLoga ali u praksi je to ipak prag koji mnogi ne mogu da predju ili im svakako to otežava odluku da ucestvuju.

Meni je se svideo koncept kursa koji sam janpohadjao prošle gosine koji ke trajao jedan dan i gde je akcenat bio na krivinama ali tokom tog kursa su dosli i drugi bezbednosni aspekti na meni, ukratko doduše, ali sasvim dovoljno. Možda bi to bilo mnogima kap koja bi ih prevela preko crte da se prijave pa onda prvom sledećom prilikom da upisu neki drugi ‘modul’ i na taj način kompletiraju deo po deo ceo kurs.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 12 sati, JevtaNS je napisao:

Ja znam za kurs ABM-a ,Motokluba i BJB-a.Svi su koštali podosta za naše uslove.

Koštaju koliko i jeftinija kaciga, a mislim da znače više. Ko to skonta neće mu biti skupo.

 

Bio sam dva puta na BJB kursu i verovatno ću ići na kurs MK Bezbednost. 

Na ABM neću zbog one zajebancije sa Adom Hujom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L
pre 33 minuta, mradomir je napisao:

Koštaju koliko i jeftinija kaciga, a mislim da znače više. Ko to skonta neće mu biti skupo.

@mradomir e naka si rekao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, mradomir je napisao:

Koštaju koliko i jeftinija kaciga, a mislim da znače više. Ko to skonta neće mu biti skupo.

 

Bio sam dva puta na BJB kursu i verovatno ću ići na kurs MK Bezbednost. 

Na ABM neću zbog one zajebancije sa Adom Hujom.

U pravu si, ali ...

Da bi neko recimo iz Niša došao na kurs MK Bezbednost treba mu dvestotinak evra (kotizacija, gorivo, putarina, prenoćošte, hrana, ..).

Nije to mnogo, ali u južnoj Srbiji ljudi uglavnom primaju toliku platu (oni koji uopšte rade), a uz to, vrlo je teško odvojiti dva cela dana (sa odlaskom i povratkom). 

Smatram da bi svako trebalo da prođe ovakav kurs i što se mene tiče doći ću čim mi se ukaže prva prilika za to (po pitanju vremena i finansija), a pre toga vožnja po svojim dosadašnjim sposobnostima.

I nije najveći problem neznanje, nego je problem nedostatak svesti o tome koliko malo znamo, pa često prelazimo granicu koju nam naša osposobljenost postavlja da bi smo bili bezbedni. 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L
Pre sat vremena, zika56 je napisao:

I nije najveći problem neznanje, nego je problem nedostatak svesti o tome koliko malo znamo, pa često prelazimo granicu koju nam naša osposobljenost postavlja da bi smo bili bezbedni. 

Ovaj komentar je za 5+.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Aj više bez kritike i poređenja plata/cena, 

 

pa biće organizovano i u NS, i NI i u SU samo dajte malo vremena da i organizatori (ko god da je) naprave sve potrebne preduslove da se šire i rastu.

 

Do tada - 12hdin i samo u BG pa ko hoće i može - treba da ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, PremieRacing je napisao:

Aj više bez kritike i poređenja plata/cena, 

 

pa biće organizovano i u NS, i NI i u SU samo dajte malo vremena da i organizatori (ko god da je) naprave sve potrebne preduslove da se šire i rastu.

 

Do tada - 12hdin i samo u BG pa ko hoće i može - treba da ide.

Nije bilo ništa ružno niti negativno napisano u prethodnim komentarima, niti je tema zloupotrebljena na bilo koji način, pa mi nije jasan razlog za ovakav način komentarisanja. Mogao si ovo ipak da napišeš na malo lepši način, ovako ispade da nas napujda ko kerove.:/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Tuga je sto obaveznu auto skolu za A kategoriju placamo 300-400 eura a niko ti nista ne pokaze. 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L
Pre sat vremena, Mikulanac je napisao:

Tuga je sto obaveznu auto skolu za A kategoriju placamo 300-400 eura a niko ti nista ne pokaze. 

Moja supruga je u fazi polaganja A kategorije.Za sada testovi.A posto znam kakvu obuku ce da prodjeomah po dobijanju dozvole pravac kurs.Ona placa auto skolu a ja cu da platim kurs i nece mi biti zao.Zao mi je sto ja pre dvadeset godina nisam imao priliku da prodjem bilo koji vid obuke sa strucnim instruktorima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 9 sati, vazlan je napisao:

Zao mi je sto ja pre dvadeset godina nisam imao priliku da prodjem bilo koji vid obuke sa strucnim instruktorima.

E bas tako.

A sto se tice cena,sto bi rekla ona baba na pijaci,kad joj zena kaze skupe jagode-nisu skupe nego si se ti lose udala.Zbog tih koji pristanu na pelene u fabrikama za 300 evra plate,i zbog onih neka ima i gore,zato i jesmo tu gde smo-klasicno roblje od ljudi.I nikad se ti koji imaju najmanje ne bune ,uvek im je vlast dobra,ne bi nista da menjaju nikad,tako bilo i u slobino,i u vreme zutih,a posebno kod prvorodjenog danas.E to moj mozak ne moze da obradi nikako.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
Pre 17 sati, zika56 je napisao:

Nije bilo ništa ružno niti negativno napisano u prethodnim komentarima, niti je tema zloupotrebljena na bilo koji način, pa mi nije jasan razlog za ovakav način komentarisanja. Mogao si ovo ipak da napišeš na malo lepši način, ovako ispade da nas napujda ko kerove.:/

 

On 11.6.2019. at 22:49, ilijazec je napisao:

matori oni misle da je ovo amerika da mi imamo palte po 3000 dolara pa ono kontas jebes 200-300 evra ima se mozese :lud:

Ipak je bilo zajedljivih komentara, ali nisam hteo to da kritikujem niti da branim cenu... I meni je mnogo.

 

Žiko ja ne kontam kako si se osetio 'napujdan' pošto mi tako nešto apsolutno nije bila namera, i sad kad ponovo sa punom pažnjom čitam moj post ne vidim ništa uvredljivo... To je onaj klasičan problem pisanih reči gde nemaš mogućnost da izraziš osećanja kao u govoru. Da ti KAŽEM moju rečenicu koju si boldovao, 1000% te nebi uvredila. 

 

Ovako, sorry jbg - veruj da nisam hteo to što si ti pomislio   :cirka1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 10 sati, PremieRacing je napisao:

 

Ipak je bilo zajedljivih komentara, ali nisam hteo to da kritikujem niti da branim cenu... I meni je mnogo.

 

Žiko ja ne kontam kako si se osetio 'napujdan' pošto mi tako nešto apsolutno nije bila namera, i sad kad ponovo sa punom pažnjom čitam moj post ne vidim ništa uvredljivo... To je onaj klasičan problem pisanih reči gde nemaš mogućnost da izraziš osećanja kao u govoru. Da ti KAŽEM moju rečenicu koju si boldovao, 1000% te nebi uvredila. 

 

Ovako, sorry jbg - veruj da nisam hteo to što si ti pomislio   :cirka1:

Ma znam da nisi imao nameru da uvrediš i nisam uopšte to ni pomislio, nego si samo upotrebio nezgodan izraz (aj više bez kritike ...). 

Tako se obraća nemirnim klincima (a i ja mojim kučićima kažem isto tako kad mi dosađuju"ajde brišite i ne galamite više"). 

A ovo :cirka1: može uvek.

Promenio član zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja