Jump to content

Moto Zajednica

Transport motora na prikolici

Recommended Posts

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ovo mi izgleda odlično. Ne znam samo za one spanere napred, jel ok da se veze za one zaštitnike? Ako se ne varam oni se šrafe u blok pa ukoliko bi došlo do velikog opterećenja da ne pukne blok?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
Ne ..... kod FJR-a je tu ploča namenska za slajdere

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
1 hour ago, Vjeko said:

Zna li neko gde ima da se kupi španer zadnjeg točka i koliko košta?

Onaj sa slike:

 

https://www.goedhartmotoren.nl/ace-bikes-wielklem-harnas

 

A ima i za nijansu povoljnija varijanta, za nesto sitno manje para ali da budem posten onaj prvi mi izgleda dosta bolje. Kad bi vec uzimao za te pare uzeo bih onaj prvi za par € vise:

 

https://www.goedhartmotoren.nl/booster-transportharnas-banden

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Savane kako je bilo na stazi, i na kojoj si bio? Ja od sledeće sezone imam u planu da krenem da učim da vozim po stazi..  Jesi li iskusan na stazi ili ti je ovo bio debitantski nastup?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Gsxs 1000

I ja sam hteo to da ga pitam.Zatrpava nas ovde raznim informacijama a sad se ucutao.Mogao bi lepo da opise dan i utiske.

Jel slusala Suzana?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 183 postova
  • Lokacija: Ada
  • Motocikl: Z1000SX

Zna li neko utovarnu dasku-rampu,a da nije drvena i da je cena razumna 20-30 eu,ne trazim novo ,samo da je sto jeftinije i da radi posao,i da nema 20kg:),dobrodosli svi predlozi

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 39 minuta, gixxer je napisao:

Zna li neko utovarnu dasku-rampu,a da nije drvena i da je cena razumna 20-30 eu,ne trazim novo ,samo da je sto jeftinije i da radi posao,i da nema 20kg:),dobrodosli svi predlozi

Mislim da tako nešto još nije izmišljeno.;);) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Savane kako je bilo na stazi, i na kojoj si bio? Ja od sledeće sezone imam u planu da krenem da učim da vozim po stazi..  Jesi li iskusan na stazi ili ti je ovo bio debitantski nastup?


I ja sam hteo to da ga pitam.Zatrpava nas ovde raznim informacijama a sad se ucutao.Mogao bi lepo da opise dan i utiske.
Jel slusala Suzana?


Bilo je odlično, ja sam bas zadovoljan. Bio mi je prvi put pa mi je bila frka na kom će nivou da se odvija sve ali bilo je bas uopsteno tako da je skoro svako mogao da prati bar najveći deo. Na samom početku su napravljene grupe po iskustvu gde sam se ja izjasnio kao ne preterano iskusan plašeći se da ne upadnem u grupu koji praše domaćinski i gde bi morao sam sebe da forsiram preko svojih mogucnosti. Ovako sam upao u grupu sa, kako se kasnije ispostavilo, sporijim vozacima od mene sto nije toliko ni loše ispalo. Bilo nas je 7 u grupi gde smo vozili jedan iza drugog sa instruktorom na celu kolone gde je on pratio i davao instrukcije onom ko je iza njega. Po završetku kruga taj sto je vozio iza njega pomera se na kraj kolone i tako se cirkulisalo. Ja kad sam vozio iza njega bar 2 krivine su svi ostajali iza nas sto je bilo zanimljivo meni za voziti ali zato ostalih 6 krugova sam morao da se suzdržavam na gasu sto opet nije bilo loše za malo smireniju vožnju gde se malo više obrati pažnja na tehniku umesto samo na brzinu i ugao zaleganja.

Kako je kurs trajao od pola 9 do negde 5 popodne bilo je dovoljno vremena a svakako i potrebe/koristi da se odrade i par vezbi izmedju. Tako da smo radili npr kocenje u sred krivine gde je bio akcenat na tome da se ukoči dosta snažno a da se pri tom ne izgubi kontakt sa asfaltom a ipak da se zadrzi i ista linija putanje koja je bila pre toga.
Još jedna markantna vežba je bila vežba izletanja tj ispravljanje krivine gde smo svesno išli da zalivadimo u livadu pored. Nimalo prijatan osecaj da sa R motorom sa asfalta pri brzini od (prvo izletanja možda sa 30kmh) nekih 70kmh sletis na mokri i mekani klizavi travnjak. Poenta je sa se dignes sto više na motoru, prebaciš težinu nazad guzicom i izbaciš svaku (iole naglu) promenu pravca i zaboraviš na kočnice. A da, i pogled sto dalje prema horizontu. Bilo ih je trojica na putnim enduro motorima i njima je možda čak bilo zanimljivo to izletanje.
I tako smo proveli ceo dan, po 15-20 krugova pa neka vežba. Primetno je bilo na kraju da se u zadnjoj turi krugova vozilo dosta opustenije jer se tehnika dosta popravila a samopouzdanje poraslo. Zanimljivo da je dan prekinut iznenada, i da nije bilo zadnjeg kruga jer kako mi je posle objasnjeno, dešavalo se da bas u tom zadnjem krugu ljudi krenu da daju sve od sebe i umorni od celog dana se sjebu i naprave glupost.
Meni je ovo bio odličan pocetak za dalju karijeru na stazi i sigurno će biti neki nastavak čim prodje zima.

Staza je u Lejlistatu i pripada delom policijskoj akademiji ali i druge institucije mogu tu da odrzavaju kurseve i slično.

c78aa40788a67747fc7117ac8694d108.png




Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Ekstra, znaci ti si uplatio sve sa instruktorom, ja sam se bas pitao da li  da dajem pare za instruktora ili da idem bez, samo da se upišem u pocetnicku grupu.. Koliko je koštalo ako smem da pitam? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Posto nisam nikad pre bio na stazi hteo sam da dobijem instrukcije da bih znao šta je ok a šta nije. Istine radi, veći deo dana (materija) mi nije bio nepoznat, ali ipak te sitnice koje otkrijes uz pomoć instruktora znace jako puno da se koriguješ i ispravno (ispravnije) voziš a samim tim i samouvereniji.

Sledeći put bi uzeo neki drugaciji termin npr gde bi više samostalno vozio kako bih nabijao sate iskustva a onda možda posle nekoliko takvih dana ponovo jedan termin sa instruktorom da se koriguju nepravilnosti.

Nije tajna cena naravno, ceo dan uključujući celokupni paket sa instruktorom, osiguranjem za motor i ručkom je bilo negde oko 250€. Zaboravio sam tacnu cifru jer sam to uplatio još u aprilu/maju i bio je zakazan termin prvobitno za 2 juli ali sam se kasno setio da sam za taj dan već imao karte za Assen pa sam odložio za posle godišnjeg u septembru da bi mi tad dosli zet i sestra u posetu. A da, u ceni je bilo uračunato i osiguranja za otkazivanje termina sto mi je dobro došlo tad u septembru pa sam pomerio za 28 oktobar sto je ujedno i zadnji termin za 2018 godinu.



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja