Jump to content

Moto Zajednica

17. MotoGP 2018 - Phillip Island - AUSTRALIA

Recommended Posts

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Marquez je kriv sto je živ. 

Pa ko može da bude kriv leba ti? Zabo ga od pozadi, dobro ga nije ubio! 

Rekao je Marquezu kad je došao da se izvini da ga je usisao slipstream. Kočio je gde i inače koči ali nije uračunao zavetrinu. 

Marquez kaže sve OK, racing incident. 

Ne vidim šta bi drugo mogao da kaže kad je on, da se ja sećam, bar 7-8 kolega skinuo s motora budalastim optimizmom. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4591 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Nema šanse da je Markez kriv, zauzimao je svoju putanju da se spusti u krivinu a kao drugo nije mogao da vidi šta se iza njega dešava. Čist trkački incident u kojem su na sreću svi prošli nepovređeni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Prvo što je 93 rekao na pitanje o sudaru je bilo da treba da se raduju što su ostali čitavi s obzirom na brzinu pri kojoj se sve desilo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4591 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Upravo sada, to crank je napisao:

Prvo što je 93 rekao na pitanje o sudaru je bilo da treba da se raduju što su ostali čitavi s obzirom na brzinu pri kojoj se sve desilo. 

Da li si zapazio kad je Zarko stigao u boks i skinuo kacigu, bled kao krpa! Vidi se da se dobro prestravio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
2 minutes ago, to crank said:

Prvo što je 93 rekao na pitanje o sudaru je bilo da treba da se raduju što su ostali čitavi s obzirom na brzinu pri kojoj se sve desilo. 

 

270+ km/h - čisto da se pribeleži  :)

 

A što se tiče budalastog optimizma (vrlo pežorativno rečeno :D), ni MM nije bez putera na glavi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6801 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Vazda i mene štrecnuo dok nisam video kako kliza bezbedno. Mislio sam da će Suzuki da ga pregazi. Hvala Bogu što ga je sačuvao. Kombinezon mu se odrao total :O

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
1 minute ago, Ausländer said:

Роси је целу сезону бољи од "младог лава " Вињалеса. И сад је испред њега по бодовима и само 15 поена иза предрканог Дукатија са Довијем. Треће место у шампионату на крају сезоне са оваквом Јамахом је макар за респект. 

Није психички падао целу сезону иако не раде Јамахе. Вињалес и Зарко сузе ронили.

Одлика шампиона је и психичка стабилност а и финансијски магнетизам.

 

 

Ovde se radi o Yamahinom strateškom fijasku a ne veličini devetostrukog svetskog prvaka. 

Ne može projekat da se kroji oko odloženog penzionera ko god on bio. 

Viňalesov  i Yamahim problem je što moraju da čekaju da Rossi dobroviljno ode da bi mogli da se okrenu budućnosti. A budućnost nije Rossi - 100%

 

  • Tužan 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
2 minutes ago, drs said:

 

270+ km/h - čisto da se pribeleži  :)

 

A što se tiče budalastog optimizma (vrlo pežorativno rečeno :D), ni MM nije bez putera na glavi.

Kakvi bez puetra na glavi... 

MM je ŠAMPION budalastog optimizma! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4591 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre sat vremena, drs je napisao:

 

270+ km/h - čisto da se pribeleži  :)

Guy Coulon izjavio da je Zarko u trenutku pada išao 280 Km/h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda
Pre sat vremena, to crank je napisao:

 

Ovde se radi o Yamahinom strateškom fijasku a ne veličini devetostrukog svetskog prvaka. 

Ne može projekat da se kroji oko odloženog penzionera ko god on bio. 

Viňalesov  i Yamahim problem je što moraju da čekaju da Rossi dobroviljno ode da bi mogli da se okrenu budućnosti. A budućnost nije Rossi - 100%

 

Nece GLADNI  nigde,   SUMMER  COLLECTION 2019   u pripremi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5750 postova
Pre 1 sat, to crank je napisao:

 

Ovde se radi o Yamahinom strateškom fijasku a ne veličini devetostrukog svetskog prvaka. 

Ne može projekat da se kroji oko odloženog penzionera ko god on bio. 

Viňalesov  i Yamahim problem je što moraju da čekaju da Rossi dobroviljno ode da bi mogli da se okrenu budućnosti. A budućnost nije Rossi - 100%

 

Nacelno se slazem sa tobom odnosno slazem se da to nije put kako se napada titula. Ono gde dovodim u pitanje ovu tvrdnju je sto od dolaska 25 u redove Jamahe smo imali onaj jedan bljesak i nakon prvog sljunka potop "velike nade". Jednostavno nije 25 uradio dovoljno da se naturi kao autoritet kao sto je nekada davno to uradio 99.

 

Secam se da si imali oprecne izjave po pitanju nedodtataka jamahe kako bi bila konkurentna ove sezone ali ne mogu da se setim ko je sta tvrdio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5750 postova
Pre 2 sati, Toreador je napisao:

Dobra trka,a 93 i 5,sta kazu sudije ko je kriv?

Jeste da je To Crank vec vise nego odgovorio dodao bih samo da Zarko ni jednog trenutka nije bio u situaciji da "pokaze tocak" Markezu pa da uopste neko misli da Markez snosi deo odgovornosti. MM vozi svoju voznju ovaj se od nazad zalece kao da su bili paralelni duz celog pravca. I pre ovog sranja je Zarko pokazao da ce biti veci Janone od Janonea u par obilazenja mislim i Dovicioza i jos po nekog.

 

Iskreno meni bila muka od Zarkomanije kao sto mi je sad muka od Dovimanije a i u nekom periodu od Maverikomanije. Ni jedan od njih mi nije preterano drag plus sto su druga dvojica pokazali i da su placipicke :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4591 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 9 minuta, dvlns je napisao:

Nacelno se slazem sa tobom odnosno slazem se da to nije put kako se napada titula. Ono gde dovodim u pitanje ovu tvrdnju je sto od dolaska 25 u redove Jamahe smo imali onaj jedan bljesak i nakon prvog sljunka potop "velike nade". Jednostavno nije 25 uradio dovoljno da se naturi kao autoritet kao sto je nekada davno to uradio 99.

 

Secam se da si imali oprecne izjave po pitanju nedodtataka jamahe kako bi bila konkurentna ove sezone ali ne mogu da se setim ko je sta tvrdio

Vinjales se u poslednje vreme žali na probleme sa prednjim krajem motora, Rosi na probleme sa zadnjim krajem.  Vinjales je recimo na Motegiju imao problem na kočenju a Rosi na izalsku iz krivine.

 

Phillip Island je po mom mišljenju samo bljesak Yamahe, mislim da će već na Sepangu sve biti po starom a ako ne bude znači da se oporavljaju.

 

Inače, Yamaha navodno dovodi novog inženjera u MotoGP projekat. Nekog iz sekcije motornih sanki :D , kažu da treba da dođe neko svež, ko nema pojima o motociklu da bi doneo sveže ideje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5750 postova
pre 1 minut, Jovan Ristic je napisao:

Vinjales se u poslednje vreme žali na probleme sa prednjim krajem motora, Rosi na probleme sa zadnjim krajem.  Vinjales je recimo na Motegiju imao problem na kočenju a Rosi na izalsku iz krivine.

 

Phillip Island je po mom mišljenju samo bljesak Yamahe, mislim da će već na Sepangu sve biti po starom a ako ne bude znači da se oporavljaju.

 

Inače, Yamaha navodno dovodi novog inženjera u MotoGP projekat. Nekog iz sekcije motornih sanki :D , kažu da treba da dođe neko svež, ko nema pojima o motociklu da bi doneo sveže ideje.

To je sad na kraju ali u prvom delu sezone je jedan valjda kukao na elektroniku drugi na sasiju i geometriju ili sam nesto pobrkao a na kraju ispalo da je masina losa

 

A licno mislim da Zarko nije otresao Markeza ne bi smo ni pricali kako je Jamaha proradila. Otresao bi ih MM sa 10 sec

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

A mogli bi da mu daju 3. fabričku Yamahu, cela fluo žuta da bude i da se bezbedno voza oko 6. mesta... Slepilo vlada i ovako i onako! 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5750 postova

Svi normalni na celu sa Rosijem su svesni da je 2015 bila poslednja sansa da uzme tu desetu titulu zato se i dizala onolika prasina.

 

Mada ako dolazi inzenjer iz motornih sanki mozda otkriju nesto sto nikom na pamet palo nije pa bude borba izmedju Rosija i Vinjalesa za titulu a zna se ko se spakuje kuci kad mu nije sve po volji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5750 postova

Zapravo kad malo bolje razmislim mozda i to sto ce u Hondi biti oba zajebana vozaca pomogne. Sad je red da Honda usere motor a dukati i veliki Doviciozo se daju pobediti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

Početkom sezone, nakon što je postalo jasno da je yamaha klavir, Forkada je dao intervju da su se oba vozača složila oko agregata. Nije da sam ljubitelj 46, ali to je istina. 

 

Rosi je kukao na elektroniku, mali na šasiju i sve živo, uključujući i ostatke danlopa iz moto2. 

 

Još nešto, po radovanju Forkade danas, šta mislite ko je nasetovao motor za PI? I ko je bio u pravu, on ili mali? 

:)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
31 minutes ago, dvlns said:

To je sad na kraju ali u prvom delu sezone je jedan valjda kukao na elektroniku drugi na sasiju i geometriju ili sam nesto pobrkao a na kraju ispalo da je masina losa

 

A licno mislim da Zarko nije otresao Markeza ne bi smo ni pricali kako je Jamaha proradila. Otresao bi ih MM sa 10 sec

 

Svaka staza i svaka trka je priča za sebe. Neki (MM) su elokventni u svakoj varijanti ali ni najelokventniji nije uvek najbolji govornik tog dana. U celoj priči se negde gubi iz vida da je danas Vinales na startu pao na 10 mesto, pojavio se niotkuda u par krugova i, skoro pa, nestao u daljini.

Šteta što se dogodilo ovo između 5 i 93, trka bi bila zanimljivija a napredovanje 25 sigurno sporije. A ako već bajamo šta bi bilo da je bilo, po svemu viđenom u 3 dana, MM ih ne bi otresao sa 10 sec nego bi Vinales "otresao" MM  :P (no ga je Zarko preduhitrio pravim otresanjem, u stilu japanskih pilota iz WWII  :D). E to je timski rad u Yamahi  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4881 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
32 minutes ago, dvlns said:

Sad je red da Honda usere motor 

Teško, ali može Dorna kao što su ih sjebali krajem 2011.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja