Jump to content

Moto Zajednica

Saveti, predlozi, kritike

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Backa Topola

Listao sam par stranica u odeljenju "Kacige" i ne pronadjoh odgovarajucu temu na kojoj sam mogao da postavim moje pitanje, ali ako sam preskocio ili prevideo oprostite mi...
Naime, zelim da kupim sebi prvu kacigu, a posto se vodim time da kaciga glavu cuva i da se bez nje ne seda na motor, zelim da kupim dobru kacigu. Budzet kojim raspolazem je nekih 50.000 plus/minus koja hiljada... E sad tu nastupete vi sa savetima, predlozima i kritikama.
Moj licni izbor(za sad) su SHARK SPARTAN, SHARK SPARTAN CARBON SKIN i SHOEI GT-Air.

Ono sto mi je bitno je da kaciga bude full-face, da ima sunacani vizir i da nije jednobojna.

edit: ako predlozite neku kacigu, napisite mi gde moze da se pazari, ali sto se kaze provereno :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Opet.....

Ovo nije facebook, potrudite se pronaći odgovarajuću temu.

Ima ih nekoliko.

Iste pročitajte i izvicite korisno...

 

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Backa Topola
13 minutes ago, el classico said:

Opet.....

Ovo nije facebook, potrudite se pronaći odgovarajuću temu.

Ima ih nekoliko.

Iste pročitajte i izvicite korisno...

 

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

 

Kao sto rekoh, listao sam nekoliko stranica i nisam pronasao nista odgovarajuce, jer se svaka tema o izboru i kupovini kacige svodi na kacige vednosti oko 150-max200e. Ja smatram da te kacige nisu dobre za mene i trazim savete ljudi koji ne stede na svom zivotu. 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka
pre 11 minuta, LRNeric je napisao:

Kao sto rekoh, listao sam nekoliko stranica i nisam pronasao nista odgovarajuce, jer se svaka tema o izboru i kupovini kacige svodi na kacige vednosti oko 150-max200e. Ja smatram da te kacige nisu dobre za mene i trazim savete ljudi koji ne stede na svom zivotu. 
 

Skupa kaciga ne znaci, automatski, i najbezbednija kaciga. Skupa kaciga donosi neke druge ''pogodnosti''. Kao kada odete na more, pa razmisljate da li da platite All inclusive 5+ zvezdica ili PP u hotelu sa 3 zvezdice...svakako cete se kupati u istom moru, koje je besplatno. Ili - neces se lepse okupati ako platis skuplje :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Backa Topola
Just now, saxomofon said:

Skupa kaciga ne znaci, automatski, i najbezbednija kaciga. Skupa kaciga donosi neke druge ''pogodnosti''. Kao kada odete na more, pa razmisljate da li da platite All inclusive 5+ zvezdica ili PP u hotelu sa 3 zvezdice...svakako cete se kupati u istom moru, koje je besplatno. Ili - neces se lepse okupati ako platis skuplje :)

Apsolutno se slazem, ali recimo da neka MT kaciga od hmm recimo 12k ne moze da se poredi ni u cemu sa Shoei kacigom od 45k...
Ja sam napisao okvirno 50ak hiljada, cisto da neko ne dodje i kaze e ako hoces vrhunsku kacigu kupi Shoei X-Spirit od +700e, jer to trenutno ne mogu da priustim sebi. Znaci za ovo sto imam, najbolje sto mogu da dobijem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka
pre 4 minuta, LRNeric je napisao:

Apsolutno se slazem, ali recimo da neka MT kaciga od hmm recimo 12k ne moze da se poredi ni u cemu sa Shoei kacigom od 45k...
Ja sam napisao okvirno 50ak hiljada, cisto da neko ne dodje i kaze e ako hoces vrhunsku kacigu kupi Shoei X-Spirit od +700e, jer to trenutno ne mogu da priustim sebi. Znaci za ovo sto imam, najbolje sto mogu da dobijem :)

U bezbednosti neke mogu da se porede (ako se samo taj aspekt gleda) :) Prema odredjenim bezbednostnim standardima, mnoge kacige spadaju u isti rang, iako im je cena drasticno razlicita. Zato ta cena nudi kacige koje su lakse, bolje zvucno izolovane, imaju volju ventilaciju, napravljene od specificnih materijala, sto opet, nuzno, ne povecava bezbednost, po automatizmu. Sad gledam sta FC Moto nudi u rangu od 350-550 ojra, a sto bi moglo da se pazari kod nas. Pretraga daje Scorpiona, Schuberta, HJC, Shoei, X Lite, AGV, Shark. Kao sto kolega kaze - gledao bih HJC RPHA 70 ili Shoei GT (MotoLand na Paliluli u Beogradu). Schuberta mislim da ne mozes da nadjes u Srbiji. Ne znam sta se desava sa X Lite-om i AGV-om.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Backa Topola
1 minute ago, saxomofon said:

U bezbednosti neke mogu da se porede (ako se samo taj aspekt gleda) :) Prema odredjenim bezbednostnim standardima, mnoge kacige spadaju u isti rang, iako im je cena drasticno razlicita. Zato ta cena nudi kacige koje su lakse, bolje zvucno izolovane, imaju volju ventilaciju, napravljene od specificnih materijala, sto opet, nuzno, ne povecava bezbednost, po automatizmu. Sad gledam sta FC Moto nudi u rangu od 350-550 ojra, a sto bi moglo da se pazari kod nas. Pretraga daje Scorpiona, Schuberta, HJC, Shoei, X Lite, AGV, Shark. Kao sto kolega kaze - gledao bih HJC RPHA 70 ili Shoei GT (MotoLand na Paliluli u Beogradu). Schuberta mislim da ne mozes da nadjes u Srbiji. Ne znam sta se desava sa X Lite-om i AGV-om.

Razumem sta pricas, pregeldao sam masu testova po netu... Ali nije li nam svima u interesu da nam kaciga prija, a ne da nam predstavlja teret? Zato sto manje buke, sto laksa, prozracnija i udobnija, tim bolje...
Definitivno cu zapucati jedan dan u BG i obici MotoLand, Yamaha-Barel i jos po neki shop...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: :(

Ja sam na sajmu uzeo HJC RPHA 11 za 45k i prezadovoljan sam. Jedina mana je sto nema cvikere ali se uz nju naravno dobiju taman i pinlock viziri pored standardnog. Ventilacija je odlicna i u njoj se ne preznojavam previse ni na 30+. Sto se grafika tice, ima mnogo kombinacija i jedva sam se odlucio :) Sto se bezbednosti tice ima ECE (valjda onaj E 22-05) i DOT sertifikate

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka
pre 2 minuta, LRNeric je napisao:

Razumem sta pricas, pregeldao sam masu testova po netu... Ali nije li nam svima u interesu da nam kaciga prija, a ne da nam predstavlja teret? Zato sto manje buke, sto laksa, prozracnija i udobnija, tim bolje...
Definitivno cu zapucati jedan dan u BG i obici MotoLand, Yamaha-Barel i jos po neki shop... 

Recimo, imam 2 HJC kacige. Moja, koju uvek nosim je IS17, cisto bela, bez printova, placena pre skoro godinu i po 24.000 dinara. Testovi su pokazali da je u grupi najbezbednijih. Zato sam je i kupio. Jastucici su vrlo mekani i prijatni, vizir odlican, masivan, svidja mi se kako lepo zatvori i zakljuca prednjom bravom. Ima suncane naocare, pinlock. Ono sto mislim da je mana kacige je slabija provetrenost i malo veca buka pri brzinama preko 100 km/h, koja se malo stisa nosenjem potkape (sto bi trebalo uvek da se radi), jer se onda smanji prostor izmedju lica i jastucica i kaciga bolje zadihtuje. Ne smeta mi njena masa uopste i kad podvucem crtu - zadovoljan sam bas. Ali to sam ja :) Kazu da HJC nudi najvise za najmanje para (ne reklamiram marku, samo sam tako cuo. Najvise bih voleo kada bih priustio sebi, recimo, Arai).

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Meni je zasmetalo kad si rekao:

Pre 10 sati, LRNeric je napisao:

...trazim savete ljudi koji ne stede na svom zivotu

Po tome ispada da oni koji ne mogu da priuste sebi skuplju kacigu, stede na svom zivotu.

 

A onda i sam kazes:

Pre 9 sati, LRNeric je napisao:

...jer to trenutno ne mogu da priustim sebi. 

Da li znaci da ipak i sam stedis na svom zivotu!?

 

Ne zelim da ulazim u raspravu, samo sam se pronasao u tvom prvom komentaru.

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: :(
Meni je zasmetalo kad si rekao:
Da li znaci da ipak i sam stedis na svom zivotu!?
 
Ne zelim da ulazim u raspravu, samo sam se pronasao u tvom prvom komentaru.
 
Pozdrav!
Mislim da kolega nije nista lose mislio vec da je mozda samo izabrao malo pogresne reci :)

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Backa Topola
10 minutes ago, DonToni said:

Meni je zasmetalo kad si rekao:

Po tome ispada da oni koji ne mogu da priuste sebi skuplju kacigu, stede na svom zivotu.

 

A onda i sam kazes:

Da li znaci da ipak i sam stedis na svom zivotu!?

 

Ne zelim da ulazim u raspravu, samo sam se pronasao u tvom prvom komentaru.

 

Pozdrav!

Sad kad si mi skrenuo paznju vidim kako izgleda to sto sam napisao. U sustini, mislio na situaciju gde pojedinac ima(lupam) 5000e za kupovinu opreme i motora i od opreme kupi kacigu za 200e i jaknu za 100e, a ostalo sve da za motor. Na to sam mislio kad sam rekao stednja na zivotu. Licno sam jedan od onih koji prvo kupuju opremu od glave do pete(Kaciga, jakna, rukavice, pojas, pantalone i cizme) pa tek nakon toga ulazim da gledam motore.

E sad, posto ne planiram da vozim trke na stazi ili samo na stazi ne vidim smisao kupovine raceRpro kaciga koje su u sustini najskuplje, a ni jedna sa druge strane nema suncani vizir(koji smatram vrlo korisnim) jer svakako joj prvobitna namena nije lezerna medjugradska i gradska voznja.

Nadam se da me sad bolje razumes, a i ja sam se lose izrazio. Pozdrav!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Svakako. Verovao sam i odmah da je tako. :takoje:

Izvini za mracenje teme, ali forum je ovo i sirokog je spektra po svim merilima ;).

Uzdravlje!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Backa Topola
Just now, DonToni said:

Svakako. Verovao sam i odmah da je tako. :takoje:

Izvini na mracenje teme, ali forum je ovo i sirokog je spektra po svim merilima ;).

Uzdravlje!

Nema potrebe za izvinjavanjem, cak ti hvala sto si mi skrenuo paznju. 

Ziv bio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Свака расправа овде на тему кацига је тек полукорисна.

 

Имаш буџет? Одеш у неколико радњи и пробаш 30 кацига у оквиру тог буџета.

 

После дођеш и објасниш нам зашто је баш та кацига коју си купио врхунска. За тебе и твоју лобању.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Backa Topola
7 minutes ago, Jupiter said:

Свака расправа овде на тему кацига је тек полукорисна.

 

Имаш буџет? Одеш у неколико радњи и пробаш 30 кацига у оквиру тог буџета.

 

После дођеш и објасниш нам зашто је баш та кацига коју си купио врхунска. За тебе и твоју лобању.

Donekle se slazem sa tobom, a opet sa druge strane valja cuti i misljenje nekoga ko je promenio nekoliko kaciga i ima nesto vise znanja.

Taj obilazak radnji i probavanje mase kaciga ce 100% biti takav kako ga ti opisujes, ali nije lose imati neki fokus bar na nekoliko kaciga.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Cuces (subjektivna)mišljenja onih koji su odabrali kacigu odredjenu jer je ta bas njima odgovarala sto ne mora da znaci da ce i tebi. U tom cenovnom rangu nema loših kaciga već samo onih koje su odgovarajuće tebi ili nekom drugom.
Shoei ima personal fitting sistem za odredjene kacige pa možeš proveriti jel su počeli sa tim i kod nas.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Kad sam kupovao kacigu, pre par god, bilo mi je bitno da mi odgovara max bez obzira na cenu. Nosio sam AGV Kinetic Rossi saru jedno 6 god. Gledao na sajmu AGV 74.000 a zavrsna obrada kao da je 14.000. Potpuno razocaran, odem da probam ARAI koji sam jako zeleo, ne pase na glavu nikako. Probam EXO Scoroion, ne pase. Preporodio kad sam probao SHOEI XR1100. Kao nova je i dan danas a ima joj jedno 4 pune sezone. Potom sam jeftino kupio RPHA 10 da imam za "drndanje" po gradu, tipa skini - stavi par puta dnevno. Obe su bas udobne ali je HJC cak i laganiji i nijansu udobniji. Mislim da je unutrasnjost mozda i kvalitetnija. S tim da je bucnija od XRa dosta. Na drugu stranu, kvalitet joj je mnogo slabiji. Bravica vizira mi je otpala posle nekog vremena, protektor za bradu jrenuo da puca, zaptivka oko vizira ne dihtuke bas najbolje... Da sam je platio punu cenu, bio bih bas nezadovoljan. Dok Sholja nema tragove koriscenja a presla je jedno 20.000 km. Glasam za GT air. Kolega je kupio i prezadovoljan je!

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Shark Spartan :

Ventilacija je odlična, letos je cak za moj model bila snizena cena u Louisu na 260 eura. Za te pare vrhunski kvalitet. Kod nas je daleko skuplja. Vozio sam ovu sezonu i prezadovoljan sam.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

Vezano za ovu temu...kako se produžila sezona i u novembru, posle mjesec dana opet sjedoh na motor.Ipak zbog hladnijeg vazduha na malim brzinama vizir kacige mi zamagljuje.Da li postoji neko efikasno sredstvo kojim se premazuje vizir i sprečav magljenje?

Poslato sa CLT-L29 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja