Jump to content

Moto Zajednica

Zimske gume za auto

Recommended Posts

• Drug član, 1574 postova
  • Motocikl: TDM 900

Pre dve zime sam stavio vinteru na bmw X3 235-55-17. Imaju i oznaku XL i M plus S. Vozena i brzo po putoputu, i penjao se na Kopaonik po snegu, gazio i sneg po selima i nikad nikakvih problema, kisa, blato. Kad ih stavim kao da vozim po tepihu posle letnjih. Nisu se pojele skoro uopste a sad ce im treca zima. I dalje meke kao iz radnje. Imao sam i par gadnih kocenja do daske. Za normalne vozace sasvim zadovoljavajuca guma.

Pre ovih sam imao michelin primacy alpin koje sam potrosio do kraja pa ako uporedjujem razlika je minimalna a cena NEOPRAVDANO visestruko veca.

Na drugi auto (nisan micra) sam pre par dana stavio sve 4 riken sa ovom novom sarom. Ne znam sta da kazem. Mali auto, lak, gradska voznja 99%, DOT gume 2018, jeftine, rade posao savrseno.

PS: Na prolece sve 4 gume sa felnama operem, ocistim i namazem komplet sredstvom za to (domace kupljeno u metrou bas za gume prave ga nasi Jabuka ili tako nesto crna flasa) i odlozim u mracnom podrumu. Sve po jusu :)

• Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Svrati ponekad, 255 postova
  • Motocikl: CBR 900RR

Ja juce kupio komplet zimski set za X3. Gume su Wintera 235/55/17 M+S XL, dot je 2016 ali su prosle oko 500-1000 km, nisam merio dubinu šare ali mislim nema razlike u odnosu na nove, još ni one trakice nisu skinute, prilično su mekane. Felne su Ronal-ove, imaju dve nebitne ogrebotine od ivičnjaka, još uvek imaju plastifikaciju koja nije skinuta. Usput mi je čovek odradio i balansiranje i proverio pritisak pošto je vulkanizer, samo da ih zašrafim kad bude vreme. Sve ukupno 280 evropskih, mislim da je ok kupovina

IMG_20181112_122946.thumb.jpg.52932657d5246af531e4c02b2e1167bb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja