Jump to content

Moto Zajednica

Zimske gume za auto

Recommended Posts

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Pre dve zime sam stavio vinteru na bmw X3 235-55-17. Imaju i oznaku XL i M plus S. Vozena i brzo po putoputu, i penjao se na Kopaonik po snegu, gazio i sneg po selima i nikad nikakvih problema, kisa, blato. Kad ih stavim kao da vozim po tepihu posle letnjih. Nisu se pojele skoro uopste a sad ce im treca zima. I dalje meke kao iz radnje. Imao sam i par gadnih kocenja do daske. Za normalne vozace sasvim zadovoljavajuca guma.

Pre ovih sam imao michelin primacy alpin koje sam potrosio do kraja pa ako uporedjujem razlika je minimalna a cena NEOPRAVDANO visestruko veca.

Na drugi auto (nisan micra) sam pre par dana stavio sve 4 riken sa ovom novom sarom. Ne znam sta da kazem. Mali auto, lak, gradska voznja 99%, DOT gume 2018, jeftine, rade posao savrseno.

 

PS: Na prolece sve 4 gume sa felnama operem, ocistim i namazem komplet sredstvom za to (domace kupljeno u metrou bas za gume prave ga nasi Jabuka ili tako nesto crna flasa) i odlozim u mracnom podrumu. Sve po jusu :)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 409 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Ja juce kupio komplet zimski set za X3. Gume su Wintera 235/55/17 M+S XL, dot je 2016 ali su prosle oko 500-1000 km, nisam merio dubinu šare ali mislim nema razlike u odnosu na nove, još ni one trakice nisu skinute, prilično su mekane. Felne su Ronal-ove, imaju dve nebitne ogrebotine od ivičnjaka, još uvek imaju plastifikaciju koja nije skinuta. Usput mi je čovek odradio i balansiranje i proverio pritisak pošto je vulkanizer, samo da ih zašrafim kad bude vreme. Sve ukupno 280 evropskih, mislim da je ok kupovina

 

IMG_20181112_122946.thumb.jpg.52932657d5246af531e4c02b2e1167bb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Mozes KAMU da stavis, ja koristim na kombiju neke kama viati 525,a na pikapu kama irbis. I vise nego solidne gume za neka manja i vozila kojima se ne vozi bas brzo. 

Ne bi ih stavio na auto, npr ako vozis neke magistrale i auto put(ne ulivaju bas toliko poverenje). Ali za lokalne voznjice, odlicne, plus cena bruka mala za novu gumu. 

 

Npr sava u toj dimenziji za kombi 12.000,tigar,riken oko 10.000 a kama 5.000.

 

Slicno i sa putnickim 14ce kama 3.000, tigar oko 4500,sava mislim oko 5500. 

 

Inace dolaze nove sa sarom dubine 10mm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ja ih vozim na Frelander kama-214. I nemam zamerki, isao i u Grcku sa njima i svida po srbiji. Voznja do 140km/h po auto putu, nikakve zamerke niti se brze trose od ostalih koje sa imao. A cena mislimnda je bila u mojoj dimenzini oko 4500 dok su druge najjeftijije bile preko 10000. Najpovoljnine sam nasao kod CajkaM u čačku. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Brat na čirokiju koristi kama piligrim gume, uglavnom vozi po terenu. Za teren su dobre, za sneg tu i tamo, za led nikako. Maltene se uopšte ne troše, posle godinu, dve se naprave u plastiku, ali su duplo jeftinije u odnosu na normalne gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja